.::Rezerwa 126p::.
BEZ KOMUNISTYCZNEJ ADMINISTRACJI

Nasze byłe fiaty - Czerwona strzała czyli FSM Fiat 126p FL 1993

Fiat126poznan - 2014-10-13, 02:17
Temat postu: Czerwona strzała czyli FSM Fiat 126p FL 1993
Historia tego auta jest taka. Nie chce mi się dużo pisać, więc w skrócie. Miałem skuter i tak jakby wymieniłem go na malucha. Dokładniej to kosztował 550 zł. Z czego fotele to groki w stanie prawie idealnym poszły za 300 zł. Ogólnie nie jest idealny, ale jeżdżący i polubiłem go 8)

Kupiłem go też ze względu na remont białego i że nie długo prawko. Przyda się do odpalenia silnika białego. Nie mogę sobie poradzić z elektryką w białym, elektrykiem nie bede... Niby kilka kolorowych kabelków, ale się gubie :roll: :E

Tak się prezentował zaraz po kupnie.






Na drugi dzień wziąłem się za niego porządnie 8)




Pod kołem zapasowym :|


Bagażnik wysprzątany.


Dostał ramki pod tablice :)


Wnętrze gotowe. Groki sprzedałem i założyłem lotnicze.


Potem poznał białego :D


Ustawiłem zapłon. :)


Wpakowałem 2 maluchy do jednego garażu, zero szkód i wychodzenie przez okno :mrgreen:


Wymieniłem


Odkryłem dziury na wahaczach :shock:


Pomalowałem bębny


Ogarnąłem radyjko z białego na razie. Kiedyś się kupi inne :D


Podłoga ok :)


Tu trochę gorzej


Znowu trochę wad..


tu masakra


Ale tutaj :shock:


Taki bajer na wycieraczkach zawitał :D


Ogarnąłem trochę blachówe


Kołpaczki 8)


Pamiątka po ojcu musi być


nowa uszczelka, pokrywa wyczyszczona i korek wypolerowany 8)


Dostał nalepkę ze zlotu :D


Teraz jest tak

CZESIO1958 - 2014-10-13, 14:20

Czerwone są najszybsze :D
Fiat126poznan - 2014-10-13, 14:57

CZESIO1958 napisał/a:
Czerwone są najszybsze :D


hah wiadomo :mrgreen:

Powitaliśmy jesień razem z modelem, firmy Politoys w skali 1:24, która skończyła swoją działalność dokładnie w 1993 roku. Przypadek? :D



Na razie będzie tutaj stać :)

arek17 - 2014-10-13, 15:29

Ładnie się prezentuje ;)
Pan_Waclaw - 2014-10-13, 16:13

Szkoda, że sprzedałeś te groki :< ładny komplet był.
Jonasz - 2014-10-15, 19:52

ładny maluszek :mrgreen:
Fiat126poznan - 2014-10-29, 21:19

Pan_Waclaw napisał/a:
Szkoda, że sprzedałeś te groki :< ładny komplet był.


No był, ale niestety sytuacja finansowa mnie do tego trochę zmusiła

Jonasz przyjechał, żeby przetransportować czerwonego do garażu 8)



No i dowiózł mi uchylacz do klapy :D

ezz - 2014-10-30, 22:23

Czy dobrze widzę że drzwi są czarne od środka?
Majonez - 2014-10-30, 23:42

Zgadza się :E
Fiat126poznan - 2014-10-31, 17:34

Niestety ma czarne drzwi od środka. Teraz mam do was pytanie jak tej farby się pozbyć, żeby nie uszkodzić fabrycznego lakieru. :> Mam nadzieje, że nie będzie trzeba malować tych drzwi :roll:
Jonasz - 2014-11-01, 19:14

Fiat126poznan, Nitro powinlo dac rade :D
Jonasz - 2014-11-01, 19:14

Fiat126poznan, Nitro powinlo dac rade :D
Fiat126poznan - 2014-11-02, 18:33

Dzisiaj odkręciłem zderzak, kierunki i zacząłem plastikową szpachelką zdrapywać lakier do fabrycznego! :D


Trochę drapania :D


Farba schodziła i schodziła 8)






Przy okazji odkryłem mistrza wstawiania reperaturek :mrgreen:






Zgarnąłem całą farbę.


Lakier piękny :D Tylko na masce nie idzie zdrapać...







Kolega kupił Merca :D

Jonasz - 2014-11-02, 21:19

Powoli do przodu widzę ja tez działam :D
Fiat126poznan - 2014-11-03, 16:20

No działam cały czas. Trzeba go na wiosnę przygotować :mrgreen:

Dzisiaj wziąłem się za tył.


Belka zdrowa, ale przykurzona


Trochę czyszczenia :)


Czy każdy FL musi tutaj gnić :?: :E


Wymieniłem filtr paliwa, bo tamten aż czarny w środku :>


Naprawiłem światła i kierunkowskazy. (na zdjęciu awaryjne)


No i takie tam. Dokręciłem gaźnik bo był luźny :shock: Wyregulowałem obroty.

Fiat126poznan - 2014-11-13, 20:52

Wracam z relacją która pojawiła by się we wtorek, gdyby nie brak neta
To takie ze sprzątania garażu :P

To z przymierzania P4 od białego :D


W poniedziałek wziąłem się za komorę silnika. Nie miałem co robić i czekałem na kolegę Wykręciłem gaźnik, ogólnie rozbroiłem górę silnika.


Jak widać komora w 90% ogarnięta. Czysto. Nie mam zdjęć jak wyglądało to wcześniej, ale się pewnie domyślacie :mrgreen:


Koledzy wpadli na pomysł żeby przymierzyć klapę od białego. Tak też zrobiliśmy :mrgreen:


Wracając do roboty. Uszczelki....




Gaźnik wyczyszczony wraca na miejsce. Wszystko dobrze zrobione, bo odpalił potem :D


Potem przyjechał Kolega. Zaczęło się, biały wyleciał z garażu, a my do pracy :D


Zmiana oleju.


No i poszło :D


Potem zaczęły się schody, zdejmujemy belkę, żeby wyczyścić filtr odśrodkowy.






Belka wymontowana ale szpilka ukręcona :(




Po montażu pokrywy


No i przy składaniu był problem z dopasowaniem zawieszenia silnika. Była już godzina 23:00 Poskładaliśmy malucha i upchnęliśmy wszystko tak jak stało, stwierdziłem, że na drugi dzień posprzątam. :D

Fiat126poznan - 2014-11-15, 15:40

Wziąłem na "warsztat" pompę paliwa i gaźnik.


po chwili :D


No czyste i złożone. Niestety musiałem starą pompę paliwa odłożyć na półkę. Zardzewiała w środku i ten metalowy bolec ze sprężyną też.


Z kolegą od Mercedesa pracujemy :D


Montaż gaźnika


Montaż pompy paliwa, oczywiście zadbałem o wszystkie uszczelki. Gaźnik też dostał nowe.


Potem silnik rozgrzałem i pojeździłem trochę po garażach. Wyregulowałem go. Jeszcze ten skład mieszanki muszę poprawić, bo nadal ma opóźnioną reakcję, ale już silnik pracuje równiutko i nie ma z nim problemu. :luj:

Takie tam :D





KamaN - 2014-11-15, 18:08

Zmienić lampy z przodu i całkiem przyzwoity FL ;)
Fiat126poznan - 2014-11-17, 13:59

KamaN napisał/a:
Zmienić lampy z przodu i całkiem przyzwoity FL ;)

Pomyślę nad tym, ale co z tymi lampami jest nie tak :?:

Dzisiaj wziąłem stary olej z silnika i odnowiłem wszystkie plastikowe elementy. Zupełnie inne auto 8)






Spoiler z białego to był, aż szary. Teraz jest dobrze :D


Dla porównania. Spoiler na klapie wyglądał jak ten wyżej :mrgreen:


a swoją drogą wziąłem się za przywrócenie oryginalnego koloru spoilera. Prawie koniec :D


Jeszcze jeden filmik. Czy maluchy zazwyczaj tak dymią czy z moim jest coś nie tak? :roll:
https://www.youtube.com/w...eature=youtu.be <-----

tomek458 - 2014-11-17, 15:33

Lampy są wypalone.
ikarusenon - 2014-11-17, 20:21

Widzę niezłą relację zawsze szykujesz wydaje mi się że ten czerwoniak lepiej wyglądał za p4 :)
Fiat126poznan - 2014-11-17, 20:38

ikarusenon napisał/a:
Widzę niezłą relację zawsze szykujesz wydaje mi się że ten czerwoniak lepiej wyglądał za p4 :)

Owszem lepiej, ale te P4 są od białego malucha. Może jak kiedyś będe miał drugi komplet to założę :mrgreen:

ikarusenon - 2014-11-17, 20:58

Fiat126poznan napisał/a:

Owszem lepiej, ale te P4 są od białego malucha. Może jak kiedyś będe miał drugi komplet to założę :mrgreen:


Ale biały na razie stoi więc chyba się nie obrazi jak zapożyczysz :mrgreen:

Maksior - 2014-11-17, 21:15

Fiat126poznan, Dostałeś nową uszczelkę pod pokrywkę od ssania?
Fiat126poznan - 2014-11-19, 20:27

Maksior napisał/a:
Fiat126poznan, Dostałeś nową uszczelkę pod pokrywkę od ssania?

Niestety musiałem złożyć bez uszczelki. W sumie to wcześniej tak było. Kiedyś przy okazji dokupię uszczelkę. :roll:

Dzisiaj sprawdziłem historię tego auta. W sumie to nie rozumiem tego za bardzo, ale dobra postaram się to wam wyjaśnić jak ja to odbieram. Jestem w sumie 6 właścicielem. Auto pierwszego właściciela zmieniło w 1997 roku. Potem od 2010 auto co roku zmieniało właścicieli, ale nie uwzględniono jeszcze poprzedniego właściciela i mnie. Współwłaścicieli było aż 3 :facepalm: Chyba zrozumiecie o co mi chodzi :E

I takie 2 zdjęcia najbardziej aktualne :D Ma ktoś pomysł jak przykleić znaczek bez bolców do montażu? :?:

tomek458 - 2014-11-19, 20:29

Znaczek przyklej na dwustronnej piankowej taśmie.
Adi. - 2014-11-19, 20:30

Fiat126poznan napisał/a:
Ma ktoś pomysł jak przykleić znaczek bez bolców do montażu? :?:

Na taśmę dwustronną ;)

Maksior - 2014-11-19, 23:11

Fiat126poznan napisał/a:
Maksior napisał/a:
Fiat126poznan, Dostałeś nową uszczelkę pod pokrywkę od ssania?

