.::Rezerwa 126p::.
BEZ KOMUNISTYCZNEJ ADMINISTRACJI

Rezerwa FSO - Polonez Caro Plus 1.4 GTI 16v'97

Rocky - 2016-05-29, 20:18
Temat postu: Polonez Caro Plus 1.4 GTI 16v'97
Tak więc ku uciesze wielu osób,zakładam temat o moim nowym nabytku :mrgreen:



Ogółem dałem 2400. Może i trochę przepłaciłem,ale auto ma bardzo zdrowy spód,niepopękany przedni pas(co często zdarza się w plusach),podłużnice też bardzo zdrowe. Do tego przejechałem się nim,i silnik też ma w bardzo dobrej kondycji ;) Plany co do niego,na pewno "odgruzować" go i poprawić to,co tego wymaga. Potem fanaberie. Ogółem jest plan na OEM+(obniżone zawieszenie i jakieś felgi w 15 calach,do tego fabryczne dodatki) ;) Prawdopodobnie na początek wskoczą 14 z Trucka,gdyż teraz są na nim zimówki,które nie mają zbyt dużo bieżnika. Pozdrawiam ;)

CZESIO1958 - 2016-05-29, 20:32

Poloneza czas zacząć :D
Adi. - 2016-05-29, 20:33

W sumie, za taką kase to szkoda, że nie ma jeszcze LPG :P
efelek - 2016-05-29, 21:19

Całkiem fajny , zmienić tylko fotele bo nie zgadzają się z bokami , ogarnąć rdzę i WYRZUCIĆ te żółte halogeny ;)
Grzes - 2016-05-29, 21:19

Kolejny burżuj co to kupuje poloneza bez lpg. :P
Rocky - 2016-05-29, 21:32

Adi. napisał/a:
W sumie, za taką kase to szkoda, że nie ma jeszcze LPG :P


Grzes napisał/a:
Kolejny burżuj co to kupuje poloneza bez lpg. :P


Rover pali tyle,że nie potrzeba LPG 8) Jak będą mnie zżerały koszta,może wrzucę LPG ;) Co do foteli,w planach Groki,a żółte halogeny... Sam nie wiem,może zostaną,może nie ;)

Mateusz9510 - 2016-05-29, 21:42

Fajny, tylko te żółte halogeny do wywalenia :>
Który rok?

Rocky - 2016-05-29, 21:59

97 ;) Jak dotąd,najmłodszy mój samochód.
mily24 - 2016-05-29, 22:01

Szesnacha pali 10-11 litrów na bucie wiec odkładaj na lpg :)
Anzel - 2016-05-29, 22:04

Każde auto pali tyle,że po założeniu gazu jeździ się za 1/3 ceny benzyny i koniec kropka.Ten silnik nie ma przeciwwskazań do LPG a dobrze skomponowana sekwa czy wyregulowany na analizatorze BLOS,wcale nie szkodzą :) Jeśli zamierzasz jeździć nim częściej niż w niedzielę,to już kombinuj sobie instalkę.Brednie o średnim 7/100 w cyklu mieszanym mogą sobie opowiadać gimbusy na PTK,realia są nieco inne.


///EDIT: Miłosz mnie uprzedził,ale to tylko potwierdza,co napisałem wyżej :) Spalisz 7-8 ale przy jeździe jak kapelusznik,nie ma buczenia bez dwucyfrowego zużycia paliwa :lol2:

Hanss - 2016-05-29, 23:15

2400 za lekko dojebanego plusa z roverem bez LPG,okazja w chuj :lol2:
Pan_Waclaw - 2016-05-29, 23:16

Poloneza znalazłeś, teraz czas na dziewczynę :twisted: :E
Rocky - 2016-05-29, 23:21

Hanss, Czy ja wiem,cena jak dla mnie normalna,w dodatku to oryginalny rover(na czym mi zależało ;) ) Nie uważam,że to mega okazja,ale też nie uważam że przepłaciłem.

Pan_Waclaw napisał/a:
Poloneza znalazłeś, teraz czas na dziewczynę :twisted: :E

8)

Szymek8 - 2016-05-29, 23:43

1.4 16v :twisted: To powinno wynagrodzić wszystkie bóle. Świetny nabytek, dbaj o niego. :)
synchro - 2016-05-30, 12:52

Fajnie jest spełnić swoje marzenie, prawda? :)

Co do ceny: dałeś, tyle, co musiałeś i chciałeś. Najważniejsze aby być zadowolonym. Komentarze zawsze będą. Olać to ;)

tokiroki - 2016-05-30, 13:35

Rocky zależy jak tam z blachą :mrgreen: Jeżeli spód i progi są dobre, a spody drzwi niewpierdolone to okej, dobra cena jak za rovera oryginalnego. Wszyscy to chcą kupić zajebistego poloneza za psi grosz, (tak, nawet ja bym chciał) Ale te czasy się skończyły. A jeżeli już się uda to trzeba mieć farta na okazje. Odgruzuj go i nim śmigaj. Dobrze że masz jeszcze te normalne klamki, a nie plastikowe gówno. ;)
Rocky - 2016-05-30, 14:44

synchro napisał/a:
Fajnie jest spełnić swoje marzenie, prawda? :)

Co do ceny: dałeś, tyle, co musiałeś i chciałeś. Najważniejsze aby być zadowolonym. Komentarze zawsze będą. Olać to ;)


