.::Rezerwa 126p::. Strona Główna .::Rezerwa 126p::.
BEZ KOMUNISTYCZNEJ ADMINISTRACJI

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumStrona główna

Poprzedni temat «» Następny temat
[FSM] Fiat 126p 97 "Błękitek"
Autor Wiadomość
MacFly 
Młody user

Wiek: 28
Dołączył: 05 Lis 2014
Posty: 85
Skąd: Kraków
Wysłany: 2014-11-05, 13:27   [FSM] Fiat 126p 97 "Błękitek"

Marka / Model Fiat 126p ELX "Maluch"

Było

Pojemność silnika - 652 cm³
Liczba koni 24 KM 18 KW
Rodzaj paliwa PB
Rocznik - 1997
Przebieg - ~58 tys KM

Jest :

Pojemność silnka 999 cm³ R4/8 OHC
Rodzaj Paliwa PB
Liczba koni KM 44 KM / 5000 obr./min.
Moment obrotowy 76 Nm / 2750 obr./min
Przebieg ??

Witam chciałem wam zaprezentować w pewnym stopniu mój nowy samochodzik , w pewnym tylko bo kupiłem go na spółkę z znajomym .Poznajcie Błękitka . Historia maluszka jest taka że w 97r. z Salonu Fiata POLINCAR w 97 roku został on odebrany przez Wujka pana Sławka od którego kupiłem maluszka . Pan Sławek (poprzedni właściciel )odkupił go od wujka który kilka lat nim jeździł niestety stwierdzono mu Raka i już nie mógł jeździć maluszkiem przez co żeby nie bawić się z Sprawami spadkowymi odkupił go pan Sławek i tak maluszek został w rodzinie przez co od początku czyli od 1997r do 2014r są na bieżąco wszystkie faktury za wymiany i naprawy włącznie z instrukcją i fakturą odbioru . Z wyposażenia dodatkowego posiada on blokadę skrzyni biegów . Maluszek ma przejechane 58 tys lecz ten silniczek mimo przebiegu jak dla nas był za słaby więc wpadliśmy na pomysł swapa i tak oto dorwaliśmy dawcę Uno 1.0 na wtrysku i powstał taki potworek :) Plany na błękitka po swapie to pomalowanie w oryginalny kolor na nowo na zewnątrz całej budy bo Pan sławek od którego kupiliśmy maluszka prze-polerował tak lakier że na całym nadwodziu powychodziły kropki rudej ;/ , Doposażyć w audio jakieś wygodniejsze fotele i zapodać ładne aluski ;)

Oto zdjęcia z dnia zakupu ;)



Taką teczuszkę z wszystkimi fakturami od 1997 od odbioru z salonu dostałem do maluszka ;)

Błękitek w końcu w śród swoich nowych 4 kołowych przyjaciół

Pierwsze ruchy żeby pozbyć się rudzielca z błękitka



I pierwsze mody wyleciały pomarańczowe kierunkowskazy boczne i wleciały białe z SC i dołożyłem zapalniczkę z UNA do maluszka bo oryginalnie była tam tylko zaślepka


Następnie błękitek się pozbył Kilku niepotrzebnych blach

Przyszła w końcu Flansza :)




I wyleciała Belka i klapa

Komora maszyny losującej jest pusta nastąpiło zwolnienie blokady :D
Oraz wleciały na tył lampy Red White

Znajomy mechanik zrobił sobie chwilę przerwy przy wydłubywaniu skrzyni :D

Skrzynia Wydłubana

A oto winowajca całej tej akcji flansza już została przykręcona

kilka fotek z wkładania silnika




Wleciały zegary od CC Sportinga :D

No i maluszek złożony do końca z tyłu :)



Ostatnio do maluszka wleciało Radio z mojego Poloneza jako że maluszkiem śmigam bo Poldas się robi i nie jeździ .



