.::Rezerwa 126p::. Strona Główna .::Rezerwa 126p::.
BEZ KOMUNISTYCZNEJ ADMINISTRACJI

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumStrona główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Najstarszy FL w Polsce?
Autor Wiadomość
Dunaj 
Dunaj

Dołączył: 29 Mar 2020
Posty: 13
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2021-03-17, 12:29   

Teraz w trakcie odbudowy. Drzwi oryginalne, nie naprawiane, bez przetłoczenia w środku - a dziury na szerokie listwy FL.







 
     
ignac2004 
Moderator
warsztatowy


Wiek: 36
Dołączył: 06 Kwi 2012
Posty: 2998
Skąd: Tychy
Wysłany: 2021-03-17, 13:46   

Rozkładana tylna kanapa+tapicerka w paski od razu wzbudziła moje podejrzenie co do wersji "Komfort". Później patrzę na tabliczkę i już było wszystko jasne. Że też nikt na to nie zwrócił uwagi... ehhh... amatorzy :luj:
_________________
Facebook.com/ignacsworkshop



126p 600 '76 vel. Beż
WSS Polsport GK-110 '80 - przyczepka namiotowa
125p 1.5C '83 vel. Marian
126p 650 '88 vel. ZOMO
Niewiadów N126-E '89 vel. Kawalerka
126p 650 '90 vel. Mydelniczka2
Nuova Bravo 1.9JTD 2007 vel.Bravo JA >180km+ :twisted:
 
 
     
Dunaj 
Dunaj

Dołączył: 29 Mar 2020
Posty: 13
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2021-03-17, 15:10   

To było oczywiste - jak go kupiłem wiedziałem ze to Komfort. Tylko pytanie jest takie, dlaczego ma drzwi bez profili a dziury na listwy z FLa. Czy jest to przejściówka, czy przedprodukcyjna wersja? 😀

A co do składania kanapy i tapicerki - to chyba export / kraj miał znaczenie a nie wersja wyposażenia ?
 
     
Trefl 


Wiek: 25
Dołączył: 15 Maj 2016
Posty: 345
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2021-03-17, 18:25   

Dunaj napisał/a:
Trefl napisał/a:
Tabliczka sugeruje pełnego FLa ze stycznia 1985.
Hanss napisał/a:
Zobacz czy deska nie była zmieniona pod szerokie zegary bo jeśli tak to najzwyczajniej w świecie masz odrzuconego st ze zmienioną deską ;)

Ale głupoty gadacie. Jakby miał deskę wymienianą to by nie miał dmuchawy w bagażniku. Podłoga bagażnika w ST jest inna niż w FL właśnie przez dmuchawę. To samo z wykładziną przystosowaną pod elektryczną dmuchawę
Wyposażenie jest oczywiste i nie ma możliwości aby było w takiej bidzie z kapliczką. To po prostu najprawdziwszy FL :facepalm:
Wzmocnienia w drzwiach mogły wejść później.


Tez idę tym tropem. Skąd wiesz ze styczeń 85?

A no miesiąc jest przybliżony ale rok 1985 otwiera buda o numerze 08634210, wierząc temu co twierdzi informacja techniczna FSM. A twój numer nie jest taki daleki.
EDIT: Idąc po numerze na części zamienne znalazłem w swoim spisie tabliczkę z budyniowego ST z 12.1984 oddaloną od Twojego FLa o 13 522 sztuk. Daje to dwa, trzy tygodnie różnicy. Czyli twój FL jak na tą chwilę jest najstarszym mi znanym. Styczeń 1985. tym forum na pewno starszego nie ma :mrgreen:
 
     
Dunaj 
Dunaj

Dołączył: 29 Mar 2020
Posty: 13
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2021-03-18, 20:17   

Trefl napisał/a:
Dunaj napisał/a:
Trefl napisał/a:
Tabliczka sugeruje pełnego FLa ze stycznia 1985.
Hanss napisał/a:
Zobacz czy deska nie była zmieniona pod szerokie zegary bo jeśli tak to najzwyczajniej w świecie masz odrzuconego st ze zmienioną deską ;)

Ale głupoty gadacie. Jakby miał deskę wymienianą to by nie miał dmuchawy w bagażniku. Podłoga bagażnika w ST jest inna niż w FL właśnie przez dmuchawę. To samo z wykładziną przystosowaną pod elektryczną dmuchawę
Wyposażenie jest oczywiste i nie ma możliwości aby było w takiej bidzie z kapliczką. To po prostu najprawdziwszy FL :facepalm:
Wzmocnienia w drzwiach mogły wejść później.


Tez idę tym tropem. Skąd wiesz ze styczeń 85?

A no miesiąc jest przybliżony ale rok 1985 otwiera buda o numerze 08634210, wierząc temu co twierdzi informacja techniczna FSM. A twój numer nie jest taki daleki.
EDIT: Idąc po numerze na części zamienne znalazłem w swoim spisie tabliczkę z budyniowego ST z 12.1984 oddaloną od Twojego FLa o 13 522 sztuk. Daje to dwa, trzy tygodnie różnicy. Czyli twój FL jak na tą chwilę jest najstarszym mi znanym. Styczeń 1985. tym forum na pewno starszego nie ma :mrgreen:



Dzięki za wyczerpującą odpowiedź, podziwiam za wiedzę o tabliczkach.
Czekam aż kaszel będzie gotowy, żeby się nim chwalić 😀
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Rusztowania Szalunki
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 16