Bardzo fajnie. Ktoś kiedyś tu napisał,że warto spełniać marzenia,nawet te najgłupsze. I to jest w 100% prawda,wczoraj cały dzień cieszyłem się jak małe dziecko :) Ja jestem zadowolony,bo mam plusoszesnache z ELB w vinie,w dodatku z rąk miłośnika(gościu ma jeszcze DFa i drugie GTI),ma mi jeszcze podrzucić "przy okazji" błotnik do niego :) Zależało mu też,żeby trafił w dobre ręce. Prosił mnie nawet,żebym od czasu do czasu podesłał jakieś zdjęcia ;) Co do komentarzy, ważne że ja jestem zadowolony z zakupu :)

tokiroki napisał/a:
Rocky zależy jak tam z blachą :mrgreen: Jeżeli spód i progi są dobre, a spody drzwi niewpierdolone to okej, dobra cena jak za rovera oryginalnego. Wszyscy to chcą kupić zajebistego poloneza za psi grosz, (tak, nawet ja bym chciał) Ale te czasy się skończyły. A jeżeli już się uda to trzeba mieć farta na okazje. Odgruzuj go i nim śmigaj. Dobrze że masz jeszcze te normalne klamki, a nie plastikowe gówno. ;)

Z blachą,to co na zdjęciach(do wymiany:maska,oba błotniki przednie,zderzaki,listwa pod lampami z tyłu,no i progi niestety w paru miejscach trzeba załatac,ale nie ma tragedii jak na 19 letnie auto ;) ) Jak dobrze poszukam,to może znajdę nawet blachy w kolorze. Spód i podłużnice zdrowiutkie. Silnik też w bardzo dobrej kondycji(wczoraj niejeden już się przekonał,co Rover potrafi :twisted: ) Każdy by chciał takiego za "pińćset",a niestety,rzeczywistość potrafi dać kopa w dupe ;) Były momenty,że podczas poszukiwań chciałem kupić flaszke i upić się z rozpaczy,ale w końcu udało się ;)

Swoją drogą,dzisiaj zamotowałem w nim kaseciaka Clariona,którego ojciec kiedyś przyniósł z roboty,a wczoraj zrobiłem nim z kolegami tripa po okolicy. Ludzie się oglądali,a i niejeden poznał moc 103 kuni :twisted:

Michu - 2016-05-30, 15:03

Pucha bokiem już jest? :mrgreen:
Rocky - 2016-05-30, 15:32

Jeszcze nie,niedługo będzie :mrgreen:
Aron - 2016-05-30, 18:13

Ogromne gratulacje! Wiem, jak bardzo chciałeś mieć to auto i w końcu Ci się to udało!
Moim zdaniem zdecydowanie trzeba wywalić te oszczane halogeny :P Będę tu często zaglądał co tu się dzieje :mrgreen:

Paweł M-11 - 2016-05-30, 20:08

Również gratuluję, z tego co pamiętam długo marzył Ci się plus w roverze, co prawda w kolorze 20U ale mniejsza o to nie ma co wybrzydzać :)
efelek - 2016-05-30, 20:10

Michu napisał/a:
Pucha bokiem już jest? :mrgreen:

I kata wycinaj :D

Rocky - 2016-05-30, 21:39

Aron, Oj strasznie mi się marzył. Były momenty,że prawie pękałem,ale się udało,i to jest najważniejsze! Dzięki,i mam nadzieję na jakąś wspólną sesje kiedyś 8)

Paweł M-11, Dokładnie w 23E(20U wszedł w 2000r. i jest ciężki do spotkania),ale mogłem zrobić wyjątek dla 44E ;) Długo się marzył,oj długo ;) Również dzięki.

efelek, Kat też niedługo wyleci pewnie ;) Ogółem są plany na modzenie 1.4,ale... zobaczymy ;)

Młody - 2016-05-30, 22:42

Rocky, gratuluje! Fajna baza. Ja za swoje atu, z HGFem dałem 2400 więc się nie przejmuj. Plus z roverem ma swój klimat, ale z tym pasem przednim to się przygotuj prędzej czy pózniej na wzmacnianie ( znam z autopsji było pare pnów )

A odnośnie spalania, mi osobiscie sie nie opłaca lpg do polda zakładać gdyż fiat ma gaz i nim czesto też jezdze ale poldek przy normalnej jezdzie bez zamulania po miescie mi łyka 8 litra :)

Krzysiek. - 2016-05-31, 15:20

Niedaleko mnie stoi Caro 1.4 16v z orciari za 1300zł.
efelek - 2016-05-31, 15:38

Krzysiek. napisał/a:
Niedaleko mnie stoi Caro 1.4 16v z orciari za 1300zł.

