.::Rezerwa 126p::. Strona Główna .::Rezerwa 126p::.
BEZ KOMUNISTYCZNEJ ADMINISTRACJI

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumStrona główna

Poprzedni temat «» Następny temat
126p FL 1992r
Autor Wiadomość
dz0919 


Wiek: 38
Dołączył: 04 Lis 2017
Posty: 25
Skąd: Sobótka
Wysłany: 2017-11-04, 21:54   126p FL 1992r

Dawno dawno temu bylem posiadaczem Fl'a z 1990r...jego stan blacharski był opłakany i po jakimś czasie zamieniłem go za telewizor ;) Od tej pory minęło 12 lat a ja przez te lata ciągle marzyłem o kupnie kolejnego maluszka, tyle ze tym razem w nieco lepszym stanie. Tydzień temu nareszcie zrealizowałem to marzenie i stałem się posiadaczem FL'a z 1992r. Stan wg mnie jest dość dobry, blacha w miarę zdrowa (aczkolwiek nie zaglądałem bardziej szczegółowo pod spód jeszcze), silnik do regulacji, do wymiany wszelakie filtry itp. Plan jest taki, żeby zrobić z niego serie w stanie niemalże idealnym. Pewnie trochę czasu mi to zajmie, ale ostatecznie nigdzie mi się nie spieszy :)

Na początek dwie fotki, później będzie więcej ;)





Swoją drogą to może jest na forum ktoś z okolic Sobótki, Świdnicy, może Wałbrzycha, chcący nawiązać jakiś bliższy kontakt? :)
 
 
     
Mateusz9510 
EL


Wiek: 25
Dołączył: 17 Lis 2012
Posty: 627
Skąd: Bystrzyca Kłodzka
Wysłany: 2017-11-04, 22:04   

Ja jestem, ale z okolic Kłodzka :D
_________________
Mały, ale Wariat
 
     
CZESIO1958 
ziomy rezerwy


Wiek: 66
Dołączył: 27 Sty 2010
Posty: 2723
Skąd: Mysłowice
Wysłany: 2017-11-04, 22:20   

Nie jestem z okolicy
Ale rozumiem to podejście do malucha 😁
Dawno temu miałem Junaka 😈
I kilka lat temu znowu stałem się posiadaczem
No bo stara miłość nie rdzewieje ....
Powodzenia
_________________

 
     
Pan_Waclaw 


Dołączył: 22 Cze 2013
Posty: 1038
Skąd: Zgierz/Łódź
Wysłany: 2017-11-04, 23:18   

Wygląda nawet dość uczciwie. Pokaż wnętrze, bo widzę tam chyba jakieś IG ;)
_________________
 
     
Kubica 
ziomy rezerwy
Carus kierownicy


Wiek: 30
Dołączył: 01 Wrz 2014
Posty: 556
Skąd: Puławy/Wrocław
Wysłany: 2017-11-05, 00:59   

dz0919, bardzo fajny maluch, myślę, że spokojnie doprowadzisz do dobrego stanu. Zapraszam(y) do Wrocławia - tu się dzieje trochę :)
_________________
Nie musi być szybko, najważniejsze żeby było niewygodnie.
Był: Z(Ł)OMO `88
Jest:Waldemar Wielki `88, Skoda Favorit `91 Marmolada
 
 
     
dz0919 


Wiek: 38
Dołączył: 04 Lis 2017
Posty: 25
Skąd: Sobótka
Wysłany: 2017-11-05, 07:38   

owszem ;) są IG ;) tyle ze w opłakanym stanie..trzeba będzie im zrobić remont tapicerki. Generalnie wnętrze jest dość że się tak wyrażę "zasyfiałe". Plan był taki żeby malucha odstawić do Wałbrzycha, skąd pochodzę i tam sobie go dłubać powoli..no ale ze udało mi się dokonać cudu i upchać go razem z moim drugim autem w garażu w Sobotce, to będę go miał bliżej i pewnie o wiele szybciej doprowadzę do normalnego stanu. Nie wiem na ile mi zimą czas na to pozwoli, wiec możliwe ze dopiero na wiosnę zaczną się dziać jakieś poważniejsze rzeczy. Na chwilę obecną z wnętrza szukam do kupienia oryginalnej kierownicy od FL'a no i boczków drzwi bez dziur na głośniki ;) a we Wrocławiu bywam praktycznie co weekend z uwagi na studia zaoczne :)
 