Niestety musiałem złożyć bez uszczelki. W sumie to wcześniej tak było. Kiedyś przy okazji dokupię uszczelkę. :roll: ]

No właśnie i tu może być problem bo ja w BB nie mogę jej dostać :/ Ew wytnę z jakiegoś kartonu.

Michu - 2014-11-19, 23:22

Pany tnijcie z kartoników, ja tak dorabiam na bieżąco jak mi brakuje, i wszystko gra ;)
Jareg - 2014-11-20, 00:36

Maksior napisał/a:
Fiat126poznan napisał/a:
Maksior napisał/a:
Fiat126poznan, Dostałeś nową uszczelkę pod pokrywkę od ssania?

Niestety musiałem złożyć bez uszczelki. W sumie to wcześniej tak było. Kiedyś przy okazji dokupię uszczelkę. :roll: ]

No właśnie i tu może być problem bo ja w BB nie mogę jej dostać :/ Ew wytnę z jakiegoś kartonu.

Ja też miałem problem, zestaw uszczelek gaźnika nie zawierał tej uszczelki :/
Założyłem starą i było ok ;)

kula - 2014-11-20, 00:47

możesz wytłumaczyć bardziej czyszczenie plastików spalonym olejem. Normalnie na szmatę olej i szorowałeś? Przecież po takim zabiegu plastiki zostaną tłuste i przyciągają cały syf.
BonusRPK - 2014-11-20, 13:50

kula, Nie lepiej zainwestować w czernidło? , albo jak chcesz trochę zaoszczędzić możesz też kupić pastę do butów czarną i ją nałożyć na zderzaki. Znajomy też robił spalonym olejem ale jakoś się do tego nie mogę przekonać. ;)
kula - 2014-11-20, 15:18

no właśnie chce czarnidło ale nadal interesuje mnie opcja z olejem. Przecież po taki zabiegu zderzak będzie tłusty...
- Wolf! - - 2014-11-20, 15:32

Do oleju momentalnie będzie czepiał się proch i trzeba częsciej się z tym bawić, a jeśli jest porządne czernidło, to po jednym zabiegu masz spokój na kilka lat :) .
BonusRPK - 2014-11-20, 15:42

kula, , Tak jak kolega wyżej piszę , zrobiłem czernidłem w tamtym roku i jestem zadowolony. Jak są brudne wystarczy przetarcie wilgotną szmatką i dalej cieszymy się z efektu czernidła , oczywiście możesz sobie po jakimś czasie powtórzyć tą czynność ponownie.
Fiat126poznan - 2014-11-20, 17:17

Dobra olej może nie był super pomysłem... :roll: Ja jakoś na syf na razie nie narzekam :mrgreen:


Wkurzał mnie syf przy otwieraniu drzwi :mrgreen: Oczywiście jak tylko kupię rozpuszczalnik, nitro czy coś to ta czarna farba zniknie stąd tak samo szybko jak została nałożona :D

Wyczyściłem to :D


Prawa strona to samo...


To wyczyściłem :D


Tu też trochę syfu


O wiele lepiej :)


O dziwo biały ma zdrowszą podłogę bagażnika... Jak zrobię dokładniejsze zdjęcia to wam to pokażę :E


Jezu ale zapuszczona ta wykładzina...


Wziąłem do domu i wyprałem :D Woda to aż czarna była :E Niestety nie będzie wyglądać jak nowa bo są takie plamy, które nie chcą zejść, ale jest lepiej niż było 8)

kula - 2014-11-20, 18:57

Ok super, dzięki za odpowiedź ;) Ja i tak szukałem czarnidła i w tym oczywiście zostaję ;) Ps. Patrząc co kolego wyżej wstawiłeś z tą wykładziną to chyba w najbliższym czasie i moją tak potraktuje ;)
Fiat126poznan - 2014-11-20, 19:56

kula napisał/a:
Ok super, dzięki za odpowiedź ;) Ja i tak szukałem czarnidła i w tym oczywiście zostaję ;) Ps. Patrząc co kolego wyżej wstawiłeś z tą wykładziną to chyba w najbliższym czasie i moją tak potraktuje ;)


Polecam spryskać wykładzinę z prysznica, karchera na przykład. A potem proszek do prania, albo np. płyn do naczyń. Trochę poszorować szczotką i spłukać. Powinno wyjść jak wyżej. :)

kula - 2014-11-20, 20:30

to fakt myjka da radę + proszek ;)
Fiat126poznan - 2014-11-20, 22:59

Wykładzina na miejscu. Jest lepiej niż było to fakt :) Niestety wykładzina nie jest w najlepszym stanie i tak zostanie :/


Takie dodatkowe zdjęcie :)

Fiat126poznan - 2014-11-21, 12:45

Dzisiaj chciałem zeskrobać brzydką farbę z maski z nadzieją, że pod brzydką farbą jest fabryczny lakier. Okazało się inaczej. Niestety. Ukazał się podkład. W sumie podkład niby nic złego :)


Ale po dłuższym skrobaniu, jak już byłem w połowie kapnąłem się, że połowa maska jest całą w szpachli :shock: Wiedziałem, że maska była szpachlowana z przodu, ale nie sądziłem, że na połowie, a może i dalej. Nie wiem, bo nie skrobałem dalej. :E Jak myślicie, tak na oko ile użyto szpachli? O ile będzie cięższa niż maska bez szpachli. Mimo wszystko pozdrawiam gościa, któremu chciało się to robić :mrgreen:



No cóż dowody są, że to szpachla. Na razie zeszlifuję całą maskę i zobaczymy co da się zrobić, a kiedyś po prostu wymienię maskę :)

Fiat126poznan - 2014-11-22, 18:48

Dzisiaj robota ruszyła, stwierdziłem że te maskę można uratować więc nie zaszkodzi się trochę pomęczyć z nią :P

Zabezpieczanie innych elementów




Robimy robimy :D


Nie polecam ręcznej roboty... masakra, ale coraz bliżej celu


Czołg :mrgreen:


Szpachli jest mniej niż myślałem, co nie zmienia faktu że jest jej dużo. Resztą zajmę się jutro



Adi. - 2014-11-22, 19:16

Nie łatwiej było ją ściągnąć, położyć na jakiś stół, gdzie mógłbyś ją ułożyć jak Ci wygodnie, zamiast męczyć się z oklejanie reszty auta?
Fiat126poznan - 2014-11-22, 19:30

adi_98 napisał/a:
Nie łatwiej było ją ściągnąć, położyć na jakiś stół, gdzie mógłbyś ją ułożyć jak Ci wygodnie, zamiast męczyć się z oklejanie reszty auta?

Nie mam takiej możliwości na razie... :| A maski nie będe wymieniać. Kolega ma kompresor i się zeszlifuje do gołej blachy. Pomalujemy podkładem, a potem się zobaczy :D

danielewicz - 2014-11-22, 20:23

- Wolf! - napisał/a:
Do oleju momentalnie będzie czepiał się proch i trzeba częsciej się z tym bawić, a jeśli jest porządne czernidło, to po jednym zabiegu masz spokój na kilka lat :) .

Chętnie poznam nazwę specyfiku który zapewni mi spokój na kilka lat.

Majonez - 2014-11-22, 22:44

Opalarka :E .
Fiat126poznan - 2014-11-23, 00:46

Co za ludzie. Pisałem z handlarzem, który go sprzedał komuś. Czego ja się dowiedziałem :shock:






a to zdjęcie od niego. :E

McQueen16 - 2014-11-23, 08:01

Fiat126poznan, ok :shock: dlaczego ludzie tacy muszą być uparci na Małego Fiata :(
Fiat126poznan - 2014-11-23, 13:40

McQueen16 napisał/a:
Fiat126poznan, ok :shock: dlaczego ludzie tacy muszą być uparci na Małego Fiata :(

No właśnie tego nie rozumiem :/ Swoją drogą już wiem dlaczego czasem skrzynia zgrzyta, sprzęgło ciężko chodzi, ręczny nie działa... :roll: Takich ludzi ja mam ochotę skatować, żeby się nauczyli, że tego auta się nie katuje :twisted:

Tasok - 2014-11-23, 14:01

Fiat126poznan napisał/a:
Takich ludzi ja mam ochotę skatować, żeby się nauczyli, że tego auta się nie katuje :twisted:


Niestety to ich własność, więc mogą z nią robić co tylko zechcą. Smutne, ale prawdziwe.

Fiat126poznan - 2014-11-23, 19:05

Tasok napisał/a:
Fiat126poznan napisał/a:
Takich ludzi ja mam ochotę skatować, żeby się nauczyli, że tego auta się nie katuje :twisted:


Niestety to ich własność, więc mogą z nią robić co tylko zechcą. Smutne, ale prawdziwe.


No cóż i tak stwierdzam, że nie którzy nie powinni mieć uprawnień na kupno samochodu :mrgreen:

Poszedłem tylko po coś do domu. Wracam i taki żart kolegi, czołg :mrgreen:


Dzieje się :D


Mała zapowiedź nadchodzących zmian 8)












I moim zdaniem świetne zdjęcie mojej koleżanki 8)

Mateusz23maw - 2014-11-23, 20:25

Czy ja wiem czy takie świetne :E
arek17 - 2014-11-23, 20:27

Tak to jest jak się buraki dorwą do samochodu,no ale koniec końców dobrze,że wylądował u Ciebie przynajmniej wiadomo,że nie pójdzie na złom :)

Sprawnie Ci idzie widzę :) Powodzenia w pracach :)

Hanss - 2014-11-23, 21:49

arek17 napisał/a:
no ale koniec końców dobrze,że wylądował u Ciebie przynajmniej wiadomo,że nie pójdzie na złom :)


Przy takiej robocie jak w tym temacie czyli nie skończyć jednego rozebrać drugiego pójdzie na szrot albo na części szybciej niż myślisz.