Porównać to za 1300 a Plusorovera Rockiego to zdecydowanie wybrał bym Plusa ;) Orciari nie kompletne a pod nim kupa rdzy :)

Rocky - 2016-05-31, 16:10

Młody, Dzięki ;) Tutaj HGF był już robiony,także pozostaje modlić się,aby problem nie powrócił ;) Co do pasa... I tak niedługo planuję blacharkę,więc pas przy okazji wzmocnię(profilaktycznie) ;)

efelek, Uwierz mi,znam orciari,które są zdrowe pod dokładkami ;) Odpowiednia konserwa i nic się nie dzieje. Caro w orciari w sumie był nie pogardził,ale chodzi mi o klimat plusa z roverem ;) Ogółem poldki mają fajny klimat,a plusorovera chciałem głównie z tego powodu,że niewiele ich wyszło :) Ostatnio nawet mój bardzo dobry kolega stwierdził,że lepiej mu się śmiga moim Poldkiem niż jego Golfem MK2 ;)

efelek - 2016-05-31, 16:22

W tamtym przypadku na 90% pod ori jest zgnity :D Też znam kilka polonezów z org lakierem i orciari :) Sam bym chętnie swojego zamienił na plusorovera :)
Anzel - 2016-05-31, 16:33

Wy tak całkiem na powaznie z tymi Plusami? :roll:
efelek - 2016-05-31, 17:45

Anzel napisał/a:
Wy tak całkiem na powaznie z tymi Plusami? :roll:

Plus z 98r z roverem to większy rarytas niż caro z orciari :D

Anzel - 2016-05-31, 18:03

Nie wiem,jak można użyć zwrotu "Plus" i "rarytas" w jednym zdaniu :) Miałem pluseła i uważam,że ten model świetnie nadaje się jako środek lokomocji dla wąsatych cykliniarzy i holownik betoniarki.Pomijam już zupełnie,jaki motor go napędza,dla mnie ten model to upadek marki,analogicznie w przypadku ELX-a dla 126...Deska,fotele,zderzaki i te obleśne blendy,to nie dla mnie 8)
Pan_Waclaw - 2016-05-31, 22:00

Też kiedyś nie sądziłem, że ktokolwiek będzie się jarał caro-plusami w przyszłości, a jednak i takie czasy nastały :)
Kubica - 2016-05-31, 22:38

Upadek cywilizacji panowie :luj:
Rocky - 2016-06-17, 19:09

Jak na razie,nic takiego się z nim nie dzieje,poza ogarnianiem pierdół. Niektóre graty czekają na montaż(pierdoły,które kupiłem/dostałem przed jego kupnem),i powoli kompletuję części(głównie blacharkę). Jak wszystko dobrze pójdzie,to w wakacje(albo zaraz po) doczeka się może nowego lakieru(oczywiście 44E),a potem będę myślał nad niższym zawieszeniem(setup już wybrany ;) ) i jakimiś alusami w 15 calach,co najmniej 7j(tu się waham jeszcze nad wzorem,jest parę pomysłów,ale jeszcze nie zdecydowałem ;) ) Pucha bokiem oczywiście już jest,teraz buczy jak na rovera przystało :mrgreen: Czeka mnie jeszcze wywalenie katalizatora(bo jest jeszcze oryginalny,i mam wrażenie jakby go trochę zamulał). Ogółem strasznie polubiłem to auto,szczególnie z tym silnikiem. Dość lekka buda,103 konie i RWD robią swoje ;)
Dzisiaj sobie trochę poczyściłem i pomalowałem ;)
(before/after)


Rewelacji może i nie ma,ale i tak jest lepiej,niż wcześniej(pod wlewem muszę jeszcze doczyścić) ;)

I jako bonus,"nudy w garażu":


Pozdrawiam ;)

Anzel - 2016-06-17, 19:24

Wywal kata,jeśli masz adnotację w dowodzie,to za rok nie dostaniesz pieczątki na okresowym.Stare poldorovery miały w miejscu kata zwykły tłumik i tu w papierach też nie było problemu,plusy chyba miały już wpis KAT.
Grzes - 2016-06-17, 19:24

Ale polonez waży chyba ponad tonę, to do lekkich raczej nie należy.
tokiroki - 2016-06-17, 20:04

Grzes napisał/a:
Ale polonez waży chyba ponad tonę, to do lekkich raczej nie należy.

Sama prawda ;) Polonez dobry jest jako pierwszy samochód, jednak po pewnym czasie ma się go po prostu dość. Jeżeli powrócę do marki Polonez to tylko z sentymentu ;) Rób Poloneza Rocky powodzenia!

Rocky - 2016-06-17, 21:17

Anzel, U mnie nie znalazłem w dowodzie nic o katalizatorze ;) Po prostu chce opróżnić puche,a w środek wspawać rurkę.

Grzes, Polonez z tym silnikiem waży 1085kg,co na tą klasę jest dla mnie bardzo dobrym wynikiem ;)

tokiroki, No cóż,ja kupiłem Poloneza z sentymentu(Rodzice mieli Akwarium w kolorze L87 i z brązową tapicerką jak byłem mały,ale to dłuższa historia. Poza tym,dziadek miał Trucka,jak byłem w podstawówce) ;) I mimo, że nawet mój ma swoje humory,i tak nie zamieniłbym go na nic innego ;)

Bobby - 2016-06-18, 00:48

Anzel Mój poldorover z końcówki 96r nie ma adnotacji o kacie a kumpla poldorover z połowy 96r posiada adnotację więc to zależy jak kto rejestrował albo co sobie pani w wydziale komunikacji wpisała. Ale tak naprawdę wszystko jest w vinie. EK mówi o roverze bez kata a EL o roverze z katem.

