.::Rezerwa 126p::. Strona Główna .::Rezerwa 126p::.
BEZ KOMUNISTYCZNEJ ADMINISTRACJI

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumStrona główna

Poprzedni temat «» Następny temat
BIS, sprzęgło, remonty
Autor Wiadomość
Nikita 
Weteran


Wiek: 38
Dołączył: 31 Lip 2013
Posty: 255
Skąd: Mielec
Wysłany: 2013-08-18, 22:51   

dobrze powiedziane jezeli jest zrobione ale wnioskuje po dosc ubogiej wypowiedzi zakladajacego temat ze nie jest skoro szykuje sie do beneralnego remontu a i z drugiej strony uklad chlodzenia w bisie nie nalezy do zbyt efektywnych przykladem jest blacha oslaniajaca od strony kola po jej sciagnieciu juz lepiej sobie bisik radzi :D
_________________
Było sporo a jest:

FIAT 126p town 2000
FIAT 126p 650 1989
BMW 525d E39 2002
Romet Ogar 202 0,5 2014
 
 
     
ATi 
Moderator
Bis 714


Wiek: 29
Dołączył: 03 Maj 2011
Posty: 1672
Skąd: Żory
Wysłany: 2013-08-18, 23:44   

BIS ma wystarczający układ chłodzenia. Mój BIS ma przebieg 157 tyś. Km i nigdy się nie przegrzał. Było jedno prawdopodobieństwo przegrzania, gdy urwał się dolny wąż.
Ale raczej było wszystko w porządku, jeżeli przed remontem czyli przy ponad 150 tysięcy kilometrów wskazówka prędkościomierza wskazywała 130 km/h.
Jeżeli wszystko działa tak jak powinno, problemów silnik Bisa nie sprawia.
I to nie są bajki wyssane z palca, tylko jest to auto które tata zna od nowości.
 
     
Nikita 
Weteran


Wiek: 38
Dołączył: 31 Lip 2013
Posty: 255
Skąd: Mielec
Wysłany: 2013-08-19, 07:45   

LOBUZ88, no tu masz racje nie zrozumielismy sie poprostu wczesniej no bo jakby nie patrzec to ( zacytuje tutaj kolege z innego forum co mi napisal tak pare lat temu)

"bis uczy kombinowania bo nie wszystko do niego znajdziesz na internecie"

ale do tego faktycznie trzeba miec chociaz minimalna wiedze mechanika :D

ATi no ja mialem troche problemow z termostatem i zbiorniczkiem wyrownawczym wiec wiem jak potrafi byc to uciazliwe :D

ale jak sie z tym uporalem to fakt nie bylo sie do czego doczepic a i spalanie bylo piekne 5 litrow po miescie to byl max :D
 
 
     
KRZYSIU 


Dołączył: 09 Maj 2013
Posty: 11
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2013-08-19, 11:25   

LOBUZ88 - weź się zdecyduj...

LOBUZ88 napisał/a:
tak, do wymiany sprzęgła trzeba wyjąc silnik, tak kupa roboty - generalnie się nie opłaca robić

LOBUZ88 napisał/a:
Nikita, chodzi nam o to że Bis w rękach osoby która z pierdołami jeździ do mechanika (bo czymś takim jest wymiana sprzęgła w Malcu)


Niestety nie jestem wszechwiedzący i z mechaniką mam niewiele wspólnego ale to chyba nie musi być przeszkodą w posiadaniu takiego auta. Jakbyś miał jakąś M Power za 500tyś. to robiłbyś sam??

Szopen napisał/a:
ale to bis, nie opłaca się robić. Zaraz Ci wydmucha UPG i po ptokach.


Tacy z Was miłośnicy że wg. Was lepiej jest go oddać na złom... :facepalm:
Są tu jacyś prawdziwi miłośnicy :?:

Trochę pieniędzy już w niego włożyłem więc na pewno nie opłaca się go złomować...
Jeżeli cena przekroczy moje oczekiwania to nie wykluczam możliwości sprzedaży...
Tylko nie wiem ile mógłbym dostać, bo na pewno nie tyle, ile już do tej pory mnie kosztował... :/
_________________

 
     
Michu 
Moderator

Wiek: 28
Dołączył: 10 Lis 2009
Posty: 3850
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2013-08-19, 11:48   

KRZYSIU, a nie mówiłem Ci że będziesz miał z nim cyrki? Do posiadania BISa trzeba mieć dobrą wiedzę mechaniczną a przede wszystkim żelazną cierpliwość i jaja ze stali by nie bać się tym jeździć.
 
