.::Rezerwa 126p::. Strona Główna .::Rezerwa 126p::.
BEZ KOMUNISTYCZNEJ ADMINISTRACJI

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumStrona główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Zakup Malucha bez oc
Autor Wiadomość
jakubzaj 

Dołączył: 17 Mar 2014
Posty: 66
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-10-05, 19:18   Zakup Malucha bez oc

Witam mam okazję kupić tanio fajnego maluszka. Właściciel ma dowód i tablice ale nie płaci od 3 lat OC. Wiem że jak go kupię to powinienem zapłacić OC w tym samym dniu ale ja nie chcę płacić OC. Czy moge kupić tego maluszka i napisać na umowie bez dokumentów (np złom użytkowy) ???. A dokumenty niech zachowa poprzedni właściciel. Chodzi mi o to aby poprzedni właściciel nie płacił kary a ja nie płacił OC.
Krótko mówiąc nie zależy mi na dokumentach
 
     
McGyver 


Wiek: 34
Dołączył: 16 Kwi 2012
Posty: 329
Skąd: Katowice
Wysłany: 2014-10-05, 23:17   Re: Zakup Malucha bez oc

jakubzaj napisał/a:
Witam mam okazję kupić tanio fajnego maluszka. Właściciel ma dowód i tablice ale nie płaci od 3 lat OC. Wiem że jak go kupię to powinienem zapłacić OC w tym samym dniu ale ja nie chcę płacić OC. Czy moge kupić tego maluszka i napisać na umowie bez dokumentów (np złom użytkowy) ???. A dokumenty niech zachowa poprzedni właściciel. Chodzi mi o to aby poprzedni właściciel nie płacił kary a ja nie płacił OC.
Krótko mówiąc nie zależy mi na dokumentach


Czyli nie chcesz być prawnie jego właścicielem, a jedynie posiadaczem.Nie chcesz za nie go płacić, więc nie powinieneś nim też jeździć.A jeżeli będziesz nim jeździł, to nawet jak nie bedziesz miał dokumentów ani spisanej umowy to i tak kara Ci się należy.Co to ma za znaczenie czy na umowie wpiszesz brak dokumentów czy nie, jesli spiszesz umowe to i tak jesteś wtedy prawnym właścicielem.Poza tym w umowie ks samochodu wpisywanie "złom użytkowy" mija się z celem w ogóle.
Po co Ci w takim razie ten maluch?Zeby trzymać w garażu, chować przed światem i się masturbować przy nim?
Właściciela od zapłacenia kary i tak nie uchronisz, bo to nie ty decydujesz czy dostanie wezwanie.
Sam na wstepie piszesz, że masz okazje kupic "fajnego" malucha.Myslę, więc, że z kompletem dokumentów bedzie jeszcze fajniejszy, a bez tego będzie zwykłym strupem i dziadem.
Mam lepsze rozwiązanie:przestań kombinować, bo Ci to nie wychodzi, a postaraj się włączyć myslenie.To nie boli.
 
     
Szopen 
Jangtajmer !


Dołączył: 01 Paź 2012
Posty: 132
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-10-06, 05:29   

TO niech własciciel załatwi papier że go zezłomował a ty od niego kupisz "złom" ;)
_________________
FSM 126 BIS '90 224/F
 
     
KamaN 


Wiek: 26
Dołączył: 11 Wrz 2011
Posty: 272
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2014-10-06, 16:46   

McGyver, można się domyślać ze pewnie na rżnięcie po lasach
_________________


1993 Rosso Fiam
 
     
jakubzaj 

Dołączył: 17 Mar 2014
Posty: 66
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-10-06, 18:13   

McGyver po pierwsze mam 17 lat i mam już 2 maluchy i tak nimi nie jeżdżę (nie mam prawka) więc chce kupić 3 malca ale nie chce płacić OC. Maluch i tak będzie stał a kiedyś możliwe że znajomy rzeczoznawca zrobi mi opinię na zabytek lub unikat.
A w wieku 17 lat nie stać mnie na opłacanie 3 malucha
Wiem że myślenie nie boli bo jestem jednym z lepszych uczniów w technikum
Więc nie pisz takich głupot.
 
     
seba650 
ziomy rezerwy
LPG.