Rocky 1115 kg waży poldorover według dowodów które widziałem, ostatnio ważyłem jednego na wadze z wywalonym trochę wnętrzem to ważył 1095 kg. Więc te 1100 kg trzeba przyjąć, że waży. A co do kata, to ja obecnie posiadam pustaka a to tylko dlatego, że się środek już posypał i żadnej rurki do środka nie wstawiałem bo nie widzę sensu. Jeżeli chcesz obniżać to pomyśl o nowym układzie wydechowym bo na fabrycznym zawiasie potrafiłem zaryć katem o śpiącego nie wspominam co się dzieje już na lekko obniżonym :P

Rocky - 2016-06-18, 01:38

Bobby, W planach mam customowy kolektor 4-2-1(sam będę go robił na bazie rurowca z Rovera 416) i poprowadzenie początku wydechu pod skrzynią ;) Mój w dowodzie waży 1085kg,ale plusy ponoć robione były z cieńszych blach(przez to może są lżejsze) ;)
Hanss - 2016-06-18, 06:46

tokiroki napisał/a:
Polonez dobry jest jako pierwszy samochód, jednak po pewnym czasie ma się go po prostu dość.

Jak się nie umie kupować samochodu i kupuje podrutowanego trupa to niema się co dziwić.Też mam GSi i jakoś nie narzekam,przypadek? :lol2:

Bobby - 2016-06-18, 09:19

Rocky napisał/a:
Bobby, W planach mam customowy kolektor 4-2-1(sam będę go robił na bazie rurowca z Rovera 416) i poprowadzenie początku wydechu pod skrzynią ;) Mój w dowodzie waży 1085kg,ale plusy ponoć robione były z cieńszych blach(przez to może są lżejsze) ;)

Rover 414 ma taki sam kolektor i fakt najlepiej to poprowadzić pod skrzynią. Sam myślę o 4-2-1 nawet już posiadam coś takiego tylko jakoś zebrać się nie mogę by to ogarnąć. I jeżeli będziesz robić to zrób średnice rury roverower a nie polonezowskiej ;) . Co do blachy w plusie to po prostu były mniej zakonserwowane dlatego tak lecą. Bo blachy są takie same jak w caro (błotniki, masaka, drzwi od 78 się nie zmieniły, klapa,tylne błotniki). A konserwacja od środka dużo robi akurat mam teraz porównanie mojego el ze stycznia 98 i el z maja 98. Mój zakonserwowany el miał jedynie łatane 2 dziury w podłodze i jeszcze całkiem dobrze się trzyma a drugi el przechodzi drugi "remont" gdyż konserwacji przestrzeni zamkniętej prawie wcale nie posiada. Kwestie wagowe poldorovera mogą być we wnętrzu np. deska może okazać się lżejsza od minusowej :)

tokiroki - 2016-06-18, 12:18

Hanss napisał/a:
tokiroki napisał/a:
Polonez dobry jest jako pierwszy samochód, jednak po pewnym czasie ma się go po prostu dość.

Jak się nie umie kupować samochodu i kupuje podrutowanego trupa to niema się co dziwić.Też mam GSi i jakoś nie narzekam,przypadek? :lol2:

Bo Ty kupiłeś perełkę :lol2: Chcesz to nim jeździsz, nie chcesz to sprzedajesz. Stracić nie straciłem, więc nie wiem do czego pijesz. Miałeś tak stawać na kresce z Michem i jego roverem i pokazać że Twoje GSi to zajebiście zapierdala, gdzie filmik z relacji? :E Każdy jeździ tym co chce. Ciekawe czy Twój to nie stał się drutem, mój owszem, był drutem, mając 3-4 właścicieli w ciągu roku, to co tu porównywać?

duzy_lolo - 2016-06-18, 13:06

Bobby napisał/a:
Bo blachy są takie same jak w caro (błotniki, masaka, drzwi od 78 się nie zmieniły, klapa,tylne błotniki)
zmieniły się, nawet drzwi.
Hanss - 2016-06-18, 14:26

tokiroki napisał/a:
Miałeś tak stawać na kresce z Michem i jego roverem i pokazać że Twoje GSi to zajebiście zapierdala, gdzie filmik z relacji?
To dawaj słoiku do mnie,zmień mi most i nawet mogę się ścigać z Tobą na rowerze.
tokiroki napisał/a:
Ciekawe czy Twój to nie stał się drutem

Akurat tu Cię zasmucę,nie stał się.
tokiroki napisał/a:
mając 3-4 właścicieli w ciągu roku, to co tu porównywać?

A co ma jedno do drugiego? Mógł ich mieć nawet 10 w ciągu miesiąca,kwestia tego jak dbali ale jak ktoś kupuje auto ze względu na kolor to nie moja sprawa :lol2:

Jareg - 2016-06-18, 16:41

Hanss napisał/a:
To dawaj słoiku do mnie

Znasz znaczenie tego słowa? :lol2:

tokiroki - 2016-06-18, 18:03

Cytat:
Jareg napisał/a:

Hanss napisał/a:
To dawaj słoiku do mnie

Znasz znaczenie tego słowa?

Nie zna widocznie. :lol2: Bo nie mieszkam, a tym bardziej nie pracuję w Warszawie, i nie uważam się za Warszawiaka. :E Pomylił się, bardzo. :lol2:

Hanss napisał/a:
tokiroki napisał/a:
Miałeś tak stawać na kresce z Michem i jego roverem i pokazać że Twoje GSi to zajebiście zapierdala, gdzie filmik z relacji?
To dawaj słoiku do mnie,zmień mi most i nawet mogę się ścigać z Tobą na rowerze.
tokiroki napisał/a:
Ciekawe czy Twój to nie stał się drutem

Akurat tu Cię zasmucę,nie stał się.
tokiroki napisał/a:
mając 3-4 właścicieli w ciągu roku, to co tu porównywać?

