.::Rezerwa 126p::.
BEZ KOMUNISTYCZNEJ ADMINISTRACJI

Nasze pojazdy z epoki - Synchro's rower trip

synchro - 2014-05-04, 20:26
Temat postu: Synchro's rower trip
Postanowiłem opisać moje kolejne hobby, jakim są rowery. Interesuje się przede wszystkim wyrobami ZZR, Rometa i FSM.

1. ROMET WIGRY 3 z 1984r.
Dostałem go w gratisie przy kupnie z 2szt. Karlików. Miał iść na wagę z resztą dziadostwa, które co jakiś czas zbiera się w garażu. Zacząłem go rozbierać i w pewnym momencie zrobiło mi się go żal. Postanowiłem dać mu nowe życie. Wybrałem też nowy kolor z palety FSO, tj. L79 - żółty bursztyn. Tu muszę podziękować Pietrkowi, który go polakierował :) .
Na początku:


Obecnie:


2. Drugim rowerem jest FSM KARLIK 21. Jeden z bliźniaków, kupionych "na spontana". Tego nie trzeba było lakierować, ani odnawiać, bo jest w stanie bardzo dobrym.



Tu zdjęcia z dzisiejszej przejażdżki :)



Resztę rowerów postaram się opisać w niedługim czasie.

Surfer - 2014-05-04, 20:47

Dzisiaj było super musimy to powtórzyć!
:lol:

synchro - 2014-05-04, 21:06

Surfer napisał/a:
Dzisiaj było super musimy to powtórzyć!
To następnym razem granatowy i czerwony 8)
Shakil1990 - 2014-05-04, 22:40

Super rowerki! Wracają wspominania z dzieciństwa :P

Chyba sobie taki sprawię :P

Bonus - 2014-05-04, 22:43

Kolekcję widziałem na własne oczy i robi robotę, a dodatkowo przejechałem się Karlikiem było komforcikowo :)
Baki94 - 2014-05-04, 22:46

Wigry mieli jaja! Skąd masz takie opony?! :shock:
Swojego następnego składaka też walnę na żółto.

Kuba. - 2014-05-04, 23:11

chyba zaczne kolekcjonować rowery... :mrgreen:


Super wyglądają! :)

krosek97 - 2014-05-04, 23:16

kolekcja ładna i te białe oponki mmm , mam takiego Wigry 3 w oryginalnym kolorze zielonym fluorescencyjnym ,leży sobie na strychu :P chyba go wygrzebie i złożę.
synchro - 2014-05-05, 00:16

Ooo, fajnie, że Wam się podobają :D Dziś widzieliśmy i słyszeliśmy różne opinie podczas przejażdżki:
- Ty patrz jakie rowery!, ale ten żółty wigry jest zajebisty!,
- Inni natomiast patrzyli, na nas, jak na biedaków, których nie stać na górala z hipermarketu :lol2:

Co do jasnych opon, to kupiłem je kiedyś na "pchlim targu". Troszkę z sentymentu, bo jak byłem dzieckiem, to mój ojciec miał wigry z identycznymi oponami. Ja wtedy miałem niebieskiego FSM Reksia. Mój pierwszy rower, na którym nauczyłem się jeździć na 2 kołach. Reksio był niebieski z szarym siodełkiem, białymi rączkami i także miał szare opony. Do tego akcesoryjną lampkę przednią na baterie, tzw. rakietę. Fajnie się wspomina takie chwile, z perspektywy czasu :)

pietrek - 2014-05-06, 12:29

nie będe gorszy :lol2:



T_NIK - 2014-05-06, 12:30

pietrek napisał/a:
nie będe gorszy :lol2:


Obrazek


Brakuje Ci chyba jakiegoś elementu który ma wpływ na komfort jazdy :D

synchro - 2014-05-06, 13:23

T_NIK napisał/a:
pietrek napisał/a:
nie będe gorszy


Obrazek


Brakuje Ci chyba jakiegoś elementu który ma wpływ na komfort jazdy


Na tym zdjęciu Pietrkowy Sokół jest jeszcze w wersji "rower biegowy" :lol: . Orginalne opony Degum z białym rantem, to jest to, czego brakuje mojemu. Biały kruk! :P

FreddieM - 2014-05-06, 13:54

synchro, ten żołty jest niesamowity! :shock: :shock: :shock:

Chyba czas odświeżyć mojego Apollo! :)
nawet głupimi rowerami potraficie zakręcić w głowie :)

synchro - 2014-05-06, 14:17

FreddieM napisał/a:
synchro, ten żołty jest niesamowity!
Dzięki :) 7 mięsiecy trwało, zanim zebrałem wszystkie potrzebne rzeczy, aby wyglądał, jak obecnie.

