.::Rezerwa 126p::.
BEZ KOMUNISTYCZNEJ ADMINISTRACJI

Nasze dupowozy - Zabawa w politykę - Opel Senator 2.6 92'

skib - 2016-05-16, 08:43
Temat postu: Zabawa w politykę - Opel Senator 2.6 92'
Dawno, dawno temu... w czeluściach OLX zaznaczyłem filtrowanie ogłoszeń:
- do 1992r
- poj. powyżej 2.5l
- benz lub B+G
- cena do 4 tys.

Coś mnie tknęło i ruszyłem tyłek do Kalisza no i stało się :D
W sumie o oplu senatorze słyszałem, ale na żywo pierwszy raz zoabczyłem dopiero w dniu zakupu.

Co tu się rozpisywać:
Silnik 2.6, automat. Z wyposażenia: grzane fotele, szyby i szyber w prądzie, komputer pokładowy (spalanie chwilowe/średnie, zasieg, temp. na zewnatrz, śr. prędkość, czas przejazdu, STOPER :shock: )

Auto miało gaz 2 gen, ale od dawna nie działa i dodatkowo musze wyrobić nowe papiery do butli (o ile jest jeszcze ważna :E ). Z tego co czytałem do tego silnika nadaje się tylko sekwencja więc taka instalacji docelowo wleci.

Wady: nie działa sporo pierdół (prawa tylnia szyba elektryczna w ogóle, przednia prawa i tylnia lewa podnosza się stopniowo i czasami się cofają), cewntralny zamek nie zamyka tylnich zamków (trzeba ręcznie przed wysiadaniem), silnik trochę się poci, ale nie ma tragedii, skrzynia trochę cieknie i trzeba sprawdzać poziom oleju (chociaż po całej nocy tylko jedna kropka była pod autem).

Blacharsko spód jest badzo ładny. Prawe przednie nadkole było szpachlowane, to samo z tylnim prawym i widać spore pęknięcia. Doł drzwi pozjadane od środka ( z zewnatrz nic nie widać). Kierowcy i pasażera prawy tył do odratowania, pozostałe będę musiał poszukać.

Reszta jest ok, wszystkie lampki działają, silnik pracuje równo, skrzynia pracuje płynnie, prawie w ogóle nie szarpie. Przyjemnie buja się nim 130km/h a wczoraj 200 też bez problemu wyciągnąłem.

DOBRA ROZPISAŁEM SIĘ JAK COŚ DOJDZIE TO DOPISZĘ ;)

FOTKI:






Delmut - 2016-05-16, 09:25
Temat postu: Re: Zabawa w politykę - Opel Senator 2.6 92'
skib napisał/a:

Senator i Meneal?? :E

Pan_Waclaw - 2016-05-16, 09:36

Zacne auto :) Przedni grill wyprzedził epokę o jakieś 20 lat - mi przypomina Chryslera 300C i obecne Audi. Jak ogarniesz to będzie super limuzyna na długie trasy. Daj więcej fotek wnętrza :)
Czarownica - 2016-05-16, 11:36

Taki to pożyje :mrgreen:
Depsu95 - 2016-05-16, 13:04

świetna limuzyna
Depsu95 - 2016-05-16, 13:05

świetna limuzyna
Wąski75 - 2016-05-16, 14:17

Kawał pięknej starej niemieckiej motoryzacji.
Gratulacje ;)

skib - 2016-05-16, 15:52

Delmut, zajęło mi dobre 30 minut zanim załapałem co ma wspólnego Twój komentarz z fotka :P
Pan_Waclaw, postaram się coś więcej wrzucić dziś lub jutro ;)
Czarownica, będzie kolejny do zeszytu przy najbliższej okazji ;)

Krzysiek. - 2016-05-18, 22:09

Zajebisty tapczan :D
ignac2004 - 2016-05-19, 07:41

Kurde to musi się pięknie bujać :) Fantastyczny!
Czarownica - 2016-05-20, 09:23

skib napisał/a:

Czarownica, będzie kolejny do zeszytu przy najbliższej okazji ;)


TAK TAK TAK!

CZESIO1958 - 2016-05-20, 17:32

Fura fest :D
Duża, wygodna i to się liczy :luj:

dizzyx - 2016-05-20, 17:55

skib, no mam nadzieję że gdzieś-kiedyś ten okręt będzie mi dane zobaczyć. Na Senatora chorowałem, ojjj długo, strasznie mi się to wozidło podobało swego czasu, jak miałem "hopla na punkcie Opla, lecz problemy z forsą więc jeździłem Corsą" :E :E :E
Zawsze przerażała mnie ewentualna blacharka w tym pojeździe, zwłaszcza że szukałem auta raczej do turlania się na co dzień ;) przynajmniej wtedy :)
Szykuj się że z blachą będzie problem, ale jak coś - popytam o te furtki chociaż. Niestety, tak jest z Oplami, że nocą jak jest ciemno i nikt nie hałasuje, to aż słychać jak je ruda wcina.
Jak nadkola były szpachlowane i popękało to standard - na pewno były zjedzone i ktoś łaty wstawiał. Na przód szukaj błotników, na tył reparaturek - w starym Oplu nie ma miejsca na półśrodki, niestety przekonałem się o tym (tym bardziej boleśnie że włożyłem $$$ a później typ mi auto skasował na skrzyżowaniu...)
W każdym razie bardzo fajne i przyjemne auto - gratki. :twisted:

skib - 2016-06-27, 22:17

Auto nadal trzymane w tajemnicy przed rodzicami u zaprzyjaźnionego mechanika, który wymienił termostat, uszczelkę pod deklem zaworów i bierze się za elektrykę szyb z tyłu oraz przejrzenie szczelności skrzyni biegów

mam nadzieję, że w niedługim czasie będzie mi dane w końcu nim pojeździć :)

Pan_Waclaw napisał/a:
Daj więcej fotek wnętrza :)

dzisiaj wpadłem na chwilę pogadać więc pstryknąłem poglądowe zdjęcia środka, jest to naprawdę kawał wygodnego auta (!)