     
Delmut 
ziomy rezerwy
Mr Żółte tablice


Wiek: 40
Dołączył: 02 Sty 2012
Posty: 3601
Skąd: Zabrze
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2013-08-19, 11:50   

KRZYSIU napisał/a:
Tacy z Was miłośnicy że wg. Was lepiej jest go oddać na złom... :facepalm:
Są tu jacyś prawdziwi miłośnicy :?:

Zaczynasz mnie powoli irytować...
Zadajesz głupie pytania to odpowiedzi też są głupie...

Zastanów się ciutek nad swoim pytaniem:
KRZYSIU napisał/a:
Witam. Pierwsza sprawa - W moim szatanie padło mi sprzęgło. Słyszałem od mechanika że to będzie kupa roboty, że silnik trzeba wyjąć itp. Co Wy na to? Czy miał ktoś z tym do czynienia?

Nie wiem która część pytania jest głupsza... To o wyciągania silnika do wymiany sprzęgła czy może ta o czynieniu ze sprzęgłem.

Na forum 126p pytasz czy ktoś wymieniał sprzęgło?? Dobre!!
Pierwsza część też zabawna. Chciałbyś to sprzęgło wymieniać przez rurę wydechową?? Chyba tylko ginekolog Ci tutaj pomoże...

A pytanie nr dwa:
KRZYSIU napisał/a:
Druga sprawa - mam ochotę wyremontować swojego BIS-a, do ogarnięcia wszystko, blacharka, mechanika, wnętrze itp. Ogólny remont. Znacie kogoś na Śląsku kto zajmuje się takimi renowacjami? I jakie koszta się z tym wiążą? Pozdro :)

Skąd mamy wiedzieć ile może kosztować naprawa Twojego BIS skoro nawet fotki nie dałeś?? Sorry, ale żaden z naszych forumowych Maćków nie jest wróżbitą i Ci kwoty nie wywróży.

Na Rezerwie zawsze znajdziesz chętnych do pomocy, ale żeby pomoc otrzymać należy zadawać pytania w sposób sensowny, inaczej zostaniesz potraktowany jak troll.

Zrób temat o swoim BISie, wrzuć foty i wtedy chętnie Ci pomożemy
_________________
Szajn brajt lajk dajmont :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 
 
     
KRZYSIU 


Dołączył: 09 Maj 2013
Posty: 11
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2013-08-19, 12:32   

Michu napisał/a:
KRZYSIU, a nie mówiłem Ci że będziesz miał z nim cyrki?


Mówiłeś Michu, mówiłeś, ale nie wiedziałem że takie jaja będą na tym forum...
Moje pierwsze pytania zadałem ponieważ spotykam się z taką sytuacją po raz pierwszy, jeśli chodzi o mechanikę to jestem jak Wy to mówicie nobem czy trollem... Jeden chuj... Chciałem się po prostu upewnić tutaj czy to rzeczywiście prawda, może uzyskać od Was jakieś dodatkowe informacje na ten temat,
Delmut napisał/a:
Na Rezerwie zawsze znajdziesz chętnych do pomocy
a jak na razie to tylko jedziecie po mnie za to że nie znam się na mechanice...

Delmut napisał/a:
Skąd mamy wiedzieć ile może kosztować naprawa Twojego BIS skoro nawet fotki nie dałeś?? Sorry, ale żaden z naszych forumowych Maćków nie jest wróżbitą i Ci kwoty nie wywróży.


Już się wypowiedziałem na ten temat i uzyskałem satysfakcjonującą mnie odpowiedź... :roll: Dziękuję.
_________________

 
     
Mateusz126FSM 


Wiek: 30
Dołączył: 27 Maj 2013
Posty: 317
Skąd: Suchoraba
Wysłany: 2013-08-19, 12:40   

KRZYSIU, a wiesz co to http://sjp.pwn.pl/slownik/2574878/ ?
Sam wczoraj Bisa kupiłem i widzę ile pracy mnie czeka
_________________
Mały, ciasny.. ale własny :)




Na gg dostępny cały czas tylko że siedzę na niewidoku
 
 
     
KRZYSIU 


Dołączył: 09 Maj 2013
Posty: 11
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2013-08-19, 12:43   

Mateusz126FSM, przestraszyłem się że mówią na poważnie...
_________________

 
     
Mateusz126FSM 


Wiek: 30
Dołączył: 27 Maj 2013
Posty: 317
Skąd: Suchoraba
Wysłany: 2013-08-19, 12:53   

