.::Rezerwa 126p::.
BEZ KOMUNISTYCZNEJ ADMINISTRACJI

Rezerwa126p.pl - Pomysł na: Wyjazdowa Lista Ratunkowa

bzyku - 2014-07-22, 22:36
Temat postu: Pomysł na: Wyjazdowa Lista Ratunkowa
Witajcie, jak pewnie niektórzy wiecie (zapewne ci co byli na Węgrzech ;) ) miałem tą niebywałą okazje pomóc usunąć usterkę u "SZ.P Szakal". Wpadłem na co prawda nie mój autorski pomysł, gdyż widziałem coś takiego na innym forum, a mianowicie stworzyć bazę kontaktów do osób z poszczególnych województw i miejscowości, czyli WYJAZDOWĄ LISTĘ RATUNKOWĄ.

Jakby to miało działać? Otóż każdy, dobrowolnie podałby swój numer telefonu, województwo i miejscowość np.
1. bzyku / Śląsk / Częstochowa / 666 666 666 :twisted:

Może, żeby nasze numery nie dostały się w niepowołane ręce, dostęp do listy były tylko dla osób, które się na nią wpisały?

Wiadomo, dużo osób z forum się zna, ale nie każdy ma do każdego numer, a na różne zloty i wypady Maluchami jeździmy i nigdy nie wiadomo co pier... ekhem się posypie :mrgreen:

Czekam na odzew w tej sprawie! :D

xemup - 2014-07-22, 22:47

Też o tym rozmawialiśmy po drodze :)

Pytanie tylko, jak to zrobić, żeby numery nie wpadły w niepowołane ręce, ale żeby też każdy mógł w razie potrzeby mieć do nich dostęp? Czy zamknięte forum dostępne tylko dla osób które zadeklarują że chcą być na liście będzie ok?

Groszek - 2014-07-22, 22:52

Myślę że wystarczy to że dostęp do forum mają tylko zalogowani użytkownicy. Nie wiem czy komuś chciałoby się przewalać forum w poszukiwaniu nr tel dla żartów jak na allegro i olx mają ich na pęczki...

Pomysł zacny!

Krzysztof0430 - 2014-07-22, 23:04

Groszek napisał/a:
Myślę że wystarczy to że dostęp do forum mają tylko zalogowani użytkownicy.
dostęp dostępem do pod forum ale jeszcze pod forum musiało by być niewidoczne dla niezalogowanych, żeby kogoś z zewnątrz nie kusiło się zarejestrować tylko po to żeby mieć wgląd do listy z numerami.
Adi. - 2014-07-22, 23:46

Według mnie to bardzo dobry pomysł.
xemup napisał/a:
Czy zamknięte forum dostępne tylko dla osób które zadeklarują że chcą być na liście będzie ok?


Według mnie to najlepsze rozwiązanie ;) Sam chętnie się na takiej liście zadeklaruję :)

rządek - 2014-07-22, 23:50

A nie da sie zrobić grupy użytkowników i Ci co bd w grupie dają swój kontakt i tylko oni mają dostęp do tematu z numerami.

Jestem za !

synchro - 2014-07-23, 11:44

rządek napisał/a:
A nie da sie zrobić grupy użytkowników i Ci co bd w grupie dają swój kontakt i tylko oni mają dostęp do tematu z numerami.
Moim skromnym zdaniem, nr tel. nie publicznie, bo zawsze znajdzie się menda, która ma dużo czasu i czerpie przyjemność z dokuczania. Przykładem są tu rejestrujący się tylko po to, aby pospamować i pisać debilne tematy.
Adi. - 2014-07-23, 11:49

synchro, Ale przecież można dać dostęp do tej listy tylko osobom, które już na forum trochę są, myślę, że wtedy nikt nie będzie w ten sposób zagospodarowywał wolnego czasu ;) Pomysł Pumexa z zamkniętym forum wydaje mi się bardzo trafiony ;)
Adaśko - 2014-07-23, 12:28

Również jestem za. Osobne podforum z dostępem od powiedzmy ~ 50 postów.
Delmut - 2014-07-23, 12:51

Adaśko napisał/a:
Również jestem za. Osobne podforum z dostępem od powiedzmy ~ 50 postów.

I przynajmniej pół roku obecności na forum...