 
     
Tasok 


Wiek: 32
Dołączył: 20 Sty 2012
Posty: 2887
Skąd: Głowienka
Wysłany: 2017-11-05, 11:45   

CZESIO1958 napisał/a:
Nie jestem z okolicy
Ale rozumiem to podejście do malucha 😁
Dawno temu miałem Junaka 😈
I kilka lat temu znowu stałem się posiadaczem
No bo stara miłość nie rdzewieje ....
Powodzenia


Kiedyś uderzałem do takiej panny, tak no wiesz na poważnie, czyli idąc tym tokiem myślenia jeszcze mi się uda? :E
_________________
Bianco 89'
 
 
     
CZESIO1958 
ziomy rezerwy


Wiek: 66
Dołączył: 27 Sty 2010
Posty: 2723
Skąd: Mysłowice
Wysłany: 2017-11-05, 13:09   

Tasok napisał/a:
CZESIO1958 napisał/a:
Nie jestem z okolicy
Ale rozumiem to podejście do malucha 😁
Dawno temu miałem Junaka 😈
I kilka lat temu znowu stałem się posiadaczem
No bo stara miłość nie rdzewieje ....
Powodzenia


Kiedyś uderzałem do takiej panny, tak no wiesz na poważnie, czyli idąc tym tokiem myślenia jeszcze mi się uda? :E

Z pannami nigdy nie wiadomo 😈
_________________

 
     
ScreeNDorifto 
Wiktor


Wiek: 24
Dołączył: 14 Lis 2015
Posty: 136
Skąd: Piotrków Trybunalski
Wysłany: 2017-11-05, 13:19   

CZESIO1958, Czesiu to i dla mnie nadziei nie ma 😭 :lol2:
Jakie plany na maluszka? Oryginał czy może coś będziesz zmieniał (felgi,wysokość itd). Wygląda w na względnie zdrowego, życzę powodzenia w dalszych pracach !

Pozdrawiam :D
 
     
dz0919 


Wiek: 38
Dołączył: 04 Lis 2017
Posty: 25
Skąd: Sobótka
Wysłany: 2017-11-05, 17:15   

powiem tak:

- silnik - totalna seria..ewentualnie modyfikacja do 30KM (walek, planowana glowica itp), ale ciezko dostac czesci wiec pewnie seria zostanie...komora silnika do wyszorowania, wygluszenia, silnik do umycia, uszczelnienia, potem seryjny wydech i tyle ;)

- wnetrze - tak jak jest obecnie, czyli seria ;) chcialem wrzucic fabryczne niskie fotele...ale kolega przekonal mnie zeby zostawic te IG, ktore sa aktualnie. Tak wiec pewnie docelowo fotele pojda do tapicera z uwagi na dziury na bokach...cala reszta do szorowania, prania. Boczki sa do wymiany bo ktos w nich zrobil dziury i wsadzil jakies wsiowe glosniki - glosnik bedzie jeden w seryjnym miejscu ;) do tego jakies radio z epoki ;)

- z zewnatrz - lakier czerwony (nie wiem czy oryginalny) jest dosc mocno matowy i wyplowialy. Na chwile obecna nie stac mnie na malowanie calego auta, wiec pewnie skonczy sie na polerce i malowaniu niektorych elementow. Do wymiany tylny zderzak (dziura wycieta na dole na hak holowniczy). Wyleca na pewno te kolpaki, felgi pojda do piaskowania i malowania proszkowego. Mam w planach zdobycie oryginalnych malych czarnych kolpakow ;) do tego pewnie komplet nowych opon...te kartoflaki, ktore sa teraz, niestety juz sa u kresu zywota...