Myju myju ;D



I morda czysta




Do maluszka wleciały białe LED'y do podświetlenia tablicy rejestracyjnej i wnętrza ;)




Błękitek też dostał Halogeny dalekosiężne Zelmota na zderzak ;)





I do maluszka wleciały potem też uchylne tylne szybki z wersji FL :) akurat w moim malczanie wyposażenie dodatkowe było ubogie bo posiadał tylko podgrzewaną tylną szybę i przednią klejoną (akurat takie miał znajomy w maluchu na części to nie wybrzydzałem )






I na fota z wypadu na A4 :)





Powoli jak będą jakieś postępy będę wrzucał jakieś nowe fotki ;)
Ostatnio zmieniony przez MacFly 2017-07-15, 10:33, w całości zmieniany 3 razy  
 
     
arek17 
ELegantowski chłopak


Wiek: 27
Dołączył: 24 Lut 2013
Posty: 571
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: 2014-11-05, 14:56   

Nieźle to wszystko wygląda,ale mam kilka pytań.

Powiedz mi jak podłączyłeś całą elektrykę silnika z UNO ?
Jaką skrzynię zastosowałeś do tego silnika ?
Jak podłączyłeś zegary od sportinga ?
_________________
Fiat 126p ELX 1997 - "Blue Tirreno"
Były:
Fiat 126p ELX 1997 - "Rosso Ercolano"
Fiat 126p ELX 1997 - "Rosso Ercolano"
Fiat 126p ELX 1997 - "Verde Pollino"
Fiat 126p FL 1991 - "Rosso Racing"
Fiat 126p Town 2000 - "Rosso Swift"
Fiat 126p ELX 1997 - "Verde Pollino"
Fiat 126p ELX 1997 - "Verde Pollino"
Fiat 126p EL 1996
Fiat 126p EL 1996 - "Niebieski Blue"
Fiat 126p EL 1994 -"Rosso Swift"
 
     
MacFly 
Młody user

Wiek: 28
Dołączył: 05 Lis 2014
Posty: 85
Skąd: Kraków
Wysłany: 2014-11-05, 15:18   

arek17 napisał/a:
Powiedz mi jak podłączyłeś całą elektrykę silnika z UNO ?


Elektrykę robił znajomy ale powiem schemat malucha + schemat Uno i miernik metodą prób i błędów pierwszy raz się wzieliśmy za swap malucha zazwyczaj robił przekładki polonezów OHV tzw. "Szesnachy Rovera" więc wiele rzeczy było tu intuicyjnie robione i nie raz się posypały K*rwy przy tych kablach i pytanie dlaczego to nie pali :x

arek17 napisał/a:
Jaką skrzynię zastosowałeś do tego silnika ??


Zwykła skrzynia 4 z eleganta do podłączenia silnika potrzebna byłą flasza i lekka modyfikacja dzwonu trzeba było uciąć mocowanie rozrusznika malucha bo nie pasowała flasza a rozrusznik jest w innym miejscu od razu zasp koje ciekawość koło z una stoczone i zastosowane sprzęgło z CC 900 . Ale stwierdzam że przełożenie do tego silnika jest trochę za krótkie i przydała by się skrzynia od Bisa ale ciężko ją dostać ;/ a jak już jest to w środku bebechy z zwykłej skrzyni maluchowskiej ;/

arek17 napisał/a:
Jak podłączyłeś zegary od sportinga ?


Gdzieś na którymś z forum 126p był opis jak podłączyć to do malucha trzeba było kilka kabli przepiąć w kostce licznika żeby podstawowe kontrolki działały które fabrycznie są w maluchu , Co do obrotomierza odpada skalowanie na 2 cylindry a do jego podłączenia znajomy doszedł po schemacie i posiłkując się trochę schematem poldka na wtrysku boscha montotronic bo jest taki sam jak uno i działanie jego jest bardzo podobne . Ilość kabli żeby to wszystko podłączyć do kupy podobna jak przy 126p tylko długość różna :P A odnośnie podłączenia czujnika temperatury to mam w maluchu chłodnicę z Poloneza Rovera 1.4 i czujnik z Uno do tego 2 płaskie wiatraki też od poldożera Rovera 1 włączający się przez czujnik a 2 osobno i mam zamiar go podłączyć na przełącznik . A z obudową licznika nie babraliśmy się w przekładanie wskaźników i rzeźbienie obudowy z Eleganta do liczników z CCS jak w większości tutoriali piszą ludzie tylko dorobiliśmy po prostu mocowania do oryginalnej obudowy bo żadne nie pasowało .
 
