.::Rezerwa 126p::. Strona Główna .::Rezerwa 126p::.
BEZ KOMUNISTYCZNEJ ADMINISTRACJI

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumStrona główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Yamaha TDM 850
Autor Wiadomość
Firehand 


Dołączył: 07 Lip 2010
Posty: 106
Skąd: Krk
  Wysłany: 2013-03-04, 21:33   Yamaha TDM 850

Wszyscy się tu czymś chwalą to i ja coś nie coś pokażę ale dla odmiany na 2 kołach.

Sprzęcik to Yamaha TDM 850. 2 garnki w rzędzie z wykorbieniem wału sprawiającym, że w sumie można tu uznać za Vke. Zasilanie 2 gaźniki, sucha miska, 10 zaworów, jakieś 87 KM (ciężko stwierdzić dokładnie bo coś czuję, że ma dynojety), obrotomierz wyskalowany do 10 rpm, kręci jakieś 12 - wychodzi poza skalę :lol2: , 5 biegów, z bajerami będzie 250kg żelaza.

Ot taki zwykły turystyk, wygodny w jeździe, nie odpada tyłek po 300 km na raz itd. Przecinak to to nie jest ale jako tako ciągnie: 3,9s do 100, jakieś 10s do 200, V max jakieś 230 (nie testowałem), trochę pond 20 litrów baku, spalanie 5-6l/100km.

Kupiłem go we Włoszech, tam stał nie używany prawie 5 lat (właściciel miał wypadek samochody, motor stał bez ubezpieczenia, opony miał prawie 100% bieżnika ale po tylu latach stania zostały z nich strzępy), trochę był zapuszczony i poobcierany ale przynajmniej nie ma nic spawane itd, od początku kupiłem go z zamysłem, że zrobię go pod siebie i tak też się dzieje.

Na początku szarak wyglądał tak:





Na pierwszy ogień poszło ogarnięcie podstawowych spraw związanych z długim postojem:
- nowe opony
- nowy lakier
- siedzenie według własnego projektu obszyte matową skórą
- nowe świece
- nowe filtry, olej, płyn chłodniczy i hamulcowy
- automatyczne smarowanie łańcucha (scotoiler)
- nowy łańcuch DiD (złoty) + zębatki
- nowe lusterka od Yamahy MT
- nowe kierunkowskazy
- wyprowadzenie wtyczki bod zasilanie nawigacji, telefonu
- dołożenie czujnika ciśnienia oleju (fabrycznie Yamaha nie przewidziała takich nanotechnologii)
- servis przedniego zawieszenia (uszczelniacze, tuleje ślizgowe, olej)
- rozebranie wszystkich łożyskowań ramy i kół - czyszczenie, smarowanie, kontrola ewentualnych luzów


Foty z prac wstępnych:






Potem było malowanie na czarny mat:







Całkiem, całkiem to wyszło i odbyło się składanie, zdjęcia raczej słabe i wszystko trochę brudne ale wyglądało to mniej więcej tak:





[URL=http://s430.beta.photobucket.com/user/Oldfirehand/media/qwe/IMG_0472.jpg.html]

I mniej więcej w takim kształcie zrobiłem tym 5500 km i nadeszła niedobra zima.

Aktualnie pełną parą trwają przygotowania do sezonu:
- po raz kolejny nowa opona (stwierdziłem jednak, że potrzebuję opony typowo szosowej)
- wydech akcesoryjny Laser (ładnie to chodzi)
- nowy akumulator
- regeneracja stacyjki
- nowa linka sprzęgła
- ogarnięcie stelaża pod kufer centralny
- dokupione kufry (boczne ori Yamaha, centralny Givi v46 + dorabiam oświetlenie do niego)
- nowy olej i filtr
- założony xenon na soczewce od mijania

Do niedawna wyglądało to tak:








Stelaże do kufrów bocznych wyrzeźbiłem bazując na stelażach od jakiego Kawasaki. Wkrótce pójdą do lakierowania proszkowego, razem ze sprężyną amortyzatora.

Niedawno zakończyłem też przegląd luzu zaworowego: wymiana płytek + ponowne ustawianie rozrządu:



Z ważywszy na to, że motocykl nie ma podgiętej tablicy rejestracyjnej to na nowy sezon trafi do niego CB radio :lol2:
Jestem w trakcie składania: ręczniak Intek h-520 + Sirio T3 + zestaw słuchawkowy do kasku i do nadawania Albrecht, efekt może być ciekawy. Antenka to helikalne 62 cm, będzie przykręcona do stelaża.

Przed sezonem planuję jeszcze doposażyć TDMa w:
- zaciski przednie od Yamahy R1/R6
- płyta pod silnik MFL
- akcesoryjna osłona hłodnicy
- gmole made by Ostry

Kufry będą pomalowane pod kolor moto jak się rozciepli.


To by chyba było aktualnie na tyle. Mam nadzieję, że jako tako się wam spodoba :?
 
     
Pieki 


Wiek: 34
Dołączył: 23 Lis 2011
Posty: 244
Skąd: Nowy Sącz
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2013-03-06, 11:12   

Widze jestem pierwszy . Ładny motorek. Kiedyś chciałem coś takiego ale sie wyleczyłem :lol2:
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Rusztowania Szalunki
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 16