Wiek: 31
Dołączył: 04 Sty 2010
Posty: 810
Skąd: Skierniewice
Wysłany: 2014-10-06, 21:14   

jakubzaj napisał/a:
bo jestem jednym z lepszych uczniów w technikum


A ja mam oryginalną plakietkę ochroniarza z wanessy.
Nie ma znaczenia jakie masz oceny w szkole, ważne co masz w głowie.
_________________
 
 
     
McGyver 


Wiek: 34
Dołączył: 16 Kwi 2012
Posty: 329
Skąd: Katowice
Wysłany: 2014-10-06, 23:56   

jakubzaj napisał/a:
McGyver po pierwsze mam 17 lat i mam już 2 maluchy i tak nimi nie jeżdżę (nie mam prawka) więc chce kupić 3 malca ale nie chce płacić OC. Maluch i tak będzie stał a kiedyś możliwe że znajomy rzeczoznawca zrobi mi opinię na zabytek lub unikat.
A w wieku 17 lat nie stać mnie na opłacanie 3 malucha
Wiem że myślenie nie boli bo jestem jednym z lepszych uczniów w technikum
Więc nie pisz takich głupot.


Najlepszy uczniu z technikum, mam dla Ciebie zadanie na szóstkę do rozwiązania:

Jakub ma 2 nieujeżdzane maluchy.Powodem kupna trzeciego bez papierów jest fakt posiadania dwóch niużywanych.Za jakiś czas bedzie szukał czwartego, bo będzie miał trzy niejeżdzone z powodu braku prawka.Potem piątego,itd.

Pytanie do zadania:
Skoro nie stać Cie na opłaty, to za co chcesz zrobić prawko?

Podpowiedź: jedni z lepszych uczniów nie zadają takich pytań jak pierwszy post, tylko robią co należy.

Czekam na rozwiązanie
 
     
jakubzaj 

Dołączył: 17 Mar 2014
Posty: 66
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-10-08, 18:23   

Widzę że z niektórymi to szkoda dyskutować. Jak nie masz nic mądrego do napisania to nie pisz proste. Ty pewnie mając 17 lat miałeś niezliczoną ilość kasy. Ja chcę uratować takie pojazdy od złomowania a w przyszłości jeździć nimi na zloty.
Zajmij się sobą
McGyver myślę że jesteś na tyle inteligentny że mnie zrozumiesz
 
     
Szosuś 


Wiek: 28
Dołączył: 25 Wrz 2014
Posty: 32
Skąd: Starogard
Wysłany: 2014-10-16, 01:56   

jakubzaj napisał/a:
Widzę że z niektórymi to szkoda dyskutować. Jak nie masz nic mądrego do napisania to nie pisz proste. Ty pewnie mając 17 lat miałeś niezliczoną ilość kasy. Ja chcę uratować takie pojazdy od złomowania a w przyszłości jeździć nimi na zloty.
Zajmij się sobą
McGyver myślę że jesteś na tyle inteligentny że mnie zrozumiesz

Przepraszam, że się wtrącę, ale skoro jesteś najlepszym uczniem w technikum to dlaczego nie używasz znaków interpunkcyjnych ? Jak dla mnie to wcale nie ma sensu kupowania tego malucha. Po za tym , za nim minie czas kiedy zdasz prawko, kiedy dostaniesz opinię rzeczoznawcy, za nim załatwisz wszystkie formalności, to zapewne z tych maluchów zostanie złamana i zjedzona rama, bo nie będziesz miał w tym czasie kasy na remont.
_________________
 
 
     
McGyver 


Wiek: 34
Dołączył: 16 Kwi 2012
Posty: 329
Skąd: Katowice
Wysłany: 2014-10-16, 19:19   

jakubzaj napisał/a:
Widzę że z niektórymi to szkoda dyskutować. Jak nie masz nic mądrego do napisania to nie pisz proste. Ty pewnie mając 17 lat miałeś niezliczoną ilość kasy. Ja chcę uratować takie pojazdy od złomowania a w przyszłości jeździć nimi na zloty.
Zajmij się sobą
McGyver myślę że jesteś na tyle inteligentny że mnie zrozumiesz


Jakub, jak byłem młodszy to też taki byłem jak ty.Myślałem, że wszystkie trupy uratuje, ale z ekonomicznego punktu widzenia nie ma to sensu.Jakies auta musza iść na złom i tyle.Zobaczysz, że sam wyrosniesz z takiego sposobu myslenia.Albo i nie.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Rusztowania Szalunki
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 16