.::Rezerwa 126p::. Strona Główna .::Rezerwa 126p::.
BEZ KOMUNISTYCZNEJ ADMINISTRACJI

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumStrona główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Alfa Romeo Gtv i inne, czyli Garaż Dziadka
Autor Wiadomość
dizzyx 


Wiek: 35
Dołączył: 04 Kwi 2015
Posty: 617
Skąd: Końskie
Wysłany: 2020-07-15, 17:46   Alfa Romeo Gtv i inne, czyli Garaż Dziadka

Trochę się u mnie pozmieniało motoryzacyjnie, więc postanowiłem założyć zbiorczy temat dla samochodów i... rowerów ;)

A na razie najnowszy nabytek, czyli Alfa Romeo Gtv 1995 r., silnik TS 2.0 150 KM.
Z wyposażenia - skórzana tapicerka, klimatyzacja, elektryczne lusterka i szyby.
Generalnie do dopracowania, ale baza jest w miarę spoko :)
Takie małe marzenie, które postanowiłem spełnić ;)

_________________
Zapraszam do Garażu Dziadka
 
     
CZESIO1958 
ziomy rezerwy


Wiek: 66
Dołączył: 27 Sty 2010
Posty: 2723
Skąd: Mysłowice
Wysłany: 2020-07-16, 06:05   

Podoba mi się :E
_________________

 
     
norek 


Wiek: 62
Dołączył: 19 Wrz 2010
Posty: 653
Skąd: src
Wysłany: 2020-07-16, 10:35   

Człowiek żyje po to ,żeby spełniał swoje marzenia. :lubieto:
_________________

 
     
synchro 
ziomy rezerwy


Dołączył: 14 Mar 2010
Posty: 2556
Skąd: SO/SK
Wysłany: 2020-07-17, 10:05   

Pokaż rowery! 🙂
_________________
"Lepiej żeby mnie nienawidzili takim, jaki jestem, niż kochali kogoś, kim nigdy nie będę." K. Cobain
Ostatnio zmieniony przez synchro 2020-07-17, 10:06, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
OLOnez 

Dołączył: 03 Mar 2019
Posty: 77
Skąd: Wawa
Wysłany: 2020-07-17, 10:06   

Fajne arabskie blachy ;)
 
     
dizzyx 


Wiek: 35
Dołączył: 04 Kwi 2015
Posty: 617
Skąd: Końskie
Wysłany: 2020-07-17, 13:28   

synchro napisał/a:
Pokaż rowery! 🙂

UAHA, ROWERY DWA :E

1) Pelikan, czyli mój (a wcześniej mojej siostry :E ) pierwszy dwukołowy rower :D
Z wypasionymi kołpakami i radzieckim licznikiem przebiegu, który w sumie cholera wie co pokazuje :E
Mam taki plan, żeby go dobrze wyczyścić i zakonserwować, wymienić przynajmniej dętki w oponach - i zostawić, bo generalnie pewnie nikt na nim już jeździć nie będzie. Ot, taki sprzęt "na wystawę" ;)



2) Szosówka - to jest rower po moim tacie, niestety nie wiem za bardzo jaka marka i model, bo tata kiedyś pomalował go na niebiesko olejną :E Może Wy podpowiecie, ewentualnie podpytam się go jak będzie u mnie :P Generalnie trzeba go trochę podremontować, może go pomaluję w całości, poskładam i można na nim jeździć (oczywiście po wymianie opon i dętek, bo to co jest nie nadaje się do niczego).

_________________
Zapraszam do Garażu Dziadka
 
     
Kubica 
ziomy rezerwy
Carus kierownicy


Wiek: 30
Dołączył: 01 Wrz 2014
Posty: 556
Skąd: Puławy/Wrocław
Wysłany: 2020-07-17, 15:54   

dizzyx napisał/a:

1) Pelikan, czyli mój (a wcześniej mojej siostry :E ) pierwszy dwukołowy rower :D

Przyjechałbyś na nim w końcu na majówkę, a nie się chwalisz tylko :luj:
_________________
Nie musi być szybko, najważniejsze żeby było niewygodnie.
Był: Z(Ł)OMO `88
Jest:Waldemar Wielki `88, Skoda Favorit `91 Marmolada
 
