.::Rezerwa 126p::. Strona Główna .::Rezerwa 126p::.
BEZ KOMUNISTYCZNEJ ADMINISTRACJI

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumStrona główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Wymarzona Zastava 1100p Mediteran.
Autor Wiadomość
Chmielu17 

Dołączył: 27 Lut 2013
Posty: 165
Skąd: Nowa Sól
Wysłany: 2016-07-17, 21:42   Wymarzona Zastava 1100p Mediteran.

Witam. (Wrzucam to auto do tego działu ponieważ było ono montowane w FSO i praktycznie odmiana tego modelu była dziełem polaków.)


Po słowie wstępu chciałem w tym temacie przedstawić swoje pierwsze auto jakie kupiłem za własne pieniądze i "wpisane" jest w całości na mnie. To auto to wymarzona od dłuższego czasu Zastava 1100p Mediteran z 1982 roku. Znalazłem ją przez przypadek, gdy od niechcenia przeglądałem olx, o któreś tam w nocy. Była wystawiona za 3500zł, szybko przeliczyłem posiadane pieniądze i rano wykonałem telefon do gościa. Okazało się, że chce jej się pozbyć z powodu "zrobienia miejsca w garażu". Zrobiłem jeszcze kilka negocjacji w sprawie przywiezienia mi jej na lawecie, bo znajdowała się ponad 500km ode mnie.

Sprawę tą załatwiłem z sprzedającym, który właśnie miał lawetę. Za dodatkowe 900 zeta przywiózł mi ją pod dom. Po przywiezieniu okazało się, że Zastava nie miała przeglądu od 2004 roku, a ostatnie ubezpieczenie było opłacone w 2009 roku... To mnie nawet nie zniechęciło i ją kupiłem. :mrgreen:

Po zjechaniu z lawety, były właściciel odpalił ją na starym paliwie, silniczek mimo długiego postoju mruczał cichutko. Niestety z hamulcami było gorzej, bo ich nie było i na chwilę obecną jeszcze nie ma. W ciągu paru dni częściowo ją pod maską rozebrałem i teraz wymieniam wszystkie zużyte i uszkodzone elementy.

Łącznie zapłaciłem za nią ponad 4700 z ubezpieczeniem na pół roku.
Czy było warto?
Warto spełniłem swoje motoryzacyjne marzenie, nie patrzę na opinię w moim otoczeniu, chociaż koleżanki z pracy i znajomi są sceptycznie nastawieni do tego auta. Niektórzy nie wiedzą jak ono nawet wygląda. Z małych sukcesów to moja Zastava miała drugie miejsce w Top tygodnia na motokillerze. :mrgreen:

Co do planów to chcę ją na razie "odgruzować" i zmodyfikować. A teraz po długim wstępie macie zdjęcia, zrobione krótko po zakupie.








_________________
Moja obecna Zastava Mediteran z 1982:
http://forum.rezerwa126p.pl/viewtopic.php?t=21166

Zbieram na DOHC-a do Zośki :)
 
     
Pan_Waclaw 


Dołączył: 22 Cze 2013
Posty: 1038
Skąd: Zgierz/Łódź
Wysłany: 2016-07-17, 22:12   

Zastavka to fajne auto, nigdy nie miałem okazji się nią przejechać a chciałbym :) Wygląda na fajnie spatynowaną - ogarnąłbym to co trzeba i jeździł na co dzień :) Co do ceny - cóż, tanio nie było, ale te auta to już towar deficytowy. Może jakbyś ogarnął sobie transport we własnym zakresie, to utargowałbyś coś na miejscu :) Ale nie ma co nad tym gdybać. Jak tam blacharka w tym egzemplarzu?
_________________
 
     
Chmielu17 

Dołączył: 27 Lut 2013
Posty: 165
Skąd: Nowa Sól
Wysłany: 2016-07-17, 22:21   

Blacharka mimo pozorów jest w stanie całkiem dobrym. Słupek A na wysokości szyby czołowej z lewej strony ma dwie dziurki :E , urwane jest mocowanie prawego chlapacza z tyłu. Reszta wymaga tylko porządnej konserwacji. Przednie błotniki już ktoś kiedyś w niej wymieniał i widać, że w miarę się postarał.
_________________
Moja obecna Zastava Mediteran z 1982:
http://forum.rezerwa126p.pl/viewtopic.php?t=21166

Zbieram na DOHC-a do Zośki :)
 
