.::Rezerwa 126p::. Strona Główna .::Rezerwa 126p::.
BEZ KOMUNISTYCZNEJ ADMINISTRACJI

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumStrona główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: ignac2004
2022-04-28, 07:40
Licznik126elx
Autor Wiadomość
Legendy 
Legendy

Wiek: 30
Dołączył: 23 Kwi 2019
Posty: 30
Skąd: zabytki
  Wysłany: 2019-04-23, 19:11   Licznik126elx

Witam serdecznie mam problem w 126 elx 1998 nie wiem który gdzie kabelek kabelki mam pomienszane także bym poczebowal opis kabelków od licznika :roll: bez schematu ino po kolorach bo na schematach to się nie znam tylko np tak jak kostka jest porawnie zamontowana i opis pierwsza kostka od góry dużą kostka biały druga niebieska o taki mi opis chodzi bardzo prosły ponieważ jestem cieki z schematów pozdrawiam i życzę miłego wieczoru dziękuję za góry za pomoc bo musze to jutro zrobić bo po jutrze jadę na przeglad :) a i obrazu się przedstawiam witam jest mi bardzo miło jestem kolekcjonerem od dziecka porostu jestem nie z tej epoki od dziecka kolekcjonuje zabytki nie trafiłem na swoje czasy wszystkiego czego używam na codzień to zabytki pozdrawiam serdecznie
_________________
Komarowiec
 
     
Legendy 
Legendy

Wiek: 30
Dołączył: 23 Kwi 2019
Posty: 30
Skąd: zabytki
Wysłany: 2019-04-23, 19:19   

Bardzo proszę o pomoc w wolnej chwili byłbym zobowiazany :) bo przegląd tuż tuż a rano blisko pozdrawiam POMOŻE KTOŚ POZDRAWIAM nie którzy pewnie z YouTub romeciofan fan PRL człowiek nie z tej epoki moje hasło to kocham wszystkich ludzi proszę o pomoc w naprawienia malca
_________________
Komarowiec
 
     
Legendy 
Legendy

Wiek: 30
Dołączył: 23 Kwi 2019
Posty: 30
Skąd: zabytki
Wysłany: 2019-04-24, 06:07   

Witam nikt nie wie-)-)
_________________
Komarowiec
 
     
Legendy 
Legendy

Wiek: 30
Dołączył: 23 Kwi 2019
Posty: 30
Skąd: zabytki
Wysłany: 2019-04-24, 08:36   

Nic nie działa prosze o pomoc
_________________
Komarowiec
 
     
CZESIO1958 
ziomy rezerwy


Wiek: 66
Dołączył: 27 Sty 2010
Posty: 2723
Skąd: Mysłowice
Wysłany: 2019-04-24, 08:43   

Kolego tak w ciemno trudno będzie
W kostkach masz styki . Trzeba posprawdzać czy dobrze siedzą w swoich gniazda
Bo może nie kontaktują
_________________

 
     
Legendy 
Legendy

Wiek: 30
Dołączył: 23 Kwi 2019
Posty: 30
Skąd: zabytki
Wysłany: 2019-04-24, 09:05   

Ok rozumiem ze na odległość się nie da :) ale z tego co widzę na forum to 126 el i elx mają różna instalacje tylko na tych schematach z forum prawie nic nie widać także jak ktoś ma to proszę o schemat pozdrawiam i życzę powodzenia mi chodziło poprostu żeby podał ktoś kolory kabli w 126ELX bo rozbierałem kostki i popomylałem kable
_________________
Komarowiec
 
     
Legendy 
Legendy

Wiek: 30
Dołączył: 23 Kwi 2019
Posty: 30
Skąd: zabytki
Wysłany: 2019-04-24, 09:09   

I na wszystkich schematach nie ma niebieskiego kabelka a ja mam :idea:
_________________
Komarowiec
 
     
norek 


Wiek: 62
Dołączył: 19 Wrz 2010
Posty: 653
Skąd: src
Wysłany: 2019-04-24, 10:07   

Może jakieś zdjęcia wrzuć ,to coś wydumamy .
_________________

 
     
