.::Rezerwa 126p::. Strona Główna .::Rezerwa 126p::.
BEZ KOMUNISTYCZNEJ ADMINISTRACJI

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumStrona główna

Poprzedni temat «» Następny temat
FIAT Panda 1991
Autor Wiadomość
Chmielu17 

Dołączył: 27 Lut 2013
Posty: 165
Skąd: Nowa Sól
  Wysłany: 2021-03-03, 20:44   FIAT Panda 1991

Witam.

W tym temacie opiszę Fiata Pandę 1000 FIRE z 1991 roku, którego kupiłem kilka dni temu. Był w całkiem dobrej cenie i stosunkowo blisko. Stał w Żaganiu. Niestety kupujący mnie oszukał w kwestii OC i przeglądu, ale to w sumie naprostowałem. Chociaż straciłem trochę nerwów.
Pierwsze co zrobiłem, to zmieniłem koła na trispołk z Poloneza, ponieważ stalaki miały łyse opony z 2007 i 2012 roku. Z poważniejszych usterek, to był brak kontrolki ciśnienia oleju, okazało się, że czujnik jest oberwany, ale to ogarnąłem szybko i tanio. Jeszcze ma przedmuch na kolektorze ssącym, ale już uszczelkę na wymianę kupiłem.



Zacząłem tez kombinować z pierwszymi modami, najpierw wlepki, później tłumik 125p. Docelowo ma być jeszcze kolektor 4-2-1 z Punto "75". Do poklejonej ramki radioodbiornika wpadła ramka na dodatkowe wskaźniki z Ritmo 105/125TC pierwszej serii. :mrgreen:



Jako, że po pierwszym dniu rozsypały się zamki w drzwiach, a zamek bagażnika nie ma kluczyka oraz nie było korka zbiornika. Był wsadzony od CC też bez kluczyka. Postanowiłem kupić na eBay nowy komplet zamków pod jeden kluczyk. Na dodatek wyszło, że mam jakieś akcesoryjne klamki, które można kupić tylko we Włoszech. Powód jest prosty, Panda pierwszej generacji nie ma klamek. :E


Niestety heble od Sieny 16V wentylowane nie podejdą bez większych przeróbek, a Bendix widoczny poniżej zbytnio do niczego się nie nadaje. Przez znajomego zostałem naprowadzony na komplet wzmacnianych hamulców z żeliwnym zaciskiem od Lancii Y10, Czyli lepszej "siostry bliźniaczki" Pandy. Nie są one wentylowane, ale lepiej wykonane i są pod tarczę 240mm, a nie 227mm jak syf widoczny poniżej.



A na koniec szpachelka z drzwi. Nie jest źle, zamówione mam nowe wahacze oraz końcówki drążków kierowniczych. Na przeglądzie wczoraj wyszły luzy i do 15.03 muszę, to ogarnąć i parę innych pierdół.

_________________
Moja obecna Zastava Mediteran z 1982:
http://forum.rezerwa126p.pl/viewtopic.php?t=21166

Zbieram na DOHC-a do Zośki :)
 
     
Rocky 


Wiek: 27
Dołączył: 28 Lip 2012
Posty: 1056
Skąd: TST
Wysłany: 2021-03-04, 19:51   

"Orgazm motoryzacyjnych ascetów" :E Zawsze mi się Ta buda podobała, nie wiedzieć czemu. Szczególnie wersje 4x4. Ponoć idzie tam wepchać bez większych przeróbek 1.1 z CC/SC Sporting.
_________________
Rocky Garage(Facebook) Zapraszam ;)

Polski Fiat 126p '79 "kundel"
ZRR Komar 2330 '71
Fiat 126el'96 "Elefant"
FSO Polonez Caro Plus 1.4 GTI 16v'97
Toyota Corolla E12 1.8 T-Sport '02 "Karolina"


Były:
Fiat Uno 1.4'92 "Funiak" vel. "Łunolot"
VW Passat B3 Variant 1.8'89 R.I.P.

"Czy świat bardzo się zmieni, gdy z młodych gniewnych wyrosną starzy, wkurwieni?" Jonasz Kofta
 
 
     
Hanss 
Jo je stela


Wiek: 28
Dołączył: 02 Gru 2011
Posty: 749
Skąd: Cieszyn
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2021-03-04, 21:54   

Rocky napisał/a:
"Orgazm motoryzacyjnych ascetów" :E Zawsze mi się Ta buda podobała, nie wiedzieć czemu. Szczególnie wersje 4x4. Ponoć idzie tam wepchać bez większych przeróbek 1.1 z CC/SC Sporting.
Jeśli to ten sam silnik co w uno 1.0 to spokojnie wejdzie bo 1.1/1.2 to rozwinięcie tego silnika w sposób jak np ohv w fso ;)
_________________
Ja wohl herr general !
 
     
Knight_in_fire 


Wiek: 33
Dołączył: 07 Mar 2015
Posty: 121
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2023-03-09, 18:58   

Rocky napisał/a:
"Orgazm motoryzacyjnych ascetów" :E Zawsze mi się Ta buda podobała, nie wiedzieć czemu. Szczególnie wersje 4x4. Ponoć idzie tam wepchać bez większych przeróbek 1.1 z CC/SC Sporting.


1.4 MultiJet i 1585 z Mirafiori ponoć też.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Rusztowania Szalunki
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 15