.::Rezerwa 126p::. Strona Główna .::Rezerwa 126p::.
BEZ KOMUNISTYCZNEJ ADMINISTRACJI

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumStrona główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Sprężyna zawieszenia silnika - 3 czy 5 zwojów
Autor Wiadomość
vundo 


Wiek: 30
Dołączył: 17 Maj 2015
Posty: 78
Skąd: Radom
Wysłany: 2018-11-11, 02:33   Sprężyna zawieszenia silnika - 3 czy 5 zwojów

Cześć

Mam taki problem, że silnik buja się i odbija, wygląda po otwarciu klapy jakby pływał zamiast stabilnie trzymał się łapy. Sprężyna i gumy są nowe, jakości rzemiosła. Mam pytanie czy sprężyna 5 zwojów poprawi tę sytuację? Poduszki skrzyni biegów trzymają się dobrze, biegi wchodzą normalnie.

Pozdro i wszystkiego najlepszego z okazji Niepodłegości :)
 
     
damiancn 
damiancn

Wiek: 49
Dołączył: 19 Lis 2017
Posty: 292
Skąd: cieszyn
Wysłany: 2018-11-11, 08:38   

poszukaj fabrycznej sprezyny zawieszenia silnika,ta sprezyne NAPRAWDE trzeba umiec zrobic i miec odpowiednia stal,moja ma przejechane 300tys km,rzemieslnicy nie maja szans
 
     
zolo 


Wiek: 39
Dołączył: 18 Mar 2010
Posty: 1301
Skąd: Kraśnik
Wysłany: 2018-11-11, 09:24   

Sprężyny z większą ilością zwojów były montowane w st do tego była inna guma z odbojem.
_________________
YouTube
Fiat 126p Biała Padaka
Nowe białe szaleństwo
 
 
     
Piter7391 


Wiek: 31
Dołączył: 20 Sie 2015
Posty: 1037
Skąd: Radom
Wysłany: 2018-11-11, 09:29   

http://www.tomczesci.pl/i...a-fiat-126p.htm

Ja mam zestaw z tego linku i smiga dobrze, silnik malucha i tak ma tendencje do bujania, a jak buja za bardzo to albo zawieszenie silnika albo cos zle poskladane.

zolo napisał/a:
Sprężyny z większą ilością zwojów były montowane w st do tego była inna guma z odbojem.

Tylko w St? Ja mialem 2 eleganty z czego jeden od nowosci w rodzinie i tez sprezyne mialy z wieksza iloscia zwojow z czego w jednym byl to napewno oryginal bo gumy zawieszenia byly 95r.
 
     
zolo 


Wiek: 39
Dołączył: 18 Mar 2010
Posty: 1301
Skąd: Kraśnik
Wysłany: 2018-11-11, 09:53   

Z tego co wiem w st były te większe sprężyny i poduszka z odbojem. Silnik był sztywniej zawieszony. Później zmieniono to zawieszenie bo drgania silnika były w znaczmy stopniu przenoszone na budę.

https://thumbs.img-sprzedajemy.pl/1000x901c/18/b8/7c/sprezyna-zawieszenia-silnika-fiat-126p-osobowe-gliwice-336986502.jpg

_________________
YouTube
Fiat 126p Biała Padaka
Nowe białe szaleństwo
 
 
     
michals 

Wiek: 45
Dołączył: 17 Lut 2015
Posty: 623
Skąd: Limanowa
Wysłany: 2018-11-11, 20:59   

Dwa takie pomysły:
ważna jest długość tej tulei przez którą przechodzi śruba mocująca. Za krótka tuleja - silnik w górę i tłucze o budę. Za długa tuleja silnik ociera o osłonę na dole (o tzw. gitarę)

na odwrót można założyć tę małą poduszkę z noskami. Ma być noskami do góry. Zdarzało mi się naprawiać Maluchy gdzie właściciel zakładał tę poduszkę na odwrót i mówił że np. na wolnych odkręcają się same szyby (takie były drgania)
 
     
vundo 


Wiek: 30
Dołączył: 17 Maj 2015
Posty: 78
Skąd: Radom
Wysłany: 2018-11-13, 12:56   

Piter7391 napisał/a:
http://www.tomczesci.pl/index.php/produkt/58665.poduszka-tuleja-sprezyna-zawieszenia-sruba-silnika-fiat-126p.htm

Ja mam zestaw z tego linku i smiga dobrze, silnik malucha i tak ma tendencje do bujania, a jak buja za bardzo to albo zawieszenie silnika albo cos zle poskladane.

Połowę tego sklepu wykupiłem, ale w moim zestawie śruby nie było :D

Natomiast jeśli chodzi o bujanie, to u mnie drgania na budzie nie są wyczuwalne jakoś wybitnie, ale silnik ma tendencję do pływania, sprężyna zachowuje się jak trzepaczka do jajek więc poszukam fabrycznej sztuki.
 
     
Daniel22 
Moderator


Dołączył: 19 Sty 2011
Posty: 222
Skąd: Pokój Administracji
Wysłany: 2018-11-13, 13:35   

Tak sobie czytam te przeboje ze sprężynami, i mają w pamięci auta rezerwowiczów, w których chodzi cała buda razem z silnikiem... czy nie lepiej zrobić jakieś grupowe zamówienie w fabryce sprężyn i dorobić na wzór oryginału pewną ilość o odpowiedniej sprężystości i z odpowiedniej stali? Dorabiają sprężyny zawieszenia za kilkadziesiąt złotych, więc ze sprężyną silnika nie powinno być problemu, tylko musiałby ktoś mieć na wzór fabryczną sprężynę :)
_________________
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Rusztowania Szalunki
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 15