.::Rezerwa 126p::. Strona Główna .::Rezerwa 126p::.
BEZ KOMUNISTYCZNEJ ADMINISTRACJI

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumStrona główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Dolot RC, zawieszenie gwintowane
Autor Wiadomość
Kupczyk 

Wiek: 41
Dołączył: 13 Lip 2018
Posty: 2
Skąd: RUMIA
Wysłany: 2018-09-06, 21:18   Dolot RC, zawieszenie gwintowane

Witam szanowne grono.
Od jakiegoś czasu powoli zaczynam dłubać swojego maluszka, który służy mi do jazdy na codzień. Na początek zakupiłem felgi 7x13 i obniżyłem zawieszenie standardową metodą. Resor sklepany, tylne amorki na przód, sprężyny tył skrócone o 1,5 zwoja i cztery gumy między zwoje. Wiedziałem, że komfort spadnie, ale to co dzieje się na nierównościach to jakaś masakra :) Dupa boli i człowiek spowalnia cały ruch do 40km/h.
Moje pytanie brzmi czy ktoś z Was ma doświadczenie, albo zna jakieś opinie na temat takiego zawieszenia? https://www.olx.pl/oferta...html#938b75fea8
Drugie pytanie to jak filtrować powietrze z dolotem RC (lejek)? Jeździć bez niczego? Założyć jakąś gazę lub włókninę?
Z góry dzięki za podpowiedzi.
 
     
Produdi 


Wiek: 29
Dołączył: 18 Lut 2015
Posty: 94
Skąd: Łódź
Wysłany: 2018-09-07, 02:52   

Szkoda kebaba .
Poszukaj sobie mojego tematu .
 
     
Piter7391 


Wiek: 31
Dołączył: 20 Sie 2015
Posty: 1037
Skąd: Radom
Wysłany: 2018-09-07, 09:35   

Co do gwintu od tego goscia, amory tyl nie zmieszcza sie w tylna belke i trzeba by ja przerobic, nie wiem jak teraz, ale poprzednie wersje przedniej belki byly takie ze trzeba bylo podcinac podluznice, a uniballe zamiast mocnych dedykowanych do aut byly kupione w sklepie rolniczym za pare zl sztuka.

Z gwintem na przod dziala Macioo, jego rozwiazanie wedlug mnie bedzie leprze i czekam az skonczy testy i wypusci ten zawias na rynek ;)
 
     
zolwik 


Dołączył: 05 Sie 2015
Posty: 1163
Skąd: Wejherowo/Gdynia
Wysłany: 2018-09-07, 11:02   

Ale z tymi szpilkami to przesadził
_________________
Wrzosowy
http://forum.rezerwa126p....c0c3213f#503396
 
     
Grzes 


Wiek: 33
Dołączył: 11 Lis 2013
Posty: 1234
Skąd: Cieszyn
Wysłany: 2018-09-07, 15:51   

Na tył zamiast gwintu, to wstaw sprężyny progresywne i dobre amory. Teraz jak masz te gumy włożone to ta sprężyna nie pracuje, to nie ma jak amortyzować
 
     
michals 

Wiek: 45
Dołączył: 17 Lut 2015
Posty: 625
Skąd: Limanowa
Wysłany: 2018-09-09, 14:09   

Przeszedłem całą drogę z zawieszeniami zaczynając właśnie od klepania przodu i gum z tyłu. Potem był resor "włoski" na przód i sprężyny progresywne z tyłu. Zakończyłem na belce z przodu, a sprężynach progresywnych 19cm z tyłu.

Tego kto twierdzi, że sztywny przód w dużym negatywie poprawia prowadzenie zrzucił bym od razu se skarpy! Ile Maluchów tak zostało oszpeconych, a potem rozbitych bo auto nagle na zakręcie fik do rowu. Jeszcze gorzej ma się duży negatyw z tyłu w zimie. Opony stykają się tylko częścią z śniegiem/lodem, a że jest to oś napędzająca każde wjechanie na śliski teren powodowało zarzucanie tyłem albo obrót.
 
     
nanab 

Dołączył: 22 Gru 2015
Posty: 490
Skąd: Bydgoszcz
Ostrzeżeń:
 3/3/6
Wysłany: 2018-09-10, 16:22   

Nie liczy się jak to jeździ, liczy się tylko żeby wyglądało jakby ktoś zapakował do środka tonę gruzu i jakby koła miały zaraz odpaść.
 
     
ATi 
Moderator
Bis 714


Wiek: 29
Dołączył: 03 Maj 2011
Posty: 1672
Skąd: Żory
Wysłany: 2018-10-16, 23:45   

Też coś tam dłubałem przy gwincie z przodu. Po testach mogę stwierdzić, że przy takiej belce jak pokazałeś będzie występował bumpsteer przy niskim ustawieniu zawieszenia.
Przy maglownicy będzie jeszcze gorzej, oś mocowania dolnego wahacza musi iść między innymi bliżej środka pojazdu. Przy ugięciu zawieszenia bardzo widoczna jest zmiana zbieżności przednich kół. Ja temu zaradziłem mocując magiel wyżej i robiąc dolne wahacze z mocowaniem bliżej środka. Teraz drążki są bardziej rownolegle ustawione względem dolnych wahaczy i przy pracy zawieszeni zbieżność się nie rozjeżdża.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Rusztowania Szalunki
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 15