Fiat126poznan - 2014-11-23, 22:35

Hanss napisał/a:
arek17 napisał/a:
no ale koniec końców dobrze,że wylądował u Ciebie przynajmniej wiadomo,że nie pójdzie na złom :)


Przy takiej robocie jak w tym temacie czyli nie skończyć jednego rozebrać drugiego pójdzie na szrot albo na części szybciej niż myślisz.

Tu się mylisz kolego. Biały jedzie na wiosnę do blacharza i lakiernika bo na 100% dostanę pieniądze. Czerwony jest robiony na bieżąco. Ma jeździć i jako tako wyglądać. Póki ja żyje i póki są moje te maluchy to żaden nie wyląduje na szrocie i żaden nie pójdzie na części. Tyle w temacie 8) P.S.: widzisz obrazek mojego profilu? Do takiego stanu go doprowadzę. 8) a znam osoby co mówiły że nie pójdzie... a poszedł. Ze mną jest inaczej ;)

arek17 - 2014-11-24, 14:51

Fakt wiadomo,że nie najlepszym pomysłem zacząć jednego i brać się za drugiego,ale skoro mówi,że nie pójdzie na złom no to pewnie można mu wierzyć :P
Fiat126poznan - 2014-11-29, 01:03

kolega znowu przyjechał mi pomagać przy maluchu :D


Walka z rdzą


A pod farbą szpachla... :roll: Poprawiłem co trzeba.


I poszedł podkład antykorozyjny. Do oklejania została użyta taśma, bo niebieska się skończyła. :mrgreen:


Przód powoli odzyskuje normalny wygląd.


Jedyne miejsce, które mogło zostać dzisiaj pomalowane.


Na razie czerwony dostanie kotki :mrgreen:


i takie tam fotki. Jutro poprawianie naprawianych miejsc i malowanie.







Fiat126poznan - 2014-12-07, 01:41

Zabawa trwa dalej... :roll:

Dzisiaj kolega wpadł i pomógł mi przewieźć maskę :D


Maluch żyje i ma się dobrze, proszę jak wygląda bez maski :D

Ruto - 2014-12-07, 20:38

Dobrze że działasz ;)
+ czerwone najlepsze 8)

Jonasz - 2014-12-07, 21:10

Powoli do przodu :D powodzonka
Fiat126poznan - 2014-12-08, 16:28

Czerwony dostał zapalniczkę z Mitsubishi Colta. Rozbieraliśmy na praktykach na części :mrgreen:


Sprawdzamy czy działa :D Choineczka, którą ojciec w ciężarówce woził 8)



McQueen16 - 2014-12-08, 17:13

Fiat126poznan, zajebista sprawa za ile idzie kupić taką choineczkę ??
Fiat126poznan - 2014-12-08, 17:51

McQueen16 napisał/a:
Fiat126poznan, zajebista sprawa za ile idzie kupić taką choineczkę ??


Ta choinka to jest pamiątka po ojcu. Na allegro idzie znaleźć :)
http://allegro.pl/choinka...4877108041.html

McQueen16 - 2014-12-09, 14:34

Fiat126poznan, dzięki :)
darek1395 - 2014-12-09, 17:03

Mam taką choineczkę w garażu leżeć :D Tyle ,że lampek nie mam na niej :d Diody były potrzebne do czegoś innego :d
Fiat126poznan - 2014-12-09, 18:29

Wpadło CB radio, działa, ale brak anteny :mrgreen: Jeszcze czuć zapach ciężarówki 8) Też mam je od ojca :)

Fiat126poznan - 2014-12-19, 16:24

Montaż lamp przednich. (tak wiem gumy muszę poprawić i wyczyścić) :P


Montaż maski :D


Zderzaka 8)


A efekt końcowy wygląda tak :D


Maska jest w podkładzie więc spokojnie ;)



Adi. - 2014-12-19, 16:25

Fiat126poznan napisał/a:
Montaż lamp przednich. (tak wiem gumy muszę poprawić i wyczyścić) :P

Musisz, to je wyrzucić.

Fiat126poznan - 2014-12-19, 17:11

adi_98 napisał/a:
Fiat126poznan napisał/a:
Montaż lamp przednich. (tak wiem gumy muszę poprawić i wyczyścić) :P

Musisz, to je wyrzucić.


Bez gum to lampy zgubię :E

Bonus - 2014-12-19, 17:34

nie zgubisz, wywal to czym prędzej.
Fiat126poznan - 2014-12-19, 17:35

Bonus napisał/a:
nie zgubisz, wywal to czym prędzej.


Zgubię bo brakują bolce montażowe przy lampach...

Bonus - 2014-12-19, 17:36

:roll: to je dokup i załóż.
Hanss - 2014-12-19, 19:55

To jak to w końcu jest z tą żarówką,jak jest spalona to będzie świecić czy nie? :E
Fiat126poznan - 2014-12-19, 19:59

Hanss napisał/a:
To jak to w końcu jest z tą żarówką,jak jest spalona to będzie świecić czy nie? :E


Nie będzie świecić... :roll: zastanawia mnie tylko problem, że krótkie świecą, a jak zapalę długie to lampa w ogóle nie świeci

Fiat126poznan - 2014-12-22, 21:17

Problem ze światłami rozwiązany. Bezpiecznik nie stykał :E

Kiedyś na szrocie z eleganta wykręciłem białe kierunki :mrgreen: Teraz się przydały. Według mnie jest lepiej :D




Teraz wymienić żarówki i będzie super 8)



Głośniej chodzi... mało mocy ma... patrzę na gwizdek od strony rozrządu. Nie ma oleju. Wziąłem aparat i zrobiłem zdjęcie od strony skrzyni. Jest osrane olejem... No to uszczelka pod głowicę z PZM się przyda, na szczęście mam ich kilka :mrgreen:



No to wykręcimy wydech zobaczymy czy jest szczelny.


Wydech po za małą plamką rdzy jest w porządku. Uff :D


Gaźnik, pokrywa, klawiatura..


No i po głowicy :D Co ciekawe była za lekko przykręcona. Nawet siły nie użyłem :shock: Teraz trzeba nagar z tłoków usunąć 8)


Głowica


Zmienię głowice. Na tą od eleganta co na praktykach dostałem :D


Nowe gumki :shock: Ktoś już tu był !

ikarusenon - 2014-12-22, 22:02

To pewnie ten typek co go wymalował wałkiem a że nie miał klucza dynamometrycznego to bylejak przykręcił tak aby jeździł :P
Fiat126poznan - 2014-12-22, 22:17

ikarusenon napisał/a:
To pewnie ten typek co go wymalował wałkiem a że nie miał klucza dynamometrycznego to bylejak przykręcił tak aby jeździł :P


Pewnie tak :E Przy okazji oddam głowicę do splanowania o 2 mm 8)

Fiat126poznan - 2014-12-23, 14:21

Dzisiaj kolejny pracowity dzień. Śruby od kolanek odkręcone całe 8) Sposób jest prosty. Dużo WD-40 i ruchy prawo lewo i śruba powoli powinna wyjść. Taka moja mała rada ode mnie ;)





Nagar ogarnięty 8) Myślę że starczy :)




Uszczelka już czeka na głowicę :D


Teraz głowicę od eleganta trzeba oddać do planowania i montujemy, uszczelki z PZMotu się przydały 8)


Jak by ktoś potrzebował to mam jeszcze 4 pod głowicę :mrgreen:

Bonus - 2014-12-23, 14:51

Dopiero przy przykręcaniu kolektorów się przekonasz czy jest ok ;)
CZESIO1958 - 2014-12-23, 15:12

Uszczelke bym delikatnie smarem przeleciał.
gelo - 2014-12-23, 15:39


gelo - 2014-12-23, 15:39

Fiat126poznan napisał/a:
Dzisiaj kolejny pracowity dzień. Śruby od kolanek odkręcone całe 8) Sposób jest prosty. Dużo WD-40 i ruchy prawo lewo i śruba powoli powinna wyjść. Taka moja mała rada ode mnie ;)


Ja mam patent na gorąco :) U mnie nie chciało wyjść psikając WD-40 i innymi sposobami, blokowało śrubę w pewnym momencie i by się urwała. Więc odpaliłem malucha bez tłumika żeby się rozgrzał wtedy wyszło bez problemu ;)

Na końcu zamiast śrub zamontowałem szpilki i na to po 2 nakrętki :)

Fiat126poznan - 2014-12-29, 14:51

Głowica od eleganta okazała się zbyt krzywa. Trzeba ją oddać do splanowania. Więc wyczyściłem głowicę od czerwonego FLa :D


Wyglądało to tak:


Po czyszczeniu :D 8)


Osłony popychaczy z nowymi gumkami




Składamy


Dokręcamy kluczem dynamometrycznym


Ustawiamy zawory :)


zakładamy gaźnik, na nowych uszczelkach


Po wszystkim całość wygląda tak :)


Czas na odpalanie :D Niestety akumulator w tym mrozie dostał po dupie :roll: zakręcił dłuższy czas, bo już coś tam było czuć benzynę. Niestety nie dał rady. Koledzy do mnie, że odpalimy na pych. Zgodziłem się. Pchamy na garaże i 3 razy już było słychać silnik niestety coś jest nie tak :shock: a chodził przed wymianą uszczelki normalnie.

Potem przybyła pomoc w postaci Punto na czarnych blachach. Co się okazało była to wnuczka dziadka, który chce mi części podarować do malucha 8) Kręciłem z odstępami dość długo... Filtr paliwa pusty a on tylko kręcił i kręcił... Czyżby pompa się zepsuła? Może paliwa nie podaje?


Próbowaliśmy jeszcze na pych kilka razy ale bez skutku...






Więc wróciliśmy do garażu po drodze próbując odpalić, niestety bez skutecznie :?


