.::Rezerwa 126p::. Strona Główna .::Rezerwa 126p::.
BEZ KOMUNISTYCZNEJ ADMINISTRACJI

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumStrona główna

Poprzedni temat «» Następny temat
"Szczeniak" Scenic II ph I
Autor Wiadomość
dizzyx 


Wiek: 35
Dołączył: 04 Kwi 2015
Posty: 617
Skąd: Końskie
Wysłany: 2015-08-18, 12:29   "Szczeniak" Scenic II ph I

A oto mój "szczeniak": Grand Scenic II ph I, 2004 r., jeździł w Niemczech, a później we Francji - ale u jednego właściciela :) Później właściciel zostawił to auto w rozliczeniu za nówkę, a ten trafił w moje ręce ;)
Przebiegu faktycznego nie sprawdzałem, licznik był wymieniany jeszcze w Niemczech, co ciekawe kwity i naklejki z ASO są zgodne z aktualnym przebiegiem (po zmianie licznika). I właśnie na ten "nowy" przebieg był robiony pełny serwis silnika (w Niemczech), włącznie z panewkami itp. Wymieniłem rozrząd, ale niepotrzebnie - pasek, rolka, pompa wody okazały się po wyjęciu jak nowe.

Wyposażenie:
- ABS, ESP, ASR
- seryjne belki na dachu (ojciec się śmiał, żebym Malucha na dach wrzucił jak boxa i na zlot jechał :D )
- automatyczna klima,
- panoramiczny szklany dach (uwielbiam!),
- wszystkie szyby i lusterka elektryczne,
- radyjko JVC z CD/MP3/DVD/DivX,
- czujniki parkowania (parktronic seryjny),
- podłokietnik :D



Ach ten przebieg :D

;)

I coś tam ze środka ;) :



A co do planów - sam jeszcze nie wiem ;) Może podziałam z wygłuszeniem, na pewno jakieś alusy na przyszły sezon... ;)
_________________
Zapraszam do Garażu Dziadka
 
     
max 
Weteran
Wujek samo zło


Dołączył: 05 Paź 2010
Posty: 70
Skąd: Wymysłów
Wysłany: 2015-08-18, 12:56   

uważaj na panoramiczny dach - mój już jest przyklejony taśmą..... Zaniedbania poprzedniego właściciela. Nie smarował i nie czyścił prowadnic. Obecnie szukam ślizgów, które muszę wymienić.

Poza tym świetny samochód. Mam 2 szczeniaki i nie zawaham się ich użyć!
 
     
dizzyx 


Wiek: 35
Dołączył: 04 Kwi 2015
Posty: 617
Skąd: Końskie
Wysłany: 2015-08-18, 13:17   

max, u mnie ładnie chodzi ta odsuwana część, owszem - smarować toto trzeba :E i te ślizgi prędzej czy później się i tak wyrobią - ale widziałem już zestawy żeby przerobić to na takie małe łożyska :E

Ja francuzami jeżdżę dłuższy czas już i sobie naprawdę chwalę te auta - wygoda, komfort, nietuzinkowy wygląd... a awaryjność to tylko jak się NIE DBA ;) tak że wystarczy zadbać i się odwdzięczą ;D
_________________
Zapraszam do Garażu Dziadka
 
     
max 
Weteran
Wujek samo zło


Dołączył: 05 Paź 2010
Posty: 70
Skąd: Wymysłów
Wysłany: 2015-08-18, 13:36   

Pierwszego szczeniaka kupiłem 5 lat temu. Zrobiłem nim 50.000 bezawaryjnie i od 3 lat targa nim ojciec.
Na wiosnę żona uparła się na Granda w automacie. Cały czas nim jeździmy i cieszymy wygodą.

Miesiąc temu z głupoty sprzedałem Almerę bo zobaczyłem u kumpla na warsztacie świeżo sprowadzonego Scenica 1 po lifcie. Wziąłem go bo również jest w automacie. Teraz żona go upala jeżdżąc do pracy i cieszy się jak dziecko.

Choć na podwórku wygląda jakby był spot renault to ja tam nie mam na co narzekać.
 
