.::Rezerwa 126p::. Strona Główna .::Rezerwa 126p::.
BEZ KOMUNISTYCZNEJ ADMINISTRACJI

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumStrona główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Zapalniczka i podświetlenie od czego ? elegant
Autor Wiadomość
Koras 

Dołączył: 13 Sty 2017
Posty: 64
Skąd: Promsel
Wysłany: 2021-12-10, 00:42   Zapalniczka i podświetlenie od czego ? elegant

Witam takie szybkie pytanie:
Te oryginalne kabelki znajdujące sie w air boxsie pod dmuchawą, to + i - do zapalniczki oraz radia oraz żółty przewód. Jak wyczytałem na form jest to od podświetlenia postojowego i sprawdziłem i faktycznie po włączaniu świateł postojowych w aucie pojawia się na nim napięcie.
Moje pytanie, do czego on oryginalnie miał być podłączony ?



Pytanie bonusowe, w maluchu napięcie na zapineczce jest cały czas, bez zapłonu. Czy stosujecie jakieś włączniki zamykajcie obwód dla bezpieczeństwa , czy zostawiacie auto z napięcie na zaliczce.

 
     
Koras 

Dołączył: 13 Sty 2017
Posty: 64
Skąd: Promsel
Wysłany: 2021-12-10, 00:44   

 
     
Kubica 
ziomy rezerwy
Carus kierownicy


Wiek: 30
Dołączył: 01 Wrz 2014
Posty: 556
Skąd: Puławy/Wrocław
Wysłany: 2021-12-10, 01:09   

Koras napisał/a:
Moje pytanie, do czego on oryginalnie miał być podłączony ?
Do żarówki w obudowie zapalniczki, włącza się razem z podświetleniem zegarów/światłami pozycyjnymi. Co do zasilania samego gniazda: w zdecydowanej większości starszych samochodów jest ono włączone na stałe i - moim zdaniem - tak jest wygodniej, o ile pamięta się o wyjęciu urządzeń po zakończeniu ładowania czy czego tam. Jeśli chcesz zrobić po zapłonie musisz dodać oddzielny obwód z przekaźnikiem odcinającym dopływ prądu do gniazda zapalniczki po wyłączeniu zapłonu.
_________________
Nie musi być szybko, najważniejsze żeby było niewygodnie.
Był: Z(Ł)OMO `88
Jest:Waldemar Wielki `88, Skoda Favorit `91 Marmolada
 
 
     
Koras 

Dołączył: 13 Sty 2017
Posty: 64
Skąd: Promsel
Wysłany: 2021-12-10, 01:23   

Dzięki za opowiedz i rozwiązanie zagadki. zastanawia mnie też fakt że tym całym obwodzie od podświetlenia wewnętrznego radia zapalniczki jest bezpiecznik 5 A, w zwyklej uniwersalnie zapalniczce polecają minimum 25 A. Więc jak to kiedyś chulało ?
 
     
Koras 

Dołączył: 13 Sty 2017
Posty: 64
Skąd: Promsel
Wysłany: 2021-12-30, 19:46   

Nie chce zakładać nowego tematu. Mam takie kabelki i nie wiem od czego oryginalnie one są.
1. Taka wiązka leżała za licznikiem ( jeden kable grubszy pomarańczowy i dwa brązowe w jednym gnieździe )


2. Brązowy kabelek z wtyczką skitrany za tylną kanapą.



Z góry dzięki za odpowiedź i wszystkiego dobrego w nowym roku
 
     
Hanss 
Jo je stela


Wiek: 28
Dołączył: 02 Gru 2011
Posty: 749
Skąd: Cieszyn
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2021-12-30, 20:50   

Obstawiam że Twoje 126p to golas więc możliwe że jedynka będzie do przełącznika dmuchawy która powinna być w bagażniku a dwójka na 100% to plusowy przewód do grzania szyby ;)
_________________
Ja wohl herr general !
 
     
Koras 

Dołączył: 13 Sty 2017
Posty: 64
Skąd: Promsel
Wysłany: 2021-12-30, 20:54   

Z numerkiem 2 bym sie zgodził bo też tak obstawiałem. Myślałem jeszcze nad dodatkowym stopem ( tym takim za szyba ) ale on chyba nie występował oryginalnie. Co do 1 to chyba to nie od dmuchawy bo przy kostce w bagażniku są inne kolory kabli. Fakt moj maluch był golasem, nawet lusterka lewego nie miał.
 
     
Koras 

Dołączył: 13 Sty 2017
Posty: 64
Skąd: Promsel
Wysłany: 2021-12-30, 20:54   

Z numerkiem 2 bym sie zgodził bo też tak obstawiałem. Myślałem jeszcze nad dodatkowym stopem ( tym takim za szyba ) ale on chyba nie występował oryginalnie. Co do 1 to chyba to nie od dmuchawy bo przy kostce w bagażniku są inne kolory kabli. Fakt moj maluch był golasem, nawet lusterka lewego nie miał.
 
     
Piter7391 


Wiek: 31
Dołączył: 20 Sie 2015
Posty: 1037
Skąd: Radom
Wysłany: 2021-12-30, 21:56   

Pomarańczowy i brazowy od przełącznika grzania szyby, ten z pod kanapy podłącza się do pinu na szybie
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Rusztowania Szalunki
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 15