Więc schowałem czerwonego do garażu i będe walczyć z odpalaniem silnika jak naładuje akumulator :)

metalworks - 2014-12-29, 18:05

Fiat126poznan napisał/a:
Maska jest w podkładzie więc spokojnie ;)


Jazda z elementami w podkładzie nie jest zalecana, możesz poczytać o tym w necie, są ciekawe opinie na ten temat.

ikarusenon - 2014-12-29, 19:16

metalworks napisał/a:


Jazda z elementami w podkładzie nie jest zalecana, możesz poczytać o tym w necie, są ciekawe opinie na ten temat.


A ja słyszałem opinię że podkład nie jest odporny tylko na uszkodzenia mechaniczne i jeśli jest odpowiednio nałożony można spokojnie jeździć :)

ATi - 2014-12-29, 20:32

Hmm jeżeli jest to zwykły podkład akrylowy, to nie jest on super szczelny i przepuszcza wilgoć, chyba że jest to epoksyd...
Fiat126poznan - 2015-01-05, 19:21

Nie przejmuję się maską mam inny problem... Odpalam malucha i kontrolka oleju nie gaśnie. Mało tego mam na bagnecie mniej więcej połowę oleju (1 litr)
https://www.youtube.com/w...eature=youtu.be

danielewicz - 2015-01-06, 01:48

Zdejmij miskę i zobacz czy zaślepka z wału nie wypadła bądź się uchyliła.
Anzel - 2015-01-06, 06:53

Zdejmij dekiel zaworow i zobacz czy nałożyłeś klawiaturę zaworową na rurkę magistrali olejowej 8)
Fiat126poznan - 2015-01-14, 20:51

Wracając do tematu silnika. Kolega wysłał mi rurkę od oleju. Była już w piątek, ale neta na tydzień mi odcięło...

Małe porównanie :mrgreen:


Wszystko trafiło na miejsce :D


Po regulacji zaworów silnik odpalił, kontrolka zgasła :D


Weekend spędziłem na grzebaniu przy czerwonym maluchu. Wieczorem w sobotę usiedliśmy z kolegami i wspominaliśmy stare dobre czasy :D Zrobił się fajny klimacik 8)


W niedzielę, odkurzyłem wykładziny :D


Zanim wyprałem wykładziny koty się zainteresowały :mrgreen:


Podczas prania :D


No i wyprane 8)


Skułem ten Bitgum czy jak to tam :D (biały kabel to od głośnika)


Prawa strona prawie idealna :shock:


Tu za fotelem malutka rude gówno :twisted:


No i tu nalot :P


Lewa strona była wilgotna, dlatego bałem się skuwać, ale no trudno zacząłem to skończę :P


To mi wpadł śrubokręt... Widać koło :mrgreen:


Tu próba młotka skończyła się tak :D


Tu młotek czy śrubokręt nic nie dał. Trzyma się :D


Tu wpadł śrubokręt...


Tu też za fotelem dziurka


Plan oczyścić, zakonserwować i pomalować na czerwono. Dziurki kolega wytnie i zaspawa. Potem konserwacja i malowanie. W białym zrobiłbym to samo, ale tam chce wymienić całą podłogę, żeby mieć spokój :)

W wolnych chwilach bawię się licznikiem, który znalazłem w piwnicy. Jak będą LEDy to się wyjmie licznik z czerwonego i zrobi się z dwóch jeden i ledowe podświetlenie :D


Tu dziurka, przez którą widać wnętrze :mrgreen:


Zacząłem szlifować blachy







No a potem gaźnik czerwonego szwankował... Więc postanowiłem z 2 zrobić 1 porządny WEBERa :D

Fiat126poznan - 2015-01-16, 17:57

CYNKAL :D


Podłoga oczyszczona


Rdzawe miejsca porządnie oszlifowane, do zdrowej blachy


No to malujemy




Zadbałem o nadkola i ścianę grodziową. Na to przyjdzie biała farba, żeby potem widzieć nowe ogniska korozji. 8)

Adi. - 2015-01-16, 17:58

Co masz za gałkę zmiany biegów? ;)
Fiat126poznan - 2015-01-16, 18:06

Adi. napisał/a:
Co masz za gałkę zmiany biegów? ;)


Nie wiem czy widać, ale SHELLa :D Znalazłem ją w rzeczach po ojcu.

Budzik - 2015-01-16, 20:13

Wyglad taki sam jak Camel 😉
Adi. - 2015-01-16, 20:32

Budzik, Właśnie tak samo pomyślałem ;)
Fiat126poznan - 2015-01-27, 23:23

Podłoga zakonserwowana od wewnątrz. Wnętrze wyprane i poskładane 8) Dorobiłem się prostownika i już nie jest problemem odpalanie tego złośliwego samochodu :mrgreen:


Mam szczęście do częstych usterek i niedomagań tego czerwonego złośliwego i szybkiego malucha... :mrgreen: Co tym razem? Nie odpala. Konkretnie. Wyczyściłem gaźnik skręciłem,
odkręciłem śrubkę od mieszanki o 2,5 obrotu. Sprawdziłem iskrę, naładowałem akumulator. Kręce kręce i nie odpala. Patrzę filtr suchy. To zalałem do cylindrów paliwa,
przekręcam kluczyk i chodzi na chwilę. Już wiem, że zawory ustawione prawidłowo. Paliwa mam 7 litrów w baku. Sprawdziłem 6 pomp paliwa, na żadnej nie chodził.
Rozładowałem akumulator i tyle z tego wyszło. Podejrzewam nieszczelność już nie ciekawie wyglądających czarnych gumowych przewodów wychodzących ze zbiornika. :roll:
Choć po odczekaniu godziny maluch zapalił na 30 sekund. Więc wysunąłem 2 opcje




Więc maluch odmawia współpracy i sygnalizuje to w ten sposób :mrgreen:


Doczekał się również tylnej P4 od białego. Jeszcze lampy pod zderzakiem i będzie git 8)

arek17 - 2015-01-28, 10:39

Zmień sobie tą izolacje co jest od bloku silnika do pompki paliwa na mniejszą powinno pomóc i zasysać paliwo z baku.
Fiat126poznan - 2015-02-02, 16:49

Nie ma ostatnio chęci do pracy. Jeszcze trzeba do sklepu się wybrać po przewody paliwowe :roll:

Zrobiłem za to coś innego. Pożyczyłem od kolegi lewarek i sprawdziłem nadkola.




No spód dobrze zachowany :D


Tu trochę do spawania...


Potem przyszła kolej na tył.


Lewa


I prawa trochę gorsza.


a dzisiaj przepchnięty wrócił za blok. Tylko tymczasowo, przy okazji dostałem koło od pani, która jeździła maluchem. :mrgreen: Niestety felga 13. Opona Dębica, ale laczek. Trzeba na pompować i sprawdzić czy dobra.

Jeszcze miejsce zostawiłem :mrgreen: Maluch się wszędzie zmieści :D

metalworks - 2015-02-02, 21:17

Ja mam nadzieję, że zanim pod auto wchodziłeś to jeszcze podkładałeś coś pod drugą stronę a nie była ona oparta tylko na podnośniku?
synchro - 2015-02-02, 21:47

metalworks napisał/a:
zanim pod auto wchodziłeś to jeszcze podkładałeś coś pod drugą stronę a nie była ona oparta tylko na podnośniku?
Teraz będzie cisza w temacie, bo pewno nic nie podłożył... :roll:

Teraz tak NA SERIO, Fiat126poznan, nigdy takich "konstrukcji" nie wprowadzaj w życie! Jest za krótkie...
Znałem kiedyś kogoś, kogo zgniotło źle podstawione auto.

Fiat126poznan - 2015-02-06, 22:32

synchro napisał/a:
metalworks napisał/a:
zanim pod auto wchodziłeś to jeszcze podkładałeś coś pod drugą stronę a nie była ona oparta tylko na podnośniku?
Teraz będzie cisza w temacie, bo pewno nic nie podłożył... :roll:

Teraz tak NA SERIO, Fiat126poznan, nigdy takich "konstrukcji" nie wprowadzaj w życie! Jest za krótkie...
Znałem kiedyś kogoś, kogo zgniotło źle podstawione auto.


Wiem jak należy robić. Nie wchodziłem pod auto na samym podnośniku. Podkładałem jeszcze 2 koła co miałem w garażu. Spokojnie :mrgreen:

Fiat126poznan - 2015-02-06, 23:55

Mówiłem, że dostałem koło 13 z oponą Dębica :D

Bez kołpaka lepsze :mrgreen:


Wracając ze szkoły wstąpiłem do motoryzacyjnego koło szkoły. Zakupiłem tylko lampę cofania, bo przeciwmgielnej nie mieli


Ładnie się prezentuje


Ale jeszcze lepiej świeci 8)



Fiat126poznan - 2015-02-08, 22:34

Wczoraj znajomy mnie odwiedził elegantem




a dzisiaj sesyjka na śniegu 8)





Fiat126poznan - 2015-02-18, 15:10

Lampa przeciwmgielna naprawiona :)


Z kanistra odpala, z baku nie. Wyregulowałem w miarę gaźnik i teraz muszę się brać za te przewody :roll:

Fiat126poznan - 2015-02-19, 19:32

Dzisiaj kupiłem nową przeciwmgielną firmy WESEM 8)


Relacji z wymiany przewodów paliwowych nie będzie... Nie miał kto mi pstrykać fotek. :roll: ale czerwony już na chodzie 8)
Oczywiście musiałem urwać jedną szpilkę od zbiornika.. Fiat, urwiesz, lub coś ukręcisz zanim coś odkręcisz :mrgreen:
Bak trzyma się na 2 śrubach. Chyba nie powinno się nic stać, a po za tym już ktoś tam grzebał kiedyś, bo wszędzie inne podkładki były i
na jednej śrubie nawet 2 nakrętki...Tak wyglądają stare przewody :twisted:

Fiat126poznan - 2015-02-23, 22:09

Dzisiaj spuściłem trochę paliwa z malucha. Po co? a po to, żeby wyczyścić komorę silnika. Teraz jestem zadowolony 8)

Żółte kable nie są nowe. Tylko wyczyszczone. :D


A nowe lampki się spisują :D Przy okazji trochę go rozruszałem. Zrobione, aż 3 km, silniczek wyregulowany, ładnie pali, czego chcieć więcej? :D

Fiat126poznan - 2015-02-25, 23:33

Ostatnio dostałem Wakumetr. Działający.


