.::Rezerwa 126p::. Strona Główna .::Rezerwa 126p::.
BEZ KOMUNISTYCZNEJ ADMINISTRACJI

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumStrona główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Obciążenie alternatora dodatkowymi reflektorami
Autor Wiadomość
Morten 

Dołączył: 26 Cze 2017
Posty: 5
Skąd: Stalowa Wola
Wysłany: 2018-09-09, 21:29   Obciążenie alternatora dodatkowymi reflektorami

Cześć!

Mam w planach montaż dodatkowych reflektorów dalekosiężnych, ponieważ zdarzają mi się powroty w nocy przez ciemny las, a światła drogowe w Maluchu są nieco zbyt słabe. W drugim aucie mam zainstalowane halogeny led'owe 2x 120W i jest idealnie, ale tam mam silnik 2.4D i alternator z tego co pamiętam 120A

Ile watów maksymalnie mógłbym dołożyć do seryjnej instalacji w EL? Wiadomo, że na długich nie jeździ się cały czas, ale jednak te 20-30km przez las mam i raczej świeciłbym nimi non stop.

Ktoś ma jakieś doświadczenie z "elektrowniami"?
 
     
michals 

Wiek: 45
Dołączył: 17 Lut 2015
Posty: 625
Skąd: Limanowa
Wysłany: 2018-09-11, 13:29   

Max. wydajność altka w 126p wynosi 34A. Łatwo policzyć, że moc maksymalna to 500W. W teorii włączenie świateł, wycieraczek, nadmuchu i tylnej ogrzewanej szyby nie wyczerpuje limitu mocy, ale alternator wyrobi na to wszystko tylko gdy silnik jest na obrotach.

Warto zainwestować w reflektory LED-owe ze względu na ich sprawność świetlną. Żarówki z trudem osiągają 30lm/W gdy tymczasem LED-y ponad 100lm/W. Jednak w dobre LED-y z dużym CRI, tak aby kolory były jak najbardziej naturalne, a sam LED o temperaturze barwowej nie więcej jak 5500K.
 
     
Kudłaty156 


Wiek: 30
Dołączył: 08 Cze 2012
Posty: 149
Skąd: Lipa k/Stalowej Woli
Wysłany: 2018-09-11, 20:45   

Tak jeszcze nawiasem, to mam rozbieżne informacje bo były różne alternatory A108 Imax=34A i A115 Imax=32A, tak pisze Klimecki, mnie wydaje się że w A115 montowany w EL też był Imax=34A ale to takie dywagacje...
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Rusztowania Szalunki
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 15