     
CZESIO1958 
ziomy rezerwy


Wiek: 66
Dołączył: 27 Sty 2010
Posty: 2723
Skąd: Mysłowice
Wysłany: 2014-11-05, 15:51   

Będzie się działo na drodze :D
Blu bird :D
_________________

 
     
MacFly 
Młody user

Wiek: 28
Dołączył: 05 Lis 2014
Posty: 85
Skąd: Kraków
  Wysłany: 2014-11-05, 15:59   

I się dzieje nie jeden na światłach już się zdziwił :mrgreen:

I przyszło w końcu HEKO na tylną szybę :mrgreen:

Ostatnio zmieniony przez MacFly 2015-07-01, 11:58, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
arek17 
ELegantowski chłopak


Wiek: 27
Dołączył: 24 Lut 2013
Posty: 571
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: 2014-11-05, 19:24   

Dzięki za odpowiedź,przydadzą mi się te informacje ;)
_________________
Fiat 126p ELX 1997 - "Blue Tirreno"
Były:
Fiat 126p ELX 1997 - "Rosso Ercolano"
Fiat 126p ELX 1997 - "Rosso Ercolano"
Fiat 126p ELX 1997 - "Verde Pollino"
Fiat 126p FL 1991 - "Rosso Racing"
Fiat 126p Town 2000 - "Rosso Swift"
Fiat 126p ELX 1997 - "Verde Pollino"
Fiat 126p ELX 1997 - "Verde Pollino"
Fiat 126p EL 1996
Fiat 126p EL 1996 - "Niebieski Blue"
Fiat 126p EL 1994 -"Rosso Swift"
 
     
Majonez 


Wiek: 29
Dołączył: 26 Lip 2014
Posty: 932
Skąd: Wielkopolska (PCT)
Wysłany: 2014-11-06, 01:05   

Wygląda na fajnie zrobionego swapa, gratki ;) . Chętnie bym się takim przejechał, fajna zabawka, ale mieć takiego na co dzień bym nie chciał, nie wytrzymałbym bez tego dźwięku 2 cylindrów :mrgreen: .
_________________
 
     
MacFly 
Młody user

Wiek: 28
Dołączył: 05 Lis 2014
Posty: 85
Skąd: Kraków
Wysłany: 2014-11-06, 11:26   

Brak tych 2 cylindrów rekompensuje mina ludzi gdy na obwodnicy jedzie się na równi z plastikami :mrgreen: albo pod światłami . Ostatnio się przystawiał Gościu golfem IV 1.4 na światłach mina gdy go malczan odstawił bezcenna :E :lol2: . Dzisiaj wleciała owiewka Heko na tylną szybę fotkę wrzucę później ;)
 
     
MacFly 
Młody user

Wiek: 28
Dołączył: 05 Lis 2014
Posty: 85
Skąd: Kraków
Wysłany: 2014-11-06, 17:06   

I Heko na tył wleciało na autko :mrgreen:

Ostatnio zmieniony przez MacFly 2015-07-01, 11:59, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Rocky 


Wiek: 27
Dołączył: 28 Lip 2012
Posty: 1056
Skąd: TST
Wysłany: 2014-11-06, 17:53   

O,nawet ciebie tu wywiało :) Pozdrawiam kolegę z FSO MotoKlubu ;) Nie wiedziałem,że kupiłeś Malczana,zapowiada się fajny projekt ;) Pozdrawiam.
_________________
Rocky Garage(Facebook) Zapraszam ;)

Polski Fiat 126p '79 "kundel"
ZRR Komar 2330 '71
Fiat 126el'96 "Elefant"
FSO Polonez Caro Plus 1.4 GTI 16v'97
Toyota Corolla E12 1.8 T-Sport '02 "Karolina"


Były:
Fiat Uno 1.4'92 "Funiak" vel. "Łunolot"
VW Passat B3 Variant 1.8'89 R.I.P.

