.::Rezerwa 126p::. Strona Główna .::Rezerwa 126p::.
BEZ KOMUNISTYCZNEJ ADMINISTRACJI

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumStrona główna

Poprzedni temat «» Następny temat
ELX gaśnie po 5 minutach jazdy lub w ogóle nie odpala
Autor Wiadomość
palelj12 

Dołączył: 15 Lis 2016
Posty: 8
Skąd: Katowice
Wysłany: 2017-02-09, 20:19   ELX gaśnie po 5 minutach jazdy lub w ogóle nie odpala

Witam.
Mam problem z moim elegantem. Od miesiąca raz na jakiś czas po przejechaniu 1-2 km auto zaczęło gasnąć. Po szarpnięciu czasem "zaskoczyło" i jechało dalej(czasem strzelało w tłumiku przy tym szarpnięciu), albo całkiem zgasło. Jeśli auto zgasło to zwykle wystarczało kilka minut na poboczu, zapalałem i jechałem już bez problemów. Ponowne zapalenie na ciepłym silniku było bezproblemowe, a problem wracał przy ewentualnej początkowej jeździe na zimnym silniku. Od tygodnia problem się nasilił i 2 razy dziennie(do pracy i z pracy) nawet występował. Sumarycznie zawsze dojechałem na miejsce. Wcześniej podobny problem zdarzał mi się sporadycznie, zawsze okolice zimy. Czasem nie zapalił w ogóle(rozrusznik kręcił normalnie), wtedy zostawiałem go na kilka godzin i potem jak ręką odjął. Ostatnio też zdarza mi się, że przy przekręceniu kluczyka jest tylko pstyknięcie i nie kręci maluch, za 2, 3 razem zaczyna kręcić.
Dzisiaj mi znowu niestety nie chciał odpalić i strzelanie było słychać przy każdej próbie zapalenia. Po kilkunastu minutach prób zapalenia zapalił, ale po przejechaniu 300m zgasł.

Wiem, że niedawno podobny temat był ruszany i problem może tkwić w czujniku położenia wału, cewce zapłonowej czy gaźniku, tylko tamten problem był trochę inny.

Byłem dziś u mechanika i mówił mi, że na 90% jest to problem z modułem zapłonowym, tylko, że jest to niedostępne na chwilę obecną. Sam niestety nie mogę za wiele zdziałać, nie mam odpowiednich warunków, sprzętu i czasu.

Moje pytanie brzmi, jak najlepiej się do tego zabrać? Mechanik oczekuje ode mnie, że części sam ogarnę na allegro, gwarancji, że będzie działać nie daje. Czym najlepiej się zająć na początku?

Pozdrawiam.
 
     
alfa2016 


Wiek: 28
Dołączył: 28 Sie 2016
Posty: 21
Skąd: SiemianowiceŚL
Wysłany: 2017-02-11, 21:23   

Jak dasz rade podjechać do Siemianowic możemy podmienić moduł bo mam dwa i sprawdzisz co wtedy ;)
 
     
palelj12 

Dołączył: 15 Lis 2016
Posty: 8
Skąd: Katowice
Wysłany: 2017-02-12, 21:23   

Super. Odezwę się jeszcze, bo oddałem go na razie do innego mechanika i coś mają tam diagnozować.

Dzięki za info
 
     
Mateusz9510 
EL


Wiek: 25
Dołączył: 17 Lis 2012
Posty: 627
Skąd: Bystrzyca Kłodzka
Wysłany: 2017-02-13, 18:05   

Mój Tato mówił, że jakoś 3-4 lata po kupnie naszego eleganta, przetarł się jakiś kabel przy nanoplexie, wymieniali wszystko i nie mogli dojść co jest, a się okazało, że to to :D
_________________
Mały, ale Wariat
 
     
palelj12 

Dołączył: 15 Lis 2016
Posty: 8
Skąd: Katowice
Wysłany: 2017-02-16, 15:49   

Na razie jeden mechanik ustawiał gaźnik, wymieniał przewody chyba od odpowietrzenia i nie pomogło. Dzisiaj przyszedł mi moduł zapłonowy(część ludzi stawia na to 90%), wymienię i zobaczę co będzie gadało.
 
     
Pan_Waclaw 


Dołączył: 22 Cze 2013
Posty: 1038
Skąd: Zgierz/Łódź
Wysłany: 2017-02-16, 17:08   

Jeździj dalej po mechanikach to zaraz pół samochodu Ci przestanie funkcjonować jak należy :)
_________________
 
     
palelj12 

Dołączył: 15 Lis 2016
Posty: 8
Skąd: Katowice
Wysłany: 2017-02-20, 15:16   

Wymiana modułu zapłonowego póki co działa. W różnych warunkach już go odpalałem i myślę, że problem rozwiązany.

Dzięki wielkie wszystkim
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Rusztowania Szalunki
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 15