.::Rezerwa 126p::.
BEZ KOMUNISTYCZNEJ ADMINISTRACJI

Elementy wyposażenia - rodzaje przełączników zespolonych

jkrotki - 2017-02-28, 00:41
Temat postu: rodzaje przełączników zespolonych
Mam taką zagwostkę, zastanawiam się czy występował przełącznik zespolony (taki jak w ST, nie FL/el/cinquecento) który miał włącznik spryskiwacza w "łopatce". 126p wychodził z ręczną pompką znajdującą się w konsoli więc nie było takiej potrzeby, ale czy tylko? Może z wbudowanym włącznikiem wychodził w innych polskich produktach (125p, poldek albo inny żuk). Zastanawia mnie to bardzo gdyż chciałem nieco usprawnić swojego 126p ST '84 montując elektryczną pompkę spryskiwacza jednocześnie nie tracąc na wyglądzie wnętrza (oryginalna pompka będzie zaślepką gniazda 12v) więc wygląd zachowany 8) Będę bardzo wdzięczny za pomoc ;)
Volt - 2017-02-28, 07:58

Zawsze pod gumowym przyciskiem możesz dać włącznik monostabilny uruchamiający pompkę.
Piter7391 - 2017-02-28, 08:42

W st-kowych przelacznikach jest mozliwosc podlaczenia spryskiwaczy, z przelacznika wychodzi wolny pojedynczy czarny przewod, do niego podlaczasz przewod od pompki a przy, zbiorniczku plynu hamulcowego powinien byc wolny przewod masowy, jesli nie ma to dorob i daj do pompki.
jkrotki - 2017-02-28, 09:18

Piter7391 napisał/a:
W st-kowych przelacznikach jest mozliwosc podlaczenia spryskiwaczy, z przelacznika wychodzi wolny pojedynczy czarny przewod, do niego podlaczasz przewod od pompki a przy, zbiorniczku plynu hamulcowego powinien byc wolny przewod masowy, jesli nie ma to dorob i daj do pompki.

Właśnie o coś takiego mi chodziło :luj: wielkie dzięki ;) tylko teraz jak uruchomić ten spryskiwacz? Jest w prawej manetce poprzez przyciągnięcie jej do kierownicy, czy gdzieś w innym miejscu?

Co do klawisza pod pompką to mnie średnio urządza, bo wolałbym mieć tam 12v

Piter7391 - 2017-02-28, 16:07

jkrotki napisał/a:
Piter7391 napisał/a:
W st-kowych przelacznikach jest mozliwosc podlaczenia spryskiwaczy, z przelacznika wychodzi wolny pojedynczy czarny przewod, do niego podlaczasz przewod od pompki a przy, zbiorniczku plynu hamulcowego powinien byc wolny przewod masowy, jesli nie ma to dorob i daj do pompki.

Właśnie o coś takiego mi chodziło :luj: wielkie dzięki ;) tylko teraz jak uruchomić ten spryskiwacz? Jest w prawej manetce poprzez przyciągnięcie jej do kierownicy, czy gdzieś w innym miejscu?

Co do klawisza pod pompką to mnie średnio urządza, bo wolałbym mieć tam 12v


Pociagasz dzwignie w swoja strone i psika. Tylko nie gwarantuje ze ten wolny przewod wystepowal w kazdym st-kowym pajaku, ale mialem w rekach 3 sztuki i w kazdym z nich byl.

jkrotki - 2017-02-28, 17:37

Wielkie dzięki, już sprawdziłem u mnie też jest :mrgreen:
krzychoo - 2017-03-03, 23:48

Chociaż wszystko już zostało powiedziane, to jeszcze taka ciekawostka z testu Komforta w Motorze z 1981:
"Chociaż wyłącznik wycieraczek ma pozycję opisaną z cudzoziemska WIPE-WASH, czyli teoretycznie możliwe jest uruchomienie zmywania szyby przedniej za pomocą silniczka elektrycznego, w modelu "K" pozostawiono mało wygodny, choć bezsprzecznie bardzo prosty w użyciu gumowy przycisk zmywacza."
Czy to znaczy, że w ogóle przed czasami FL występowały jakieś eksportowe Maluchy z elektryczną pompką (bo jak wynika z artykułu, nawet najbardziej wypasiony, krajowy Komfort i tak miał ręczną pompkę).

Cały artykuł tutaj http://magazynauto.interi...fort,nId,634780

Grzes - 2017-03-04, 09:48

Mam książkę z regulacjami i naprawami do 650i z 1978r. Jest tam opisane, że przy montażu zestawu inwalidzkiego dla osób z dysfunkcją kończyn dolnych montuje się pompkę elektryczna spryskiwaczy i podpina pod pająk, ale zostawia się też gumowy. Są tam opisane schematy podpięcia itp.
dizzyx - 2017-03-04, 11:22

krzychoo napisał/a:
Czy to znaczy, że w ogóle przed czasami FL występowały jakieś eksportowe Maluchy z elektryczną pompką (bo jak wynika z artykułu, nawet najbardziej wypasiony, krajowy Komfort i tak miał ręczną pompkę).

Ojciec miał w ST 1986. Normalnie manetka "pociągana", do tego oczywiście była pompka ręczna.
Za pompkę elektryczną robiła pompka spryskiwaczy z Poloneza, w komorze bagażnika (patrząc od przodu - po prawej stronie) jest miejsce na jej przykręcenie.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group