.::Rezerwa 126p::.
BEZ KOMUNISTYCZNEJ ADMINISTRACJI

Nasze żelaza - FL 92 Rosso Racing

Buudu - 2019-06-17, 20:54
Temat postu: FL 92 Rosso Racing
Cześć.

Jestem Łukasz, w czerwcu 2017 roku kupiłem swojego kolejnego malucha (12 lat po sprzedaży pierwszego, którego odziedziczyłem po moim dziadku)

Chciałbym Wam przedstawić mojego Malanka.
Po 30 urodzinach chciałem sobie trochę przypomnieć stare czasy i zacząłem szukać Maluszka jako samochód na weekendy. Szukałem w miarę zadbanego, żeby od razu cieszył oko. Chciałem również, żeby był jak najbardziej podobny do pierwszego malucha jakiego kupili moi rodzice- był to rocznik 91, piękny czerwony kolor i stylizowany był na BISa. Miał większe koła z kołpakami i oponami Pirelli, osłony tylnej klapy, materiałową tapicerkę w środku, fotele z zagłówkami, lusterka od bisa, uchylne szyby, i dmuchawę :D

Pierwszy, którego znalazłem, kupiłem :mrgreen:
Rocznik 92, czerwony, jednak wersja była dużo uboższa - brakuje nawet tylnej szyby ogrzewanej, a pasy są statyczne. Urzekł mnie jednak stanem wnętrza, niskim przebiegiem 53kkm oraz pięknie odrestaurowanymi felgami.

Uwielbiam go i chciałbym włożyć w niego trochę pracy, aby uzupełnić jego niedostatki oraz żeby jak najdłużej cieszył oko.

Ostatnio jednak mam spore problemy z jego techniczną stroną, które opisuję tu :
http://forum.rezerwa126p....p=509831#509831

Mam nadzieję, że usterki wkrótce zostaną usunięte i spotkamy się na trasie :)
Pozdrawiam/ Luk






klacik126 - 2019-06-17, 22:06

Malanek piękny
Te rarytasy o jakich wspominasz to po prostu pakiet wyposażenia ,,sx,, czyli to co wymieniłeś kołpaki szyby etc...
A plan jaki zostaje fabryczny w takim pięknym stanie czy zostanie doposażony w full :?:

CZESIO1958 - 2019-06-18, 04:15

A ja napiszę:
Czerwone są najszybsze 😈
Pozdrawiam

Buudu - 2019-06-18, 17:33

klacik126 napisał/a:
Malanek piękny
Te rarytasy o jakich wspominasz to po prostu pakiet wyposażenia ,,sx,, czyli to co wymieniłeś kołpaki szyby etc...
A plan jaki zostaje fabryczny w takim pięknym stanie czy zostanie doposażony w full :?:


Dzięki za miłe słowo ;) i za info o wersji wyposażenia!! Pamiętam, że na tamte czasy był naprawdę wypasiony :mrgreen: Początkowo chciałem go upodobnić do tamtego, ale teraz sam nie wiem... Na pewno marzą mi się "zwijane" pasy bezpieczeństwa oraz drugie lusterko - albo łezka (cholernie droga :P ) albo te oryginalne od Bisa. Dmuchawę już dołożył poprzedni właściciel :mrgreen: jednak póki co miliony monet pochłania wymiana kolejnych części, aby wyeliminować gaśnięcie silnika na ciepłym :(

Buudu - 2019-06-18, 17:34

CZESIO1958 napisał/a:
A ja napiszę:
Czerwone są najszybsze 😈
Pozdrawiam


Też tak myślę - zawsze o parę koni więcej :mrgreen:
Dziękuję i również pozdrawiam :)

mlody mechanik - 2019-06-18, 17:46

białe felgi i kołpaki robią robotę :!: :lubieto:
Maverin21 - 2019-06-18, 17:51

Co do Twojego problemu ja bym postawił na cewka jeśli występuje to na ciepłym ewentualnie zrób próbę. Kup że sobą powietrze w sprayu i gdy nastąpi te ogarnięcie psiknij powietrzem na cewke gdy uruchomisz to od razu sprawa będzie jasna . Cewki właśnie tak padają pamiętam że nas ok póki temp nie dostanie że swojej kariery warsztatowej pamietam że kilka przypadków takich było m innymi w polonezie caro i w motorze jakimś . Spróbuj ewentualnie na podmianke
Buudu - 2019-06-18, 20:51

Maverin21 napisał/a:
Co do Twojego problemu ja bym postawił na cewka jeśli występuje to na ciepłym ewentualnie zrób próbę. Kup że sobą powietrze w sprayu i gdy nastąpi te ogarnięcie psiknij powietrzem na cewke gdy uruchomisz to od razu sprawa będzie jasna . Cewki właśnie tak padają pamiętam że nas ok póki temp nie dostanie że swojej kariery warsztatowej pamietam że kilka przypadków takich było m innymi w polonezie caro i w motorze jakimś . Spróbuj ewentualnie na podmianke


Dzięki za poradę!!! Ale pozwól, że jeszcze dopytam. Czyli jak zaczyna się dusić na ciepło, to mam psiknąć na cewkę? Jaki będzie objaw? Iskrzenie coś innego? Wybacz za głupie pytania, ale nie wiem czego mam się spodziewać :mrgreen:

Dziś zanim się nie zagrzał jechał bez zarzutu... potem nagle szarpnął 2 razy, po wyluzowaniu gasł. Potem delikatnie poszarpywał na 4 biegu, żeby po kilku minutach wszystko się uspokoiło. Na wolnych obrotach nie gasł. Jednak przy próbach przegazowania, jedna na kilka kończyła się spadkiem obrotów i zdechł...

Buudu - 2019-06-18, 20:51

mlody mechanik napisał/a:
białe felgi i kołpaki robią robotę :!: :lubieto:


Dzięki ogromne!! właśnie przez te felgi go kupiłem! Pierwsze spojrzenie i wiedziałem, że musi być mój :mrgreen:

Maverin21 - 2019-06-19, 06:17

To tylko powietrze więc nic się nie stanie A z puszki jest chłodne możesz też zastosować zmywacz do hamulców ale on jest latwopalny więc powietrze jest bezpieczne 😀 widocznie coś się dzieje z rezystancji cewki obczaj to puszka tego pod ok.15 zł

Tak psiknij na cewka żadnego iskrzenia miał nie będziesz spokojnie


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group