Rezerwa 126p - Forum miłośników Malucha
BEZ KOMUNISTYCZNEJ ADMINISTRACJI

Rezerwa FSO - FSO Warszawa Polonez Caro wiśniowy 93 vel Wąski Stasiek

Alfred 126p - 2018-07-09, 22:00
Temat postu: FSO Warszawa Polonez Caro wiśniowy 93 vel Wąski Stasiek
Przedstawiam najnowszy nabytek
Poloneza Caro 1.6 GLE
Od pierwszego właściciela
Rocznik 1993 czyli jeszcze metalowe podszybie, stara deska i parę innych detali
Przebieg 83 tyś km.
Jest gaz i hak.
Mechanicznie nie ma się do czego przyczepić. Zawieszenie komfortowe, płynie się po drodze, hamulce jak brzytwa.
Blacharsko jest bardzo dobrze, lakierniczo gorzej. Nastąpiła oksydacja lakieru ale polerka powinna pomóc.
I najlepszy element Poloneza to wnętrze. Jest boskie.
Na szybko parę zdjęć.

Klepane resory i ciachnięte sprężyny i szeroka stal już czekają :twisted:

Majonez - 2018-07-09, 23:19

Jeden z ostatnich w pełni wąskich, nawet maskę bez przetłoczenia jeszcze ma . Lpg jest, hak jest, to nic tylko tyrać na co dzień :mrgreen:
Alfred 126p napisał/a:
Klepane resory i ciachnięte sprężyny i szeroka stal już czekają :twisted:
Eee... no weź :E , jeszcze pomarańczowe kierunki, grocliny i atrapy oriciari brakuje :luj: .
Daniel22 - 2018-07-10, 00:18

:lol: Pewnie z czasem będą

Weź go nie wieśniacz, fajny egzemplarz. Po co go stawiać na garnki i robić z niego wizualną kalekę. Może i fabrycznie jest skaleczony przez wąski zawias, ale siedząc niżej będzie wyglądał jeszcze gorzej, jak konstal 105N z downem...

Magneto94 - 2018-07-10, 08:42

Miałem identyczne fotele i kanapę ale już boczki skajowe. Oczywiście każdy twierdził, że to wymysł jakiegoś poprzedniego właściciela ;) Jazda na nich była po prostu obłędna. Nie ma dla mnie chyba wygodniejszego samochodu jak wąszczak. A te kołpaki były zmorą, nie stukają Ci jeszcze? :E
Alfred 126p - 2018-07-10, 10:44

Żartowałem z tym obniżaniem i szeroką stalą. Jedyne co to jakieś oryginalne alufelgi bym na nim widział. Najchętniej OZty ale ceny tych są dość wysokie.
Kołpaki nie telepią nic a nic.
Zastanawiam się czy go polerować czy zostawić naturalną patynę hmmm.

azbest - 2018-07-10, 21:19

Ja bym przepolerował.
ScreeNDorifto - 2018-07-10, 23:01

Polerka napewno dobrze mu zrobi. Wnetrze po zdjeciach prezentuje sie zjawiskowo :o Tylko ten "kondon" za cholere mi to nie siada.

Gratulacje zakupu :)

Rocky - 2018-07-15, 16:04

Daniel22 napisał/a:
:lol: Pewnie z czasem będą

Weź go nie wieśniacz, fajny egzemplarz. Po co go stawiać na garnki i robić z niego wizualną kalekę. Może i fabrycznie jest skaleczony przez wąski zawias, ale siedząc niżej będzie wyglądał jeszcze gorzej, jak konstal 105N z downem...

Każdy robi ze swoim autem co chce :) Jeden woli oryginał,drugi,jak Ty to nazwałeś "Kaleke wyglądającą jak Konstal 105N z downem". Dobrze,że każdy ma różne gusta,bo dzięki temu świat jest mniej szary,ale o gustach się nie dyskutuje ;)

Co do Wonskyego,ori alus i polerka na pewno dużo tu zrobi,a skoro nie,mimo wszystko,oklepane OZty,to może np. 6-ramienne Turbinki,oferowane seryjne już w tym roczniku? :)

Jareg - 2018-07-16, 11:21
Temat postu: Re: FSO Warszawa Polonez Caro wiśniowy 93 vel Wąski Stasiek
Alfred 126p napisał/a:
Zawieszenie komfortowe, płynie się po drodze, hamulce jak brzytwa.

W polonezie to chyba za dużo powiedziane :lol2:

Alfred 126p - 2018-09-07, 14:09

Wpadły tymczasowe koła.

Kierowniczka MC

Bliźniaki :)

Majonez - 2018-09-07, 21:54

No i bardzo ładnie. Patyna zostaje, czy będziesz polerował lakier ?
Alfred 126p - 2019-05-03, 14:46

Jeszcze parę rzeczy zostało do ogarnięcia ale chyba jest dobrze.

Maverin21 - 2019-05-03, 15:45

Antena na środku? Czy ja dobrze widzę.. ?