Trochę pytań, mała rozmowa i zamiana na obrotomierz 8)


Zamontowany w maluchu :)


I małe testy. :D Skromnie 2,5 tysiąca obrotów, ale na maksa kręci do 4,5 tysiąca tak jak powinno 8)


A tu taka jedna fotka :)


A no i z uchyloną klapą :D

Aron - 2015-02-26, 15:32

Zasadniczo gdyby nie ta czarna maska to sympatyczny :twisted:
Ciasteczkowy - 2015-02-26, 17:36

jak wspomniales wczesniej o motoryzacyjnym pod szkola odrazu mowie "samochodowka" :D
tez tam chodzilem,co do malucha to o niebo lepszy niz bialy...wiadomo sentymentu niema ale stan o niebo lepszy...

Tasok - 2015-02-26, 20:12

Aron napisał/a:
Zasadniczo gdyby nie ta czarna maska to sympatyczny :twisted:


No, nawet koła nie rażą bielą. ;)

Fiat126poznan - 2015-03-05, 22:41

Aa no maskę w swoim czasie się zrobi :>

Myjnia, stacja, wycieczka za Poznań 50 km i 110 km/h, ale czerwone światło :mrgreen: Maluch rozruszany 8)





Fiat126poznan - 2015-03-09, 17:44

Maluch dostał znaczek 126 by FSM


I ledowe podświetlenie :D Nie każdemu się to spodoba :twisted: ale to ma być przydatne na wieczorne naprawy 8)

Fiat126poznan - 2015-03-16, 17:27

Przygotowanie to podstawa :D Po wielu godzinach sprejowania, szpachlowania szlifowania efekt mamy taki :)






No i kolor 8)


Teraz założyć zderzak i listwę na drzwi. Spolerować resztę malucha, żeby kolor się wyrównał :mrgreen:

arek17 - 2015-03-16, 18:38

Jak będziesz tak malował po kawałku to całego z czasem tak wymalujesz :mrgreen: Dobrze wyszło jak na "szprej" :D
przemolas4 - 2015-03-16, 20:07

Szkoda tylko , że farby w spray' u to 1k i nie posiadają utwardzacza 😡 Powodze ia przy dalszych pracach 😊
Fiat126poznan - 2015-03-16, 20:20

przemolas4 napisał/a:
Szkoda tylko , że farby w spray' u to 1k i nie posiadają utwardzacza 😡 Powodze ia przy dalszych pracach 😊


Może i nie mają, ale to czasowe rozwiązanie :E

Fiat126poznan - 2015-03-19, 20:28

Podkład, szpachla, podkład


No i kolorek. Jutro lepsze zdjęcia ;)



Fiat126poznan - 2015-03-20, 13:13

Obiecane lepsze zdjęcie 8)

Bronek - 2015-03-20, 18:22

wymień wreszcie tę uszczelkę bagażnika...
Fiat126poznan - 2015-03-27, 22:35

Bronek napisał/a:
wymień wreszcie tę uszczelkę bagażnika...


Wymienię, zawsze jakoś zamówić zapominam... :E


Więc tak ostatnio byłem na garażach zrobić kilka zdjęć. Mam dobrą wiadomość, bo od 1 kwietnia będe mieć tam garaż :D





Aż kusiło :mrgreen:


No i dzisiaj dostałem paczkę. Były w niej lusterka podgrzewane!


Instrukcja i jedziemy. Trzeba wiercić w zewnętrznym poszyciu drzwi pod podkładką na lusterko. Niestety nie mam jak użyć wiertarki więc pomijam ten punkt i kombinuje.


Wykombinowałem coś takiego. Na kilka dni potem się poprawi.


Po otwarciu drzwi jest ok.


Lusterka czyste nowiutkie :D


Z prawej powtarzamy procedurę montażu




Po sprawdzeniu lusterek, zamontowałem przełącznik do ledów w komorze silnika.

tokiroki - 2015-03-27, 23:09

Nie podoba mi się że kable są tak na wierzchu, i nie przeprowadziłeś je przez drzwi tylko przez flenterkę. Pomysł z lusterkami na plus, jednak wykonanie woła o pomstę do nieba. :E
Fiat126poznan - 2015-03-27, 23:14

tokiroki napisał/a:
Nie podoba mi się że kable są tak na wierzchu, i nie przeprowadziłeś je przez drzwi tylko przez flenterkę. Pomysł z lusterkami na plus, jednak wykonanie woła o pomstę do nieba. :E


Napisałem, że nie mogę skorzystać z prądu, rozwiązanie chwilowe. Poprawimy :roll:

metalworks - 2015-03-28, 10:18

Bardzo fajny bajer te lusterka :)
Mateusz23maw - 2015-03-28, 20:24

Ja wiem czy taki fajny, zbędny bajer na który będzie brakowało prądu jak dla mnie ;)
ATi - 2015-03-28, 20:29

Co do lusterek to zrobiłbym trzeci otwór w drzwiach, by przewód był schowany. ;)
Chciałem zrobić podgrzewane łezki, ale problem z poprowadzeniem kabli. :P

Fiat126poznan - 2015-04-26, 20:29

Nie wiem co miał ten człowiek albo oni w głowie... Nie wiem kto i po co chciał to zrobić, ale dzisiaj w nocy, ktoś próbował ukraść mojego malucha. Otworzył siłą trójkątną szybkę, otwarł malucha a potem zrobił niezły burdel... Nie mógł poradzić sobie z blokadą kierownicy to rozjebał stacyjkę, ale że mu się to nie udało uciekł.. Udało mu się ukraść 5 zł i prawie obrotomierz, bo odkleił go i urwał kable, ale zostawił na podłodze. Ktoś chyba go zauważył i uciekł zostawiając nawet narzędzia w tym złamany śrubokręt w stacyjce. Jakiś amator? :roll:

Rano zastałem taki widok...







Mes - 2015-04-26, 20:42

Takich to tylko lewarkiem napierdalać i patrzeć czy równo puchną :roll:
Adi. - 2015-04-26, 20:53

Co za sierota, że nawet malucha nie umiała ukraść :lol2:
Ale na serio, to dobrze, że tylko takie szkody.

Hanss - 2015-04-26, 21:06

No bo już myślałem że tutaj się nie pochwalisz :E
Cinuz - 2015-04-27, 00:51

Banda idiotów. Pewnie jakieś gówno z napisem JP na bluzie z kapturem na łbie.
CZESIO1958 - 2015-04-27, 05:55

Szkoda gadać kurde
Fiat126poznan - 2015-05-07, 23:52

Starą stacyjkę zdemontowałem po swojemu, bo nie mogłem odkręcić okrągłych śrub :E


Przyszła nowa :D


Montujemy i działa


Dokręcić tylko i gitara


Wujek dobry, wujek kupił lewarek 8)


Wyciągamy silnik, trzeba ogarnąć komorę, głowicę i kilka innych usterek uciążliwych jak choćby przegnita i pęknięta obejma tłumika, głowica itp ...


Wyciągamy rozrusznik


Jakaś godzinka może dwie i slnik samemu wyjąłem 8) w białym to mi kolega pomagał co robił to wiele razy




A zanim wyjąłem silnik to w kwietniu byliśmy na rozpoczęciu klasyków pod stadionem :D




Ogarniamy komorę silnika


Skrzynię też trzeba ogarnąć 8)


Silnik :D



ikarusenon - 2015-05-09, 07:39

Działaj mam nadzieję że porobisz zaprawki w komorze silnika bo widzę trochę się porysowało :P
Fiat126poznan - 2015-05-09, 11:41

ikarusenon napisał/a:
Działaj mam nadzieję że porobisz zaprawki w komorze silnika bo widzę trochę się porysowało :P


Komora jest obecnie przygotowywana pod malowanie. Usunę rdzę z półki koło tłumika, pod nadkolami itp. Każde ognisko korozji zostanie ogarnięte!
Usunąłem te masy z pędzla na nadkolach, bo mnie wkurzało jak to krzywo nałożyli... Strasznie to brzydko wyglądało.


Silnik już prawie ogarnięty, jeśli chodzi o stronę wyglądu 8)

Fiat126poznan - 2015-05-16, 21:05

Więc tak miałem problem ze śrubą na lizaku... wziąłem brzeszczota i przeciąłem śrubę z nakrętką
Gdy śruba się poddała... :D




Skrzynia się czyści, pół osie, pokrywa skrzyni, wajcha od sprzęgła, samolot i wspornik od poduszek do odmalowania na czarno 8)


Tu pomalowany wspornik i nowe graty. Uszczelniacze pół osi mam już wymienione


Belka oczyszczona z powierzchownej rdzy, zabezpieczona i pomalowana


Komora w podkładzie, jutro lakier


Belka ma już kolor do zawiasów, odcieniem się nie różni więc jest dobrze :D

Groszek_Poznan - 2015-05-16, 21:15

spoko projekt :)
gdzie robisz autko ? mozna podjechać ocenić ?

Fiat126poznan - 2015-05-16, 21:44

Groszek_Poznan napisał/a:
spoko projekt :)
gdzie robisz autko ? mozna podjechać ocenić ?


