.::Rezerwa 126p::. Strona Główna .::Rezerwa 126p::.
BEZ KOMUNISTYCZNEJ ADMINISTRACJI

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumStrona główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Fiat 126p 89'
Autor Wiadomość
kulus 

Dołączył: 10 Maj 2015
Posty: 11
Skąd: Wisła Wielka
Wysłany: 2017-02-18, 02:50   Fiat 126p 89'

Chciałbym przedstawić Wam mój drugi nabytek jakim jest Fiat 126p FL. Rocznik 89. 2 właściciel: najpierw dziadek potem chyba wnuk (ten sam adres zamieszkania). Ubezpieczony, 2 lata bez przeglądu. Samochód nie odpalał. Cena zakupu symboliczna.
Zakupiony w lipcu 2015 z myślą przeznaczenia go na części. Po dokładniejszych oględzinach, odpaleniu silnika, jeździe próbnej i prawie dwuletnim namyśle (:P) zmieniłem zdaniem i postanowiłem maltona odbudować. Plany?? Stan jak nowy z fabryki :mrgreen:



Transport do piaskowania (12,02,2017)


Po piaskowaniu:


Przygotowanie do podkładu epoksydowego:





Jutro rano jak zregeneruje siły zabieram sie za podładowanie. epoksyd firmy RANAL.

Jak oceniacie stan blacharski? wymieniać całe elementy czy łatkować/sztukować? Gdzie ewentualnie kupić blachy/wstawki?
Może ma ktoś w okolicy Pszczyny solidnego blacharza co by sie tego tematu podjał?
Prosze o opinie/komentarze, krytyka też jest dla mnie ważna:P

Na koniec zdj grupowe:P
tyle na dzis, nara :P
 
     
malan126 


Dołączył: 27 Cze 2014
Posty: 566
Skąd: tarnów
Wysłany: 2017-02-18, 21:24   

Dobrego fachowca do piaskowania bo on nadal ma kształt malucha :D . Jak dla mnie piaskowanie slupkow wewnatrz można bylo odpuścić :) . Baza do odbudowy idealna także zostaje życzyć wytrwałości i powodzenia ;)
 
     
ikarusenon 
Człowiek simson


Wiek: 25
Dołączył: 10 Mar 2014
Posty: 411
Skąd: Ostrowy nad Okszą
Wysłany: 2017-02-18, 21:30   

Co obejmowało przygotowanie do epoksydu ? Szczotkowałeś ? leciałeś papierem? byłbym wdzięczny za informacje :D
 
     
Beczka76 

Wiek: 26
Dołączył: 03 Paź 2015
Posty: 41
Skąd: Pniewite
Wysłany: 2017-02-18, 23:45   

Fajnie, że taka decyzja o renowacji zapadła! :luj: Ładny FL będzie ;) Można prosić o info na temat kosztów piaskowania? Co to stanu blacharskiego się nie wypowiem jako laik :D Może tyle, że raczej tragicznie to nie wygląda :) Tam gdzie są miejsca gdzie idzie wspawać ukształtowaną ręcznie blachę, której kształt nie będzie odbiegał od fabrycznego, to chyba ja łatałbym z kawałka blachy ;) Resztę pewnie trzeba by było dołożyć z reperaturek.
_________________
Pozdrawiam, Grzegorz!
 
 
     
kulus 

Dołączył: 10 Maj 2015
Posty: 11
Skąd: Wisła Wielka
Wysłany: 2017-02-19, 23:52   

Przygotowanie do piaskowania polegało na zeszlifowaniu przejścia między lakierem a piaskowaniem. W konsekwencji zeszlifowałem prawie cały lakier na blotnikach przednich oraz tylnych. Trudno dostępne miejsca szczotka na kątówce, reszte szlifowałem mechanicznie- szlifierka kątowa nastepnie drobniejszym papierem-oscylacyjna.
Z piaskowania ogólnie średnio zadowolony. chociażby te słupki wewnątrz. Jak już sie tego chwycił mógł zrobić cały, nie miałbym później tyle do szlifowania... no i cena, 600zl to moim zdaniem duzo.
Samochód już podkładzie:
 
     
zolo 


Wiek: 39
Dołączył: 18 Mar 2010
Posty: 1302
Skąd: Kraśnik
Wysłany: 2017-02-20, 00:31   

Trochę roboty będziesz miał. Ja bym powycinał ta pompeline którą ktoś wstawiał i zrobił to porządnie.
_________________
YouTube
Fiat 126p Biała Padaka
Nowe białe szaleństwo
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Rusztowania Szalunki
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 16