.::Rezerwa 126p::.
BEZ KOMUNISTYCZNEJ ADMINISTRACJI

Układ paliwowy - Benzyna w oleju

MichalZholandii - 2017-02-03, 18:26
Temat postu: Benzyna w oleju
Witam panowie mam problem a mianowicie w oleju pojawiła sie benzyna. Silnik bardzo dziwnie pracuje moje podejrzenia padły na pompę paliwa. Wykręciłem ja a tam w cholerę białej mazi. Wiec mam pytanie co to za maź i czy pompa jest winna przedostania sie benzyny do oleju ?

https://zapodaj.net/efef4895bf396.jpg.html

Z gory przepraszam jesli taki temat juz był, szukałem ale nie znalazłem.
Proszę o pomoc i dziękuje .

głodny - 2017-02-03, 18:36

Jest taka opcja, rozbierz pompę i sprawdź czy przepona lub pierścień dystansujący nie jest uszkodzony.
MichalZholandii - 2017-02-03, 18:53

Dzięki za szybką reakcje, czyli pompa jest winna temu ze jest benzyna w oleju ? Wiadomo ze chciałbym usunąć usterkę przed wymianą oleju.
CZESIO1958 - 2017-02-03, 18:55

Dokładnie
Stawiam na membranę
To białe to z wilgoci .
Jest zimno i para wodna zbiera się w silniku.

banasiewicz02 - 2017-02-03, 19:36

pompa to jest w sumie jedyne bezpośrednie miejsce gdzie może benzyna dostawać się do oleju,drugim powodem może być jazda typu pyrkanie na krótkich odcinkach w zimę na ssaniu wtedy paliwo przedostaje się przez pierścienie do oleju. Nie jest to jednak duża ilość więc raczej pompa,tym bardziej że doszły oprócz tego objawy złej pracy.
MichalZholandii - 2017-02-03, 21:29

Dziękuje bardzo za pomoc jutro jadę po nowa pompę.
Chłopaki ale jazda założyłem nowa pompę, kręcę maluszka a on ani dyga wężyki puste.
Czyli zepsuta przełożyłem membranę do starej pompki. Odkręcam korek wlewu oleju i taki widok :

https://zapodaj.net/62814e8bea0db.jpg.html

Czy ktos sie spotkał z czymś takim?

banasiewicz02 - 2017-02-16, 22:28

MichalZholandii napisał/a:
Dziękuje bardzo za pomoc jutro jadę po nowa pompę.
Chłopaki ale jazda założyłem nowa pompę, kręcę maluszka a on ani dyga wężyki puste.
Czyli zepsuta przełożyłem membranę do starej pompki. Odkręcam korek wlewu oleju i taki widok :

https://zapodaj.net/62814e8bea0db.jpg.html

Czy ktos sie spotkał z czymś takim?


zimą takie masło to normalka,nic specjalnego.

norek - 2017-02-17, 18:51

Trochę kilometrów już przejechałem maluchami ale z takim "majonezem" w 126p jeszcze się nie spotkałem .
Kaszubpl - 2017-02-19, 19:51

Moze jakies uzdatniacze byly do oleju dolewane?
MichalZholandii - 2017-02-19, 20:04

Nic nie było dolewane do oleju. Dzisiaj odkręciłem pokrywę zaworów i oczyściłem z tego białego dziadostwa. Przegonilem maluszka po mieście kilka razy. Możliwe ze był niedogrzany do pracy mam 2 km. Mam pytanie jak mogę sprawdzić czy nadal benzyna nie dostaje sie do oleju?
Czy tylko po obserwowaniu poziomu oleju można stwierdzić.

zolo - 2017-02-19, 21:35

Taki biały majonez to nie od benzyny tylko od wody. Silnik musial byc myty karcherem i moze woda dostala sie przez bagnet, pokrywe zaworow (jeszcze jedna mozliwosc byl utopiony :mrgreen: . Zagrzej silnik i spuszczaj olej. Co do przedostawania sie bezyny przez pompe do silnika to: W dystancie plastikowym miedzy membranami pompy sa dwa otwory i jesli pierwsza membrana sie przedziurawi to paliwo spierdziela na zewnatrz i cieknie po pompie. A ogolnie jak membrany sa dziurawe to pompa nie zaciagnie paliwa bo bedzie sie zapowietrzac. )
MichalZholandii - 2017-02-19, 21:47

Szczal w dziesiątkę :-) Myłem silnik karcherem. Dzięki za informacje i poznanie przyczyny powstania tego dziadostwa. Co do pompki to nie widziałem zeby membrana była uszkodzona. Muszę obserwować olej czy dalej nie pojawia sie benzyna ale to ciężko jest wyczuć .
MichalZholandii - 2017-03-02, 13:06

Witam wszystkich, problem wrócił a mianowicie silnik znowu głośno pracuje stracił moc. Na bagnecie przybyło oleju wiec benzyna znowu jest w oleju. Ma ktos jakiś pomysł co to moze być ?
Dodam ze maluszek odpala bez problemu, podczas jazdy nic sie nie dzieje.
Proszę o pomoc bo juz nie ogarniam tego.
Pozdrawiam

lubelak.nl - 2017-03-02, 18:13

MichalZholandii, Twoje objawy świadczą o zapchanym separatorze oleju (tzw. odma)jednak takowy chyba nie występuje w 650tce. Sprawdź wszystkie uszczelki bo może gdzieś są wydmuchane, może wymień olej i przeczyść wężyki a także zobacz w jakim stanie jest smok/smog (nie wiem jak to się fachowo nazywa). Przyczyną nadmiernej ilości oleju mogą być także uszkodzone pierścienie tłokowe oraz świece. Zacznij od kompresji i stanu świec.
Robal - 2017-05-24, 13:46

u mnie dużo benzyny dostało się do oleju podczas prób odpalania maluszka z lejącym gaźnikiem (utopiony pływak).
zolo - 2017-05-24, 18:30

Robal napisał/a:
u mnie dużo benzyny dostało się do benzyny podczas prób odpalania

:mrgreen: To może wyjaśniać wszystko.

Robal - 2017-05-25, 11:02

zolo napisał/a:
Robal napisał/a:
u mnie dużo benzyny dostało się do benzyny podczas prób odpalania

:mrgreen: To może wyjaśniać wszystko.


poprawione :D


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group