.::Rezerwa 126p::. Strona Główna .::Rezerwa 126p::.
BEZ KOMUNISTYCZNEJ ADMINISTRACJI

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumStrona główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Podgrzewana tylna szyba.
Autor Wiadomość
MariuszB 

Dołączył: 23 Paź 2018
Posty: 97
Skąd: Sieradz
Wysłany: 2019-08-04, 19:08   Podgrzewana tylna szyba.

Witam. Mam maluszka z 1988. Ma podgrzewana tylna szybę lecz nie widzę i nie mogę zlokalizować przewodu zasilania szyby. Blaszki przy szybie są. Z lewej strony patrząc od tyłu jest przewodzik który łączy szybę z karoserią więc masa ok. Z drugiej strony nie ma przewodu. Nigdzie nie wisi jakiś nie podłączony. Może podpowiecie w jakim ewentualnie kolorze może być. Wiązka jest na wierzchu może znajdę. Chyba że nie planowali mi go podłączyć i go po prostu nie ma. Pozdrawiam.
 
     
MariuszB 

Dołączył: 23 Paź 2018
Posty: 97
Skąd: Sieradz
Wysłany: 2019-08-04, 20:05   

Poprawię. Patrząc od tyłu to z prawej strony mam przewodzik z masą.
 
     
Grzes 


Wiek: 33
Dołączył: 11 Lis 2013
Posty: 1234
Skąd: Cieszyn
Wysłany: 2019-08-04, 20:07   

Powinien iść brązowy kabel do tylnej szyby razem z tylną wiązką po stronie kierowcy. Rozchodzi się od wiązki gdzieś pod siedziskiem kanapy.
 
     
MariuszB 

Dołączył: 23 Paź 2018
Posty: 97
Skąd: Sieradz
Wysłany: 2019-08-05, 07:29   

Dzięki. W najbliższym czasie to sprawdzę.
 
     
MariuszB 

Dołączył: 23 Paź 2018
Posty: 97
Skąd: Sieradz
Wysłany: 2019-08-12, 13:26   

Witam ponownie. Znalazłem go. Jest mniej więcej o połowę grubszy od reszty kabelków. Nie wiem dlaczego ale był w komorze silnikowej razem z innymi i dlatego nie mogłem go zlokalizować. Na końcu jest oczywiście wsuwka . Dziękuję slicznie.
 
     
MariuszB 

Dołączył: 23 Paź 2018
Posty: 97
Skąd: Sieradz
Wysłany: 2020-03-22, 13:56   

Niestety ponawiam temat. Okazało sie jednak że jest to przewód od stacyjki do automatu rozrusznika i jest brązowy a więc innego koloru niż podpowiadali koledzy. W włączniku grzania szyby są trzy przewodu. Jeden zasilajacy oraz dwa brązowe zlutowane ze sobą. Po włączeniu pojawia się w nich napięcie jednak nie zapala się kontrolka. Możliwe że żarówka padła. Z instrukcji wynika że instalacja szyby grzanej powinna być na dodatkowym bezpieczniku. nie mogę go znaleźć lub go nie ma, ale co z przewodami wychodzącymi z włącznika. Nie mogę ich zlokalizować.
 
     
CZESIO1958 
ziomy rezerwy


Wiek: 66
Dołączył: 27 Sty 2010
Posty: 2723
Skąd: Mysłowice
Wysłany: 2020-03-22, 14:32   

Bezpiecznik tylnej szyby był zawsze w przelotce na przewodzie zasilającym.
_________________

 
     
Trefl 


Wiek: 25
Dołączył: 15 Maj 2016
Posty: 345
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2020-03-22, 14:37   

Coś masz podrutowane w instalacji. Fabrycznie w miejscu włącznika powinny być dwa przewody z wsuwką do wpięcia włącznika. Fabrycznie powinnien też być brązowy przewód z wsuwką za kanapą lub gdzieś pod wykładzinami.
Ogólnie samo podłączenie to żadna filozofia - plus ze stacyjki idzie przez bezpiecznik, włącznik, szybę i do masy.

MariuszB napisał/a:
Okazało sie jednak że jest to przewód od stacyjki do automatu rozrusznika i jest brązowy

I on tak sobie do niczego nie podłączony był? :shock: Masz rozrusznik na linkę czy jak?
 
     
michals 

Wiek: 45
Dołączył: 17 Lut 2015
Posty: 623
Skąd: Limanowa
Wysłany: 2020-03-22, 22:49   

To wygląda jakby ktoś robił rozrusznik "na szybko" czyli wykorzystamy kabelek od czegoś co i tak nie przydaje się. Padło na tylną szybę.
 
     
MariuszB 

Dołączył: 23 Paź 2018
Posty: 97
Skąd: Sieradz
Wysłany: 2020-03-24, 15:57   

Rozrusznik był demontowany i przewód z wsuwką jak najbardziej był. W międzyczasie na forum zadałem pytanie na temat grzanej szyby i przedmiotowego kabelka. Uzyskałem info że ma być brązowy. Znalazłem go w wiązce i faktycznie wyciągnąłem go bo był za grodzią tylną. Nie dochodziłem dlaczego on tam był wcześnie i dopiero przy montażu rozrusznika zonk bo nie ma przewodu od automatu. Okazało się że to brązowy jest do rozrusznika. Sprawdziłem to kontrolką. Następnie zacząłem szukać przewodu do tej szyby. Gdzieś znalazłem info że na dodatkowym bezpieczniku gdzie dochodzą przewody pomarańczowy i granatowy. Generalnie sprawdziłem probówką przewody wiązkę idącą od przodu samochodu do tyłu. Żaden przewód nie reagował na probówce załączenia zasilania przy włączeniu klawisza szyby. Pod samym podszybiem trudno oszacować który to jest.
 
     
MariuszB 

Dołączył: 23 Paź 2018
Posty: 97
Skąd: Sieradz
Wysłany: 2020-03-24, 15:59   

Dodam jeszcze że we włączniku dochodzi pomarańczowy przewód z zasilaniem oraz dwa zespolone ze sobą brązowe. Sam włącznik sprawny. Po włączeniu zapala się kontrolka grzania szyby. Nie mogę po prostu zlokalizować tego co idzie do tyłu.
 
     
MariuszB 

Dołączył: 23 Paź 2018
Posty: 97
Skąd: Sieradz
Wysłany: 2020-03-24, 16:00   

Michał możesz mieć rację Maluszek 1988 więc jak to mówią przejściowa wersja. Robili i wkładali co mieli.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Rusztowania Szalunki
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 15