.::Rezerwa 126p::. Strona Główna .::Rezerwa 126p::.
BEZ KOMUNISTYCZNEJ ADMINISTRACJI

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumStrona główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Lexus GS300 MK1
Autor Wiadomość
ezz 

Wiek: 26
Dołączył: 07 Sie 2014
Posty: 105
Skąd: B-stok
Wysłany: 2017-11-19, 01:06   Lexus GS300 MK1

Jako że od dawna potrzebowałem auta bardziej praktycznego od BISa, które mogłoby zostać moim dupowozem, zrobiłem sobie listę czego wymagałbym od takiego samochodu:
- tani w utrzymaniu
- małe spalanie
- i oczywiście po tym jak kilka razy śmignąłem BISem zimą "poślizgać się" :mrgreen: auto musiało być z napędem na tył
Każde BMW od razu odpadało, jakoś nie gustuję w w tych tworach i dużo tego na drogach, Polonez - teoretycznie spełniałby powyższe wymagania, ale jakoś wolałem coś bardziej wygodnego. No a że mój staruszek miał kiedyś takiego Lexa - też mi się zamarzyło 8)
Teoretycznie rzecz biorąc to Lexus spełnia tylko jeden z moich wymogów - ma napęd na tył, wcale nie jest tani w utrzymaniu i wcale mało nie pali, ale za to jak brzmi i jeździ! :mrgreen:
Szukałem go koło pół roku. Miałem dosyć duże wymagania i niewielki budżet, szukałem auta w ciemnym kolorze (najlepiej czarnym) z beżowym skórzanym wnętrzem, z LPG i do 10tyś. Ostatecznie, jak trafił się ten dosyć niedaleko, bo w Augustowie, budżet musiałem powiększyć, przez co teraz opony zimowe i nowa butla muszą poczekać do następnego miesiąca :| .
Teraz o samym aucie:
2JZ GE pod maską, 212 KM, z LPG
W środku jak prawie każdy JZS147, jedyne co ma innego to chyba chowaną kierownicę po wyjęciu kluczyka i szyberdach
Z zewnątrz specyficzny kolor 6N9 - czyli zieleń która zależnie od pogody może zmienić się w bardziej zielony lub bardziej szary :)
Dostałem do niego książkę serwisową i kartę pojazdu na podstawie któych przebieg 300 tyś wydaje się być całkiem prawdopodobny.


Do zrobienia jest trochę rzeczy, chociaż miał być tylko "wsiadasz i jedziesz"
-Na początek wyciek oleju chyba z uszczelniacza na wale od przodu - na początku myślałem że to płyn do wspomagania bo coś wyciekało, pod autem była plama ale niczego nie ubywało :o
-Do tego coś stuknie przy gwałtownym nacisnięciu pedału gazu - tego jeszcze nie oglądałem
-Poprzedni właściciel poprzyklejał paski ledowe na gorący klej do szkiełek w lampkach w całym aucie, do tego "przerobił" instalację radja na ISO, tylko niestety amatorsko, oskrobał izolację z przewodów i zakleił taśmą papierową - także taka "kosmetyka" do zrobienia
-Trzeba ogarnąć też instalację gazową bo pali 20l gazu, do tego też pali benzynę - z tym już byłem u Emilienko126p, powoli się ogarnie :mrgreen:
- polerka lakieru bo hologramów narobione, jakiś amatorski detailing chyba był :lol2:
- i jak w każdym GS300 mk1 - zmieniarka nie działa oraz antena się nie chowa
Plany poza przywróceniem go do stanu używalności to oczywiście większe koło i zejście trochę niżej :luj:
 
     
ScreeNDorifto 
Wiktor


Wiek: 24
Dołączył: 14 Lis 2015
Posty: 136
Skąd: Piotrków Trybunalski
Wysłany: 2017-11-19, 19:30   

Kawał auta :D Oby służyło ;)
chociaż miał być tylko "wsiadasz i jedziesz" Niestety jeżeli chce się jeździć to trzeba zainwestować..

Pozdrawiam i powodzenia w realizacji planów :D
 
     
Emilienko126p 
Będzie git!


Wiek: 28
Dołączył: 27 Maj 2012
Posty: 573
Skąd: Białystok
Wysłany: 2017-11-19, 19:30   Re: Lexus GS300 MK1

ezz napisał/a:
Jako że od dawna potrzebowałem auta bardziej praktycznego od BISa, które mogłoby zostać moim dupowozem, zrobiłem sobie listę czego wymagałbym od takiego samochodu:
- tani w utrzymaniu
- małe spalanie
- i oczywiście po tym jak kilka razy śmignąłem BISem zimą "poślizgać się" :mrgreen: auto musiało być z napędem na tył

hehe :lol2: :lol2: tanie.. Rób go, potwierdzam wygodna furka. A 2JZ poezja, zupełnie inaczej brzmi jak bmw. :oops: :oops:
_________________
Dziadkowóz - FL 1993
E36 328i 1995
 
 
     
Budzik 
ziomy rezerwy
MENAGO


Wiek: 33
Dołączył: 18 Sty 2010
Posty: 1870
Skąd: Gdynia
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2017-11-21, 21:00   

Mega auto. Bardzo je rozwazalem zamiast e39 540 ale v8 wygrało :mrgreen:
_________________
Fiat Picun Rally Team - KLIKAĆ !!!
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Rusztowania Szalunki
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 16