 
     
dizzyx 


Wiek: 35
Dołączył: 04 Kwi 2015
Posty: 617
Skąd: Końskie
Wysłany: 2020-07-17, 17:10   

Kubica napisał/a:
dizzyx napisał/a:

1) Pelikan, czyli mój (a wcześniej mojej siostry :E ) pierwszy dwukołowy rower :D

Przyjechałbyś na nim w końcu na majówkę, a nie się chwalisz tylko :luj:


Eeee to prędzej ten drugi
I scena z Syrenką R20 jak na "Co mi zrobisz jak mnie złapiesz" :D
_________________
Zapraszam do Garażu Dziadka
 
     
dizzyx 


Wiek: 35
Dołączył: 04 Kwi 2015
Posty: 617
Skąd: Końskie
Wysłany: 2020-08-15, 15:57   

Trochę porobione, więc można pojeździć. Niestety, totalny brak czasu na przejażdżki, a do pracy potrzebuję większe auto, więc Alfa jest typowym weekendowym bolidem.
Ale jeżdżę nią kiedy mogę - naprawdę świetnie się prowadzi, a przyjemność z jazdy jest nie do opisania.

Mechanicznie trochę zrobione - rozrząd, olej, filtry, płyn hamulcowy, hamulce...

Tak że można było się wybrać na spota :)


Teraz trzeba się zająć lakierem i wyglądem + dopieścić wnętrze.

Przyjemne autko :)
_________________
Zapraszam do Garażu Dziadka
 
     
motonita 
JAREG PIERDOL SIE

Dołączył: 13 Paź 2014
Posty: 306
Skąd: nikąd
Ostrzeżeń:
 780/3/6
Wysłany: 2020-09-06, 07:06   

pokaż co nowego z la.... tzn alfą :D
_________________
jareg pierdol sie
 
     
dizzyx 


Wiek: 35
Dołączył: 04 Kwi 2015
Posty: 617
Skąd: Końskie
Wysłany: 2020-09-06, 12:18   

A no coś tam się dzieje :) )
Wziąłem sobie dwa dni wolnego, żeby odpocząć, więc - w ramach odpoczynku - postanowiłem definitywnie naprawić problem z brakiem podświetlenia zegarów i (przede wszystkim) brakiem nadmuchu.
Generalnie kwestię braku nadmuchu zdiagnozowałem już jakiś czas temu - brak zasilania (stałe +12V) na kostce zasilającej wentylator dmuchawy. Spowodowany był uszkodzeniami w wiązce elektrycznej - poprzednicy nie dbali zbytnio o stan wentylatora (w aucie nie ma filtra kabinowego), przez co - od liści i syfu - wentylator po prostu zatarł się, popalił bezpieczniki, a nawet jedną podstawę bezpiecznika.
Już wcześniej wymieniłem upaloną oprawkę bezpiecznika i... nic. Nadal nie było +12V. w odpowiednim miejscu. Biorąc pod uwagę brak podświetlenia, trzeba było rozkręcić konsolę środkową (co okazało się bajecznie proste :) )

Nadal nie widziałem jednak winowajcy, a zagraniczne fora sugerowały "dodatkowy bezpiecznik 30A w zielonej oprawce". Znalazłem taki, ale był na nim prąd. Wyjąłem oprawkę i okazało się, że odchodzi od niego inny przewód (znaczy się - był to nie ten bezpiecznik). Okazało się, że poszukiwany bezpiecznik jest w jeszcze innym miejscu, "ukryty" za przekaźnikami :) wymieniłem i... prąd się pojawił :) a miałem już ciągnąć nowe zasilanie od akumulatora :D Założyłem inny wentylator (używany, od AR 146) i nowy rezystor dmuchawy. Z rezystorem też ciekawa sprawa - kupno dedykowanego do AR Gtv graniczy z cudem, pojawiają się używki w chorych cenach. No, chyba że szukamy po numerze części i kupujemy nowy zamiennik od Fiata Bravo/Multipla za 30 zł :E

Drugą kwestią było ogarnięcie podświetlenia. Tutaj sprawa jest trochę... kontrowersyjna, bo poprzednik zamontował 'tuningowe' tarcze indiglo. Sprzedający twierdził, że "podświetlenie raz działa, a raz nie". Cóż, nie wiem w jaki sposób działało, bo inwerter znalazłem w pudełku w bagażniku auta :lol2: :E
Podpiąłem więc wszystko i działa :)



