.::Rezerwa 126p::. Strona Główna .::Rezerwa 126p::.
BEZ KOMUNISTYCZNEJ ADMINISTRACJI

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumStrona główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Szyby tylne uchylne - jakie elementy ?
Autor Wiadomość
Zakapior_pl 

Dołączył: 29 Gru 2016
Posty: 1
Skąd: Poland
Wysłany: 2017-06-02, 09:24   Szyby tylne uchylne - jakie elementy ?

Hej,
kwestia którą chcę tutaj poruszyć dotyczy zestawu montażowego szyb bocznych do fiacika 126p. Otóż, niedawno zadobyłem taki zestaw. Z instrukcjami i wszystkim co niezbędne.

Ulotka z gwarancją:


Instrukcja:


Niestety jednak w zestawie nie znalazłem dwóch nakładek uszczelki, oraz okazało się że jedna szyba nie jest od kompletu (inny rocznik) :/ (ehhh, tak to jest jak się kupuje wysyłkowo).

Teraz mam pierwsze pytanie: gdzie mogę znaleźć takie nakładki na uszczelki (foto znalezione w internecie)







I pyt.2 : Czy może ktoś posiada lewą, uchylną szybę w stanie magazynowym o oznaczeniu BESPO "9 F 1" ? Chciał bym mieć na aucie wszystkie szyby w roczniku.



Planuje zmontować taki zestawik u siebie w maluszku, ale zrobię to tylko jeżeli będę miał cały komplet elementów i jednorodny rocznik szyb taki jak na pozostałych szybach w aucie.

A i jeszcze... czy zamontowanie takich szyb nie spowoduje korozji jak na fotkach poniżej ?
Czy montaż tych szyb jest w ogóle opłacalny ? Jakieś porady ?





Czy da się jakoś zabezpieczyć karoserie (ew połączenie uszczelki) przed tym zjawiskiem ?

Pozdrawiam,
Artur
 
     
romek 


Dołączył: 30 Mar 2016
Posty: 666
Skąd: Ostróda
Wysłany: 2017-06-14, 13:56   

Ja u siebie przed montażem uszczelki odtłuściłem rant, zrobiłem ze 2 mikroskopijne zapraweczki (były maleńkie odpryski), wypsikałem trochę fluidolu ze spraya do słoiczka i przeciągnąłem go pędzlem po rancie. Poza tym zawsze przy okazji choćby sprzątania czy mycia można zdjąć klips i ściągnąć dolną część uszczelki aby wytrzeć zalegającą wodę :)
_________________
Były:

'86 Polski Fiat 126p ZFA Bleu Lord (2003-2010)
'99 Fiat 126 ELX Maluch Town SX 90's Style (2016-2019)

Jest:
'93 Polski Fiat 126p FL-2 454 Szmaragd (2023- )
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Rusztowania Szalunki
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 15