- spod - podloga w miare zdrowa, wiec bedzie na pewno zrobiona konserwacja podwozia, byc moze wymiana prezewodow hamulcowych na miedziane, zawieszenie zdrowe, wiec nic z nim nie bede robil ;)

poza tym lekie modyfikacje instalacji elektrycznej, przeglad wszelakich mechanizmow, czyszczenie smarowanie...a potem tylko jezdzic ;) autko docelowo pewnie bedzie sluzylo do niedzielnych wypadow, od czasu do czasu moze pojade nim do pracy (okolo 40km w jedna strone) no i pewnie jakies zloty itp. Kupilem go w celach kolekcjonerskich, wiec zalezy mi na tym zeby byl jak najbardziej w oryginale...moze kiedys zdecyduje sie na starania o zolte blachy ?
 
 
     
dz0919 


Wiek: 38
Dołączył: 04 Lis 2017
Posty: 25
Skąd: Sobótka
Wysłany: 2018-01-01, 20:46   

No więc z uwagi na czas wolny po świętach, mogłem wreszcie iść do garażu i coś niecoś pogmerać ;) Aktualnie przygotowuje maluszka do przejścia przeglądu..miało być kilka małych prac, okazało się że jest tego nieco więcej i trochę czasu to zajmie...

Zostały wymienione:

- szyba czołowa (był odprysk na samym środku)
- alternator (w starym łożyska praktycznie nie istniały..dzięki koledze miałem na co wymienić, a mój pójdzie do regeneracji)
- tłumik na seryjny..wywaliłem tego potworka, którego zamontował poprzedni właściciel - zrobiło się wreszcie ciszej i w środku słychać własne myśli :)
- poza tym mycie i regulacja gaźnika, ustawienie zapłonu i zaworów, wymiana kilku uszczelek i kawałka przewodu paliwowego..

Po raz pierwszy od kupna zajrzałem pod samochód i odkryłem gigantyczny wyciek..nie wiem czy ze skrzyni czy z silnika, mokre jest dosłownie wszystko..w sumie standard, ale trochę pracy z tym będzie :)

Opanowałem tez trochę instalację elektryczna i nie działające kierunkowskazy, wymieniłem wszystkie klosze na oryginalne pomarańczowe oraz praktycznie wszystkie  żarówki..na wymianę czeka jeszcze kolumna kierownicy razem ze stacyjką :) może wrzucę na dniach trochę fotek z prac :)
 
 
     
CZESIO1958 
ziomy rezerwy


Wiek: 66
Dołączył: 27 Sty 2010
Posty: 2723
Skąd: Mysłowice
Wysłany: 2018-01-01, 20:49   

Czyli nic tylko robić 😁
Masz front na ten nowy rok 😁
_________________

 
     
dz0919 


Wiek: 38
Dołączył: 04 Lis 2017
Posty: 25
Skąd: Sobótka
Wysłany: 2018-01-01, 21:01   

no najgorszy ten brak czasu ;) juz bym pojezdzil troche, a tu niestety trzeba jeszcze troche rzeczy ogarnac :) oo..nie wspomnialem o tym ze nastapila tez wymiana wszystkich czterech opon na takie nadajace sie do jazdy...
 
 
     
CZESIO1958 
ziomy rezerwy


Wiek: 66
Dołączył: 27 Sty 2010
Posty: 2723
Skąd: Mysłowice
Wysłany: 2018-01-01, 21:30   

To są uroki klasyków 😁
Mój Junak też wymaga np. uszczelniać silnik 😈
_________________

 
     
Kudłaty156 


Wiek: 30
Dołączył: 08 Cze 2012
Posty: 149
Skąd: Lipa k/Stalowej Woli
Wysłany: 2018-01-03, 20:17   

Nie no znowu nie taki standard z tymi wyciekami :) Ale znowu tam są 4 miejsca w zasadzie z których może cieknąć więc... dasz radę! Powiedz mi jeszcze jedną rzecz, jak wymieniałeś przednią szybę to przeklejałeś naklejkę? Bo kurcze czeka i mnie taka operacja ale chyba czeka mnie też wizyta w WK po nowy kawałek papierka za za pewne kosmiczną cenę... :evil:
_________________
Wszystko piszczy, wszystko brzęczy, nic nie działa, MALUCH JEDZIE!
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Rusztowania Szalunki
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 15