.::Rezerwa 126p::. Strona Główna .::Rezerwa 126p::.
BEZ KOMUNISTYCZNEJ ADMINISTRACJI

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumStrona główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Elegant rzucił palenie
Autor Wiadomość
Quake96 


Wiek: 28
Dołączył: 24 Lip 2014
Posty: 225
Skąd: Bydgoszcz
  Wysłany: 2018-09-25, 21:14   Elegant rzucił palenie

Witam! :)

Mam problem z iskrą w moim elegancie. Zacznijmy jednak od początku ;)

Maluch był cały czas sprawny, dojechałem bez przygód do domu. Zgasiłem normalnie silnik i poszedłem, nazajutrz już nie chciał zapalić. Podejrzewałem brak paliwa, ale dolałem mu 5 litrów i dalej nic. Po ogólnym sprawdzeniu wyszło, że nie ma w ogóle iskry. Teraz po kolei:

Kable - sprawdzałem podpinając je do Rometa. Iskrę dają.

Świece - Wykręciłem jedną, sprawdziłem w Romecie, też iskrę ma. Z resztą mam też komplet nowych świec do malucha i na nich również kaszlak nie ma iskry.

Cewka - Podmieniałem na drugą sprawną z byłego elxa, ale dalej iskry brak.

Nanoplex - to samo co z cewką

Przełącznik podciśnieniowy - kolejny raz jak z cewką


Brakuje mi już pomysłów. Żadne z powyższych samo w sobie nie może być winne, bo cewkę, nano i przełącznik podmieniałem na drugie, a kable i świece powinny być dobre. Kable i tak jutro wymienię dla pewności, a nowe świece tak czy siak póki co nie dają iskry. Co do zasilania, to na pomarańczowym kablu zarówno przy cewce jak i przy nanoplexie jest +12v po zapłonie.


Obstawiałem też czujnik wału. Wziąłem czujnik z drugiego silnika, ale dalej bez skutku. Co bym nie wymienił, dalej zero iskry na świecach.

Co mogło jeszcze paść? Co by tak nagle bez żadnych objawów mogło się uszkodzić? Obstawiam jeszcze brak masy w którymś miejscu...
 
     
Piter7391 


Wiek: 31
Dołączył: 20 Sie 2015
Posty: 1037
Skąd: Radom
Wysłany: 2018-09-25, 21:43   

Kostka czujnika polozenia walu moze byc walnieta, kumpel tak mial, wszystko podmienialismy, a okazalo sie ze w kostce od strony zaplonu jest walniety kabel, ogarnelismy to i iskra wrocila.
 
     
Quake96 


Wiek: 28
Dołączył: 24 Lip 2014
Posty: 225
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2018-09-25, 21:51   

Mówisz o tej kostce która jest przy filtrze powietrza? Jutro będę sprawdzał po kolei wszystkie przewody chyba, bo dorwałem schemat całego układu zapłonowego i widzę, że to proste w budowie jest, więc albo ktoryś kabel, albo brak masy. Ostatecznie padło też stwierdzenie, że koło pasowe mogło się uszkodzić, tj. któraś z wypustek wyłamać, ale wątpię, bo to stałoby się prędzej podczas pracy silnika niż od samego stania.
 
     
Piter7391 


Wiek: 31
Dołączył: 20 Sie 2015
Posty: 1037
Skąd: Radom
Wysłany: 2018-09-25, 21:57   

No kostka czujnika polozenia walu, na silniku w okolicy puszki filtra.
To wniej u kupla wysiad jeden styk.
 
     
Quake96 


Wiek: 28
Dołączył: 24 Lip 2014
Posty: 225
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2018-09-25, 22:03   

Sprawdzę zatem jutro co i jak, dzięki za trop :)
 
     
Quake96 


Wiek: 28
Dołączył: 24 Lip 2014
Posty: 225
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2018-09-26, 14:05   

Sprawdziłem kostkę i przejście miała. Ogólnie dorwałem schemat nanoplexu, więc leciałem po kolei z przewodami w poszukiwaniu braku przejścia. Okazało się, że wszystko z kablami okej, części też sprawne, więc niby powinien odpalać. Pospinałem wszystko do kupy, przekręciłem kluczyk i skubaniec zapalił od strzała :lol2:

Innymi słowy, pewnie gdzieś był słaby styk, który poprawiłem przy okazji dłubania miernikiem.
 
     
xemup 
Admin
FL


Wiek: 33
Dołączył: 06 Lis 2009
Posty: 6234
Skąd: Gdańsk
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 2018-09-30, 13:12   

Ważne że działa :)
 
     
Quake96 


Wiek: 28
Dołączył: 24 Lip 2014
Posty: 225
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2018-10-01, 23:13   

No właśnie potem znowu przestało :P

Ostatecznie odkryłem gdzie był problem. Winne były przewody idące od kostki nanoplexu do kostki czujnika wału. Gdzieś tam musiała być przerwa, bo efekt był taki:

https://www.youtube.com/watch?v=60t7TlEvfQc
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Rusztowania Szalunki
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 16