.::Rezerwa 126p::. Strona Główna .::Rezerwa 126p::.
BEZ KOMUNISTYCZNEJ ADMINISTRACJI

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumStrona główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Fiat 126 HappyEnd '00 & EL '94 & BIS '91
Autor Wiadomość
luk112 


Wiek: 27
Dołączył: 05 Lip 2016
Posty: 22
Skąd: Radzyń Chełmiński
Wysłany: 2022-06-09, 08:49   

Minął prawie rok, więc czas na aktualizację :roll:
W poprzednim roku mało się działo, jesienią wymieniłem wahacz z prawej tylnej strony i parę innych elementów w zawieszeniu, następnie było BT 30.10, czyli tak jak data pierwszej rejestracji, a do wiosny wymieniłem wahacz z lewej strony.
Z ciekawszych spraw, to 05.06.2022 r. byłem obejrzeć i kupić przyczepę namiotową WSS Polsport GK-100 z 1978 r. (ma czarną tablicę z woj. toruńskiego: TOR4820; rejestracja w 1984 r.). Przyczepa po postoju przez ponad 25 lat przejechała z Poznania bez problemu, ale silnik w samochodzie w okolicy Bydgoszczy zaczął pukać, ale z jakimś cudem udało się dojechać ponad 60 km w takim stanie. Prawdopodobnie jest to pompa oleju, według tego co się dowiedziałem.
Zestaw przed domem poprzedniego właściciela:
_________________
Fiat 126 HappyEnd (Rosso Racing) '00
Fiat 126 EL (Bianco Corfu) '94
FSM 126 BIS (Bianco) '91
 
     
Specter 

Dołączył: 29 Lis 2020
Posty: 53
Skąd: Grudziądz
Wysłany: 2022-06-09, 12:49   

O proszę :D
Kolega z okolic.
Oby z tego pukania nic poważnego się nie zadziało.
Szerokości.
 
     
CZESIO1958 
ziomy rezerwy


Wiek: 66
Dołączył: 27 Sty 2010
Posty: 2726
Skąd: Mysłowice
Wysłany: 2022-06-09, 14:23   

Trzymam kciuki żeby było Ok.
_________________

 
     
luk112 


Wiek: 27
Dołączył: 05 Lip 2016
Posty: 22
Skąd: Radzyń Chełmiński
Wysłany: 2023-04-12, 10:50   

Minęło 10 miesięcy od ostatniej wypowiedzi, więc czas coś napisać.
HappyEnd po wstępnej diagnozie ma być moze wywaloną panewkę w główce korbowodu, ale to się okaże w przyszłości. Od roku stoi częściowo rozebrany i czeka na lepsze czasy, a w międzyczasie kupiłem nowe części, aby złożyć nowy silnik (m.in. nowy korpus silnika z tym samym numerem OE co obecnie (z '99), nową głowicę (z '00), nowe panewki główne i wiele innych pomniejszych części, z większych części brakuje mi tylko nowego wału korbowego).
W zamian za czerwonego biały EL został przygotowany do użytku, nowy olej w silniku i skrzyni biegów, osłony półosi, umyty silnik, wyregulowane luzy zaworowe, podmieniony tymczasowo gaźnik z HE, gdyż ten właściwy ma prawdopodobnie na tyle wyrobioną oś przepustnicy, że nie dało się jeździć oraz uporządkowany bagażnik (czysto i schludnie).
Dodatkowo w ostatnią sobotę (08.04) kupiłem kolejnego Malucha, teraz "tego wzmocnionego", tj. BIS'a z '91 roku. Blacharsko bardzo zdrowy egzemplarz, mechanicznie troszkę gorzej (m.in. spalone sprzęgło i kilka brakujących rzeczy, typu koło zapasowe i zestaw narzędzi), ale do ogarnięcia. Silnik ma kod 000 i jest z gaźnikiem Weber. Jak widać, m.in. tylne zespolone światła są niewłaściwe, lewe starszego typu, a prawe ma "poszukiwany" klosz z białym kierunkowskazem. Pochodzi ze Sępólna Krajeńskiego, a najważniejsze, że udało się znaleźć egzemplarz z czarnymi tablicami, tym razem z byłego woj. bydgoskiego.
_________________
Fiat 126 HappyEnd (Rosso Racing) '00
Fiat 126 EL (Bianco Corfu) '94
FSM 126 BIS (Bianco) '91
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Rusztowania Szalunki
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 15