A co ma jedno do drugiego? Mógł ich mieć nawet 10 w ciągu miesiąca,kwestia tego jak dbali ale jak ktoś kupuje auto ze względu na kolor to nie moja sprawa :lol2:


Nie stać Cię na most do poloneza? Ojej, przykre. :lol2: Bardzo zaimponowałeś mi że nie stał się drutem, ale ciekawe co na to ruda, która wpierdalała Twojego poloneza, nie wiem jak teraz może wykosztowałeś się i zrobiłeś to.
Nie wiem skąd masz wiadomości że kupiłem samochód dla koloru. :roll: Kupiłem poloneza tylko dla gazu :E Nie wiem czym tu się podniecać, każdego uświadomisz zaraz że Twoje GSI to najlepszy polonez, bo zapierdala, wiele ludzi ma gsi i tym sie nie chwali. Daruj sobie te gadki bo Ci coś nie idą, i nie śmiećmy Rockiemu w temacie.

Bobby - 2016-06-18, 18:21

duzy_lolo napisał/a:
Bobby napisał/a:
Bo blachy są takie same jak w caro (błotniki, masaka, drzwi od 78 się nie zmieniły, klapa,tylne błotniki)
zmieniły się, nawet drzwi.

A to ciekawe. Czy mógłbyś podać przykłady zmian tych elementów, bo może po prostu czegoś nie wiem. Wiem, że w drzwiach były drobne zmiany szkieletu ale nie wielkie.


tokiroki i Hanss idźcie na pw czy inny offtop by niepotrzebnie nie zaśmiecać tematu kolegi.

Aron - 2016-06-18, 20:19

Tak w kwestii offtopu, to ja tam lubię patrzeć na kolor auta, czy mi odpowiada czy tez nie :D
Kamil252 - 2016-06-18, 21:41

dobra zamknąć ryje bo wam pokaże co to v tec i będziecie mieli trawę skoszoną,wszelkie wątpliwości rozwieje na zlocie :E
Grzes - 2016-06-18, 22:30

Z chęcią bym zobaczył poloneza z v-tec, albo k20 z s2000 :D
Rocky - 2016-06-18, 22:35

Jeden z wnętrznościami Hondy S2000 już jest ;)


Ale panowie,nie robić mi syfu w temacie :D

Anzel - 2016-06-18, 22:52

Szkoda,że to już nie jest Polonez....
Rocky - 2016-06-20, 18:43


Panowie,za bardzo spamujecie mi w temacie... Ktoś tu chyba musi posprzątać :E

A tymczasem,przypomniałem sobie,że ponad rok temu zrobiłem sobie małą wizualizację w postaci rysunku:


I taki jest plan,który mam nadzieję,że uda się w tym roku jeszcze zrealizować. No,może poza grilem Orciari ;)

Aron - 2016-06-20, 19:01

Aha, czyli już wiem, że jedno z kół które rozważasz to ATS Cup :E
Rocky - 2016-06-20, 19:19

Aron, Rozważam ATS Cup,ale jeśli już,nie byłoby na nich żadnej polerki(jakbym pakował oklepane koło,to chociaż nie chciałbym na nie oklepanego pomysłu) ;) Pod uwagę biorę też parę innych felg(m.in. Azev A) ;)
Aron - 2016-06-20, 20:58

Ooooo, azev a to też bardzo dobry pomysł! W sumie Borbet A też by fajnie siadł :)
Knight_in_fire - 2016-07-03, 22:17

Rocky napisał/a:
Jeden z wnętrznościami Hondy S2000 już jest ;)
Obrazek

Ale panowie,nie robić mi syfu w temacie :D


Wygląda porządnie no i nie wygląda na drabinioka. :P

Rocky - 2016-07-09, 23:25


Takie,z dzisiejszych napraw ;) Wymieniłem filtr paliwa,co było dobrą decyzją(charakterystyka silnika zmieniła się delikatnie in +),dodatkowo pomalowałem podstawkę kompa i obejmę filtra paliwa(bo farba odchodziła z nich płatami) ;) Oczywiście przy wymianie filtra nie obeszło się bez słów na K oraz rurek odpowiednich długości :E

Rocky - 2016-07-20, 20:12

Ostatnio nic specjalnego się nie działo przy pluszaku. Zmieniłem tylko olej (wlałem oczywiście 10W40),do tego wyskoczyło parę awarii(takich jak np. delikatne luzy w układzie kierowniczym ;) )


Takie dwie foty,z wczorajszej przejażdżki po okolicy


Kolega wpadł wczoraj na garażowego spota,to i zdjęcie jest ;)


Poza tym,graty do remontu powoli się zbierają

Pozdrawiam ;)

Hanss - 2016-07-20, 21:29

To idzie kupić używany przedni zderzak do plusa nadający się do użytku? :D
Od 1,5 miesiąca szukam i nic.

