.::Rezerwa 126p::. Strona Główna .::Rezerwa 126p::.
BEZ KOMUNISTYCZNEJ ADMINISTRACJI

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumStrona główna

Poprzedni temat «» Następny temat
numer lakieru fiat 126p
Autor Wiadomość
ZAWO 


Wiek: 34
Dołączył: 30 Gru 2009
Posty: 439
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2016-10-11, 19:18   

75 to kolor " czerwony sredni" , mam puszke z epoki do swojego 126p z takim oznaczeniem, ciekawi mnie ta nowa nazwa tego lakieru ... z jakiej to palety wziete ?
_________________
FIAT 126elx Wrzosowy - zapraszam do oglądania fp
i tematu na forum
 
 
     
krzychoo 


Dołączył: 02 Mar 2015
Posty: 88
Skąd: Kraków
Wysłany: 2018-05-05, 22:34   

Odkopię temat, bo zagadnienie lakieru 854 Rosso Fiam vs 854 Rosso Corsa wydaje mi się nie do końca wyczerpane.
W informatorze BISa wstawionym przez Delmuta był ponoć 854 opisany jako Rosso Corsa (niestety nie widać już obrazka), podobnie jest w tym prospekcie FL-a z 1993 roku:

Czyli co, Rosso Fiam i Rosso Corsa to dwie różne nazwy handlowe tego samego lakieru?
_________________
jest 126p '93 Rosso Corsa
był 126 '98 Rosso Ercolano
http://www.forzaitalia.pl
 
     
Trefl 


Wiek: 25
Dołączył: 15 Maj 2016
Posty: 345
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2018-05-06, 12:54   

Wygląda na to że to to samo. W tamtych latach były dwa odcienie czerwonego. Właśnie ten 854 Rosso Fiam/Corsa oraz rzadziej 113 czerwony sporting nie występujacy na BISie.
 
     
krzychoo 


Dołączył: 02 Mar 2015
Posty: 88
Skąd: Kraków
Wysłany: 2018-05-06, 14:37   

No tak, Czerwony Sporting to inna bajka. A Corsa i Fiam to to samo. W sumie w Fiatach się zdarza, że mieszają z nazwami lakierów w zależności od rynku przeznaczenia - np. granatowy 599 w Grande Punto nazywa się na różnych rynkach albo Blu Magnetico albo New Orleans Blue.
_________________
jest 126p '93 Rosso Corsa
był 126 '98 Rosso Ercolano
http://www.forzaitalia.pl
 
     
jimmen17 

Dołączył: 11 Maj 2018
Posty: 2
Skąd: Edmonton
Wysłany: 2018-05-11, 17:17   

Witam, podpinam się pod temat z pytaniem, na które ciężko mi znaleźć odpowiedź. Lata temu moi rodzice posiadali Malucha w kolorze żółty szampański, w pewnym momencie został przemalowany lakierem autorenolak, charakterystyczny kolor pastelowej żółci wpadającej w pomarańcz:



Ostatnio przeglądając internet znalazłem więcej samochodów Fiata w tym kolorze, nie tylko 126p i jakie było moje zdziwienie, gdy szukając nazw kolorów otrzymywałem różne dla tego samego odcienia, a szukając po tej samej nazwie otrzymywałem różne kolory.

I tak, w Fiacie 500 i 127 był to Giallo Tahiti 276:




W Fiacie Coupe, Pandach, Stilo i innych nowszych modelach to Giallo Ginsetra B/B:




A w Fiacie 126p? Czy jest jakaś oficjalna nazwa lub kod tego koloru?
 
     
damiancn 
damiancn

Wiek: 49
Dołączył: 19 Lis 2017
Posty: 292
Skąd: cieszyn
Wysłany: 2018-05-11, 17:55   

ja ostatnio malowalem malca,wedlug numeru na tabliczce kolor ktory mialby byc z niego uzyskany nie zgadzal sie z oryginalem,musieli kolor dorabiac aby byl wedlug oryginalu zgodny z starym lakierem,a wiec inny od tego co mowi numer lakieru,to nie takie proste,juz w fabryce lakieru jedna partia farby moze miec inny odcien od nastepnej,niby tej samej,lakiery maja wloska nazwe handlowa i polska nazwe przetlumaczona mniej lub bardziej udanie
 
     
ZAWO 


Wiek: 34
Dołączył: 30 Gru 2009
Posty: 439
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2018-05-15, 21:24   

jimmen17 napisał/a:
Witam, podpinam się pod temat z pytaniem, na które ciężko mi znaleźć odpowiedź. Lata temu moi rodzice posiadali Malucha w kolorze żółty szampański, w pewnym momencie został przemalowany lakierem autorenolak, charakterystyczny kolor pastelowej żółci wpadającej w pomarańcz:
Obrazek


Ostatnio przeglądając internet znalazłem więcej samochodów Fiata w tym kolorze, nie tylko 126p i jakie było moje zdziwienie, gdy szukając nazw kolorów otrzymywałem różne dla tego samego odcienia, a szukając po tej samej nazwie otrzymywałem różne kolory.

