.::Rezerwa 126p::. Strona Główna .::Rezerwa 126p::.
BEZ KOMUNISTYCZNEJ ADMINISTRACJI

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumStrona główna

Poprzedni temat «» Następny temat
OC a kupno pojazdu
Autor Wiadomość
Blusik 

Dołączył: 09 Kwi 2015
Posty: 10
Skąd: Rydułtowy
Wysłany: 2015-04-09, 17:06   OC a kupno pojazdu

Witam

Sąsiad chciał by mi dać malucha sprzedać jak zwał tak zwał ale jest jeden szkopuł brak OC. Ja wiem ze OC kupuje się z daty na umowie ale nie chce aby sąsiad miał karę.

10 lat temu sąsiad spisał umowę z jakimś gościem aby nie mieć oc szedł i to ogłosił. Papiery i wszystko zostało u sąsiada chodzi o samo oc i czy idzie jakoś zrobić aby ja i sąsiad nie miał kary.

Nie wiadomo czy starą umowę znajdzie wiec czy można spisać nowa umowę z data wsteczna jak np odwołał oc i napisać nowa umowę z bezdomnym i potem ja to od bezdomnego kupuje?

Dzięki za pomoc
 
     
Majonez 


Wiek: 29
Dołączył: 26 Lip 2014
Posty: 932
Skąd: Wielkopolska (PCT)
Wysłany: 2015-04-09, 20:45   

Z tego co rozumuję to twój sąsiad kiedyś fikcyjnie sprzedał komuś tego malucha i wypowiedział oc czyli problemu nie ma. Wystarczy że teraz spiszesz umowę z tamtym być może fikcyjnym gościem, wpisujesz datę jaka ci pasuje (wtedy wykupujesz oc na siebie) i po problemie . Dobrze by było gdyby sąsiad jednak znalazł starą umowę, ale zawsze możecie spisać starą i nową, wystarczy znaleźć kogoś (np. jakiegoś żula) kto za flaszkę użyczy swoich danych i po kłopocie .
_________________
 
     
Blusik 

Dołączył: 09 Kwi 2015
Posty: 10
Skąd: Rydułtowy
Wysłany: 2015-04-09, 21:20   

Znaczy się gość jest prawdziwy też ktoś był podprowadzany przez syna sąsiada czyli gość jest z prawdziwego zdarzenia ale mogę sprawdzić czy na numer vin malucha jest oc

Odwołane jest oc a z tego co wiem jak sprzedał chyba 10 lat temu tego malucha i teraz bym od niego odkupiłem on by dostał kare więc umowa by mu siała być np sąsiad-żul jakiś 10 lat temu i np żul i ja
 
     
Blusik 

Dołączył: 09 Kwi 2015
Posty: 10
Skąd: Rydułtowy
Wysłany: 2015-04-09, 21:22   

Spisze tablice i numer vin i udam sie na znajomej w PZU

Vinu szukać w bagażniku czyli przodu maluszka na tabliczce ?
 
     
ikarusenon 
Człowiek simson


Wiek: 25
Dołączył: 10 Mar 2014
Posty: 411
Skąd: Ostrowy nad Okszą
Wysłany: 2015-04-10, 06:55   

Mam mniej więcej taki sam problem bo koleś od którego kupiłem malucha odwołał oc że niby zmienia ubezpieczyciela ok 5 lat temu i sprawa jest jasna że ja wykupuje oc z daty na umowie ale czy ten koleś będzie musial płacić karę słyszałem że po 5 latach to się jakoś przedawnia❔
 
     
Blusik 

Dołączył: 09 Kwi 2015
Posty: 10
Skąd: Rydułtowy
Wysłany: 2015-04-10, 07:37   

No właśnie czy 10 latach sprawa się przedawni czy kara i tak bedzie jak kupie zaraz od sąsiada
 
     
ignac2004 
Moderator
warsztatowy


Wiek: 36
Dołączył: 06 Kwi 2012
Posty: 2998
Skąd: Tychy
Wysłany: 2015-04-10, 09:24   

Blusik, czytać się tego nie da. Ja rozumiem, że języka polska być trudna...

Sprawa prosta.
Jeśli sąsiad spisał umowę z kimś i wypowiedział OC to nie musi martwić się o karę, gdyż jako sprzedający dopełnił wszelkich obowiązków
.
Jeśli w dowodzie widnieje nadal sąsiad, to Ty - rejestrując na siebie auto musisz mieć ciągłość umów, czyli:

sąsiad-osoba
osoba-ty

Ty musisz mieć ważną polisę OC od dnia zakupu pojazdu.
Tyle.