Rocky - 2016-07-20, 21:56

Idzie dostać spokojnie ;) Mój ma trochę rysek,ale nie ma głębokich ubytków i pęknięć,za 3 dyszki za sztuke nie ma co narzekać ;)
Rocky - 2016-09-06, 20:12

Ostatnio z wyglądu praktycznie nic się nie zmienia(mam nadzieję,że wiosną zacznę blacharkę i położę nowy lakier,oczywiście 44E ;) ), ale za to powoli przybywa gratów potrzebnych do remontu:


Drzwi kierowcy kupione od kolegi z Forum(swoje zagiąłem przez przypadek,a idealne też nie były)


Wyczyściłem też przepustnice, bo była deczko zasyfiona ;) Charakterystyka silnika zmieniła się bardzo na plus


Poza tym,ostatnio miał miejsce mały spot z moim kolegą,który posiada szesnachę z 94r. ;) Potem spot trochę bardziej się rozrósł :mrgreen:

I to na tyle. Pozdrawiam ;)

efelek - 2016-09-06, 20:30

Szesnacha kolegi taka jak moja też 94r i L-114 :D
Aron - 2016-09-08, 16:40

Uuuuuuuuu, ta szesnaczha Caro na czarnej, mmmm :3 Oby tylko nie zmieniał blach, bo jak dla mnie teraz klimat w opór. Niczym jakaś tajniacka fura policji z lat 90 :D
Rocky - 2016-09-08, 19:28

Aron, Konrad ma zamiar zostawić czarne blachy jak najdłużej się da ;) Do tego,jego Caroca ma fabrycznie na pokładzie groki i elektryczne szyby(niestety pozostałości,ale planuje powrót do nich) 8)
Bonifacy - 2016-09-09, 08:49

Polonez GTI to brzmi dumnie :D
Mateusz23maw - 2016-09-09, 09:38

Gti z silnikien 1.4 to brzmi śmiesznie co nie zmienia faktu ze dobry jest :D
Rocky - 2017-05-04, 11:42

Czas zaaktualizować temat,bo trochę zarósł kurzem

Póki co nic się nie dzieje zbytnio,czasem zdarzy mu się pokonać trochę kilometrów,tak praktycznie stoi tylko przepalany od czasu do czasu. Na szczęście,ma dach nad głową ;)

Ostatnio przybyło trochę nowych gratów:




Wymiany doczekała się rura środkowa(będę i tak rzeźbić wydech pod obniżone zawieszenie,ale stara już w niektórych miejscach sypała się w rękach i nie dało się już słuchać pierdu wydechu... Poza tym,możliwe że kiedyś z tym autem wrócę do oryginału ;) ) i pająk(od zakupu nie działał klakson)



Odwiedziliśmy również Rozpoczęcie sezonu Radomskich Klasyków oraz Rozpoczęcie Sezonu organizowane przez Skierniewickie klasyki ;)

Póki co,to tyle. Niedługo planuję rozpoczęcie remontu. Pozdrawiam.

Rocky - 2021-10-30, 00:00

Po ponad 3 latach wypada w końcu zaktualizować temat, bo sporo się zmieniło, a parę drobnych zmian jeszcze będzie.




Został przeprowadzony remont blacharski + malowanie całego nadwozia z zewnątrz. Wyszło średnio, ale bez tragedii, lakier jest "do uratowania"


Po poskładaniu dzielnie służył mi jako Daily, w międzyczasie obracając panewkę w silniku podczas latania bokiem w deszczu :E Został zmieniony na inne 1.4 z 94r. w perfekcyjnym stanie, które wypluło też jeszcze oryginalną uszczelkę :o Ale zrobione, śmiga i ma się bardzo dobrze, a HGF tylko potwierdził stan silnika







Na koniec zabawy z zawieszeniem (chociaż, tu też będzie parę zmian jeszcze) i kołem, znany i lubiany Azev A 16x7j, co ciekawe, z rozstawem 4x98

I tak się To prezentuje na obecną chwilę:




MacFly - 2021-11-21, 00:33

Kojarzę z PTKa aż dziw że żyje a nie poszedł na dawce do innej budy .

Rocky napisał/a:
obracając panewkę w silniku podczas latania bokiem w deszczu


To w Roverze tak się da O_o ? No chłopie z tym to się jeszcze nie spotkałem ... OHV żeby obróciło spoko ale Szenacha ? To już prędzej majonezu bo butowaniu na zimnym bym się spodziewał .

Rocky napisał/a:
Został zmieniony na inne 1.4 z 94r. w perfekcyjnym stanie


Nigdy nie zrozumiem ludzi ... 1.4 się wysra za te same pieniądze kupujesz 1.6 przerzucasz cały osprzęt z 1.4 wtryskiwacze tylko czarne i lata na kopie z 1.4 spokojnie . A o wiele lepiej się jeździ tym niż tym 1.4 co nie ma momentu w ogóle . Ja od kiedy w ATU mam 1.8 Nie chcę innego silnika . Może tylko takiego w lepszym stanie bo mój ma zjechane pierścienie i pije olej jak cholera ale buta ma w maju pod FSO 4 dzików + Toboły + Butla LPG i Skrzynia Bassowa na pół bagażnika 193 KM/h na 15'stkach;-)

Halred - 2021-11-21, 01:04

MacFly napisał/a:
1.4 się wysra za te same pieniądze kupujesz 1.6 przerzucasz cały osprzęt z 1.4 wtryskiwacze tylko czarne i lata na kopie z 1.4 spokojnie

Tylko że 1.4 dostaniesz od ręki na co drugim szrocie, 1.6 trzeba trochę poszukać. Poza tym dochodzi papierkologia do ogarnięcia, a różnica w mocy kosmetyczna. Co innego vvc, ale to jeszcze ciężej kupić w normalnych pieniądzach i akceptowalnym stanie.

