.::Rezerwa 126p::. Strona Główna .::Rezerwa 126p::.
BEZ KOMUNISTYCZNEJ ADMINISTRACJI

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumStrona główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Honda Accord VI "Silver Surfer"
Autor Wiadomość
Aron 

Wiek: 34
Dołączył: 10 Lis 2009
Posty: 2470
Skąd: Łódź
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 2017-02-27, 12:09   Honda Accord VI "Silver Surfer"

Przedstawiam Wam mój dupowóz, czyli Accord VI gen. Szukałem różnych dupowozów, przekrój od MB W124, poprzez Grande Punto, oraz przez Japonię. Przejechałem się takim Accordem kolegi (swoją drogą trochę kondon), ale urzekło mnie prowadzenie, wyciszenie i komfort. No i tak zacząłem sobie szukać takiego auta. Jak mawiają, do 3 razy sztuka, była bowiem trzecim egzemplarzem który był oglądany i brany pod uwagę. Pierwszy był tego kumpla, drugi jakiegoś budowlańca. Widoczny tutaj egzemplarz pojechałem ją obejrzeć w sobotę 25 lutego 2017 i tego samego dnia postanowiłem ją kupić. Mimo, iż chciałem wyszukać czarną, to owe sreberko urzekło mnie stanem zadbania, tak technicznym, jak i stanem zadbania karoserii. Ochrzciłem ją Silver Surfer ;) Otrzymałem oczywiście komplet wszystkich dokumentów, książkę serwisową, płytę do navi, drugi komplet kluczy itp.

MODEL: Honda Accord CG9, rok produkcji 1999, wersja ES
SILNIK: F20B6 SOHC VTEC 1997cm3 + skrzynia automatyczna MDJA + instalacja gazowa BRC z elektroniczną lubryfikacją zainstalowana przy przebiegu 161,5 tys km (przebieg na dzień dzisiejszy 211,500 tys km)
UKŁAD DOLOTOWY: seria
UKŁAD WYDECHOWY: seria
UKŁAD HAMULCOWY: seria
ZAWIESZENIE: seria
KOŁA: OEM 15" alufelgi lato, stal 15" zima
BODYKIT: seria
WNĘTRZE: skórzana tapicerka, dzielona tylna kanapa, podłokietnik tylnej kanapy, podświetlenie dla pasażerów z tyłu, tapicerowany schowek, tapicerowany bagażnik i klapa
ELEKTRONIKA: ABS, 4x poduszka powietrzna, 4x elektryczne szyby, elektryczne podgrzewane lusterka, elektryczny szyberdach, climatronic, navi, elektryczny fotel kierowcy, podgrzewane fotele, tempomat ze sterowaniem z kierownicy, centralny zamek z alarmem na pilota, otwieranie bagażnika z pilota, podświetlenie bagażnika, halogeny przeciwmgielne, spryskiwacze lamp
AUDIO: system nagłośnienia BOSE 4+1, jednostka sterująca Pioneer DEH-7200SD (dostałem także oryginalny kaseciak)
Plany również jakieś są. Na pewno kiedyś zakup jakiś alu 17" na lato, czegoś pokroju OZ Superturismo, być może nieco niższy zawias, nie wykluczam jakiś dokładek od Type-R. Być może wymiana radia na jakiegoś Alpine lub Sony z podświetleniem lepiej pasującym do całości. No i może przedni podłokietnik z cupholderem. Ale przede wszystkim dbać o jak najlepszy stan techniczny, aby jeszcze długo posłużyła.

Na razie kilka szybkich zdjęć z komórki. Gdy założę letnie koła, na pewno zrobię nieco lepsze zdjęcia.
_________________
Pasja 126p
Ostatnio zmieniony przez Aron 2017-03-16, 23:59, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
CZESIO1958 
ziomy rezerwy


Wiek: 66
Dołączył: 27 Sty 2010
Posty: 2723
Skąd: Mysłowice
Wysłany: 2017-02-27, 12:17   

Na dupowóz w sam raz
A jak się Tobie podoba to tym lepiej 😎
_________________

 
     
Pan_Waclaw 


Dołączył: 22 Cze 2013
Posty: 1038
Skąd: Zgierz/Łódź
Wysłany: 2017-02-27, 16:16   

Accord przyjemne auto, choć nie wiem czy bym się bawił tu w jakieś wizualne tuningi. Linia tego auta jest tak nudna, że nic jej nie ożywi (moim zdaniem). Podoba mi się za to wnętrze w tej generacji, jest proste, ładne i ergonomiczne. Sam bym się takim dupowoził, niech Ci służy jak najlepiej :)
_________________
 
     
Aron 

Wiek: 34
Dołączył: 10 Lis 2009
Posty: 2470
Skąd: Łódź
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 2017-03-09, 16:38   

Co w Hondzie jest najważniejsze? Olej :mrgreen: W minioną sobotę zakupiłem nowy olej i filtr a we wtorek wymieniłem. Chciałem mieć pewność, że jest nowy i świeży i że będę sam wiedział co i kiedy mam sobie dolać.