Pan_Waclaw - 2016-06-27, 22:22

Ta konsola wygląda obłędnie :D Gratulacje, masz świetnego youngtimera, nie przypominam sobie, żebym widział w ostatnich latach Senatora na ulicy... :) Doprowadź go do stanu używalności i łykaj kilometry :D
zibi8 - 2016-06-28, 20:14

Piękne auto ,kiedyś miałem Forda Granade 2.3V6 a kolega miał senatora 3.0 ,albo 3.5 już nie pamiętam.
Granada była wygodna ,albo lepiej senator wygodniejszy.
Teraz tylko dbać i się delektować pięknym klasykiem.
Pozdrawiam i wytrwałości życzę

skib - 2016-07-02, 10:52

zibi8, dzięki :)

poprzedni właściciel nagrał film z prezetacji auta, który wczoraj wylądował na profilu ZACHAR OFF na youtube, enjoy!

https://www.youtube.com/watch?v=N2KdbBX5mqA

Knight_in_fire - 2016-07-02, 18:23

Wąski75 napisał/a:
Kawał pięknej starej niemieckiej motoryzacji.
Gratulacje ;)


Oj nie! Hitler sprzedał Opla Amerykanom z GM w 1938 r., to ta sama sytuacja, co z Austrią. Oprócz kwestii narodowościowych, interesowały go kopalnie złota w Tyrolu. W owym czasie kończyły się środki budżetowe III Rzeszy.

Michu - 2016-07-02, 20:13

LPG jest?
Karol - 2016-07-02, 20:27

Napisał, ze jest tylko do uruchomienia.

Hmm, auto ciekawe, ale jak to jest ten sam egz co na filmiku to taki średni stan widzę :/ Ogarnij, bo warto ;)

skib - 2016-07-03, 13:36

Michu napisał/a:
LPG jest?

Teoretycznie jest, ale 2 gen. i nie działa już kilka lat, z tego co wyczytałem "w internetach" 2 gen średnio się nadaje do tego silnika ze względu na bardzo długi dolot. Jeśli jazda autem będzie więcej niż satysfakcjonująca to pomyślę nad sekwencjąĂ‚ ;)

Karol napisał/a:
Hmm, auto ciekawe, ale jak to jest ten sam egz co na filmiku to taki średni stan widzę :/ Ogarnij, bo warto ;)

no stan niestety jest przeciętny, chociaż po porządnym umyciu i ogarnięciu trochę wnętrza będzie bardzo przyjemny, nigdzie żaden materiał nie jest podarty czy jakoś specjalnie powycierany.
Z zewnątrz niestety kupa: 2 pary drzwi ewidentnie do wymiany (doły drzwi od środka), kolejne 2 pary może do uratowania, sporo szpachli na błotnikach, na masce "skórka pomarańczy"

piękność to to nie jest :P
ale co tu wymagać za 2,5tys. skoro technicznie jest sprawny i podłoga jest bez dziur :)
pojeżdżę i zobaczę, jak będzie kasa to zrobię, jak nie to pobujam się trochę i puszczę go dalej - czas pokaże - tym bardziej, że mam już trochę tego złomu na podwórku i kolejka do remontu kolejnych samochodów jak na razie się tylko wydłuża...

Michu - 2016-07-03, 13:54

skib, właśnie pytałem o to czy ogarnięte jest :)
skib - 2016-07-03, 14:50

Michu napisał/a:
skib, właśnie pytałem o to czy ogarnięte jest :)

pewnie dałoby się uruchomić to co jest teraz zamontowane, ale naczytałem się o przypadkach kiedy potrafi rozerwać cały dolot przy przełączaniu na gaz więc chyba odpuszczę temat :P
z drugiej strony też ktoś tam montował to gdzieś w środku dolotu a nie przed i działało jak należy, ale nie mam nikogo takiego kto by mógł to ogarnąć a sam nie będę przy tym dłubał bo raczej nic dobrego z tego nie wyjdzie :P

Karol - 2016-07-03, 15:03

Sekwencja używana dobrej firmy do 6 cylindrów ok 700zł. ;)
skib - 2016-07-03, 15:23

Karol napisał/a:
Sekwencja używana dobrej firmy do 6 cylindrów ok 700zł. ;)

no i tak właśnie chce zakombinować :D

skib - 2017-06-21, 10:39

tym razem już chyba ostatecznie Opel idzie pod młotek :P

technicznie jego stan jest już lepszy (ogarnieta elektryka szyb, układ chłodniczy), a optycznie troche słabszy ;)
OC do 03.2018 przeglad jakos 08-09/2017

dla rezerwisty beje jaka dobra zniżka ;)

https://www.olx.pl/oferta...D5-IDmN6Wu.html


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group