.::Rezerwa 126p::. Strona Główna .::Rezerwa 126p::.
BEZ KOMUNISTYCZNEJ ADMINISTRACJI

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumStrona główna

Poprzedni temat «» Następny temat
odpala tylko z gazem, gaśnie na luzie
Autor Wiadomość
brevo 

Dołączył: 19 Paź 2016
Posty: 2
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 2016-10-19, 18:51   odpala tylko z gazem, gaśnie na luzie

Witam wszystkich. Mam malucha z 87 roku, odpalany na linke. Z racji iż mój wskaźnik paliwa pokazuje wiecznie rezerwę (mimo pełnego zatankowania), zdarzyło mi się niedawno że jadąc zabrakło mi paliwa. Od tamtej pory mam problem z odpalaniem, zawsze muszę dodawać gazu lub włączać ssanie. Poczytałem trochę w sieci i doszedłem do wniosku że czas przeczyścić gaźnik. Rozebrałem go na części zgodnie z instrukcją zawartą na rezerwa126p.pl i zamontowałem z nowymi uszczelkami. Niestety problem nie ustał, a wręcz się pogłębił, bo na biegu jałowym całkowicie gaśnie (także podczas jazdy). Próbowałem go zagrzać 15 minutową jazdą, bo chciałem wyregulować - niestety nic to nie dało. (obecnie dysza biegu jałowego w gaźniku jest wkręcona na maxa, a dysza mieszanki została wkręcona na max po czym wykręcona o 2 pełne obroty). Zarówno przed czyszczeniem jak i po zaobserwowałem także momenty duszenia się auta, bez zależności czy kręcony na wysokich obrotach, czy też nie.
Co jeszcze sprawdzić? Co może być nie tak?
 
     
norek 


Wiek: 62
Dołączył: 19 Wrz 2010
Posty: 653
Skąd: src
Wysłany: 2016-10-19, 19:53   

Masz filtr paliwa pomiędzy pompą paliwową a zbiornikiem ?może czas na wymianę .
_________________

 
     
xlar1 
forumowy elektryk


Wiek: 35
Dołączył: 14 Mar 2010
Posty: 335
Skąd: Łódź
Wysłany: 2016-10-20, 13:19   

Pewnie zassało syf z dna zbiornika i filtr przepuścił i dysza od wolnych obrotów poległa.
Na szybko mozesz spróbwać zrobić lekkie podciśnienie. Zdejmij na chwilę dolot od filtra powietrza i zatkaj kolanko ręką na pracującym silniku. Jak będzie przygasał to odpuść, może syf przeleci i się spali.
_________________
Problemy z elektryką w domu / samochodzie?
Potrzebujesz zrobić audio w domu lub samochodzie?
Problem z siecią?
Budujesz dom lub remontujesz mieszkanie i chcesz położyć nowe instalacje elektryczne?
Potrzebujesz pomocy z eNką, Cyfrą lub Polsatem - Splittery, multiroom, montaż i ustawianie anten. Rozbudowa posiadanych instalacji SAT i antenowych.

Dzwoń: 602-711-569 lub pisz gg:2609730
Xlar Tech Serwis
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Rusztowania Szalunki
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 16