I tak, w Fiacie 500 i 127 był to Giallo Tahiti 276:

Obrazek
Obrazek

W Fiacie Coupe, Pandach, Stilo i innych nowszych modelach to Giallo Ginsetra B/B:

Obrazek
Obrazek

A w Fiacie 126p? Czy jest jakaś oficjalna nazwa lub kod tego koloru?
Obrazek

który był rok 126p twoich rodzic ów było wiele zółtych na przestrzeni lat. ten z twojego zdjecia to chyba akurat 579 camoscio- zamszowy , eksportowy lakier głowie ale moge sie mylic bo to tylko zdjecie i przekłamuje kolory, moze to byc giallo tuffo 246
_________________
FIAT 126elx Wrzosowy - zapraszam do oglądania fp
i tematu na forum
 
 
     
Trefl 


Wiek: 25
Dołączył: 15 Maj 2016
Posty: 345
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2018-05-16, 16:37   

Najlepiej na tabliczce sprawdzić kod lakieru. Szmpański? Stawiam na 579 Chamois :>
o taki:
 
     
harry37 
Bartek


Wiek: 30
Dołączył: 09 Wrz 2012
Posty: 257
Skąd: Kraków
Wysłany: 2018-05-27, 00:41   

Kolor Lord Blue 438 jak wiemy na maluszkach był i jakieś tam zdjęcia nawet da się znaleźć.
a jak z kolorem 456 Blu Scuro ?
456 to ten z malowania rajdowego OLIO ?
Ma ktoś może fote takiego malca?

ciekawi mnie jaka jest różnica miedzy tymi kolorami?
_________________
 
     
jimmen17 

Dołączył: 11 Maj 2018
Posty: 2
Skąd: Edmonton
Wysłany: 2018-06-03, 01:10   

ZAWO napisał/a:

który był rok 126p twoich rodzic ów było wiele zółtych na przestrzeni lat. ten z twojego zdjecia to chyba akurat 579 camoscio- zamszowy , eksportowy lakier głowie ale moge sie mylic bo to tylko zdjecie i przekłamuje kolory, moze to byc giallo tuffo 246


1979, na cytrynkach. Fakt, zdjęcia mocno przekłamują kolory, ale pamiętam, że to był ciepły żółty z odrobiną pomarańczy, "pastelowo-żółto-łososiowy".



Trefl napisał/a:
Najlepiej na tabliczce sprawdzić kod lakieru. Szmpański? Stawiam na 579 Chamois :>
o taki:
[url=https://naforum.zapodaj.net/thumbs/2436a46a2cbb.jpg]Obrazek[/url]


Niestety, trzeba by się cofnąć do 1996 roku, kiedy został sprzedany, 4 lata później poszedł na żyletki.
 
     
ZAWO 


Wiek: 34
Dołączył: 30 Gru 2009
Posty: 439
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2018-06-03, 02:03   

jimmen17 napisał/a:


Niestety, trzeba by się cofnąć do 1996 roku, kiedy został sprzedany, 4 lata później poszedł na żyletki.
a nr nadwozia z umowy KUP-SPRZEDAZY nie zostały ? wg mnie to zwykły piasek 246 ;) jeden z najpopularniejszych kolorow
_________________
FIAT 126elx Wrzosowy - zapraszam do oglądania fp
i tematu na forum
 
 
     
ZAWO 


Wiek: 34
Dołączył: 30 Gru 2009
Posty: 439
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2018-06-03, 02:04   

poza tym ma pas z fla wiec na pewno był malowany , pytanie czy cały czy tylko element
_________________
FIAT 126elx Wrzosowy - zapraszam do oglądania fp
i tematu na forum
 
 
     
Trefl 


Wiek: 25
Dołączył: 15 Maj 2016
Posty: 345
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2020-07-17, 15:28   

