.::Rezerwa 126p::. Strona Główna .::Rezerwa 126p::.
BEZ KOMUNISTYCZNEJ ADMINISTRACJI

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumStrona główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Żarówki H4 z mocowaniem R2
Autor Wiadomość
addybek1 


Wiek: 27
Dołączył: 04 Lip 2017
Posty: 13
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2018-01-11, 13:06   Żarówki H4 z mocowaniem R2

Witam, zakupiłem ostatnio żarówki H4 60/55W z mocowaniem R2. Czy mogę je bez problemu użytkować w moim maluszku z 1984 z reflektorami Zelmotu ?
 
     
CZESIO1958 
ziomy rezerwy


Wiek: 66
Dołączył: 27 Sty 2010
Posty: 2726
Skąd: Mysłowice
Wysłany: 2018-01-11, 14:27   

Raczej tak.
One były przewidziane do reflektorów ze szkłem H4 ale stare mocowania żarówki
Pomyśl o przekaźnikach.
_________________

 
     
addybek1 


Wiek: 27
Dołączył: 04 Lip 2017
Posty: 13
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2018-01-11, 14:43   

CZESIO1958 napisał/a:
Raczej tak.
One były przewidziane do reflektorów ze szkłem H4 ale stare mocowania żarówki
Pomyśl o przekaźnikach.


Czyli mam zamontować przekażnik pomiedzy lampę a przełącznik? Jaki przekaźnik najlepiej wybrać?
 
     
CZESIO1958 
ziomy rezerwy


Wiek: 66
Dołączył: 27 Sty 2010
Posty: 2726
Skąd: Mysłowice
Wysłany: 2018-01-11, 14:59   

Sorry cienki jestem w elektryce
Może ktoś bardziej kompetentny się wypowie
_________________

 
     
Kubica 
ziomy rezerwy
Carus kierownicy


Wiek: 30
Dołączył: 01 Wrz 2014
Posty: 556
Skąd: Puławy/Wrocław
Wysłany: 2018-01-11, 15:04   

addybek1, są gotowce plug&play: http://allegro.pl/fiat-12...d2-6c3be5bbb2d8
Wszystko gotowe na wsuwkach, montaż bez lutowania. Wpinasz się do plusa po zapłonie w bezpiecznikach, plusa od świateł, pomiędzy kostki pająka i dodatkowo masę - najlepiej gdzieś koło mechanizmu wycieraczek to zamontować. Śmiga jak ta lala, światła świecą bardzo jasno. Montaż zajmuje może 10min :)
_________________
Nie musi być szybko, najważniejsze żeby było niewygodnie.
Był: Z(Ł)OMO `88
Jest:Waldemar Wielki `88, Skoda Favorit `91 Marmolada
 
 
     
dieludolfs 


Dołączył: 22 Lut 2012
Posty: 319
Skąd: CALifornia
Wysłany: 2018-01-11, 17:19   

Czy reflektor przypadkiem nie musi mieć homologacji na H4?

Kubica napisał/a:
Wpinasz się do plusa po zapłonie w bezpiecznikach

Osobiście radzę wpiąć się bezpośrednio pod akumulator, odciążamy wtedy fabryczną instalacje elektryczną ;)
 
     
michals 

Wiek: 45
Dołączył: 17 Lut 2015
Posty: 625
Skąd: Limanowa
Wysłany: 2018-01-11, 20:46   

Różnica w tych żarówkach jest taka, że R2 ma żarnik długich w poprzek, a halogen R2 wzdłuż. Mijania wyglądają i działają podobnie, na zasadzie przysłony.

Istotny jest też rozkład prążków (ryflowanie) na szkle reflektora.
 