     
Rocky 


Wiek: 27
Dołączył: 28 Lip 2012
Posty: 1056
Skąd: TST
Wysłany: 2016-07-17, 22:32   

A Mediteran nie powinna mieć kierownicy z Fiata 128 Sport? ;) Co do zochy,fajna ;) Sam bym w sumie taką nie pogardził.
_________________
Rocky Garage(Facebook) Zapraszam ;)

Polski Fiat 126p '79 "kundel"
ZRR Komar 2330 '71
Fiat 126el'96 "Elefant"
FSO Polonez Caro Plus 1.4 GTI 16v'97
Toyota Corolla E12 1.8 T-Sport '02 "Karolina"


Były:
Fiat Uno 1.4'92 "Funiak" vel. "Łunolot"
VW Passat B3 Variant 1.8'89 R.I.P.

"Czy świat bardzo się zmieni, gdy z młodych gniewnych wyrosną starzy, wkurwieni?" Jonasz Kofta
 
 
     
Chmielu17 

Dołączył: 27 Lut 2013
Posty: 165
Skąd: Nowa Sól
Wysłany: 2016-07-17, 22:47   

Z tą kierownicą też mi się zdaje, że miała być z 128 Sport oraz powinna mieć zamontowany inny prędkościomierz. Może ktoś na przestrzeni lat zmienił te elementy.
_________________
Moja obecna Zastava Mediteran z 1982:
http://forum.rezerwa126p.pl/viewtopic.php?t=21166

Zbieram na DOHC-a do Zośki :)
 
     
LOBUZ88 
ziomy rezerwy
OlewamLubieTeRobote


Wiek: 35
Dołączył: 09 Lis 2009
Posty: 2596
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2016-07-17, 22:59   

Chmielu17 napisał/a:
Wrzucam to auto do tego działu ponieważ było ono montowane w FSO i praktycznie odmiana tego modelu była dziełem polaków.


Mediteranów nie montowano w FSO, jedynie wersje 5cio drzwiowe..z tym dziełem polaków tez mocno naciągana teoria - w Falenicy pomagali jedynie w opracowywaniu tłoczników do Medi ;) ale cała dokumentacja przyjechała wraz z Jugosłowianami :P

Samo auto ciekawe i warte uwagi - ma potencjał ! :)
_________________

 
 
     
CZESIO1958 
ziomy rezerwy


Wiek: 66
Dołączył: 27 Sty 2010
Posty: 2723
Skąd: Mysłowice

Wysłany: 2016-07-18, 06:26   

Zastawa ma potencjał
W dawnych latach kilka razy jeździłem
Do 125 czy 126 nie ma porównania , wygodny pomykacz.
Jak dla mnie ciut miękki na zawiasie.
Ale i tak dobry i do miasta i w trasę.
_________________

Ostatnio zmieniony przez CZESIO1958 2016-07-18, 07:15, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Aron 

Wiek: 34
Dołączył: 10 Lis 2009
Posty: 2470
Skąd: Łódź
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 2016-07-18, 07:06   

Ooooo, Zosia Medi! Sam od jakiegoś czasu z chęcią przygarnąłbym taką Zastavę, ale to bardzo ciężki obecnie temat. Zastavy tak po prostu wymarły gdzieś koło 2004 roku i praktycznie nie widuje się ich na ulicy, tylko jakieś zloty. Będę tu zaglądał co tu się dzieje :) Gratuluje nabytku.
_________________
Pasja 126p
 
     
Rampula 
Weteran


Wiek: 37
Dołączył: 10 Sty 2016
Posty: 116
Skąd: Piekary Śląskie
Wysłany: 2016-07-18, 07:57   

Moje marzenie to 5drzwiowa w granacie z jasnym wnętrzem..
Kumpel w liceum miał pomarańczową po ojcu i super się nią jeździło, bardzo wygodne autko
Co do Twojej Zośki zostawiłbym ja w 100% serii
 
     
Vladi 


Wiek: 26
Dołączył: 02 Sty 2015
Posty: 114
Skąd: Jaworzno
Wysłany: 2016-07-18, 08:17   

Bardzo fajne autki. Miałem kiedys okazje taką oglądać. Szkoda że był to szrot za duży pieniądz. A jak z dostępem do części do modelu? Skoro ciężko kupić całą Zastavke to co dopiero części :D
 
     
bzyku 


Wiek: 31
Dołączył: 15 Gru 2010
Posty: 601
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2016-07-18, 08:33   

