.::Rezerwa 126p::. Strona Główna .::Rezerwa 126p::.
BEZ KOMUNISTYCZNEJ ADMINISTRACJI

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumStrona główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunietę koło
Autor Wiadomość
STOPER1985 
Stoper

Wiek: 38
Dołączył: 11 Sty 2024
Posty: 7
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2024-01-11, 09:38   Przesunietę koło

Witam kolegów jestem nowy na forum a wiec Witam wszystkich Pozytywnie zakreconych :) Mam taki problem nabyłem maluszka ktory był kilka lat temu remontowany Problem polega na cofnietym lewym kole mierzyłem od srodka tylnego koła wychodzi mi 2.5 cm roznicy miedzy prawym a lewym kołem zaglądałem pod auto mocowania resora są ok spawy wygladaja na fabryczne a wiec mowie sprawdze gdzie jest krzywe a wiec podczepiłem sznurek przy mocowaniu z tyłu blachy od skrzyni i przyłożyłem do zwrotnicy i miedzy lewym kołem a prawym jest roznica mozliwe to jest ze jest resor krzywy ?
 
     
Jakub 2007 
Kuba

Dołączył: 12 Paź 2022
Posty: 29
Skąd: Nieborowice
Wysłany: 2024-01-11, 22:51   

resor chyba było by ciężko skrzywić a może to tylne koła są przesunięte , i stąd ta różnica w odległościach, najlepiej było by zmierzyć odległości miedzy np mocowaniem resora a mocowaniem wahacza lub jakimś innym stałym punktem
  
 
     
STOPER1985 
Stoper

Wiek: 38
Dołączył: 11 Sty 2024
Posty: 7
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2024-01-12, 07:22   

NA pierwszy rzut oka było widac ze lewe koło jest cofniete do tyłu gdzie e lewym kole z jedne strony pod wachaczem nie było pod prawa sruba podkładek koła stały jak w kazmazie :) dodałem podkladki koła sie sie troche wyrównały bo wczesnie roznica była około 3,5 cm :lol2: słyszałem od starszych ludzi historie ze z fabryki czasami wychodziły takie sprzety ze była roznica po około 1 cm no ale nie po 2cmm nie wiem co ten wiejski mechanik odwalił :P kolega mi podpowiada zeby z jednej strony w resorze przyciac tuleje to koło pojdzie do przodu ze kiedys tak tak robili hmm
 
     
STOPER1985 
Stoper

Wiek: 38
Dołączył: 11 Sty 2024
Posty: 7
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2024-01-12, 07:22   

NA pierwszy rzut oka było widac ze lewe koło jest cofniete do tyłu gdzie e lewym kole z jedne strony pod wachaczem nie było pod prawa sruba podkładek koła stały jak w kazmazie :) dodałem podkladki koła sie sie troche wyrównały bo wczesnie roznica była około 3,5 cm :lol2: słyszałem od starszych ludzi historie ze z fabryki czasami wychodziły takie sprzety ze była roznica po około 1 cm no ale nie po 2cmm nie wiem co ten wiejski mechanik odwalił :P kolega mi podpowiada zeby z jednej strony w resorze przyciac tuleje to koło pojdzie do przodu ze kiedys tak tak robili hmm
 
     
Monty Python 


Wiek: 45
Dołączył: 15 Wrz 2016
Posty: 13
Skąd: Lublin
Wysłany: 2024-02-11, 20:39   

Dziwna sprawa... Rozumiem, że te długości mierzyłeś od środka tylnego koła do środka przedniego koła z jednej i drugiej strony? Tak duża różnica może wynikać z ewidentnie złego montażu czegoś w zawieszeniu (różne już patenty w życiu widziałem) albo po prostu z powypadkowej przeszłości i nieudolnej naprawy... Zakładam, że to drugie byś wyłapał "na oko". To auto w ogóle jeździ? Czy na razie stoi a dopiero je szykujesz na sezon letni? Przy takiej różnicy wymiarów jak piszesz ten wóz w ogóle nie powinien się dać prowadzić...
_________________
Volvo V70 D5 2.4 D (2003)
Fiat 126 Maluch (1998)
BMW F650GS (2001)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Rusztowania Szalunki
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 16