"Czy świat bardzo się zmieni, gdy z młodych gniewnych wyrosną starzy, wkurwieni?" Jonasz Kofta
 
 
     
MacFly 
Młody user

Wiek: 28
Dołączył: 05 Lis 2014
Posty: 85
Skąd: Kraków
Wysłany: 2014-11-06, 20:16   

Ano wywiało z Motoklubu bo nie mam co pokazywać tam bo znowu mnie zjadą pewne osoby że nie mam idalnego ideała tylko trupa łatam ;E A malucha kupiłem bo poldek jest rozkręcony i ciągle czeka aż znajomy znajdzie czas blacharkę dokończyć to tak sobie śmigam teraz kaszlakiem że był za małe pieniądze i w dobrym stanie to nie było się co zastanawiać . Zawsze mi się marzył BIS ale wyszedł EL i nie narzekam :mrgreen:
 
     
MacFly 
Młody user

Wiek: 28
Dołączył: 05 Lis 2014
Posty: 85
Skąd: Kraków
Wysłany: 2015-06-05, 20:17   

WItam po długiej nieobecności i długim przestoju maluszek dalej żyje chodź jego historia nie była usłana różami . Po ogarnięciu pompy paliwa pewnego dnia jadac z znajomymi silnik się sam z siebie nagle zaczął gotować i się zagotował .



Maluch przez to chwilę stał w garażu a ja się zabrałem za poprawki blacharskie oczyściłem progi i trochę błotniki pod uszczelką gdyż wylazl rudy skurwiel





Progi prysnąłem barankiem ale przez ten silnik była nawet decyzja żeby go sprzedać (stad na zdjęciach logo OLX)









Pewnego dnia przeglądając OLX znaleźliśmy informacje że jest na spzredaż silnik z Uno 1.0 tylko że na gaźniku znajomy stwierdził że nawet lepiej bo nie będzie trzeba się męczyć z tą cholerną pompą paliwa i będzie normalnie działał wskaźnik od benyi tak więc godzina 16 wyjazd do Olkusza 17 silnik zakupiony godzina 2 w nocy maluszek znów na drodze ;]

Jako że miałem już dawno zakupione do niego alufelgi i oponki a leżały tylko dlatego że maluszek nie jeździł to pewnego dnia pojechałem go wulkanizatora przełożył mi oponki zakupiłem śruby pod alufelgi i tak oto teraz prezentuje się maluszek na Alufelgach 13stkach Tip-Top z Poloneza ;)

 
     
MacFly 
Młody user

Wiek: 28
Dołączył: 05 Lis 2014
Posty: 85
Skąd: Kraków
Wysłany: 2015-06-30, 12:27   

No trochę minęło jak na razie maluszek nabija kliosy :) Miał też małą sesyjkę z moim poldżerem który jest w remoncie i z 2 poldkeim znajomego z Chrzanowa ;)














Noi w końcu dumny właściciel :mrgreen:

 
     
Aron 

Wiek: 34
Dołączył: 10 Lis 2009
Posty: 2470
Skąd: Łódź
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 2015-06-30, 14:26   

Bardzo fajnie leżą na nim te alusy!
_________________
Pasja 126p
 
     
MacFly 
Młody user

Wiek: 28
Dołączył: 05 Lis 2014
Posty: 85
Skąd: Kraków
Wysłany: 2015-06-30, 23:38   

To fakt przymierzałem je na moim ATU ale nie leżą tak fajnie jak na maluchu :) Maluszek dzisiaj dostał myjkę bo na razie mam zajęty garaż a usyfił się i cholerne ptaszysko stwierdziło że mi napaskudzi ;E

Myju myju ;D



I po myjce :)

 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Rusztowania Szalunki
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 16