Poznań grunwald zapraszam ulica cześnikowska koło grunwaldzkiej gdzie jest McDonald, stacja BP, Shell i netto :D

Groszek_Poznan - 2015-05-16, 23:04

ale to juz nie dzisiaj :)
zgadamy się jakoś bo nikogo z Poznania tu jeszcze nie znam. A pomóc sobie można wzajemnie w budowie

Fiat126poznan - 2015-05-20, 22:46

Dzisiaj położyłem elektrykę i skrzynia wylądowała na miejscu. Nowe uszczelniacze pół osi, poduszki, lizak, do wymiany zostało łożysko dociskowe sprzęgła i olej :D


Moim zdaniem jest elegancko, ale to sami ocenicie :)

Fiat126poznan - 2015-05-28, 23:19

Komora ogarnięta czeka na silnik 8)


Silnik prawie gotowy. Głowica, dolot, termostat, gumki, uszczelki, obejmy, wydech i można montować motor. Szczotki w rozruszniku nowe, aparat zapłonowy zregenerowany. :)


No wiatraczek wpadł. Przełącznik w liczniku. Teraz tylko kupić taki z symbolem dmuchawy :E


A tu taki tam syf..

Fiat126poznan - 2015-06-13, 22:19

15 letnie sprzęgło z białego jak nowe więc do czerwonego ląduje, silnik przykręcony na nowych poduchach. Narazie pod blokiem, bo prąd z domu trzeba brać :E


Tu zaszły wielkie zmiany! Srebrzanka poszła w ruch :D


Nowe śruby, nakrętki miedziane samoblokujące się na śrubie. Zabieraki na drogę


Nowa uszczelka miski olejowej. Nowe obejmy skręcone na nowych śrubach. Po założeniu głowicy dokręcę śruby i gites :D


Środek wysprzątany, Kable od głośników polutowane. Instalacja radia ogarnięta, teraz granie z 4 głośników 8)


Ogarniamy elektrykę, czyszczenie styków, nowe konektory i tak dalej :D

Fiat126poznan - 2015-06-18, 00:53

17.06.2015
Ogarnąłem elektrykę, miałem zwarcie w lampie tylnej i hamując zapalały mi się postojowe :shock: Jakieś czary :lol: czegoś takiego nie widziałem :mrgreen:

Zamontowałem łącznik skrzyni biegów, obeszło się bez regulacji na poduchach, biegi wchodzą gładko 8)

Kupiłem uszczelki głowicy. Pamiętacie głowicę ze szkoły? Czyszczę czyszczę i :shock: pęknięcia między zaworami... :evil: Głowica od białego urwane śruby... Głowica z czerwonego to samo.. Szukam innej głowicy, możliwe że znowu planowanie mnie ominie :evil: Zlot 4 lipca a maluch ani nie gotowy, ani przeglądu nie przejdzie przez wahacze... Nosz kurde wszystko idzie nie po mojej myśli, do tego światła mijania nie działają przez 2 zepsute pająki pod kierownicę, bo mi styki popaliło przez H4 :evil: Muszę przekaźniki zamontować :roll:


18.06.2015 godzina 00:30
Właśnie zakupiłem używaną głowicę, podobno splanowaną o 2,5 mm. Nie ważne, myślę tylko o tym, żeby założyć sprawną głowicę i dojechać na Rosso :D Głowica dojdzie w piątek, więc na weekend będe mieć co robić 8)

Wyczyszczę ją i zamontuje, kolanek nawet nie ruszam, bo znowu coś zepsuje :E

Michu - 2015-06-18, 11:43

Mało miałem okazji by widzieć splanowane głowice, ale ta wydaje mi się że nie jest w ogóle splanowana :P
Axi - 2015-06-18, 11:50

Ta głowica nie jest planowana
Groszek - 2015-06-18, 11:54

2mm to już nie ma kanałów do gwizdków, a co mówić tutaj :E

Głowica na 100% seryjna.

Peno02 - 2015-06-18, 21:46

Fajnie opisujesz swoją przygodę z maluszkiem. Z dnia na dzień lepiej wyglada :)
Fiat126poznan - 2015-06-18, 22:56

Głowica będzie jutro. To ją wyczyszczę i zmontuje 8) gaźnik na nowych uszczelkach. Wyczyszczony elegancko




Jest nowa uszczelka bagażnika, tylko kołki muszę dokupić bo trzyma się na kilku co zdołałem uratować :E


Wpadły czerwone drzwi 8) na razie tylko na prawą stronę


Grzebiemy grzebiemy :D


Mamy też full serwis :mrgreen:


Tu już wszystko gotowe pod głowicę :>


I przykręcona odmalowana gitara.

Fiat126poznan - 2015-06-23, 15:18

Robota stała, głowicy nie było... Głowica doszła. Wyczyściłem głowicę.




Przygotowałem sobie uszczelki


Gaźnik



Zacząłem składać


Złożyłem wszystko. Odpalam auto coś zgrzyta przy odpaleniu, potem przestaje. Wrzucam bieg sprzęgło puszczam a on stoi i silnik wyje... Wyregulowałem sprzęgło, ruszam na niskich obrotach jest ok, dam więcej gazu i się ślizga sprzęgło... Mówię no kurw. nie wyrobię się na Rosso. 2 tygodnie a samochód takie jaja mi odwala :evil: Szybkie rozeznanie, wiadomość do znajomego "Wyciągaj silnik i zmieniaj sprzęgło" No to pięknie... :roll:

21.06 silnik wyjęty. Sprzęgło wymienione.

22.06 Silnik zamontowany, szybko skręcamy, bo o 17 na kurs na prawko. Patrzę na zegarek 16:20. O kurde muszę iść. Patrzę poskręcane wszystko. To odpalam przejadę się po garażach i zobaczę czy sprzęgło jest ok. Odpalam, żadnego zgrzytu. Jest ok. Ruszam rozgrzał się, dałem więcej gazu i działa, sprzęgło się nie ślizga :D

Silnik na dzień dzisiejszy wygląda tak. Zostało wyregulować lekko sprzęgło, bo na wciśniętej jedynce i sprzęgle auto powolutku rusza. Do tego regulacja skrzyni na poduszkach, bo trochę budą trzęsie, ale to się ogarnie. :roll: W sobotę jedziemy do Koprasa po przegląd i tam na kanale zajmiemy się skrzynią. 8) Tak więc mam nadzieje, że teraz nic nie wypadnie i pojawimy się na zlocie 8)

Fiat126poznan - 2015-06-27, 22:54

Dzisiaj się okazało że rozrusznik z nowymi szczotkami się porządnie zaciął... Zmieniłem rozrusznik i ruszamy na przegląd. Jeszcze po drodze zatankować trzeba było.

U pana Koprasa na miejscu przed przeglądem.






No to ruszamy.


Mały po przeglądzie dostał nalepkę za to, że dzielnie przeszedł :mrgreen: "Zrób to i tam to ale masz pieczątkę"


Źle nie jest :)




Po przeglądzie zwiedzanie atrakcji :mrgreen:


Jeszcze tylko kontrola milicji i można jechać :mrgreen:


A to nowy nabytek (niebieski Trabant) ;)


Wracamy z klimatem 8)

CZESIO1958 - 2015-06-28, 07:15

Przegląd z atrakcjami :D
Gregortech - 2015-06-28, 08:06

Fiat126poznan, Niezłe przygody miałeś hehe. :mrgreen: Niedługo szykuj się na wymianę uszczelki pod głowicą bo założyłeś głowice bez jej planowania :mrgreen: Zrób zdjęcia tego sprzęgła które nie działało. :)
CZESIO1958 - 2015-06-28, 08:17

Nie przesadzajmy z tym planowaniem głowicy przy wymianie uszczelki
Jak jest prosta i bez uszkodzeń to dobrze oczyścić i spoko.
Jak sądzicie czy z każdą głowicą latało się kiedyś do planowania ?
:D

ATi - 2015-06-28, 11:33

Głowica z malucha jest krótka, więc nie ma się za bardzo jak pokrzywić. Rozumiem rzędową szóstkę, chociaż widziałem jak i takich głowic nie planowali i śmigało to parę lat bez problemów. ;)

Co do malucha to całkiem fajny czerwony FL. :)

Fiat126poznan - 2015-07-04, 00:20

Czwartek 02.07.15 Jesteśmy u pana Koprasa i wyjmujemy silnik.


Maluch bez silnika


Motor na stole operacyjnym i działamy. Rozrząd, sprzęgło musi być gotowy!


a w tle :D


No i jest rozrząd


Boże jaki luźny :lol:


Wow... Miałem racje. Słyszałem go. Tym razem trafiona diagnoza! 8)


Montujemy rometa 1984 :)


Trabant wyciągnięty. Odpalony i gotowy do jazdy. Maluch stanął w jego miejscu


Powrót do domu :>


Dzisiaj 03.07 Nie ma czasu na zdjęcia i czyszczenie... Jutro zlot! Składamy. Pan Kopras szuka zimeringu na wałek sprzęgłowy. Potem silnik wsadziliśmy odpalił. Jeździł jeździł i zgasł... Zaholowany do Koprasa okazało się że zassał do kolanka nad gaźnikiem żółtą gumę czyli środek filtra powietrza. Zatkało dopływ powietrza i dupa :mrgreen: Pan Kopras potem wyregulował gaźnik, zapłon, sprawdził zawory i maluch chodzi jak rakieta. Akumulator się ładuje. Lampa do napraw też. Części zapasowe spakowane. Jedzenie na grilla uszykowane. Jutro rano kolega wpada i ruszamy!