Człowieku.. logicznie.. logicznie pomyśl i popatrz ile bisów na ulicy widzisz i czy jest sens remontować... jak by ich było jak mrówek że na każdym podwórku stoi to faktycznie nie było by sensu ich remontować, ale jest ich MAŁO i każdego warto remontować.
I nie polecam Ci jakichś mechaników bo zrobią fuszerkę "bo to tylko maluch" i będzie tak o jakoś zrobione. Jeśli nie masz zielonego pojęcia to przegrzeb forum na wszystkie strony, analizuj, dopytuj jeśli nie jesteś pewien.. i faktycznie zadawaj sensowne pytania, bo jak ktoś widzi takie pytanie z d* wzięte to sarkazm automatycznie się włącza..
I własny wkład w pracę się liczy bo to przynosi satysfakcję.
_________________
Mały, ciasny.. ale własny :)




Na gg dostępny cały czas tylko że siedzę na niewidoku
 
 
     
KRZYSIU 


Dołączył: 09 Maj 2013
Posty: 11
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2013-08-19, 13:00   

Więc właśnie chciałem żeby ktoś mi polecił gdzie mogę wykonać remont... Może jest ktoś taki kto nie robił sam i mógłby coś polecić... Albo ktoś kto by się tego podjął... :oops:
_________________

 
     
Delmut 
ziomy rezerwy
Mr Żółte tablice


Wiek: 40
Dołączył: 02 Sty 2012
Posty: 3601
Skąd: Zabrze
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2013-08-19, 13:13   

KRZYSIU napisał/a:
Mówiłeś Michu, mówiłeś, ale nie wiedziałem że takie jaja będą na tym forum...

Powtórzę Ci raz jeszcze!! Jaja sprowokowałeś sam!!

I dalej będę trzymał się wersji, że nic nie wiesz. Samochód może być całkiem przeżarty rdzą i wtedy nawet osiem koła nie starczy!!
Jeżeli masz do wymiany podłogę i progi to już strzela tysiak!!
Dochodzi jeszcze brak wiedzy. Jeżeli się nie znasz, a remont będzie dość rozległy to znając podejście fachowców do 126p efekt końcowy będzie wieliczkowy...

Drugą kwestią jest to jakie masz plany do auta. Ma być full seria czy tuning??
Jeżeli full seria to rób jeżeli ten samochód jest fajną bazą, ale jeżeli tuning to nie ma sensu!!
KRZYSIU napisał/a:
Więc właśnie chciałem żeby ktoś mi polecił gdzie mogę wykonać remont... Może jest ktoś taki kto nie robił sam i mógłby coś polecić... Albo ktoś kto by się tego podjął... :oops:

Mogę Ci polecić dobry zakład, ale... znowu pojawia się problem wiedzy. Sam przyznajesz, że jej nie masz, a warsztat nie będzie czekał w nieskończoność aż znajdziesz element do BISa.

Zaproponuję Ci po raz kolejny wrzucenie zdjęć. Jest na forum kilku fachowców jeśli chodzi o spawanie. Mają oni dość rozleglą wiedzę nt. 126p i kitu Ci nie wcisną, ale roboty bez zdjęć auta nie wezmą!!
_________________
Szajn brajt lajk dajmont :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 
 
     
kaszlak_maniak 
ziomy rezerwy
warszawiakofob


Wiek: 35
Dołączył: 10 Lis 2009
Posty: 3004
Skąd: sdópy
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2013-08-19, 15:18   

Do wymiany sprzęgła nie trzeba wyciągać silnika. :mrgreen: Wystarczy kanał i można od spodu wyciągnąć samą skrzynię biegów. :E O ile w 650tce o wiele przyjemniej jest wywalić z auta cały zespół napędowy, o tyle w BISie lepiej wyjmować samą skrzynię. Odpada zabawa z rozbieraniem chłodzenia, z resztą ogólnie jest przy tym nieco więcej roboty niż w zwykłym maluchu. W BISie za to dostęp do takich rzeczy jak rozrusznik, jest od spodu lepszy z racji innego kształtu dzwonu (jest tam zwyczajnie więcej miejsca). Jedyną wadą takiego rozwiązania jest, że trzeba włożyć sporo wysiłku by trafić ciężką skrzynią biegów trzymając ją rękoma nad głową z powrotem na swoje miejsce. Ale jest to do zrobienia...
_________________
 
     
KRZYSIU 


Dołączył: 09 Maj 2013
Posty: 11
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2013-08-19, 15:28   

No proszę... Coś nowego ;)
_________________

 
     
Delmut 
ziomy rezerwy
Mr Żółte tablice


Wiek: 40
Dołączył: 02 Sty 2012
Posty: 3601
Skąd: Zabrze
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2013-08-19, 15:29   

KRZYSIU napisał/a:
No proszę... Coś nowego ;)

Osobiście nie polecam. Skrzynia troszkę waży
_________________
Szajn brajt lajk dajmont :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Rusztowania Szalunki
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 16