.::Rezerwa 126p::.
BEZ KOMUNISTYCZNEJ ADMINISTRACJI

Układ hamulcowy - Mięki pedał hamulca = brak sił

RWD_Ninja - 2015-12-26, 21:00
Temat postu: Mięki pedał hamulca = brak sił
Pany od dwóch dni nie uwierzycie ale walczę z fiatem 126p
mam już dosyć a mianowicie po wymianie wahaczy tył byłem byłem zmuszony do wymiany przewodów hamulcowych od trójnika przez elastyka do cylinderków, cylinderki również nowe, podeszły z seicento

Przed rozpięciem układu zablokowałem pedał żeby płyn nie spierdzielił poskładałem wszystko odpowietrzyłem grawitacyjnie ale nic to nie dało pedał miękki jakbym w gówno wdepnął pierwsza myśl może słabo odpowietrzone ponowiłem próbę na dwie osoby również nic to nie dało. Łącznie był 4 próby odpowietrzenia... Rozebrałem bębny żeby oblookać czy wszystko dobrze poskładałem i jest igła.

Juz nie mam pomysłów żeby pompa poszła je pierdo**ć tak nagle

Zamieszczam filmik gdyż są podejrzenia że samoregulatory nie trzymają
https://www.youtube.com/watch?v=PI6mTksc07g

zolo - 2015-12-26, 21:07

Słabo odpowietrzone plus do tego mogą dochodzić kiepskie samoregulatory.
Na filmie widać ze samoregulatory słabo trzymają.

RWD_Ninja - 2015-12-26, 21:10

Odpowietrzałem 5razy różnymi sposobami
Gregortech - 2015-12-27, 10:04

RWD_Ninja, Odpowietrzałeś całość czy tylko tył? Na początek wymieniłbym te szczęki, bo i tak będziesz miał duuuży skok pedału jeśli samoregulatory nie trzymają.
McGyver - 2015-12-27, 16:01

Nie rozumiem, jak ludzie mogą we dwóch odpowietrzać i jeszcze jest miękki pedał. Ja w maluchu odpowietrzałem hamulce indywidualnie bez pomocy kogokolwiek, i po 2 latach hamulce trzymają jak brzytwa.Pedał w miejscu trzyma i nie jest ani przez moment miękki.
Kudłaty156 - 2015-12-28, 01:02

Powiem tak, będzie to post nieco nieregulaminowy, bo nie wniesie zbyt wiele do dyskusji, ale... Po pierwsze, na tym filmie widać, że te samoregulatory to pierwszej młodości nie są, wyśmiejecie mnie, ale maluch to takie niemiłe stworzenie, że jak się go nie rusza to hamuje... poważnie, mnie zdarzyło się coś podobnego, dopóki sobie siedziało wszystko na miejscu, "zaspawanie brudem i rdzą" to ładnie chodziło, po demontażu i montażu na nowo, był płacz, bo nie działa. Moja rada, szczęki nie wiem 25zł(nie wiem swoje wymieniałem ze 2 lata temu)? To chyba nie duży wydatek, cylinderki chodzą więc zostawić (na razie). Po drugie, jak Wy to odpowietrzacie? Jak On/Ona naciśnie pedał z całej siły, Ty odkręcisz odpowietrznik to ma siknąć zdrowo samym płynem, tak jest? Bo serio, pompy w malaczu też bywają kapryśne, ale skoro działała wtedy to i teraz powinna (powinna znaczy - 99% z maluchem to nigdy nic nie wiadomo :twisted: ).
giannini - 2015-12-28, 11:20
Temat postu: Re: Mięki pedał hamulca = brak sił
RWD_Ninja napisał/a:

Przed rozpięciem układu zablokowałem pedał żeby płyn nie spierdzielił poskładałem wszystko odpowietrzyłem grawitacyjnie ale nic to nie dało


Jak to zablokowałeś pedał ? Pozostawiłeś w pozycji wciśniętej ?

evil1 - 2016-02-01, 08:39

Jak mógł podejść cylinderek od seicento ? Maluch ma wejście na przewód hamulcowy M10x1,25 Seicento M10x1. Chyba, że na siłę było dokręcane to przy następnej wymianie na bank będzie nakrętka nieodkręcalna...
mm1234 - 2016-08-11, 21:50

Cytat:
Moja rada, szczęki nie wiem 25zł(nie wiem swoje wymieniałem ze 2 lata temu)?


35 zł najtańsze z allegro( z przesyłką ) niedawno kupowałem :)

bierz poprawkę że sama pompa może być walnięta , ja kupowałem pompy do buggy( buggy mam cały spód malana ) ze szrotu 3 kupiłem po 10 zł i z każdą było coś źle , w jednej nie pompowała sekcja odpowiedzialna za tył , w drugiej za przód a trzecia wcale :lol: najlepiej chyba kupić nową

Cytat:
Jak mógł podejść cylinderek od seicento ? Maluch ma wejście na przewód hamulcowy M10x1,25 Seicento M10x1. Chyba, że na siłę było dokręcane to przy następnej wymianie na bank będzie nakrętka nieodkręcalna...


można sobie przy użyciu narzędzi zrobić przewód niestandardowy mający inne skoki gwintu z dwóch stron , ale wątpię żeby kolega sam robił

Ja jak próbowałem wkręcić na siłe przewód o złym skoku gwintu w pompę od malucha to zniszczyłem przewód , gwint w pompie a nie udało mi się uzyskać na tyle dokręcenia żeby było szczelne , stąd niech kolega zobaczy czy nie cieknie

Piter7391 - 2016-08-12, 09:52

Linka ręcznego jest naciągnięta? To też ma wpływ, jak kupiłem swojego St to wszystko było nowe ale mimo odpowietrzenia pedał wpadał w podłogę plus naciąganie linki ręcznego kompletnie nic nie dawało i ręczny nie działał. Okazało się, że źle były poskładane hamulce z tyłu, i nie miało szans to poprawnie działać.
Wyczyść wszystko, złóż poprawnie naciągnij ręczny by łapał max na 2-gi lub 3-ci ząbek i odpowietrz jeszcze raz, jak wtedy nie zadziała to coś musi być z pompą.

nanab - 2016-08-13, 18:27

Ręczny nie ma nic do tego, można nawet wyjąć całkiem linkę i różnicy w hamowaniu na sprawnym układzie nie będzie. Podciągnięcie ręcznego może pomóc tylko w sytuacji kiedy samoregulatory nie działają i szczęki za bardzo się cofają.
Depsu95 - 2016-08-13, 20:53

u mnie jest problem tego typu ze oddal auto do blacharza bylo wszystko ok, jeszcze wcześniej zmienialem szczenki cylinderki z przodu i pompe tez mam nowa, odebralem auto od blacharza ze slabymi hamulcami, odpowietrzylem wszystko, hamulce jakieś sa, ale pedal wchodzi prawie do samej podlogi

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group