.::Rezerwa 126p::. Strona Główna .::Rezerwa 126p::.
BEZ KOMUNISTYCZNEJ ADMINISTRACJI

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumStrona główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Zablokowana skrzynia biegów
Autor Wiadomość
pacio41 

Dołączył: 23 Paź 2023
Posty: 1
Skąd: Żywiec
Wysłany: 2023-10-23, 13:33   Zablokowana skrzynia biegów

Dzień dobry wszystkim, jestem tu nowy, zwykle tylko czytam fora anonimowo ale tym razem sytuacja mnie zmusiła do napisania.

Otóż uszczelnialem skrzynie biegów w 126p, wymieniałem uszczelniacze półosi, uszczelkę tego dekielka z góry skrzyni, ściągałem tyłek cały z wybierakiem i wymieniałem również uszczelkę przy tych trzech blokadach na sprężynach z boku. Wszystko niby się udało ale po włożeniu wszystkiego do auta skrzynia stoi dęba, działala super przed 'remontem'.

Co zrobiłem źle? Wybierak źle zamontowany? Nie wiem też czy nie zgubiłem tych zabezpieczeń pod sprężynkami, jedna sprężyna mi wypadła i po prostu ja włożyłem z powrotem. Nie wiem czy te kulki/beczki są pod sprężyna czy prawdopodobne jest że wypadły.

Jak odblokować skrzynie i złożyć ja tak żeby znowu działała?

Dziękuję za odpowiedzi i proszę o wyrozumiałość, nie jestem Profi.
 
     
buczek21 

Wiek: 42
Dołączył: 05 Lip 2016
Posty: 238
Skąd: Bytom
Wysłany: 2023-10-24, 12:58   

Cześć..
Może być jedno i drugie...
Źle zamontowany wybierak,albo pomieszane blokady biegów..Jedno i drugie da tak sam efekt jak u Ciebie.
Ściągnij dekiel z wybierakiem,i tą boczną blaszkę od blokad, odwróć skrzynie do góry nogami i powinny wypaść wszystkie beczułki blokad i spręzynki.Oczywiście jak nic nie pogubiłeś..
Wtedy powinieneś wrzucić luz na skrzyni.I tak poskładaj tę skrzynie-bez wrzuconego biegu...
I zacznij skręcać od wybieraka+dekla.Pazur wybieraka upewnij się że jest miedzy wszytskimi wodzikami biegów.Jak masz luz na skrzyni to one są idealnie w lini wtedy.
A później powrzucaj w otwór te blokady/spręzynki..Niestety nie pamietam teraz w jakiej kolejności się to wrzuca-jest informacja w jakiejkolwiek książce z serii "naprawiam sam"...Albo tam jest przekrój rys technicznego skrzyni.Ogólnie mając ksiązkę wywnioskujesz czy zaczyna się od beczki czy od spręzynki..
 
     
michals 

Wiek: 45
Dołączył: 17 Lut 2015
Posty: 625
Skąd: Limanowa
Wysłany: 2023-11-05, 13:10   

Środkowa kulka blokady ma otwór w środku na wałeczek zabezpieczający przed wrzuceniem 2 biegów na raz. Ten wałeczek jest naprawdę mały.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Rusztowania Szalunki
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 16