     
LOBUZ88 
ziomy rezerwy
OlewamLubieTeRobote


Wiek: 35
Dołączył: 09 Lis 2009
Posty: 2596
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2015-08-18, 13:56   

dizzyx napisał/a:
włącznie z panewkami itp


czyżby dieselek w DCi'ku ? :)
_________________

 
 
     
dizzyx 


Wiek: 35
Dołączył: 04 Kwi 2015
Posty: 617
Skąd: Końskie
Wysłany: 2015-08-18, 14:48   

LOBUZ88 napisał/a:
czyżby dieselek w DCi'ku ? :)

1.9 dCi 120 KM ;)

max, jeśli o Sceniki chodzi, to ja miałem dość rzadką wersję, bo pierwszego Scenica jakiego miałem to był Scenic I ph I z 1996 roku, z silnikiem 1.4 8V 75 KM (takim jak w Renault 19). Jego wyjątkowość polegała na tym, że wg. sporej części katalogów Scenic produkowany był od 1997 roku, a silnik 1.4 8V w nim nie występował - i taka jest prawda, bo z tego co wiem, silnik 1.4 8V występował tylko w tej pierwszej wersji -> był po prostu ZA SŁABY. Poza tym był to totalny golas - miał jedynie elektryczne przednie szyby i wspomaganie, nie miał nic więcej, nawet poduszek czy ABSu (co później raczej standardem było).

Teraz na tego Granda nie narzekam, co prawda zawieszenie trochę stuka, ale muszę się zebrać, ogarnąć i wystawić Volvo, to po jego sprzedaży zrobię zawieszenie całe i będę spokój na dłuższy czas.

Na dodatek ojciec ma poliftowego Scenica z 1.5 dCi :E tylko "krótkiego" ;)
_________________
Zapraszam do Garażu Dziadka
 
     
Czerwony126p 

Dołączył: 24 Lip 2014
Posty: 123
Skąd: Warszawa
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 2015-08-18, 15:42   

Serniki najlepsze samochody!
Tatko ma jedynke po lifcie, polecam 8)
 
     
Rocky 


Wiek: 27
Dołączył: 28 Lip 2012
Posty: 1056
Skąd: TST
Wysłany: 2015-08-18, 16:39   

Z każdym autem jest tak,że "Jak dbasz,tak masz" i zależy też,na jaki egzemplarz trafisz ;) Moi znajomi mają Lagunę 2 generacji,która wbrew opiniom nie psuje się,a ich znajomy mechanik powiedział,że to jedyna niepsująca się Laguna jaką zna. Swoją drogą,Scenic to było chyba najbardziej znienawidzone auto na Rezerwie swojego czasu. W tym egzemplarzu brakuje mi tylko jakichś fajnych alusów. Pajero w tle też twoje?
_________________
Rocky Garage(Facebook) Zapraszam ;)

Polski Fiat 126p '79 "kundel"
ZRR Komar 2330 '71
Fiat 126el'96 "Elefant"
FSO Polonez Caro Plus 1.4 GTI 16v'97
Toyota Corolla E12 1.8 T-Sport '02 "Karolina"


Były:
Fiat Uno 1.4'92 "Funiak" vel. "Łunolot"
VW Passat B3 Variant 1.8'89 R.I.P.

"Czy świat bardzo się zmieni, gdy z młodych gniewnych wyrosną starzy, wkurwieni?" Jonasz Kofta
 
 
     
dizzyx 


Wiek: 35
Dołączył: 04 Kwi 2015
Posty: 617
Skąd: Końskie
Wysłany: 2015-08-18, 17:07   

Pajero to angol szwagra. Stoi, bo szwagier zagranicą.
_________________
Zapraszam do Garażu Dziadka
 
     
Michu 
Moderator

Wiek: 28
Dołączył: 10 Lis 2009
Posty: 3850
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2015-08-20, 20:56   

59kkm i już panewki do roboty? :shock:
 
     
dizzyx 


Wiek: 35
Dołączył: 04 Kwi 2015
Posty: 617
Skąd: Końskie
Wysłany: 2015-08-20, 21:08   

Michu, on ma ponad 300k km ;) tak jak pisałem - jeszcze w Niemczech miał wymieniany licznik (w tych pierwszych Scenicach strasznie sypały się liczniki), stąd inny przebieg.
Natomiast Renault robiło w tych silnikach pełne serwisy wręcz zapobiegawczo - i ten samochód miał taki serwis trochę ponad 10k km temu :)
_________________
Zapraszam do Garażu Dziadka
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Rusztowania Szalunki
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 15