.::Rezerwa 126p::. Strona Główna .::Rezerwa 126p::.
BEZ KOMUNISTYCZNEJ ADMINISTRACJI

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumStrona główna

Poprzedni temat «» Następny temat
126elx z OLX, czyli pamiątka z majówki :D
Autor Wiadomość
Quake96 


Wiek: 28
Dołączył: 24 Lip 2014
Posty: 225
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2022-05-09, 20:28   126elx z OLX, czyli pamiątka z majówki :D

Siema, elo 5,2,0 :mrgreen:

Jak co roku zawitałem swoim żółtym bolidem na Podkarpaciu, konkretniej w okolicach Krosna. Wiadomo, wizyta w rodzinnych stronach kobity, majówka, chillout a przy okazji i komunia. No, ale mniejsza o cele wizyty, ważniejsze jest to jaką sobie pamiątkę z majówki przywiozłem 8)




Tak, pojebaobao mnie do reszty i jakby mi było mało 126p, kupiłem teraz 126elx :F Po co? Dla siebie i własnego zadowolenia. Dlaczego? Bo kto biednemu zabroni się bogato bawić? :roll: Powiedzmy że było mnie na niego stać, a kaszlaki w tamtych okolicach są o mniej-więcej 1/3 może 1/2 tańsze niż bardziej na północy Polski. Zapłaciłem za niego trochę więcej niż na to wygląda, ale jestem z niego mega zadowolony. Jest okrutnie wymęczony, potrzebuje mnóstwo miłości i czasu, ale się w nim zakochałem :lol: Tak bardzo kojarzy mi się z moim pierwszym maluchem, też elxem tyle że zielonym i rok młodszym. Tamten też był zmęczony życiem, ale miał w sobie to "coś", tak jak to "coś" ma w sobie ten wóz. Nie umiem tego nazwać, ale po prostu jest to jakiś taki "charakter" :D

Ogólnie plany co do tego auta są dość jasno nakreślone. Kupiłem go jako drugie auto, które może sobie spokojnie stać i czekać aż coś przy nim porobię. Planuję znaleźć mu jakiś ciepły garaż i w wolnej chwili sobie przy nim dłubać. Robić jest przy nim co, bo jak widać swoje w życiu przeszedł. Dziadek, który był jego właścicielem prawdopodobnie od nowości, za hasło przewodnie przy naprawach tego auta uznał chyba "blaszka i wkręcik", bo wszelkie naprawy blacharskie rozwiązywał mniej-więcej w taki sposób. Auto miało też kiedyś strzelony prawy przód który ktoś wyprostował i doprowadził do względnego ładu, ale i tam dziadek musiał maczać swoje palce :luj:

Generalnie wóz jest sprawny, wygląda jak typowy chrupek, z resztą ze względu na swój kolor i wygląd dostał od mojej pani ksywę "Cheetos". Może i nie wygląda najlepiej, prowadzi się mocno średnio ze względu na totalny brak zbieżności, ale dojechał ze mną do nowego domu, aż 550km przez 3/4 Polski i nawet nie śmiał protestować :mrgreen:

 
     
Quake96 


Wiek: 28
Dołączył: 24 Lip 2014
Posty: 225
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2022-05-15, 19:42   



Trochę mu się wyładniało :D Przód wyraźnie odstaje kolorem, bo jeszcze go nawet nie ruszyłem, ale reszta nieco zyskała na wyglądzie. Wnętrze zostało lekko ogarnięte i wleciało radyjko na kasety z dwoma kolumienkami na tylnej półce. Fura jak się patrzy :twisted:
 
     
zolo 


Wiek: 39
Dołączył: 18 Mar 2010
Posty: 1301
Skąd: Kraśnik
Wysłany: 2022-05-15, 19:58   

:lubieto: ;)
_________________
YouTube
Fiat 126p Biała Padaka
Nowe białe szaleństwo
 
 
     
zolwik 


Dołączył: 05 Sie 2015
Posty: 1163
Skąd: Wejherowo/Gdynia
Wysłany: 2022-05-16, 15:21   

Ciekawa wycieczka tez w tamtych okolicach kupiłem elx , ale tylko dlatego ze nie było drugiego w sprzedaży w pl. Niby tańsze ale czy bym drugi raz wracał na kołach 650km nieznanym maluchem .
_________________
Wrzosowy
http://forum.rezerwa126p....c0c3213f#503396
 
     
Quake96 


Wiek: 28
Dołączył: 24 Lip 2014
Posty: 225
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2022-05-16, 15:46   

Gdyby mnie było stać to co roku bym sobie tak zwoził kolejnego malucha :lol2:

Jazda takim nowym sprzętem jest ekscytująca, zwłaszcza jak nie ma zbieżności :twisted:
 
     
Kubica 
ziomy rezerwy
Carus kierownicy


Wiek: 30
Dołączył: 01 Wrz 2014
Posty: 556
Skąd: Puławy/Wrocław
Wysłany: 2022-05-16, 23:05   

Spontaniczne zakupy najlepsze :lol2: Zbieżność to kwestia formalna... coś o tym wiem :P Idealny wóz do jeżdżenia na ryby i grzyby!
_________________
Nie musi być szybko, najważniejsze żeby było niewygodnie.
Był: Z(Ł)OMO `88
Jest:Waldemar Wielki `88, Skoda Favorit `91 Marmolada
 
 
     
Quake96 


Wiek: 28
Dołączył: 24 Lip 2014
Posty: 225
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2022-05-18, 19:37   