Hanss - 2021-11-21, 09:47

Jaka papierkologia? :lol2: Przecież 1.4/1.6/1.8 nie różnią się wizualnie niczym poza kolorem korka wlewu oleju
Halred - 2021-11-21, 14:56

1.4 i 1.6 różnią się m.in. pojemnością i mocą, jak nie chcesz mieć bałaganu w papierach to musisz zmienić dane w dowodzie.
Hanss - 2021-11-21, 20:58

Niema dwóch identycznych silników które będą trzymać parametry z książki. Robisz przykładowo remont i 4 szlif w 1.6 ohv plus drobne korekty w głowicy i z automatu chuj strzela fabryczną pojemność/moc/moment,lecisz zmieniać dane w dowodzie w tym momencie? Oj Piotrek,lata lecą a schizy się pogłębiają :roll:
Rocky - 2021-11-21, 21:01

MacFly napisał/a:
To w Roverze tak się da O_o ? No chłopie z tym to się jeszcze nie spotkałem ... OHV żeby obróciło spoko ale Szenacha ? To już prędzej majonezu bo butowaniu na zimnym bym się spodziewał .


Ano, da się. Jak chujowy olej był zalewany, a potem zostało wlane coś lepszego, syf który ruszył nowy, dobry olej mógł przyblokować kanały olejowe, i voila.

MacFly napisał/a:
Nigdy nie zrozumiem ludzi ... 1.4 się wysra za te same pieniądze kupujesz 1.6


Trafił się szybko pewniak w fajnej cenie, wziąłem. Krótko i na temat. Nie mam mega parcia na moc i osiągi w tym aucie. W tej budzie i zwykłe 1.4 daje mi frajdę z jazdy, od prawdziwszego zapierdalania mam coś innego.

Daniel22 - 2021-11-22, 01:44

Hanss napisał/a:
Niema dwóch identycznych silników które będą trzymać parametry z książki. Robisz przykładowo remont i 4 szlif w 1.6 ohv plus drobne korekty w głowicy i z automatu chuj strzela fabryczną pojemność/moc/moment,lecisz zmieniać dane w dowodzie w tym momencie? Oj Piotrek,lata lecą a schizy się pogłębiają :roll:


No i po co kogoś bezpodstawnie wyśmiewasz? To nie jest absolutnie multikonto naszego kolegi od stacyjki, z bajkowym nickiem. Jestem przekonany, że należy do kogoś zupełnie innego, zgadza się tylko miejscowość.

:E

A co do zmian w dowodzie... Diagności nie potrafią odróżnić silnika łady od polonezowskiego, tym bardziej nie mają rentgenu w oczach, czy super-czułego słuchu, żeby wykryć różnicę między 1,4 a 1,8 rovera pod maską :roll: Co najwyżej co poniektórzy się zdziwią na widok fabrycznego rovera w polonezie, bo i taki przypadek widziałem - "jakiś dziwny ten silnik, z jakiego auta jest przełożony"?

Budzik - 2021-11-30, 19:38

Za samo posiadanie poloneza powinien być kryminał :lol2: :lol2: :lol2:
Rocky - 2021-12-03, 12:24

Budzik, Śmieszne jakby się chłop za babe przebroł :roll: Ogólnie ten pseudo-hejt na Poloneza już dawno przestał być śmieszny, jedyny plus tego, że może chociaż trochę rynek się ogarnie. Bo fakt faktem, ceny w stosunku do tego co to auto oferuje to jakiś żart. Jest fajne, bo nostalgiczne, ale bez przesady.
Jareg - 2021-12-13, 14:32

Halred napisał/a:
1.4 i 1.6 różnią się m.in. pojemnością i mocą, jak nie chcesz mieć bałaganu w papierach to musisz zmienić dane w dowodzie.

Daniel22 napisał/a:

No i po co kogoś bezpodstawnie wyśmiewasz? To nie jest absolutnie multikonto naszego kolegi od stacyjki, z bajkowym nickiem. Jestem przekonany, że należy do kogoś zupełnie innego, zgadza się tylko miejscowość.

:E

Banować go już czy wam zostawić żeby było śmiesznie? :E

Halred - 2021-12-13, 18:30

Banuj, pokaż jaką nietoksyczną, miłą i otwartą społecznością jesteście.
Hanss - 2021-12-13, 21:31

Takie uroki egzystencji w komunie Piotrusiu :lol2:
Kubica - 2021-12-13, 23:05

Halred napisał/a:
Banuj, pokaż jaką nietoksyczną, miłą i otwartą społecznością jesteście.