To ze składania rozrządu


No i co mogę powiedzieć... aparat padł... W komorze się nic nie zmieniło więc daje starsze zdjęcie. Maluch gotowy na Rosso, więc w tym roku mój maluch tam zawita! :D

Fiat126poznan - 2015-07-09, 22:38

A więc Maluch poskładany przychodzi dzień wyjazdu. Sobota 04.07. Maluch u Koprasa. Pojechaliśmy po niego. Akumulator BOSCH naładowany, to trzeba zamienić akumulatory, odpalić motor, rozgrzać, sprawdzić światła, stan oleju, ciśnienie w oponach i w drogę 8)


Jedziemy jedziemy, 70 km od Poznania nagle kontrolka ładowania :shock: Postój i szukamy przyczyny. Nagle się okazało że kabelek przy rozruszniku (brązowy +) ma urwane oczko konektorowe :roll: To robimy prowizorkę i w drogę :mrgreen: Jeszcze miałem białą koszulkę, to był błąd, bo czerwony stwierdził, że ma za dużo oleju :E


Po drodze, trzeba było przebrać koszulkę. Jeszcze myjnia i prosto do celu :D


Ostatnie kilometry :D




No i wspomniany zlot Rosso. Skromny mało aut, ale super atmosfera 8)


Czarne blachy z białego mu pasują :>




I tak o to mój czerwony trupek zrobił 600 km w 2 dni. Psując się raz, a właściwie drobna usterka, która mogła być szybko usunięta 8)


Po powrocie zamówiłem przełącznik pod kierownicę. Stary ma przepalone styki i światła mijania nie działają... :roll:


Od razu przekaźniki pod żarówki H4, żeby nie popełnić tego samego błędu :lol:


Potem przeglądaj google maps w okolicy gdzie kupiłem czerwonego. Znalazłem go :mrgreen:

Fiat126poznan - 2015-07-29, 17:23

I dorwałem 50/50 8)


Maglownicę też mam :mrgreen:

Rocky - 2015-07-29, 18:41

A uchwyt i obejmy do niej też masz? ;)
Fiat126poznan - 2015-07-29, 20:37

Rocky napisał/a:
A uchwyt i obejmy do niej też masz? ;)


No tego jeszcze nie posiadam :roll: ale wszystko w swoim czasie. Skompletuję to i zmontuje :D

gelo - 2015-07-29, 21:17

Fiat126poznan napisał/a:
I dorwałem 50/50 8)
Obrazek

Maglownicę też mam :mrgreen:
Obrazek


Polecam się na przyszłość :lol2: :E

Rocky - 2015-07-29, 21:59

Obejmy ponoć od Uno pasują,a jeśli chodzi o stelaż,to kiedyś je hacki spawał ;) Musisz się jeszcze wyposażyć w wałek łączący kolumnę z kierownicą z BISa(dłuższy) Końcówki,jeśli nie zdobędziesz od BISa,ponoć pasują od Punto MK1.Tak na przyszłość :)
Fiat126poznan - 2015-08-05, 20:32

50/50 wylądowały na miejscu 8)




Efekt jest zajebisty :D

Szymek8 - 2015-08-05, 20:49

No tak średnio bym powiedział. :luj:
efelek - 2015-08-05, 20:56

Cytat:
Efekt jest zajebisty

Takie mocne 2/10 ;)

Czerwony126p - 2015-08-05, 21:00

Zajmujesz się pierdołami, a lakier aż płacze z bólu.
Depsu95 - 2015-08-05, 23:34

po taniosci zrobilbym polerke chociaz na jakis czas, co do kloszy, to kiedys bardzo mi sie podobali, dzis jednak mowie ze takie sobie, dodam ze fajnie zastapiles ori wkrety do kloszy xD
Fiat126poznan - 2015-08-06, 00:17

Depsu95 napisał/a:
po taniosci zrobilbym polerke chociaz na jakis czas, co do kloszy, to kiedys bardzo mi sie podobali, dzis jednak mowie ze takie sobie, dodam ze fajnie zastapiles ori wkrety do kloszy xD


Patent mojego ojca, w białym jeden klosz też miał blachowkręta z podkładką :E

Depsu95 - 2015-08-06, 16:14

przyznam sie ze w moim wszystkie klosze sa mocowane normalnymi wkretami ze sklepu, ale wszystkie jednakowe i ladne xD
Fiat126poznan - 2015-08-07, 21:08

A co do lakieru... Mam na głowie remont drugiego malucha. Chce zrobić remont białego, potem czerwonego mechanicznie ogarnąć, a blacharkę i lakierowanie w czerwonym zrobi się w przyszłości. Najpierw ma jeździć dobrze i bezpiecznie, bo to chyba ważniejsze od pięknego lakieru


Wracając do czerwonego. Dostał przekaźniki


Nowego pająka :D


Wreszcie mam światła mijania! :mrgreen:


Było też sprzątanie :)


I takie 2 fotki



Fiat126poznan - 2015-08-13, 23:44

Malucha kolegi naprawiłem wpadło 350 zł! Gościu od motoru zapłacił 50 zł za garaż i mam 400 zł na migomat do białego! :D


Potem ogarnąłem czerwonego :)


Kasety przeglądnąłem i natknąłem się na kasetę "To było grane" typowe lata 90! 8)


Potem stacja, myjnia :)


Mała wycieczka po Poznaniu z klimatem i muzyką lat 90! 8)


Filmik z jazdy:
https://www.youtube.com/watch?v=oZzJ2xqrvWc

Zdjęcie pod stadionem :D


Takie tam


Potem ale idzie :E


A tu już wieczorkiem i 110 km/h :mrgreen:


i elegancik spotkany w mieście :P

Fiat126poznan - 2015-08-16, 15:11

Czerwony dostał przycisk klaksonu z napisem FIAT 8)


Miałem po zlocie dokręcić głowicę, ale jakoś okazji nie było. Dzisiaj się za to wziąłem.


Potem skręcanie klawiatury i ustawianie zaworów :)


No i złożone :D

Depsu95 - 2015-08-16, 15:52

czysto masz w komorze :)
metalworks - 2015-08-16, 17:58

Fiat126poznan napisał/a:
mam 400 zł na migomat do białego


Chyba +400zł do kasy zbieranej na miga, za 4 stówy nie kupisz nic porządnego ;)

Fiat126poznan - 2015-08-16, 19:45

metalworks napisał/a:
Fiat126poznan napisał/a:
mam 400 zł na migomat do białego


Chyba +400zł do kasy zbieranej na miga, za 4 stówy nie kupisz nic porządnego ;)


No o to mi chodziło, po prostu źle napisałem :E



Dobra w między czasie byłem w garażu, jak to ja stale muszę coś kombinować z autem :lol2:

Jeździło w białym, na razie będzie w czerwonym :D


Półka uzupełniona 8)


Wrócił znaczek 126 made by FSM :D




I najlepsze wpadła lampa na żarówkę R2. Założyłem żółtą R2 na próbę i powiem, że podoba mnie się to 8) Teraz tylko dorwać drugą żółtą żarówkę i lampę na R2 :E

Fiat126poznan - 2015-08-19, 21:46

Pewna pani stwierdziła, że jej to nie potrzebne, a że mam malucha to mi dała :mrgreen: Nowe halogeny Boscha :D


Znowu zamontowałem lotki na wycieraczki :D


Halogeny zamontowane, doszła też druga lampa R2 i żółta żarówka 8)


Tak to pięknie świecie :> Pod halogeny tylko instalacje muszę zrobić :E

Rocky - 2015-08-19, 21:59

Halogeny tu nie pasują. Pasowałyby,gdyby były mniejsze i nad zderzakiem ;)
Knight_in_fire - 2015-08-20, 20:57

Spoko montaż. W nowoczesnych autach nie tylko halogeny montuje się inaczej. To samo dotyczy silników.
Jareg - 2015-08-21, 14:25

Do żółtych żarówek zdecydowanie pomarańczowe kierunkowskazy i gumy z lamp out ;)
Co do halogenów to zdecydowanie jestem na nie :E

Depsu95 - 2015-08-21, 14:31

przynam sie ze te halogeny tak srednio mi sie podobaja, no chyba ze na gorze
pas masz krzywy czy co że kierunek od str pasażera jest tak dziwnie obsadzony ?
co do żarówek to bardzo fajne :)

Fiat126poznan - 2015-08-24, 13:09

Depsu95 napisał/a:
przynam sie ze te halogeny tak srednio mi sie podobaja, no chyba ze na gorze
pas masz krzywy czy co że kierunek od str pasażera jest tak dziwnie obsadzony ?
co do żarówek to bardzo fajne :)


No niestety maluch kiedyś miał strzała z prawej strony i jest krzywy :E

Jareg napisał/a:
Do żółtych żarówek zdecydowanie pomarańczowe kierunkowskazy i gumy z lamp out ;)
Co do halogenów to zdecydowanie jestem na nie :E


Hmm a mi się tak podoba :P

Zebrała mi się relacja z kilku dni. Pewnego dnia przychodzę do malucha :facepalm:


Próbowałem ją wyprostować tak jak powinna być, ale widać, że jest lekko krzywa, niby pierdoła, ale już mnie denerwuje...


Jako, że halogeny nie miały instalacji. Musiałem ją wykonać sam. No to odkręcamy zderzak


No i elegancko :)


tak to w nocy świeci. Halogenową instalację muszę poprawić, czyli zastosować przełącznik, bezpiecznik i przekaźnik. Na razie nie będzie używana więc luz


Wpadła ramka pod tablicę :)


Szara felga mnie już denerwowała... Miałem podkład, a w piwnicy znalazłem kończący się biały spray i zrobiłem z nią porządek.


Psi psi :mrgreen:


No i elegancko. Oczywiście wentylek i opona nie są pomalowane, bo okleiłem je taśmą malarską, czego nie ma na zdjęciach. Niestety widać jaki maluch jest kolorowy... Zrobię porządną polerkę, ale w przyszłości i tak będzie trzeba go całego polakierować :?


No, więc kupiłem pastę K2 Turbo, czernidło do plastików, a wosk koloryzujący mam w garażu. Do tego nowy wunder baum i miernik uniwersalny, bo nie posiadałem takiego sprzętu.


Jako, że pogoda nie jest najlepsza (chmury, które sugerują, że spadnie deszcz). Stwierdziłem, że zrobię porządek z wnętrzem chociaż. Czernidło czyni cuda. Wycieraczki jak nowe 8)


Podniszczone elementy wnętrza też już tak nie straszą. Czernidło zrobiło swoje :D


Wykładzina bagażnika, to już w ogóle bajka 8) Myjnia, polerka i woskowanie jak pogoda się poprawi :D

Depsu95 - 2015-08-24, 15:08

wszystko fajnie, ladnie, ale nie wiem w jakim stopniu odnowisz lakier pasta tempo
Fiat126poznan - 2015-08-24, 21:10

Depsu95 napisał/a:
wszystko fajnie, ladnie, ale nie wiem w jakim stopniu odnowisz lakier pasta tempo


Odpowiadam na pytanie, pasta K2, wosk, kilka godzin ręcznej pracy, czernidło do plastików i efekt jest taki 8)






W pełnym słońcu tak się prezentuje. W sumie mój aparat dziwne zdjęcia robi na słońcu jeśli chodzi o czerwone lakiery.