Hanss - 2014-07-23, 13:07

Jestem za.Czasami się może przydać.
Adaśko - 2014-07-23, 16:57

No to co banministracjo, trzeźwiejemy i do pracy! :)
Tasok - 2014-07-23, 19:41

Komu mam wysłać swoje namiary? Można dzwonić o każdej porze, jak tylko będę w stanie to pomogę!
xemup - 2014-07-23, 20:49

Dajcie mi się ogarnąć po powrocie i będziemy działać :)
GPS - 2014-07-23, 23:40

Pomysł zacny, więc popieram ;) A co do technicznego aspektu to proponuję dostęp tylko dla osób które podają kontakt do siebie, oczywiście kontakt powinien być potwierdzany przez któregoś admina/moda i dopiero wtedy taka osoba otrzymywałaby dostęp. Myślę :idea: że takie rozwiązanie wyeliminowałoby troli.
Maksior - 2014-07-24, 00:18

Albo zrobić tak, że dane będą od grupy "Miłośnik126" wzwyż bo z tego co zauważyłem to mocniejszy pomarańcz przyznajecie osobom, które były na jakimś zlocie spocie (przynajmniej w moim przypadku tak było :E ) ?
Nikita - 2014-07-24, 02:35

Maksior napisał/a:
dane będą od grupy "Miłośnik126" wzwyż


popieram bo wtedy wiadomo że są to ludzie którym można zaufać i że są to ludzie którym zależy :D

dodatkowo połączył bym to z pomysłem obecności na forum powyżej pół roku i najmniej 100 wypowiedzi :D

Ewa AKA Kaja - 2014-07-24, 09:25

Ale wysokie wymagania wymyślacie :P A co jeśli ktoś nie jeździ na spoty/zloty, mało udziela się na forum ale chciałby dostęp do namiarów aby w razie "w" mieć do kogo zadzwonić? :)

Ja jestem za tym żeby kluczem otwierającym dostęp było podanie swojego numeru telefonu.

Anzel - 2014-07-24, 09:39

Ewa AKA Kaja napisał/a:
Ale wysokie wymagania wymyślacie :P A co jeśli ktoś nie jeździ na spoty/zloty, mało udziela się na forum ale chciałby dostęp do namiarów aby w razie "w" mieć do kogo zadzwonić? :)

Ja jestem za tym żeby kluczem otwierającym dostęp było podanie swojego numeru telefonu.



Moim zdaniem wystarczy pierwsza "zasłużona" ranga,czyli Miłośnik 126p.Aby ją zdobyć,trzeba (chyba?) załozyć temat o swoim wozie oraz zamówić wlepkę - minimum wysiłku,który i tak jest obcy wszelkim randomom zakładającym tylko tematy w giełdzie.

tokiroki - 2014-07-24, 16:00

Anzel napisał/a:
Aby ją zdobyć,trzeba (chyba?) załozyć temat o swoim wozie oraz zamówić wlepkę
Z własnego doświadczenia wiem że nie. ;)
Adi. - 2014-07-24, 16:02

Według mnie nie ma co kombinować z rangami, tylko ustalić wymaganą ilość postów, wymagany czas obecności na forum i podanie własnego numery, to powinno być wyznacznikiem dostępu do tej listy ;)
kapsel - 2014-07-24, 18:45

Liczba postów to zdecydowanie złe kryterium, według mnie do bazy powinni mieć dostęp Ci od rangi Miłośnik wzwyż. Trzeba zrobić po prostu selekcję w tej randze - wywalić nieaktywnych i po prostu zwracać większą uwagę przy dodawaniu do niej nowych użytkowników.
Adi. - 2014-07-24, 18:49

Dobrze mówisz, jeżeli będzie większy nadzór nad tą rangą to ma to sens. No i chyba do tej bazy powinni mieć dostęp użytkownicy, którzy sami dodali swoje numery ;)
kapsel - 2014-07-24, 18:51

Tak, aczkolwiek pamiętajmy, że każdy może być w stanie zaoferować różnego typu pomoc (np. jedni poratują częściami i narzędziami, drudzy wiedza, a inni noclegiem), to też będzie trzeba uwzględnić.
Adi. - 2014-07-24, 18:54

Według mnie, uwzględnić trzeba jeszcze to, żeby podawać obok miejscowości w której mieszkamy najbliższe większe miasto, powinno znacznie ułatwić to szukanie później pomocy.
kapsel - 2014-07-24, 18:57

Dobry pomysł, biorę się za wywalanie nieaktywnych userów z grupy.

edit:
zrobiłem porządek w grupie, zaraz założę już konkretny temat.

bzyku - 2014-07-24, 22:14

:lubieto:

edit: Jakby była potrzebna jakaś pomoc w ogarnięciu tego tematu, to zgłaszam się na ochotnika! :D

kapsel - 2014-07-24, 22:34

czekam na pewną rzecz i zaczynamy działać, mam już to w głowie mniej więcej ułożone ;)

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group