A liczyłeś na to, że nie zorientujemy się po stylu wypowiedzi i - jakże by inaczej - miejscu pochodzenia, które otwarcie podałeś, kim jesteś? :E Jestem bardziej niż pewien, że dwóch tak samo miłych, otwartych i nietoksycznych osób nie ma w całej Bydgoszczy. Nie musiałbyś zakładać drugiego konta, gdybyś nie usunął pierwszego. Jarku, jak coś to śmiało sprzątaj, ale chciałbym żeby Piotrek przeczytał czy coś o nim nie piszą najpierw, skoro po to się tu zarejestrował 8)

Halred - 2021-12-13, 23:58

Z jednej strony mam trochę bekę z waszej paranoi i banowania każdego, kto stwierdzi że jest z bydgoszczu, bo przecież tylko jedna osoba tam może mieszkać i to na pewno jakiś tam koleś na punkcie którego macie obsesję. Ale z drugiej to zaczyna wyglądać że wy tak na serio
Bierzecie w ogóle pod uwagę, że możecie się mylić i atakujecie jakiegoś randomowego gościa, który nie ma nic wspólnego z tym waszym idolem? Admin powinien mieć narzędzia do zweryfikowania tego, ip, dostawca, mail, czego byście jeszcze chcieli, konto fb, wideorozmowa, zdjęcie dowodu? Pytanie czy wy macie dość jaj żeby przeprosić jeśli się mylicie?
Hanss napisał/a:
Takie uroki egzystencji w komunie Piotrusiu

Słabe te twoje urojenia, na imię mam Adam.

Sorry za OT, ale to nie ja go zacząłem, no i po prostu wkurwia takie atakowanie kogoś na podstawie urojeń.

Kubica - 2021-12-14, 00:26

Cóż, nawet jeśli pomyliliśmy się jedynie o głowę (odrośnie!) to tylko i wyłącznie dlatego, że dwaj poprzedni twoi ziomkowie robili tu bardzo kiepski PR, a pisali uderzająco podobnie ...przypadkiem? Hmm... no i pominę może twój udany początek na tym forum (ani się nie przywitałeś, ani nie napisałeś co cię tu sprowadza, tylko od razu zacząłeś typową dla siebie bądź nie siebie przypierdolkę). Zapraszamy w takim razie na majówkę - wyjaśnimy tą kwestię osobiście, przy flaszce bo tamci jakoś odwagi nie mieli, może zdejmiesz w końcu tą klątwę z własnego miasta. Z mojej strony koniec OT - zapraszam na PW jeśli bardzo trzeba.
Trefl - 2021-12-14, 06:52

Halred napisał/a:
na imię mam Adam

Miło was poznać Adasiu :P
Dobra, kończymy tą bajerę, bo się nam tu drugi spamerski robi :E

Jareg - 2021-12-14, 08:36

Ten ledwo moda dostał i już owocki rozdaje :o

Wiesz że ta zaszczytna funkcja wiąże się z obowiązkowym przybyciem na majuweczke? :E

Hanss - 2021-12-14, 09:05

I w pizdu i wylądował i cały misterny plan też w pizdu :lol2:
Trefl - 2021-12-14, 10:22

Jareg napisał/a:

Wiesz że ta zaszczytna funkcja wiąże się z obowiązkowym przybyciem na majuweczke? :E

Na zebraniu zarządu mus jest być :lol:

Daniel22 - 2021-12-14, 15:27

Jeden dzień człowieka nie ma, a tutaj takie cuda się dzieją


dizzyx - 2021-12-14, 20:21

Halred napisał/a:
Słabe te twoje urojenia, na imię mam Adam.

CZEŚĆ JESTEM ADAM, MAM BANA I SPADAM.

Rocky - 2021-12-19, 23:05

No dzięki za offtop w temacie :E
Kubica - 2021-12-20, 08:37

Nie ma za co, na nas zawsze możesz liczyć! :luj:
Daniel22 - 2021-12-20, 12:20

Przynajmniej coś się dzieje, a nie jakiś temat o rowerze w plusie ((( )))
dizzyx - 2021-12-20, 18:14

Daniel22 napisał/a:
Przynajmniej coś się dzieje, a nie jakiś temat o rowerze w plusie ((( Obrazek )))

Rower w plusie? Dla mnie to tylko rower w kostce...

https://www.youtube.com/watch?v=SS2cHvwT3hM

Budzik - 2022-02-04, 16:30

Rocky napisał/a:
Budzik, Śmieszne jakby się chłop za babe przebroł :roll: Ogólnie ten pseudo-hejt na Poloneza już dawno przestał być śmieszny, jedyny plus tego, że może chociaż trochę rynek się ogarnie. Bo fakt faktem, ceny w stosunku do tego co to auto oferuje to jakiś żart. Jest fajne, bo nostalgiczne, ale bez przesady.

Hhahaha
Polonez to gówno, ja go hejtuje jak Cie nawet na Rezerwie nie było, tak więc nie ulegam modzie.
E L O :luj:

Rocky - 2022-04-11, 22:31


Jako, że stwierdziłem, że nowe zawieszenie trzeba nieco dopracować, wleciały już pierwsze graty, mianowicie MTSy z Astry G na tył. Utwardziły i usztywniły one tył, dzięki czemu chętniej zarzuca zadem :->



Wleciały także fotele Inter Groclin Standard, dzięki czemu jazda stała się przyjemniejsza


Pojawiły się także nowe przyciski, które spełniają swoje funkcje, mianowicie el. lusterka oraz dodatkowy wentylator chłodnicy


Przy okazji, całkowicie nowa instalacja pod radio i głośniki, w drzwi głośniki 130mm JBL5020 i radio Pioneer MVH-S520BT. A także centralny zamek z alledrogo.


Wygrzebałem też z mojego magazynu części kierownicę Monte Carlo. Wskoczy po odnowieniu.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group