.::Rezerwa 126p::. Strona Główna .::Rezerwa 126p::.
BEZ KOMUNISTYCZNEJ ADMINISTRACJI

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumStrona główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Zapowietrzone jedno koło po wymanie cylinderka.
Autor Wiadomość
Daniel22 
Moderator


Dołączył: 19 Sty 2011
Posty: 222
Skąd: Pokój Administracji
Wysłany: 2020-10-05, 14:28   

:E Widzę, że kolega z gatunku "proszę was o pomoc, ale wiem lepiej". Powtarzają ludzie, że na nowej pompie nie będzie dobrze działać, a ten swoje :roll: Powodzenia z odpowietrzaniem chińskiego shitu, skoro pompę jednak zmieniasz na "łoryginał" od skośnookich. Tylko nie zdziw się, jak miesiąc po naprawie każde koło będzie hamować po swojemu.
_________________
 
 
     
Homer6000 

Dołączył: 05 Paź 2016
Posty: 60
Skąd: Bytom
Wysłany: 2020-10-05, 14:53   

Nigdzie nie napisałem, ze wiem coś lepiej,
Ciąglę się uczę i chetnie sie czegoś dowiem.
Gdybym był z tego gatunku co napisałeś to bym nie pytał na forum.

Cenię wszystkie rady, zdecydowałem się na pompkę Delphi i nie wiem czemu każdy zamiast rzeczowo pomóc to tylko krytykuje i obraza.
Starą pompę postaram się zregenerować zestawem naprawczym, więc zawsze będę mógł podmienić.

Umiałbyś odpowiedzieć jak najlepiej odpowietrzyć układ po wymianie pompy? Czy jesteś z gatunku "nie mam nic do powiedzenia to powtórzę poprzedników?"
 
     
Rampula 
Weteran


Wiek: 37
Dołączył: 10 Sty 2016
Posty: 116
Skąd: Piekary Śląskie
Wysłany: 2020-10-05, 15:45   

Ja przy wymianie kompletnych przewodów jak zalewalem zbiorniczek to miałem już dokręcone przewody do pompy na maxa.
Potem tylko 2 razy odpowietrzylem całość koła + pompa + jakas dolewka i jest brzytwa.
Mega ważne są te miedziane podkładki ze śruby cylindrka przy wymianie elastycznych z przodu. Jak zostawisz stare to jest szansa ze będzie cieklo i nie odpowietrzysz.
 
     
Homer6000 

Dołączył: 05 Paź 2016
Posty: 60
Skąd: Bytom
Wysłany: 2020-10-05, 17:38   

Dziękuję za normalną odpowiedź. Aż miło:)
A powiedz co rozumiesz przez: odpowetrzylem całość i pompe. Całość to rozumiem, ale jak pompe ?
 
     
Rampula 
Weteran


Wiek: 37
Dołączył: 10 Sty 2016
Posty: 116
Skąd: Piekary Śląskie
Wysłany: 2020-10-05, 18:09   

Odpowietrzanie pompy tak samo jak kół - pompujesz i popuszczasz przewody miedziane przy pompie, aż zacznie się porządnie wylewać bez plucia powietrzem.
Ja w każdym razie tak ogarnąłem po remoncie Malacza i po raz kolejny na wrześniowym przeglądzie hamulce dobre i równo łapią.
 
     
Homer6000 

Dołączył: 05 Paź 2016
Posty: 60
Skąd: Bytom
Wysłany: 2020-10-06, 20:52   

Dobry wieczór,
Moja walka z hamulcami ciągle trwa...
Pompa załozona, nowe wężyki doprowadzające do pompy, przewody właściwie wszystko. Zalewam układ i zostają bąble w przewodach doprowadzajacych do pompy. Staram się odpowietrzyć pompę jak kolego radzisz poluzowując przewody, ale te bable ani myślą wylecieć. Ruszają sie na odcinku 3 cm tak i spowrotem podczas pompowania pedałem.

Czy macie jakieś rady, aby z tym sobie poradzić?
 
     
Hanss 
Jo je stela


Wiek: 28
Dołączył: 02 Gru 2011
Posty: 749
Skąd: Cieszyn
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2020-10-06, 21:17   

Niech ktoś zatrzyma tą karuzelę śmiechu :lol2:
_________________
Ja wohl herr general !
 
     
Daniel22 
Moderator


Dołączył: 19 Sty 2011
Posty: 222
Skąd: Pokój Administracji
Wysłany: 2020-10-06, 22:51   

Co za niespodzianka :roll:

U mnie i Kubicy na tej "tuningowej" :E pompie wystarczyło popuścić przewód od tylnej sekcji na pompie, pojedynczy, nie ruszając przednich. Pompa się odpowietrzyła, zakręciliśmy przewód, po czym zostało odpowietrzanie na kołach i nie było żadnych problemów. Jak już odpowietrzysz pompę i zacznie pompować normalnie płyn, odpowietrzasz na cylinderkach... Jak dalej będą problemy i będzie pompować bąble, to albo masz nieszczelne przewody, albo pompa o kant d... potłuc, cudów nie ma.
_________________
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Rusztowania Szalunki
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 15