Adi. - 2015-08-25, 21:20

Ja bym jak najszybciej wywalił te gumy jednak. Bo to cały efekt psuje.
Depsu95 - 2015-08-26, 22:58

miałem na myśli to że pasta tempo k2 nie jest jakaś super dobra, ale patrząc po zdjęciach efekt przyzwoity ;)
Fiat126poznan - 2015-09-19, 12:20

Czerwony stanął pod blokiem jak biały w 2010 roku


Potem czerwony stanął pod blokiem, jak biały w roku 1997 :D


Boże miejsca się kończą na ulicy :roll:


Pewnie nie kojarzycie, że na drzwiach były czarne plamy farby. Zmyłem je 8)







Szykowałem malucha na zlot w Łodzi, ale niestety kolega z bratem nie wyrobili się ze swoim maluchem i zostałem w Poznaniu :cry: W przyszłym roku, z prawem jazdy już elegancko sam pojadę 8)

A tym czasem wczoraj się działo, kupione 3 litry bitexu :-D


To działamy czyszczenie nadkoli 8)




No i efekt po malowaniu bitexem, brudna robota, ale warto było 8)








Powiem szczerze, że wreszcie to jakoś normalnie wygląda 8) Teraz tylko podłogę zabezpieczyć i zimę przetrwa :D

Depsu95 - 2015-09-19, 13:08

no ładnie ładnie, łatane miałeś nadkola z tyłu nad sprężyną ? Podłoge też konserwujesz ?
Fiat126poznan - 2015-09-19, 13:13

Depsu95 napisał/a:
no ładnie ładnie, łatane miałeś nadkola z tyłu nad sprężyną ? Podłoge też konserwujesz ?


Nad sprężyną nic nie było robione. Podłogę też zakonserwuję, tylko muszę na kanał wjechać :)

Depsu95 - 2015-09-19, 13:32

pytam o to miejsce bo u mnie należy już wstawić kawałek blachy, ciekaw jestem podłogi od spodu, ale jak będę konserwował przed zimą to będzie widać xD
danielewicz - 2015-09-19, 18:07

Robota na plus, szkoda tylko że wybrałeś bitex.
Fryta96 - 2015-09-23, 13:24

Dziś chyba go widziałem pod warsztatami szkolnymi Samochodówki w Poznaniu obok ronda Starołęka :D Mój Szerszeń stał pod szkoła. ;)
Jareg - 2015-09-23, 16:04

danielewicz napisał/a:
Robota na plus, szkoda tylko że wybrałeś bitex.

A co powinien wybrać? :)

Emilienko126p - 2015-09-23, 16:16

Jareg ja u siebie na dupowza wybrałem Novol Gravit i jeszcze jakaś inna firma, pod pistolet oczywiście. ;) Ważne że zabezpieczone choć trochę przed solą.
Jareg - 2015-09-23, 17:43

Emilienko126p napisał/a:
Jareg ja u siebie na dupowza wybrałem Novol Gravit i jeszcze jakaś inna firma, pod pistolet oczywiście. ;) Ważne że zabezpieczone choć trochę przed solą.

No właśnie o to chodzi że nie mam sprężarki :|

Fiat126poznan - 2015-10-14, 10:20

Fryta96 napisał/a:
Dziś chyba go widziałem pod warsztatami szkolnymi Samochodówki w Poznaniu obok ronda Starołęka :D Mój Szerszeń stał pod szkoła. ;)


Wiedziałem, że znajdę właściciela tego zielonego malucha :mrgreen:


Więc po konserwacji nadkoli przyszedł czas na wahacze, rozmowa z mechanikami, kilka telefonów i wycieczka do szkoły :D


Po drodze zaczęła nas wkurzać kontrolka zwana rezerwą :roll:


I 3/4 zbiornika :D


Maluch dojechał 8)


Maluch na podnośnik, aż cud że jest go za co podnieść z tyłu :mrgreen:


Tak było




Majster Zyga przyszedł, pociął, powiercił, oczyścił i pospawał :D


Moje praktyki wyglądały tak, że miałem to tylko poskładać do kupy 8)




Biały dostał nowe daszki, a stare trafiły do czerwonego :)


Potem tylko myjnia 8)


No i jeszcze powrót z praktyk do domu 8)


Potem się trochę korkowało


aż na końcu porządny postój...


Teraz was zaskoczę :mrgreen: Czerwony wjechał na kanał w nowym garażu :D


Po czyszczeniu wahaczy


Farba antykorozyjna i pędzel w dłoń! Potem podłoga i wahacze w bitex


Chciałem wymienić tylko płyn hamulcowy, bo w szkole wykazało 2,5% wody w płynie hamulcowym, z resztą kolor ciemny też podpowiadał, że trzeba wymienić :roll: Niestety odpowietrzniki tylnych kół okazały się zjechane lekko :shock: Zamówiłem przewody hamulcowe, cylinderki i płyn. To rozbieramy...


Nie był najgorszy, ale rozkręcić się nie dało...



Potem nowe przewody :D Nie ma pokazanej lewej strony, ale też wszystko nowe ;)










Cylinderki tylne też nowe




Potem odpowietrzanie na nowym płynie oczywiście


Testy hamulców, demontaż przednich halogenów i czerwony tymczasowo do 2 garażu. :D Niestety garaż bez kanału muszę oddać, więc czerwony stanie na dworze. Dzisiaj mam zamiar ogarnąć podłogę i pomalować bitexem. Czeka mnie jeszcze demontaż gaźnika, bo chyba dysza wolnych obrotów się przytkała. Silnik chodzi tylko na ssaniu.

Fryta96 - 2015-10-14, 12:14

Zyga wszystko pospawa. Ładny Fiacik :)
Fiat126poznan - 2015-12-02, 20:00

Mama kupiła w prezencie pokrowiec na aku :D


A ja dorwałem szyby uchylne z rocznika czerwonego! 8)




Kupiłem te plastikowe kołki potrzebne do montażu


Trzeba wyjąć szyby... jak tu się do tego zabrać, odgiąłem uszczelkę, a drugą ręką popchnąłem szybę, jak wyleciała to prawie spadła na ziemię, na szczęście złapałem :E




Kołki wbite.


Godzinka kombinowania, bo nie bardzo wiedziałem co i jak. No i szyba zamontowana :D






Pomyślałem, że drugą stronę sobie odpuszczę, bo się ściemnia, ale po chwili stwierdziłem, że jak już wiem co i jak to zrobię za jednym zamachem szybko i pójdę do domu. No i pach lewa szyba wyleciała. :D Swoją drogą lotka się przydaje :mrgreen:


15 minut i szyba na miejscu :D






Czerwony żyje jak widać, po za montażem szyb uchylnych wystąpiły 3 awarie... Lewa szyba odmówiła współpracy z tym metalowym mocowaniem... :roll:


Gaźnik mimo czyszczenia nadal nie trzyma wolnych obrotów :evil: No i stacyjka padła, nie ma prądu na zapłonie...


Jakość zdjęć nie powala, bo się ściemniło, a mój alcatel robi tylko dobre zdjęcia jak jest jasno, albo super światło... :lol2:



CZESIO1958 - 2015-12-03, 06:23

Nie ma tak lekko.
Zawsze równowaga , coś na plus, coś na minus :D

efelek - 2015-12-03, 08:54

Sprawdź dysze wolnych obrotów ;) A głównie oring na niej ;)
Fiat126poznan - 2015-12-10, 21:10

Uporałem się z wolnymi obrotami. Syf i oring był przyczyną ;)

Jest radio Pioneera! :D (alcatel coś świruje ze zdjęciami)


Kostki są


Głośniki na tył 8)


Zamontowane 8)


Eleganckie podświetlenie :D


I choineczka jak rok temu :)

Mateusz23maw - 2015-12-10, 21:15

Hmm nowy Pajoniej i takie głośniczki? :D
Fiat126poznan - 2015-12-10, 21:19

Mateusz23maw napisał/a:
Hmm nowy Pajoniej i takie głośniczki? :D


Dobrze gra, z przodu mam jeszcze 2 głośniki więc nie narzekam :D

Fiat126poznan - 2015-12-27, 17:19

Do malucha wpadł bagażnik dachowy 8)




Świątecznie :D


Maluch dostał nowe lusterko z lampką. Stare było pęknięte.


Dmuchawę bez osłony zastąpiłem dmuchawą z osłoną co by mi nic nie trzaskało o plastikowe łopatki


Wróciłem też do gałki Shella 8)


Dostałem za darmo takie wycieraczki. Więc te z białego do piwnicy.


Wreszcie dorwałem na tył pasy :D






Ogarnąłem trochę silnik i wymieniłem przednie głośniki 15W na 50W, które przywiózł mi kuzyn ze szrotu, na którym pracuje :D Zdjęć głośników nie mam, ale wreszcie audio tył 2x 40W i przód 2x 50W porządnie gra 8) Zdjęcia robiła moja nowa Xperia M2 8)

LaserDGL - 2015-12-27, 19:14

Super! choinka wymiata :mrgreen:
Jakaś polerka by się chyba przydała ;) :?:

lukio - 2015-12-27, 22:58

LaserDGL napisał/a:
Super! choinka wymiata :mrgreen:
Jakaś polerka by się chyba przydała ;) :?:

x2

Maverin21 - 2016-01-01, 23:55

Czym oczyszczałeś wahacze przed farbą antykorozyjną szczotka na wiertarce ? P>S Jaka to farba antykorozyjna ?
Fiat126poznan - 2016-03-07, 01:11

Maverin21 napisał/a:
Czym oczyszczałeś wahacze przed farbą antykorozyjną szczotka na wiertarce ? P>S Jaka to farba antykorozyjna ?


Farba cynkal, tak głównie papier ścierny, szczotka i jechane ;)

Maluch sprzedany jak wiadomo. Wyjete wszystko co moje i poszedł. :) Podobno remont dostanie :)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group