Na razie dzielnie wozi mnie do roboty 8)

Swoją drogą, dowiedziałem się że o mało a ktoś (zdaje się, że znajomi FreddieM)by go kupił jako dawcę części. Na nasze szczęście trafił do mnie :mrgreen:
 
     
Quake96 


Wiek: 28
Dołączył: 24 Lip 2014
Posty: 225
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2022-05-21, 13:47   



Po jednym nieudanym podejściu przyszedł czas na zmianę tablic 8)
 
     
Kubica 
ziomy rezerwy
Carus kierownicy


Wiek: 30
Dołączył: 01 Wrz 2014
Posty: 556
Skąd: Puławy/Wrocław
Wysłany: 2022-05-21, 17:55   

Chłopie... coś ty zrobił, bandyto... szkoda strzępić ryja :luj: Wystarczyło zgłosić i zapomnieć o wymianie blach :facepalm:
_________________
Nie musi być szybko, najważniejsze żeby było niewygodnie.
Był: Z(Ł)OMO `88
Jest:Waldemar Wielki `88, Skoda Favorit `91 Marmolada
 
 
     
Quake96 


Wiek: 28
Dołączył: 24 Lip 2014
Posty: 225
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2022-05-21, 21:49   

Błagam, nie bądź kolejnym wariatem :E

Kurwa, to tylko kawałek blachy, a jak dzisiaj wrzuciłem dwa posty na facebooku to tąpnięcia spowodowane pękaniem dup obcych mi ludzi było czuć od morza po góry :lol2:
 
     
dizzyx 


Wiek: 35
Dołączył: 04 Kwi 2015
Posty: 617
Skąd: Końskie
Wysłany: 2022-05-22, 20:21   

Kubica napisał/a:
Chłopie... coś ty zrobił, bandyto... szkoda strzępić ryja :luj: Wystarczyło zgłosić i zapomnieć o wymianie blach :facepalm:


A wiesz, jaki później problem jak zginie teczka z umowami?

A nie, czekaj :luj: :lol2: :E
_________________
Zapraszam do Garażu Dziadka
 
     
Kubica 
ziomy rezerwy
Carus kierownicy


Wiek: 30
Dołączył: 01 Wrz 2014
Posty: 556
Skąd: Puławy/Wrocław
Wysłany: 2022-05-22, 20:23   

dizzyx napisał/a:
Kubica napisał/a:
Chłopie... coś ty zrobił, bandyto... szkoda strzępić ryja :luj: Wystarczyło zgłosić i zapomnieć o wymianie blach :facepalm:


A wiesz, jaki później problem jak zginie teczka z umowami?

A nie, czekaj :luj: :lol2: :E

To wtedy jest trening umysłowo-krajoznawczy :luj: Co to ja sam jeden szpagaty w wydziale komplikacji musiałem robić? Niech inni koneserzy też się pomęczą :lol2: Poza tym wtedy inne czasy byli, teraz po zgłoszeniu już mają przyklepane w systemie w razie W te umowy :P
_________________
Nie musi być szybko, najważniejsze żeby było niewygodnie.
Był: Z(Ł)OMO `88
Jest:Waldemar Wielki `88, Skoda Favorit `91 Marmolada
 
 
     
Quake96 


Wiek: 28
Dołączył: 24 Lip 2014
Posty: 225
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2022-05-22, 21:28   

Kubica napisał/a:
...teraz po zgłoszeniu już mają przyklepane w systemie w razie W te umowy :P


A i tak jak przychodzi co do czego to chcą na wszystko papier i gówno ich system obchodzi. Przez takie ceregiele musiałem wczoraj robić na nowo przegląd, bo mimo iż ważny był do lipca, to nie miałem żadnego kwitku ze stacji a jedynie wpis w systemie, co dla pani w okienku nie było wystarczające. Mogłem albo gnać 600km do tamtej stacji po ponowny wydruk, prosić się poprzedniego właściciela żeby znalazł i wysłał stary, albo zrobić nowy dla spokoju.

No, ale teraz mam przegląd na rok i swoje blachy :luj:

 
     
Quake96 


Wiek: 28
Dołączył: 24 Lip 2014
Posty: 225
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2022-06-18, 21:38   

Jeżdżę nim już od półtorej miesiąca, nakręciłem pewnie ze 2 albo około 3 tysiące kilometrów 8) Powoli działam sobie czy to ze stroną wizualną czy mechaniczną. Ostatnio wymieniłem termostat na mieszkowy, bo stary, sprężynowy nie działał jak należy; odnowiłem też przednie kierunkowskazy i tylne lampy zespolone, oraz pewnie porobiłem coś jeszcze o czym teraz nie pamiętam :mrgreen: Ogólnie jestem bardzo zadowolony z tego kaszlaka i dochodzę do wniosku, że generalnie jest w lepszym stanie niż wcześniej przypuszczałem.



Lubię go. Jest taki no ten... charakterny :twisted: Jak na malucha kupionego w tych czasach za 2500zł śmiem twierdzić że to całkiem niezły wóz :lol2:
 
     
Quake96 


Wiek: 28
Dołączył: 24 Lip 2014
Posty: 225
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2022-06-30, 21:49   



Przy okazji wymiany reflektorów stwierdziłem, że czas najwyższy zmienić odcień przodu na bliższy oryginalnemu. Do lakierowania przyłożyłem się na mocne 30% a wyszło lepiej niż pewnie zakładałem :lol2:
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Rusztowania Szalunki
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 16