FreddieM napisał/a:
Chyba czas odświeżyć mojego Apollo!
No napewno!!! Potem nawet może stać w pokoju i cieszyć oko :)

FreddieM napisał/a:
nawet głupimi rowerami potraficie zakręcić w głowie
Spróbuj pojeździć. Całkiem inny styl jazdy, niż na rowerze teraźniejszym. Niby bliżej domu się kręcisz, ale i tak idzie narobić troszkę km. Do tego w TAKI sposób 8)
HuBeRt - 2014-05-06, 15:32

Nie no rowerki robią wrażenie zwłaszcza ten żółty wigry 3 i czerwony :D
Budzik - 2014-05-06, 19:14

Moja babcia ma Sokoła III :mrgreen:
synchro - 2014-05-06, 22:28

Budzik napisał/a:
Moja babcia ma Sokoła III :mrgreen:

Masz jakieś foto? :P
Dziś wygrzebałem mojego Sokoła z zamiarem wyczyszczenia go, ale skończyło się na rozkręcaniu i zmywaniu starego lakieru z Universala Pierka.

wilq1902 - 2014-05-06, 22:39

Klimatyczna kolekcja :D
Budzik - 2014-05-06, 23:34

synchro napisał/a:
Masz jakieś foto?

Nie :/
Ale wiem,że cały czas nim śmiga na działeczkę, jak byłem młodszy to też nim latałem :mrgreen:
A dziadek ma jakieś wigry :)

ignac2004 - 2014-05-07, 06:42

Zestaw mega dobry ;) Nie wiem jak to jest ale nas też interesują tylko rowery ZZR.
No i jedna Ukraina jest jeszcze, którą zresztą wczoraj odkurzyłem :mrgreen:

pietrek - 2014-05-07, 08:30

synchro napisał/a:
skończyło się na rozkręcaniu i zmywaniu starego lakieru z Universala Pietrka.


Nie skończyłeś! :lol2:

PS. Kupię tylne koło 28 z wolnobiegiem i przerzutkę.

synchro - 2014-05-07, 10:11

pietrek napisał/a:
Nie skończyłeś!
Bo mi się spać już chciało, a zmywacz, też był "śpiący" :E
synchro - 2014-11-27, 21:19

Dawno nic tu nie aktualizowałem, a troszkę się działo. Przybyło jednośladów. Staram się szukać kompletnych rowerów.
Jednym z nich jest eksportowy Wigry3 Supercycle z 1980roku. Pod tą nazwą Romet eksportował te rowery do Kanady.
Zdjęcia zaraz po kupnie, jeszcze, jak był cały.


Jako, że ostatnio zrobiłem się leniwy, to mając wolne popołudnie, bawię się. W chwili obecnej w/w mam rozłożonego na części pierwsze. Czyszczenie i polerowanie.


Potem zaprawki, smarowanie i regulacja.

Michu - 2014-11-27, 21:21

Ale ładny :o I kompletny max :o
tomek458 - 2014-11-27, 21:22

Bardzo ładny Supercycle. Trochę dziwne miejsce na naklejkę Supercycle. Dotąd widywałem ją na rurze podsiodłowej.
synchro - 2014-11-27, 22:16

W ogóle, to może na wiosnę zrobimy sobie spota rowerowego? Nie wiem dlaczego, ale chodzi mi po głowie Pszczyna :P
tomek458 - 2014-11-28, 06:41

Możemy coś pomyśleć. W Pszczynie jestem prawie codziennie, więc mi pasuje.
synchro - 2016-12-11, 17:42

Aktualizacja :)

Supercycle dawno złożony i jeżdżony co jakiś czas. Brakuje mi tylko naklejki na główkę ramy, ale to zostawiam na kiedyś...


Jedna jesienna przejażdżka:

[

Obecnie żółte Wigry3 ma już koła zgodne z rocznikiem. Jakiś czas temu wpadło mi w ręce tylne nowiutkie z epoki:
.

Kolejny z moich rowerów, to Wigry - Junior z 1976r. Cały w oryginale, łącznie z oponami
i zestawem narzędzi, który w tym czasie w Wigrach był przechowywany w ramie i dostępny po rozłożeniu zawiasu.

Tu zaraz po zakupie:

i teraz:


Obecnie "lecę na stereo" i dłubię sobie przy dwóch rowerach na raz. Jeden to Romet Sokół, a drugi to Sokół - Lux, z przerzutką planetarną w tylnej piaście. Oba wyprodukowane w 1973r. Ich Foty jakieś wrzucę z czasem, jak i kolejnych rowerów.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group