Niedługo także szykuje się wymiana oleju w skrzyni, a to jest również bardzo ważne, aby wymieniać go co 40 000 km a nie jak mówi producent 120 000... Może i tu uda się to zrobić we własnym zakresie, znaczy z pomocą kumpla mechanika. Dla profilaktyki pojadę też do specjalistycznego zakładu na jego przegląd.
_________________
Pasja 126p
 
     
skib 
ziomy rezerwy
Skibster


Wiek: 32
Dołączył: 15 Paź 2012
Posty: 515
Skąd: Żyrardów
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2017-03-12, 23:50   

Kawał porządnego, wygodnego auta :)

Trochę mnie śmieszy jak ktoś kupuje nowe auto za 30-35 tys. i patrzy np. na taką Hondę "stary rupieć, dobrze, że mnie stać na nowe auto..." po czym otwiera korbotronikiem szybę do samego dołu i odjeżdża żeby nie zagotować się do końca w środku swojej gołej puszki :D

Mam nadzieję, że w najbliższych dniach też będzie mi dane pochwalić się nowym dupowozem :P
_________________
Fiat 126p 88' "Mariuszek"
Fiat 126p 86' "Ryś"
Polonez Truck DC 1.6GLI+LPG - bez tematu
Polonez Caro 94' "GrażyNA"
Opel Senator 2.6 92'
BMW E36 touring 2.0 97'
 
     
Aron 

Wiek: 34
Dołączył: 10 Lis 2009
Posty: 2470
Skąd: Łódź
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 2017-03-13, 09:32   

skib, taki też był mój tok myślenia. Mogę kilka złoty dołożyć i chwalić się świeżym rocznikiem, ale autem klasy kompakt, gdzie całkiem możliwe jest to, że jeszcze z tyłu znajdę korbki, a z wyposażenia będzie ledwo klima i jakieś kiepskie wbudowane radio. A tutaj auto pełnoletnie, ale jest to jednak limuzyna klasy średniej z pełną opcją dostępną w tamtym czasie. Nie jest to niby dużo, ale nie jest też mało. Mnie w zupełności wystarcza. :)
Jakiś czas temu Acco zostało również przerejestrowane, przy okazji kupiłem nowe ramki. W tym tygodniu odbieram twardy dowód.
_________________
Pasja 126p
 
     
Aron 

Wiek: 34
Dołączył: 10 Lis 2009
Posty: 2470
Skąd: Łódź
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 2017-03-24, 17:59   

Lato już siedzi, OEM 15" "wiatraki". Teraz czas na poszukiwania innego letniego koła, a te OEMy kiedyś pójdą na zimę. Dylemat tylko czy 16 czy 17. Zawieszenia nie mam zamiaru ruszać, w sensie wysokość, to ma być daily na ładnym kole.
_________________
Pasja 126p
 
     
skib 
ziomy rezerwy
Skibster


Wiek: 32
Dołączył: 15 Paź 2012
Posty: 515
Skąd: Żyrardów
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2017-03-25, 18:54   

Aron napisał/a:
Lato już siedzi, OEM 15" "wiatraki". Teraz czas na poszukiwania innego letniego koła, a te OEMy kiedyś pójdą na zimę. Dylemat tylko czy 16 czy 17. Zawieszenia nie mam zamiaru ruszać, w sensie wysokość, to ma być daily na ładnym kole.
[url=https://s1.postimg.org/n4zra6syj/DSC_0002.jpg]Obrazek[/url][url=https://s9.postimg.org/xny9w2id7/DSC_0001.jpg]Obrazek[/url]

17, bedzie moze sztywniej i bedziesz na to klal, ale bardziej bys zalowal przy 16 ze nie kupiles 17 :P
_________________
Fiat 126p 88' "Mariuszek"
Fiat 126p 86' "Ryś"
Polonez Truck DC 1.6GLI+LPG - bez tematu
Polonez Caro 94' "GrażyNA"
Opel Senator 2.6 92'
BMW E36 touring 2.0 97'
 
     
Aron 

Wiek: 34
Dołączył: 10 Lis 2009
Posty: 2470
Skąd: Łódź
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 2017-07-16, 09:37   

No to tak. Powolutku coś się dzieje. Kupiłem zestaw znaczków, czyli napis Honda, 2.0 i ES, bo nie miałem.


Na jednej z grup na fb udało się dorwać skórzany podłokietnik na przód w wyśmienitym stanie, który to usilnie szukałem.


A ostatnio na allegro upolować jedne z wymarzonych kół - dedykowane 16" OZ, które wzorem niewiele odbiegają od Superturismo. Kupiłem także okazyjnie oponki od znajomego, 205/55, niedługo powinny wlecieć na auto wraz z zestawem OEM sprężyn Honda Access Showa -20mm, no bo 20mm to nie gleba, a jednak nie będzie takiej japy, i ładniej będzie, i jeszcze lepiej się będzie prowadzić :E

Mam nadzieję, że do końca miesiąca uda się to wszystko poskładać do kupy. Na pewno zrobię wtedy jakąś ładną sesję :) W tym sezonie chciałbym jeszcze nabyć progi w kolorze od ATR-a, zestaw owiewek na szyby i koniec tuningów w tym sezonie. Plan na następny nie jest jakiś wybitny, obejmuje m.in. przeskoczyć o jeden cal wyżej w felgach i zejść o kolejne 20mm niżej na innych springach. Ale na razie chcę poskładać to co mam i się tym cieszyć. :D
_________________
Pasja 126p
 
     
Aron 

Wiek: 34
Dołączył: 10 Lis 2009
Posty: 2470
Skąd: Łódź
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 2017-07-31, 16:04   

No i w końcu kółka na aucie! Opony kupiłem używane, od kolegi. Na razie są ok, ale za jakiś czas rozejrzę się za innymi :) Bridgestone 205/55. Przy okazji została wymieniona oliwa, a potem mycie i odkurzanie :)


W tym sezonie wpadnie jeszcze tylko podłokietnik (czeka na montaż), -20mm (też leżą), no i czekam na owiewki z Heko. Na przyszły sezon planowane skompletowanie i montaż pakietu Sport. Będzie ciężko, ale mam nadzieję, że się uda :) Przed zimą konserwacja spodu i wymiana tłumika końcowego, bo się powoli kończy (może uda się jakiś sportowy zamiennik dostać).
_________________
Pasja 126p
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Rusztowania Szalunki
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 15