.::Rezerwa 126p::.
BEZ KOMUNISTYCZNEJ ADMINISTRACJI

Układ hamulcowy - Nowa pompa zepsuta?

damian1228 - 2015-06-14, 01:12
Temat postu: Nowa pompa zepsuta?
Kupilem nowa pompe hamulcowa i ja dalem na imadlo zeby ja odpowietrzyc. Podlaczylem zbiornik z plynem hamulcowym i polaczylem do pompy. Jak tylko wlalem plyn hamulcowy do zbiornika to od razu zacza sie wylewac z otworow na linie hamulcowe w pompie.
Z tego co pamietam w innych pompach jak do starego poloneza to plyn sie nie wylewa az sie zacznie pompowac. Zalorzylem ta popmpe i tak i nic nie popuje jak odpowietrzam linie hamulcowe przy kolach. :facepalm:
Co jest grane?

Gregortech - 2015-06-14, 08:53

damian1228, Jakiego producenta jest ta pompa? SANKO? DELPHI? Moim zdaniem to ze płyn idzie bez pompowania jest prawidłowe. Nawet jak przy demontażu układu odkręcasz przewody i cylinderki i podstawiasz naczynie aby spuścić płyn widać jak ubywa go w zbiorniczku. Opisz w jaki sposób odpowietrzasz cały układ?
Krzysztof0430 - 2015-06-14, 10:48

Oby nie tylko Delphi z żółtymi korkami. :E
Gregortech - 2015-06-14, 11:18

Krzysztof0430, No właśnie juz kiedyś taka kupiłem na allegro od MONIKA_TOM niby miała być Delphi a była inna chyba produkcji SANKO. :/
xemup - 2015-06-14, 11:40

Założyłem taką wczoraj i działa bez problemu ;)
Gregortech - 2015-06-14, 13:33

xemup, Każda pompa powinna działać bez problemu. Różnica tkwi w wykonaniu ;)
damian1228 - 2015-06-14, 16:03

Dałem pompę na imadło i ją zalałem płynem aż zaczą sam wpływać z 3 otworów. Nie pompowałem jej bo sam płyn wylewał się. Założyłem pompę do auta i załączyłem 3 linie hamulcowe. Potem zalałem zbiornik płynem. Lekko odkreciłem 3 linie hamulcowe aż płyn zaczą wyciekać. Brat nacisną hamulec i trzymał do dna wtedy zakrecilem linie hamulcowe i puścił pedał hamulca. Z 4 razy tak. Nacisk hamulca nic nie pompował płynu. To samo przy kole tylnym. Płyn powoli wyciekał ale nacisk hamulca nic nie robił różnicy.
Pompa z ebaya z żółtymi korkami z niemiec bo tańsza wysyłka do mnie.

Gregortech - 2015-06-14, 16:51

damian1228, Źle to robisz. Zakręć wszystko do oporu, nalej płynu po sam korek, jedna osoba pompuje a druga odpowietrza poszczególne koła tylne prawe, tylne lewe,przednie prawe, przednie lewe. Czasem jest tak ze pompa długo nie może zaciągnąć płynu, odkręcasz ta dużą śrube na przodzie pompy i odpowietrzasz. Pamiętaj ze płyn hamulcowy niszczy lakier!!! Na zdjęciu pompa DELPHI.

duzy_lolo - 2015-06-14, 18:46

Gregortech napisał/a:
tylne prawe, tylne lewe,przednie prawe, przednie lewe.
tylne lewe, tylne prawe, przednie prawe, przednie lewe.
przewody w maluchu idą tak, że najdalej od pompy jest tylne lewe koło. chociaż moim zdaniem, nie trzeba się bezwzględnie trzymać takiej kolejności.