W zasadzie od początku zakładałem powrót do oryginalnych zegarów, zwłaszcza że modułowa budowa zegarów w Alfie pozwala na wymianę prędkościomierza i obrotomierza, z zachowaniem licznika przebiegu (więc wystarczy kupić oryginalne zegary i przełożyć te elementy), ale postanowiłem na razie zostawić te. Świecą bardzo ładnie, może mają wygląd jak w NFS: Underground 2, ale w sumie miło wspominam tamtą grę :E :E :E

Pozostało wszystko poskładać. Przy okazji - miałem dorabiać brakujące plastiki paneli z przyciskami obok zegarów, ale trafiłem oryginały tanio, więc nie zastanawiałem się długo i są oryginały :)


No i można było pojeździć :)


Auto się naprawdę bardzo fajnie prowadzi, silnik ma też przyjemny zapas mocy, oczywiście wszystko w granicach rozsądku - w końcu do TwinSpark, więc trzeba go szanować, żeby pojeździł ;)
_________________
Zapraszam do Garażu Dziadka
 
     
motonita 
JAREG PIERDOL SIE

Dołączył: 13 Paź 2014
Posty: 306
Skąd: nikąd
Ostrzeżeń:
 780/3/6
Wysłany: 2020-09-07, 06:27   

a pokaż jak wyszedł ogół deski
_________________
jareg pierdol sie
 
     
dizzyx 


Wiek: 35
Dołączył: 04 Kwi 2015
Posty: 617
Skąd: Końskie
Wysłany: 2020-09-19, 15:36   

motonita napisał/a:
a pokaż jak wyszedł ogół deski


No niech Ci będzie :E



Generalnie finalnie tak to będzie wyglądało.
Na ten moment jest poskładane, dzisiaj poprawiłem jeszcze mocowanie inwertera do podświetlenia zegarów - był "luzem" w desce, a że ponoć trochę potrafi się grzać, to wolałem uniknąć jakichś ewentualnych odkształceń itp od temperatury albo innych problemów, i zamontowałem go "po bożemu", w trochę innym miejscu (teraz jest solidnie zamontowany).

Wrzuciłem też takie najzwyklejsze radyjko blaupunkta z USB, bo trochę sobie nią jeszcze jeżdżę i tak jest wygodniej :) aaale żeby nie było - "epokowe" radio się szykuje :) i zamontuję fajny zestaw ze zmieniarką, tylko muszę ogarnąć montaż zmieniarki w bagażniku ;)

Dalej planuję zająć się lakierem i przestrzenią pod maską, żeby się ładnie prezentowała :) ale to zobaczymy co wyjdzie w praniu :)
_________________
Zapraszam do Garażu Dziadka
 
     
motonita 
JAREG PIERDOL SIE

Dołączył: 13 Paź 2014
Posty: 306
Skąd: nikąd
Ostrzeżeń:
 780/3/6
Wysłany: 2020-09-19, 20:29   

no wyszło nie najgorzej, ale masz bałagan w garazu :D
_________________
jareg pierdol sie
 
     
dizzyx 


Wiek: 35
Dołączył: 04 Kwi 2015
Posty: 617
Skąd: Końskie
Wysłany: 2020-11-11, 12:20   

Co by nie było, że Alfa stoi :P

No to tak, tak jak pisałem ostatnio, wpadło radio bardziej pasujące "epokowo", kaseciak ze zmieniarką :)



Generalnie samo radyjko będzie jeszcze zmienione na inne, ale jak trafię ten konkretny model, który chcę :E chodzi o to, żeby zachować wygląd, bo teraz jest prawie że wszystko spójne. Prawie, bo niektóre elementy nadal mają zielone podświetlenie :P ale, to też się zmieni... ;]

No i ostatnio mieliśmy u siebie fotospot, trochę jeżdżenia było, więc miło się spędziło czas :) no i parę fotek wpadło :)



Myślę, że tegoroczny sezon można uznać za zakończony, teraz trochę odpoczynku i niebawem zaczniemy dalsze zabawy i mody, może przez zimę coś się ogarnie więcej :)
_________________
Zapraszam do Garażu Dziadka
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Rusztowania Szalunki
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 15