     
Lukasz1116 

Dołączył: 17 Lip 2017
Posty: 16
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2018-03-17, 22:17   

Witam ma taki problem kupiłem ostatnio do mojego FL a zestaw przekaźników https://sklep.regmot.com.pl/m/zestaw-przekaznikow-wiazka-do-reflektorow-h-4-fiat,3,14128,817 wszystko ładnie pasuje wpina się to w białą wtyczkę z zestawu przełączników przy kierownicy minus na masę na silniczku z wycieraczek i plus czyli zasilanie zgodnie z instrukcją pod pierwszy bezpiecznik ten od oświetlenia wewnętrznego i klaksonu. Wszystko poskładane no i próba działa światła mijania świeca długie świeca i postanowiłem jeszcze blysnac długimi i w tym momencie przepalil mi się ten bezpiecznik 8A pod który wpiolem zasilanie no więc na próbę założyłem 16A i ok trzyma ale okazuje się ze podczas przytrzymania błysku długimi na światłach mijania bezpiecznik strasznie się grzeje i zestaw kabli do stacyjki tez ciepły. Nie dało mi to spokoju i zmiezylem miernikiem na tym bezpieczniku i tak na światłach mijania ok. 10A na długich ok 11 A a na mijania i na trzymaniu błysku 15A a przy fabrycznym podłączeniu swiatel czyli bez tych przekaznikow na tym bezpieczniku jest ok 3A niezależnie od rodzaju swiatel. Moje pytanie jest takie czy zostawić te przekaźniki czy wywalić je w cholerę albo może podpiac je w inne miejsce ostatecznie nie jeździ się na swiatlach mijania trzymając błysk długich ale i tak niepokoji mnie to że na samych mijania i tak jest większy prąd na tym bezpieczniki.
 
     
Piter7391 


Wiek: 31
Dołączył: 20 Sie 2015
Posty: 1037
Skąd: Radom
Wysłany: 2018-03-17, 22:27   

Lukasz1116 napisał/a:
Witam ma taki problem kupiłem ostatnio do mojego FL a zestaw przekaźników https://sklep.regmot.com.pl/m/zestaw-przekaznikow-wiazka-do-reflektorow-h-4-fiat,3,14128,817 wszystko ładnie pasuje wpina się to w białą wtyczkę z zestawu przełączników przy kierownicy minus na masę na silniczku z wycieraczek i plus czyli zasilanie zgodnie z instrukcją pod pierwszy bezpiecznik ten od oświetlenia wewnętrznego i klaksonu. Wszystko poskładane no i próba działa światła mijania świeca długie świeca i postanowiłem jeszcze blysnac długimi i w tym momencie przepalil mi się ten bezpiecznik 8A pod który wpiolem zasilanie no więc na próbę założyłem 16A i ok trzyma ale okazuje się ze podczas przytrzymania błysku długimi na światłach mijania bezpiecznik strasznie się grzeje i zestaw kabli do stacyjki tez ciepły. Nie dało mi to spokoju i zmiezylem miernikiem na tym bezpieczniku i tak na światłach mijania ok. 10A na długich ok 11 A a na mijania i na trzymaniu błysku 15A a przy fabrycznym podłączeniu swiatel czyli bez tych przekaznikow na tym bezpieczniku jest ok 3A niezależnie od rodzaju swiatel. Moje pytanie jest takie czy zostawić te przekaźniki czy wywalić je w cholerę albo może podpiac je w inne miejsce ostatecznie nie jeździ się na swiatlach mijania trzymając błysk długich ale i tak niepokoji mnie to że na samych mijania i tak jest większy prąd na tym bezpieczniki.

Posprawdzaj wszystkie styki bo moze byc gdzies problem, moze masz podpiete jeszcze dodatkowe odbiorniki jak radio zapalniczka,
Ja mam w St ten zestaw i wszystko gra, kolega ma w flu i mial problem tylko gdy mial powlaczane duzo odbiornikow, elektryk mu doradzil zeby dac 16A bezpiecznik, ale u niego nie ma problemu z grzaniem sie instalacji.
 
     
Adi. 


Wiek: 25
Dołączył: 10 Sie 2012
Posty: 2545
Skąd: Łęknica
Wysłany: 2018-03-17, 22:33   

Najlepiej plus podciągnij prosto z akumulatora z osobnym bezpiecznikiem.
_________________
126p FL in Progress
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Rusztowania Szalunki
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 15