Adi. - 2015-06-14, 18:51

Przednie prawe jest chyba dalej, jak przednie lewe.
duzy_lolo - 2015-06-14, 18:56

oczywiście, tak to jest jak się wysyła post bez przeczytania. :P
Gregortech - 2015-06-14, 18:58

Adi., Wiem ale napisałem tak jak jest w książce aby sie nikt nie czepiał.
damian1228 - 2015-06-14, 19:12

TO TA POMPA <---Link do ebay

Przy kole jak probuje odpowietrzyc to odkrecam 1/4 obrotu i tak ledwie sie leje plyn, druga osoba naciska pedal hamulca do ziemi, ja zakrecam przy kole, osoba puszcza hamulec. W kolko tak robimy i nacisk hamulca ma zero efektu na plyn co sie powoli saczy wylewa. To znaczy nacisk na hamulec nie wypycha plynu hamulcowego ani powietrza z lini hamulcowyc.

Jak kiedy kolwiek odpowiterzalem hamulce to zawsze pompowanie hamulca rusza plyn w jedna i w druga, a tu nic. Trudno uwierzyc ze cos nie tak z pompa ale tyle co w Polonezie (Borewiczu) wymianialem pompe i wrzystko tam gra. Robie to samo tutaj i ni *uja.

Czy jest mozlwosc ze jakas pompa nie do Malucha, nie wiem.

Gregortech - 2015-06-14, 19:12

duzy_lolo, przeczytaj w książce. Wiem jak sie odpowietrza malucha , zaczyna sie od cylinderka najbardziej oddalonego od pompy i w zasadzie tył nie ma w tym znaczenia a przód. Na tył i tak jest jeden przewód z jednej sekcji i nie ma znaczenia które to koło. Przednie praw kolo jest dalej od pompy niż koło lewe.
hacki - 2015-06-14, 19:28

były wadliwe pompy do malucha sanko, delphi, itp. jeden grom w różnych pudełkach.
damian1228 - 2015-06-14, 19:31

Ja pier...nicze ale ja jestem madry. Nie wiedzialem ze w maluchu ten bolec od pedalu :oops: co wchodzi do pompy nie jest jakos umocowany zeby nie spadl jak sie pompe wyciaga. Wiec pedal sobie chodzil ale ten bolec nie byl w pompie wiec bylo zero efektu naciskania pedalu hamulca :oops: Sorki i dzieki za wasza pomoc. Ide zalorzyc popmpe jak trzeba. :oops:
xemup - 2015-06-14, 19:53

No to by wszystko wyjaśniało :D
Gregortech - 2015-06-14, 23:36

damian1228, Hehe no ładnie :mrgreen: Daj znać czy ta pompa działa i czy pedał jest twardy po całej operacji.
damian1228 - 2015-06-15, 00:58

Gregortech napisał/a:
damian1228, Hehe no ładnie :mrgreen: Daj znać czy ta pompa działa i czy pedał jest twardy po całej operacji.

We wtorek (u was srode rano) dopiero bede mial szanse sie zabrac. (Rocznica slubu bla bla nie moge robic przy aucie :roll: )

damian1228 - 2015-06-16, 01:02

No i git majonez. Twarde jak kamien bierze wysoko hamulec. Jeszcze nie moglem sie przejechac ale bedzie dobrze.
(Jak by sie ktos zastanawial to pompe wymianialem bo pedal hamulca opadal jak sie go dluzej trzymalo)

matys782 - 2018-02-27, 08:32

Ja mam inne pytanie, zadam je tutaj zeby nie robic smietnika. Mam taki problem z moja pompa hamulcowa ze od 3lat jak auto zimuje i przyjda duze mrozy z pompy cieknie płyn. Płyn wycieknie tylko z pompy, na pompuje pedałem i jest ok. Hamulce od trzech lat dobre. Dzieje sie to tylko jak auto stoi i są duże mrozy. Tak to jest spokój i nie widać żadnego wycieku. Ja umiem tego sobie wyjaśnić ktoś jakiś pomysł?
michals - 2018-03-03, 19:04

Może to wynikać z rożnej rozszerzalności temperaturowej materiałów: stal żeliwna, guma, plastik.

Jest też opcja, ze resztki wody zamarzają w pompie, podnoszą uszczelkę i jest wyciek.

Nie można także wykluczyć jakiegoś małego pęknięcia na króćcach, które ujawnia się tylko po skurczu materiału


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group