Odkopujemy, bo tak :twisted:
Jakiś czas temu wpadłem na pomysł stworzenia w miarę pełnej palety kolorów Malucha. Jak widać FPM, gdzie był w miarę obsszerny spis umarło, na innych stronach zdjęcia wygasły i tak dalej. Na naszej Rezerwie opisy kolorów również nie powalają kompletnością. Pomysł dobry ale niedokończony.
Poświęciłem więc wiele tygodni na wertowaniu internetu i wszelkich dostępnych źrodeł w celu zrobienia kompletnej listy, tj opis i zdjęcie. Patrząc na znalezione dane w literaturze z epoki, mogę stwierdzić że mam zebrane 80% wszystkich lakierów jakimi psikali Maluchy w FSM. Niestety, nie wszystkie udało się znaleźć. Niektóre występowały w śladowych ilościach i próżno szukać ich zdjęć w internecie. Jak się coś nowego pojawi to od razu wrzucam i aktualizuję opis :)
Łapcie wersję roboczą. To jeszcze nie jest finisz, mogą być z pewnością jakieś błędy. Wyjdzie w praniu :P
ST

FL

Za zdjęcia i pozostałe informacje dziękuję: Google, OLX, Otomoto, fb, oraz wszelkim forom tematycznym w tym Rezerwie 126p :mrgreen:

Dla eleganta oraz BISa nie sądzę żeby był potrzebny osobny spis. Wszystko jest już tutaj na stronie, a w pozostałych wersjach jak widać sporo brakuje ;)
 
     
126p iotrek 


Dołączył: 17 Mar 2020
Posty: 61
Skąd: Prusice
Wysłany: 2020-07-17, 20:21   

[quote="Trefl"]Odkopujemy, bo tak :twisted:
Jakiś czas temu wpadłem na pomysł stworzenia w miarę pełnej palety kolorów Malucha. Jak widać FPM, gdzie był w miarę obsszerny spis umarło, na innych stronach zdjęcia wygasły i tak dalej. Na naszej Rezerwie opisy kolorów również nie powalają kompletnością. Pomysł dobry ale niedokończony.
Poświęciłem więc wiele tygodni na wertowaniu internetu i wszelkich dostępnych źrodeł w celu zrobienia kompletnej listy, tj opis i zdjęcie. Patrząc na znalezione dane w literaturze z epoki, mogę stwierdzić że mam zebrane 80% wszystkich lakierów jakimi psikali Maluchy w FSM. Niestety, nie wszystkie udało się znaleźć. Niektóre występowały w śladowych ilościach i próżno szukać ich zdjęć w internecie. Jak się coś nowego pojawi to od razu wrzucam i aktualizuję opis :)
Łapcie wersję roboczą. To jeszcze nie jest finisz, mogą być z pewnością jakieś błędy. Wyjdzie w praniu :P
ST

FL

Za zdjęcia i pozostałe informacje dziękuję: Google, OLX, Otomoto, fb, oraz wszelkim forom tematycznym w tym Rezerwie 126p :mrgreen:

Dla eleganta oraz BISa nie sądzę żeby był potrzebny osobny spis. Wszystko jest już tutaj na stronie, a w pozostałych wersjach jak widać sporo brakuje ;) [/quote ]
Fajnie że ktoś się w końcu tym zajął ale zauważyłem jeden błąd przy lakierze 05 pisze że występował w 89 a tymczasem mój jest z 90 i również posiada ten lakier prawdopodobnie występował też w 91
_________________
Są:
PF 126p '90
05 taki kremowy bez nazwy
F 126 el '95
410 niebieski blue
Był:
PF 126p '89
224 bianco corfu
vel.Dawca
 
     
Trefl 


Wiek: 25
Dołączył: 15 Maj 2016
Posty: 345
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2020-07-17, 21:55   

126p iotrek napisał/a:

przy lakierze 05 pisze że występował w 89 a tymczasem mój jest z 90 i również posiada ten lakier prawdopodobnie występował też w 91

Faktycznie masz rację, odnotowane :) To samo tyczy się lakieru 75. Po naszym forum lata jeden egzemplarz z połowy 1990 roku który ma taki lakier. To też do aktualizacji ;)
Tak jak mówię to nie jest jeszcze oficjalny spis i dużo jeszcze może się zmienić.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Rusztowania Szalunki
Strona wygenerowana w 0,16 sekundy. Zapytań do SQL: 15