Numer nadwozia znajduje się na tabliczce znamionowej umieszczonej w bagażniku, oraz wytłoczony jest na podłodze bagażnika lub na nadkolu przednim-prawym.
_________________
Facebook.com/ignacsworkshop



126p 600 '76 vel. Beż
WSS Polsport GK-110 '80 - przyczepka namiotowa
125p 1.5C '83 vel. Marian
126p 650 '88 vel. ZOMO
Niewiadów N126-E '89 vel. Kawalerka
126p 650 '90 vel. Mydelniczka2
Nuova Bravo 1.9JTD 2007 vel.Bravo JA >180km+ :twisted:
 
 
     
Blusik 

Dołączył: 09 Kwi 2015
Posty: 10
Skąd: Rydułtowy
Wysłany: 2015-04-10, 15:07   

Chodzi o to że nie wiadomo czy znajdę tą umowę a gość też jest nie znany bo ktoś go tylko wysłał nw może to żul był wiec nie znajdę go
 
     
Blusik 

Dołączył: 09 Kwi 2015
Posty: 10
Skąd: Rydułtowy
Wysłany: 2015-04-10, 15:10   

A można spisać inną umowę z inna osobą jeśli tamta nic nie zrobiła tylko się podpisała pod umową i tyle np podstawić jakiegoś żula
 
     
arena11 

Wiek: 28
Dołączył: 10 Lis 2010
Posty: 125
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2015-04-10, 16:07   

Jeśli twój sąsiad spisał już umowe z inną osobą i poszedł to zgłosić do urzędu, więc ta osoba również widnieje w urzędzie. Więc potrzebujesz dwóch umów:
sąsiad i nieznana osoba
nieznana osoba i Ty
Inaczej nie będziesz miał ciągłości umów i nie zarejestrują Ci auta.
 
     
Blusik 

Dołączył: 09 Kwi 2015
Posty: 10
Skąd: Rydułtowy
Wysłany: 2015-04-10, 17:57   

Wydaje mi się ,że nie zgłosił bo tablice dalej posiada i dowód też więc chyba tylko te OC a można jakoś sprawdzić czy jest to zgłoszone w urzędzie
 
     
McGyver 


Wiek: 34
Dołączył: 16 Kwi 2012
Posty: 329
Skąd: Katowice
Wysłany: 2015-04-10, 22:57   

Blusik napisał/a:
Wydaje mi się ,że nie zgłosił bo tablice dalej posiada i dowód też więc chyba tylko te OC a można jakoś sprawdzić czy jest to zgłoszone w urzędzie

Tablice i dowód musi mieć.W przypadku sprzedaży nie trzeba tego oddawać nigdzie , tylko nabywcy wraz z autem.Ty nic sprawdzić w urzędzie nie możesz jeśli nie jesteś właścicielem tego auta.Właściciel który dokonał tej fikcyjnej sprzedaży powinien na swojej umowie mieć stempel pieczątkę z wydziału komunikacji.No chyba, ze zgubił te umowę.
 
     
Blusik 

Dołączył: 09 Kwi 2015
Posty: 10
Skąd: Rydułtowy
Wysłany: 2015-04-10, 23:39   

Ok a jeśli teoretycznie zakładając ze nic w wk nie było robione tylko te oc a umowa zagubiona to mogę zrobić nowa umowę np sąsiad jakiś zul ten zul i ja czy nie bardzo
 
     
Blusik 

Dołączył: 09 Kwi 2015
Posty: 10
Skąd: Rydułtowy
Wysłany: 2015-04-12, 00:14   

Spytam się tej znajomej z PZU czy cos więcej widzi o starym oc a znajomy policjant cos pomoże z autem ustalić czy jest coś w urzędzie
 
     
McGyver 


Wiek: 34
Dołączył: 16 Kwi 2012
Posty: 329
Skąd: Katowice
Wysłany: 2015-04-12, 22:01   

Blusik napisał/a:
Spytam się tej znajomej z PZU czy cos więcej widzi o starym oc a znajomy policjant cos pomoże z autem ustalić czy jest coś w urzędzie

Lepiej się tym nie chwal publicznie.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Rusztowania Szalunki
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 15