Zazdroszczę! :mrgreen: Wspomniałeś coś o modyfikacjach - coś konkretnego? :D
_________________

Yellow Maybach '93
 
     
synchro 
ziomy rezerwy


Dołączył: 14 Mar 2010
Posty: 2556
Skąd: SO/SK
Wysłany: 2016-07-18, 09:04   

Świetna się wydaje, a samo to, że jest to Mediterianka :lubieto: Do tego cała ori i tapicerka w fajnym stanie :P

Punkty newralgiczne budy ma w porządku?
_________________
"Lepiej żeby mnie nienawidzili takim, jaki jestem, niż kochali kogoś, kim nigdy nie będę." K. Cobain
 
 
     
Chmielu17 

Dołączył: 27 Lut 2013
Posty: 165
Skąd: Nowa Sól
Wysłany: 2016-07-18, 11:30   

bzyku napisał/a:
Zazdroszczę! :mrgreen: Wspomniałeś coś o modyfikacjach - coś konkretnego? :D


Obniżenie zawieszenia, bo trochę koza jest :E , założę jakąś ciekawą rolkę. Przy silniku coś zmodyfikuję, ale bardziej jestem przychylny swapowi czegoś mocniejszego. Szkoda, że tam nie wejdzie zbytnio fiatowskie 2.0 DeOHaCe, ale 1.5 z Ritmo lub 1.6 16V z Fiata Marea też będzie ciekawą opcją.


synchro napisał/a:
Świetna się wydaje, a samo to, że jest to Mediterianka :lubieto: Do tego cała ori i tapicerka w fajnym stanie :P

Punkty newralgiczne budy ma w porządku?


Oprócz dwóch dziurek w słupku A tak jak wcześniej wspomniałem, to wszystkie punkty newralgiczne są w stanie naprawdę dobrym.

Tapicerka to fakt jest w dobrym stanie, ale boczki od drzwi się poddały po latach postoju dlatego są tak powyginane, o dziwo tylne są normalne proste. Deska rozdzielcza niestety prawdopodobnie pójdzie do wymiany, jest popękana w paru miejscach. Z podsufitki trochę się sypie :E . Paru rzeczy w środku brakuje, dosłownie drobnostek.
_________________
Moja obecna Zastava Mediteran z 1982:
http://forum.rezerwa126p.pl/viewtopic.php?t=21166

Zbieram na DOHC-a do Zośki :)
 
     
Rocky 


Wiek: 27
Dołączył: 28 Lip 2012
Posty: 1056
Skąd: TST
Wysłany: 2016-07-18, 12:46   

Chmielu17, Ja bym pakował 1.3 z Korala na twoim miejscu ;) 1.5 z Ritmo fajna opcja,ale ciężko trafić. 1.6 z Marei-też niezła propozycja,ale jest trochę rzeźby ;)
_________________
Rocky Garage(Facebook) Zapraszam ;)

Polski Fiat 126p '79 "kundel"
ZRR Komar 2330 '71
Fiat 126el'96 "Elefant"
FSO Polonez Caro Plus 1.4 GTI 16v'97
Toyota Corolla E12 1.8 T-Sport '02 "Karolina"


Były:
Fiat Uno 1.4'92 "Funiak" vel. "Łunolot"
VW Passat B3 Variant 1.8'89 R.I.P.

"Czy świat bardzo się zmieni, gdy z młodych gniewnych wyrosną starzy, wkurwieni?" Jonasz Kofta
 
 
     
synchro 
ziomy rezerwy


Dołączył: 14 Mar 2010
Posty: 2556
Skąd: SO/SK
Wysłany: 2016-07-18, 13:29   

Zarejestruj się na forum klubu zastawy. Dużo fajnych rzeczy szybciej do niej ogarniesz. Rozpórkę górną i dolną. Nie będzie pękała na podłużnicach. Szybę przednią, bo obecnie masz z klinem, a takowe były w tej wersji do 77r. Ogólnie bardzo mi się podoba :-) 500km, to w której części kraju ją kupiłeś?
_________________
"Lepiej żeby mnie nienawidzili takim, jaki jestem, niż kochali kogoś, kim nigdy nie będę." K. Cobain
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Rusztowania Szalunki
Strona wygenerowana w 0,14 sekundy. Zapytań do SQL: 16