Legendy 
Legendy

Wiek: 30
Dołączył: 23 Kwi 2019
Posty: 30
Skąd: zabytki
Wysłany: 2019-04-24, 10:44   

To zróbmy inaczej wzuccie mi zdjęcia kostek elx żebym widział kolory kabli i będzie ok bardzo proszę :oops: ja jeszcze nie umiema wrzucać foto pozdrawiam serdecznie :cry:
_________________
Komarowiec
 
     
Legendy 
Legendy

Wiek: 30
Dołączył: 23 Kwi 2019
Posty: 30
Skąd: zabytki
Wysłany: 2019-05-07, 19:15   

Pomoże ktos -)))
_________________
Komarowiec
 
     
Daniel22 
Moderator


Dołączył: 19 Sty 2011
Posty: 222
Skąd: Pokój Administracji
Wysłany: 2019-05-08, 23:01   

Ja myślę, że musisz wymienić przyczłapy do kostek w pobliżu tego zielonego pierdolnika na dwunastej jak patrzysz z fotela pasażera, apóźniej dowiesić do kostki od stacyjki ciężarek 200g, żeby przestała przerywać, bo często nie kontaktuje. Jak to naprawisz to klapcęgami ściskasz mocniej wszystkie wsuwki męskie w kostce, żeby pewniej siedziały i napuszczasz elektrosolem. Wsuwasz i wysuwasz, i tak 15 razy, żeby się dobrze przeczyściły ze śniedzi. Jak to zrobisz to w okolicy linki sprzęgła masz taki gruby kabel (jest dobrze ukryty, musisz dobrze poszukać). On może być potencjalnym powodem awarii, poruszaj nim na boki i zobacz czy będzie fyrlało. Jak nie będzie, to włącz pozycje, wsadź do środka kolegę i z zewnątrz bujaj autem na boki i niech on ci mówi, czy sie naprawia czy nie. Jak nie będzie, napisz nam na forum.
_________________
 
 
     
michals 

Wiek: 45
Dołączył: 17 Lut 2015
Posty: 623
Skąd: Limanowa
Wysłany: 2019-05-09, 19:52   Re: Licznik126elx

Legendy napisał/a:
Witam serdecznie mam problem w 126 elx 1998 nie wiem który gdzie kabelek kabelki mam pomienszane także bym poczebowal opis kabelków od licznika :roll: bez schematu ino po kolorach bo na schematach to się nie znam tylko np tak jak kostka jest porawnie zamontowana i opis pierwsza kostka od góry dużą kostka biały druga niebieska o taki mi opis chodzi bardzo prosły ponieważ jestem cieki z schematów pozdrawiam i życzę miłego wieczoru dziękuję za góry za pomoc bo musze to jutro zrobić bo po jutrze jadę na przeglad :) a i obrazu się przedstawiam witam jest mi bardzo miło jestem kolekcjonerem od dziecka porostu jestem nie z tej epoki od dziecka kolekcjonuje zabytki nie trafiłem na swoje czasy wszystkiego czego używam na codzień to zabytki pozdrawiam serdecznie


Tych kostek nie da się podłączyć inaczej do licznika bo są po prostu za krótkie przewody aby kostkę lewa góra wpiąć jako prawy dół itp.

Natomiast jak masz wszystkie przewody luzem, całkiem bez kostek to ogarnięcie tego trochę zajmie nawet doświadczonemu elektrykowi więc lepiej kupić sprawną instalację z demontażu i przełożyć
 
     
Legendy 
Legendy

Wiek: 30
Dołączył: 23 Kwi 2019
Posty: 30
Skąd: zabytki
Wysłany: 2019-05-28, 13:08   

Witam serdecznie temat ogarnienty sam naprawiłem wszystkim dzięki za pomoc :) :D A CO DO PANA DANIELA wie pan co jak nie chce Pan pomagać to proszę nie pisać durnot-)
_________________
Komarowiec
 
     
Daniel22 
Moderator


Dołączył: 19 Sty 2011
Posty: 222
Skąd: Pokój Administracji
Wysłany: 2019-05-30, 22:36   

Toż ja z dobrego serca chciałem pomóc w rozwiązaniu tego palącego i dokładnie opisanego problemu :lol2:
_________________
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Rusztowania Szalunki
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 16