.::Rezerwa 126p::. Strona Główna .::Rezerwa 126p::.
BEZ KOMUNISTYCZNEJ ADMINISTRACJI

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumStrona główna

Poprzedni temat «» Następny temat
PN#2 Czerwona Przejściówka '91 Bonifacego
Autor Wiadomość
Bonifacy
[Usunięty]

Wysłany: 2018-11-26, 22:53   PN#2 Czerwona Przejściówka '91 Bonifacego

Welcome everybody :luj:
Nadejszła wielkopomna chwila, czas pochwalić się swoim Polonezem, następcą Wąskiego '92. Poldek wyprodukowany został w ostatnim roczniku czterookich Polonezów - '91, silnik 1.6CB, kolor czerwony, stan całkiem ładny :) Garażowany cały czas, do niedawna w rękach pierwszego właściciela, który był z zawodu oblatywaczem helikopterów w PZL Świdnik. A oto zdjęcie z dnia zakupu (mgła była niesamowita!)


Zaraz po zakupie wybrałem się Poldkiem do Puław (Daniel - wielkie dzięki za gościnę!!!), gdzie udrożniliśmy termostat, a nazajutrz wraz z Szymonem wybraliśmy się na zlot pod FSO





Pamiątkowa fotka pod bramą oczywiście też musi być 8)


Po powrocie do domu zmieniłem od razu mikser z rurkowego na palnikowy o zgodnych z gardzielami gaźnika średnicach przelotu


Poldek jest też zaopatrzony w pięknie gwiżdżący wydech, ostatni tłumik wykonany jest najprawdopodobniej z nierdzewki :D


Poza tym z dotychczasowych działań, to zmieniłem jeszcze 2 opony oraz szybę przednią, ale rzecz jasna to czubek góry lodowej - jeszcze duuużo przede mną :) Ale czterookiego warto robić, nie tak jak Carówę :P

A teraz plany na przyszłość (bliższą i dalszą)
- zmiana olejów w skrzyni i moście (75W90, 75W140)
- porządna konserwacja (okrętówka Sigma Coat + Raptor, a do profili Mike Sanders)
- remont generalny OHVki (tłoki już mam, bardzo porządnie wykonane - fabryczne wyważenie do 0,1g!)
- LPG II generacji (Stag XL)
- małe poprawki blacharskie (głównie doły drzwi), a podłużnice, progi, dach ze słupkami są we wzorowym stanie :)

A to tak na koniec, miłość do Poloneza trwa u mnie nie od dziś, także jakby mnie wkurzył i bym coś złego napisał na ten temat, to proszę nie brać tego na poważnie :D


Zatem... Poloneza czas zacząć! :D
 
     
Daniel22 
Moderator


Dołączył: 19 Sty 2011
Posty: 222
Skąd: Pokój Administracji
Wysłany: 2018-11-27, 01:00   

Pierwszy! :lol: Na drugim forum moderator wywalił w kosmos moją wypowiedź, to przekleję...

Moją opinię znasz ale i tutaj napiszę, trafiłeś fajne auto, wymagające poprawek, ale jak już wszystko się dopracuje, będzie jednym z fajniejszych polonezów, a nie lśniących lakierem technicznych trupów, albo z wypluwaczem uszczelek pod maską <spoko> Sam jestem ciekaw, jak się będzie odpychał poprawiony silnik na gaźniku z aparatem elektronicznym, na mikserze palnikowym ze sterowaniem mieszanką. Będziemy mieli porównanie do mojego abimexa.

Do staga XL domyślam się będzie zamontowana sonda lambda z podgrzewaniem 8) Elegancko, będzie sterowanie mieszanką, a nie chamska śruba.

Swoją drogą... auto gwiazdą filmu, znanego reżysera, na popularnym kanale youtube, zaledwie dzień po kupnie - no no, to już na imcdb zaraz trafi :lol: Myłośnicy, tfu! :lol2: :lol2: :lol2:
_________________
 
 
     
CZESIO1958 
ziomy rezerwy


Wiek: 66
Dołączył: 27 Sty 2010
Posty: 2723
Skąd: Mysłowice
Wysłany: 2018-11-27, 08:51   

Czyli Poloneza czas zacząć 😈
Rób bo warto i tyle
Fajną sztukę trafiłeś 😅
Powodzenia
_________________

 
     
Bonifacy
[Usunięty]

Wysłany: 2018-12-15, 20:14   

Polonez robi karierę :mrgreen: Trafił do aktualnego numeru Auto Świata Classic i... Zgodnie z artykułem, zimuje w garażu :)


 
     
Jareg 
Admin
Sherlock Holmes


Wiek: 26
Dołączył: 21 Lis 2013
Posty: 1167
Skąd: Kraków/Krzeszowice
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2018-12-20, 16:47   

Ej a on nie był wystawiony na olx jakiś miesiąc temu w lubelskim właśnie? :E
_________________
:arrow: 126p ST '80
:arrow: 126 Bis '91
:arrow: FSM Cinquecento '91
:arrow: Škoda Forman LS '93
:arrow: Škoda Fabia 1.4 16v '06
:arrow: Peugeot 205 GRD '91

:luj: K U P I Ę :luj: B O S M A L A :luj:
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Rusztowania Szalunki
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 16