.::Rezerwa 126p::.
BEZ KOMUNISTYCZNEJ ADMINISTRACJI

Wersje maluchów - 650 E l ?

siwyZ - 2009-12-09, 16:50

wujek to niebyła szara klapa ino bardziej taka niebieskawa i to w dodatku wyblakła a znaczek z niej wygladal dokładnie tak :mrgreen: :lol: i tez dostałem klina bo za chusteczke niewiem coto za wersja była , a sam napis EL albo EI nie jest domalowany :roll:

Acha klapa była na bank z Fl a wiec niebyła to wersja elegant


kapsel - 2009-12-09, 18:29

EI to wersja inwalidzka ;)
Klakier - 2010-07-25, 14:32

franeeek napisał/a:
Widziałem dzisaj na spacerze malucha do połowy wrośnięty w ziemię, a na klapie było napisane 650 LI, był na zderzakach P4.


Chyba EI, była to wersja Inwalidzka ;)

siwyZ - 2010-07-25, 21:22

Klakier napisał/a:
Chyba EI, była to wersja Inwalidzka ;)


Zgadza sie napewno było EI czyli wersja inwalidzka nawet sam kiedys ten temat poruszyłem bo mam takowy emblemat :)

No to łączę z tamtym tematem żeby syfu nie było ;) //pumex

franeeek - 2010-07-25, 22:08

hehe przy okazji przyczję czy ma w środku jakieś udogodnienia czyli tą wajchę od gazu
Moch - 2010-07-26, 15:40

Ekonomiczna głowica, FLowskie nadwozie, Inawalidzkie wyposażenie fabryczne, opracowane we współpracy z OBR S.M. < sposób montażu >
kaszlak_maniak - 2012-10-22, 23:14

Trochę odkopię.

Większość zapewne wie, jak wygląda w środku 126p w wersji inwalidzkiej. Był to samochód dla osób z niedowładem lub brakiem nóg i miał ręczne sterowanie tym, za co odpowiadają pedały w normalnym samochodzie.



A spotkał się ktoś kiedyś z czymś takim?



Samochód jest na terytorium, pojawił się tam już jakiś czas temu, ale dopiero teraz przypomniał się przypadkiem, wyszedł z fabryki też jako EI, ale jak widać jest przystosowany dla osób z niedowładem, lub brakiem prawej ręki, gdzie zmiana biegów odbywa się nogą. Właściciel twierdzi, że to wyrób fabryczny. Nigdy więcej nie spotkałem się z taką wersją, książka napraw jaką posiadam opisuje tylko mechanizm z pierwszego zdjęcia. Ciekawe, czy fabryka oferowała coś takiego na jakieś specjalne zamówienie, czy to jednak nie jest wyrób fabryczny. No i ciekawe, w jaki sposób to działało. Ze zdjęcia można się domyślić, że przy pomocy stopy można było wykonywać ruchy lewarkiem w przód i w tył, ale jak poruszać nim na boki, a zwłaszcza wrzucić wsteczny?


Wracając jeszcze do pierwszego zdjęcia - zazwyczaj taki mechanizm widywałem w FLach. Wszystkie FLe, które widziałem, które wychodziły jako inwalidzkie, miały konsolę środkową i półkę z głośnikiem montowaną od ST. Ktoś kiedyś napisał, że były one montowane z tego powodu, że z mechanizmu ręcznego sterowania nie dało się korzystać, bo konsola środkowa przeszkadzała, ograniczała ruchy drążka. Na tym zdjęciu jest konsola elegantowska i widać, że chyba jednak nie do końca była to prawda. :E

Madd - 2012-10-27, 21:26

Cytat:
przy pomocy stopy można było wykonywać ruchy lewarkiem w przód i w tył, ale jak poruszać nim na boki, a zwłaszcza wrzucić wsteczny?


Może to tiptronic :mrgreen:

kaszlak_maniak - 2012-10-27, 21:41

Eeee eee, już wiem trochę więcej od samego właściciela. Tam sprężyna inaczej niż w zwykłym 126p odbijała lewarek w pozycję między 1 a 2 bieg, do 3 i 4 wystarczyło go popchnąć kolanem, a przy wrzucaniu wstecznego niestety trzeba było sobie pomóc drugą ręką.
dieludolfs - 2012-10-28, 10:28

A może ma ktoś zdjęcia, jak dźwignia do sterowania hamulcami, sprzęgłem i gazem jest zamocowana przy pedałach?
zolwik - 2019-02-23, 21:08

Zimno jest ale za ostrzałem szpadel i odkopalem :lol2:
Bo nie ma sensu nowego tematu zakładać :facepalm:


Ma ktoś z forum malucha w wersji EI?
Interesuje mnie czy wszystkie te wersje mały w DR lub na Tabliczce znamionowej odpowiednie info o tej wersji?

Kubica - 2019-02-24, 22:09

Ktoś kiedyś miał, nawet udzielali się na forum, ale od kilku lat nie widzę tych ludzi tutaj. Nawet prowadziłem jednego z tych fabrycznie inwalidzkich maluchów, ale w dowód nie zaglądałem, a szkoda. Ja nie pomogę bo mam przerobionego zwykłego. Generalnie w Polsce przystosowania samochodu do potrzeb prowadzenia przez niepełnosprawnych nie trzeba uwzględniać w dowodzie, ale poruszyłeś ciekawy temat ;) Zależało pewnie od wydziału komunikacji.
szaleniec1 - 2019-02-24, 22:40

moj kolega ma FL w wersji EI sprawdze jutro jak wygląda tabliczka i dowód rejestracyjny, :?:
szaleniec1 - 2019-02-25, 23:50

wiec dzi organoleptycznie stwierdzilem ze wersja EI nie ma zadnych cech inwalidzkiego na tabliczce znamionowej i nie ma takowego wpisu w DR
zolwik - 2019-02-26, 07:27

Wielkie dzięki, to tak naprawdę to można inwalide z każdego zrobić.
szaleniec1 - 2019-02-26, 07:57

jak najbardziej,znaczek na klape,naklejka na szybe,,inwalida"i wypas dodatkowy i masz pełną gębą EI :E

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group