.::Rezerwa 126p::. Strona Główna .::Rezerwa 126p::.
BEZ KOMUNISTYCZNEJ ADMINISTRACJI

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumStrona główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Przewody rozrusznika
Autor Wiadomość
MariuszB 

Dołączył: 23 Paź 2018
Posty: 97
Skąd: Sieradz
Wysłany: 2020-03-13, 15:27   Przewody rozrusznika

Witam. Mam maluszka na prądnicy ale odpalany ze stacyjki. Jakiś czas temu zdemontowałem rozrusznik. Jak pamiętam dochodziły do niego trzy przewody. dwa grube i jeden cienki na wsuwkę. I to on gdzies mi sie zagubił. powiedzcie proszę skąd on jest poprowadzony i ewentualnie jaki oryginalnie kolor przewodu. Niestety z elektryki jestem noga.
 
     
zolo 


Wiek: 39
Dołączył: 18 Mar 2010
Posty: 1302
Skąd: Kraśnik
Wysłany: 2020-03-13, 16:18   

Ten na wsuwkę idzie aż ze stacyjki i załącza elektromagnes. Kolor bodajże czerwony.
_________________
YouTube
Fiat 126p Biała Padaka
Nowe białe szaleństwo
 
 
     
MariuszB 

Dołączył: 23 Paź 2018
Posty: 97
Skąd: Sieradz
Wysłany: 2020-03-13, 18:29   

Znalazłem jeden przewód na wsuwkę. Jest we wiązce która idzie po lewej stronie samochodu. Jest on trochę grubszy od innych w kolorze brązowym. Z informacji które uzyskałem może on być od grzania tylnej szyby ale przechodził on do komory silnika. Może to ten ?
 
     
michals 

Wiek: 45
Dołączył: 17 Lut 2015
Posty: 625
Skąd: Limanowa
Wysłany: 2020-03-13, 18:46   

Żarówka 12V do ręki np. taka od kierunkowskazów i musisz przetestować. W oryginale faktycznie brązowy to podgrzewanie szyby, czy tak zostało w Twoim aucie to możesz stwierdzić samemu.
 
     
MariuszB 

Dołączył: 23 Paź 2018
Posty: 97
Skąd: Sieradz
Wysłany: 2020-03-13, 22:03   

A gdzie ten przewód faktycznie powinien przechodzić od stacyjki?
 
     
MariuszB 

Dołączył: 23 Paź 2018
Posty: 97
Skąd: Sieradz
Wysłany: 2020-03-13, 22:04   

Wiązka wygląda na nie ruszaną i chyba jest oryginalna.
 
     
michals 

Wiek: 45
Dołączył: 17 Lut 2015
Posty: 625
Skąd: Limanowa
Wysłany: 2020-03-15, 13:34   

No to trzeba szukać czerwonego przewodu. Jeśli był przed demontażem rozrusznika no to gdzieś tam będzie, może tylko odpadła wsuwka?
 
     
MariuszB 

Dołączył: 23 Paź 2018
Posty: 97
Skąd: Sieradz
Wysłany: 2020-03-15, 15:38   

Michals nie pamiętam jaki miał kolor przewód na którym była wsuwka. Od tyłu od wiązki w okolicy rozrusznika nie ma żadnego przewodu aby sobie bezpańsko wisiał. We wiązce która idzie we wnętrzu samochodu jest jeden czerwony przewód. Wiązka wchodzi przez tylną gródź a następnie w poprzek samochodu w kierunku rozrusznika. Niestety cała wiązka leci dalej i wraz z czerwonym przewodem i kilkoma innymi wchodzi w karoserię na wysokości tylnej prawej lampy. Oczywiście inne przewody idą do cewki itp.
 
     
MariuszB 

Dołączył: 23 Paź 2018
Posty: 97
Skąd: Sieradz
Wysłany: 2020-03-16, 18:49   

Witam znów. Kabelek zlokalizowany. Okazało się że jest to jednak ten brązowy z wsuwką który uważałem że jest od grzania tylnej szyby. Kiedyś puściłem posta na ten temat i po uzyskaniu informacji że jest to brązowy nie namyślając się wywlokłem go z wiązki która była już za grodzią tylną. Teraz tylko zastanawiam się czy mam dodatkowy przewód do grzanej szyby. Z instrukcji wynika że powinien być na dodatkowym bezpieczniku poza skrzynką bezpieczników. Ale to już temat na ......inny temat. pozdrawiam.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Rusztowania Szalunki
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 16