.::Rezerwa 126p::. Strona Główna .::Rezerwa 126p::.
BEZ KOMUNISTYCZNEJ ADMINISTRACJI

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumStrona główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Nr VIN a rocznik
Autor Wiadomość
romek 


Dołączył: 30 Mar 2016
Posty: 671
Skąd: Ostróda
Wysłany: 2023-07-02, 16:59   

Pisałem z kolegą na PW, i tu najbardziej prawdopodobna opcja jest wymiana karoserii. Znalazłem wydział komunikacji gdzie prawdopodobnie był wtedy zarejestrowany (bo jest tam do dziś ) i trzeba tam się odezwać. Powinna być zachowana teczka pojazdu a w niej decyzja sprzed 30 lat o nadaniu tabliczki zastępczej. Wydaje mi się że nawet wtedy oficjalnie nie można było sobie nadać tabliczki i powinien być ślad w dokumentacji. Gdyby to był Szczepan nie miałby rocznika 1978 tylko zgodny z numerem. A gdyby to był tylko dzwon podczas którego byłby zniszczony przód / zgubiona tabliczka to byłby numer zastępczy / tabliczka z numerem FSM. Bo raczej wątpliwe jest żeby sprzedawano same ściany grodziowej z numerem.
_________________
Były:

'86 Polski Fiat 126p ZFA Bleu Lord (2003-2010)
'99 Fiat 126 ELX Maluch Town SX 90's Style (2016-2019)

Jest:
'93 Polski Fiat 126p FL-2 454 Szmaragd (2023- )
 
     
dizzyx 


Wiek: 35
Dołączył: 04 Kwi 2015
Posty: 617
Skąd: Końskie
Wysłany: 2023-07-03, 13:57   

romek napisał/a:
A gdyby to był tylko dzwon podczas którego byłby zniszczony przód / zgubiona tabliczka to byłby numer zastępczy / tabliczka z numerem FSM. Bo raczej wątpliwe jest żeby sprzedawano same ściany grodziowej z numerem.

Nie no, blacharskie części zamienne były bez numerów.
Miałem malucha po dzwonie 1985r. i miał tabliczkę zastępczą, a normalnie były numery SUF126A000********
_________________
Zapraszam do Garażu Dziadka
 
     
Trefl 


Wiek: 25
Dołączył: 15 Maj 2016
Posty: 345
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2023-08-06, 19:32   

bambinogd napisał/a:
mam kaszelka z 78rok z vin ZFA126A00*086.... ,
- w według tego co tu czytam patrząc na 10 czyli 0 pozycje vin to urodzony w Tychach a w dowodzie napisane fiat 126p bielsko biała :/
- druga sprawa, patrząc na fotografie z książki "Informacja Techniczna Polski Fiat 126p" to moje urządzenie jest co najmniej z 1984 :?
Pomocy, zwariuje, o co tu chodzi

W dawniejszych czasach kiedy nadwozie było dostępne jako część zamienna takie praktyki były normalną sprawą. Mogło być tak: Samochód z 1978 był po wypadku i buda została na tyle zniszczona, że na przykład za sprawą ubezpieczalni przyznano nowe nadwozie '84 z nowymi numerami. Całe nadwozia sprzedawane przez fabrykę miały już numery, lecz bez tabliczek. Podłogi bagażnika dostępne jako osobne elementy nie posiadały numerów. Tabliczkę zastepczą przybijała SKP. Potem w papierach nastąpiła korekta danych, to znaczy nowy numer nadwozia, lecz rocznik wciąż zostawał stary.
Numer ZFA to nadwozie na eksport. Zostało odrzucone podczas kontroli jakości, więc powędrowało do krajowego odbiorcy. Wyprodukowane w Tychach, ale centrala FSM mieściła się w Bielsku Białej, stąd taki wpis w dowodzie.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Rusztowania Szalunki
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 16