.::Rezerwa 126p::.
BEZ KOMUNISTYCZNEJ ADMINISTRACJI

Nasze dupowozy - Skoda Fabia 1.4 16V Ambition Plus

Delmut - 2013-11-13, 16:43
Temat postu: Skoda Fabia 1.4 16V Ambition Plus
W sumie autem będzie jeździła żona, ale to szczegół techniczny :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

MODEL: Skoda Fabia Ambition Plus
SILNIK: 1.4 16V 85KM
UKŁAD WYDECHOWY: seria
ZAWIESZENIE: sportowa seria
WYGLĄD ZEWNETRZNY: MOMO Revenge 16'' (lato i zima)
WNĘTRZE: Domino Onyx
CAR-AUDIO: Swing
PLANY: czarny grill, czarny dach, czarne obudowy lusterek zewnętrznych
WYPOSAŻENIE DODATKOWE:
- lakier żółty Sprint
- pakiet Mixx
- dezaktywacja czołowej poduszki powietrznej pasażera
- klimatyzacja automatyczna (climatronic)
- alarm
- elektryczne szyby tylne
- podgrzewanie przednie fotele
- podłokietnik przedni
- pakiet schowków II
- spryskiwacze reflektorów
- pakiet Black
- podgrzewane dysze spryskiwaczy szyby przedniej
- dodatkowe 4 głośniki z tyłu
- wielofunkcyjna trójramienna skórzana kierownica (z mały pakietem skórzanym)
- Maxi-DOT
- stalowe koło zapasowe
- nakładki ozdobne na pedały
- nakładki progowe z napisem Fabia
- oryginalna kalkomania Skody dedykowana dla Fabii
ZDJĘCIA/WYKRESY:
Kilka godzin po "zrzuceniu" z lawety:









To teraz możecie nie zostawić na mnie suchej nitki :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Anzel - 2013-11-13, 16:48

Marka to kwestia gustu,przy dzisiejszych miksach Renaulta z Mercedesem,logo przestaje mieć znaczenie :P

Dziwię się tylko ludziom,którzy kupują nówki z salonu :) Teoretycznie gwarantuje to kilka lat bezstresowego użytkowania,ale czy roczne lub dwuletnie auto demonstracyjne / sprzedawane przez salon 100% pewne,będzie w czymś gorsze? Uważam że kupno w salonie to świadome przeplacanie i największa utrata wartości :mrgreen:

mtts - 2013-11-13, 16:53

W przypadku Fabii, to różnica dopłacenia do nowej, własnej konfiguracji nie będzie aż tak znacząco rażąca.. A auto wygląda i ma wyposażenie jak chcesz.

Do miasta, dla kobiety.. Git. ;)

Michu - 2013-11-13, 16:53

Nawet folii z fotela nie ściagnął, za 30 lat wyląduje na allegro jako nówka :E

fajne to, dla kobity jak znalazł :D

polmos - 2013-11-13, 17:11

Faaajna, ten pakiet Black daje to "coś" :E
Mi się w tych nowych Skodach podobają szczególnie liczniki, zajebiste 8)

Kiedy zmiana kół na te, które kupiłeś? :D

kapsel - 2013-11-13, 17:53

Delmut napisał/a:
To teraz możecie nie zostawić na mnie suchej nitki

burżujstwo! :mrgreen:

fajna kura, chociaż się czymś wyróżnia :)

wilq1902 - 2013-11-13, 18:02

A mnie się nie podoba ani trochę :P :P :P Jak jeszcze Superb do mnie jako tako przemawia to pozostałe modele praktycznie w ogóle. Nowy Rapid powoduje odrzucenie, a emblemat Skoda z przodu jest brzydki i strasznie prosty. Powinien być taki jak w Superbach ;) Nie mniej jednak tak jak mtts napisał, dla kobiety i do miasta... git :)
tuner564 - 2013-11-13, 20:38

Uważam dokładnie tak samo jak kolega wilq1902. Te skody wszystkie w środku takie same, jeden szablon, masakryczne plastiki, tandeta i nuda. Jedynie ten superb coś sobą reprezentuje. Nigdy bym nie wybrał takiej skody, ale kolorek zajebisty, to trzeba przyznać ;)
enter - 2013-11-13, 20:45

A tam widać że auto jeszcze z salonu nawet nie wyjechało , ale temat na rezerwie być musi ...
Fajna ta Skoda , według mnie nowe skody prezentują się dość dobrze .

Domage - 2013-11-13, 20:57

Delmut, od strzała zdejmuj przepusty w przednich drzwiach, oraz tylnej klapie, i pakuj tam jakiś talk czy suchy smar, bo ci kabelki popękają :roll:
Tylne światła też ciemniejsze by się przydały.

jasiu_ - 2013-11-13, 20:59

Pierwszy fabiszon, który mi się nawet widzi

Do czarnego dachu, i lusterek, i czarnych lamp przednich, za chu...a nie pasują tylne lampy - te białe kierunki łupią po oczach, przylepijł bym je dymioną folią.

Szopen - 2013-11-13, 22:01

Proponuje dać tylne lampy ciemniejszą folią, napis z tyłu SKODA FABIA dać do metalizacji na czarny chrom (zresztą, te chromy z przodu też można byłoby na czarny chrom walnąć :) )
sigo - 2013-11-13, 22:10

Auto mojej teściowej jak żywe, fuj kurwa ;d Tylko ona ma trzy cylindrowe TDi : DDDDD
Przód jako tako, dupa przeokrutnie ochydna, plastik w chuj w środku, ale baby tym kulają ;o

Delmut - 2013-11-14, 08:06

Anzel napisał/a:
Dziwię się tylko ludziom,którzy kupują nówki z salonu :) Teoretycznie gwarantuje to kilka lat bezstresowego użytkowania,ale czy roczne lub dwuletnie auto demonstracyjne / sprzedawane przez salon 100% pewne,będzie w czymś gorsze? Uważam że kupno w salonie to świadome przeplacanie i największa utrata wartości :mrgreen:

Nie do końca. Cena demówki jest z reguły dość sztywna. W moimi przypadku upust był dość znaczny. Żadne inne auto w klasie nie mogło konkurować cenowo z Fabią gdyż to piąta z kolei Skoda ;)
Kolejne "za" kupnem nowego auta to fakt, że poza Maluchami nie kupuję samochodów za gotówkę. Zawsze biorę leasing. W przypadku auta półrocznego lub starszego taki samochód sprzedawany jest bez VAT. Czyli w momencie leasingu takiego auta, doliczane jest kolejne 23%, z których mogę odliczyć tylko 60%.
Różnica w cenie nowej i rocznej Fabii jest tak mała, że w moim przypadku używany = droższy niż nowy :shock: :shock: :shock:
mtts napisał/a:
W przypadku Fabii, to różnica dopłacenia do nowej, własnej konfiguracji nie będzie aż tak znacząco rażąca.. A auto wygląda i ma wyposażenie jak chcesz.

Do miasta, dla kobiety.. Git. ;)

Dokładnie. Dość ważne było również to, że auto skonfigurowane jest pod moje wymagania. Czyli silnik bez turbo i dość bogate wyposażenie jak na ten segment rynku.
Michu napisał/a:
Nawet folii z fotela nie ściagnął, za 30 lat wyląduje na allegro jako nówka :E

fajne to, dla kobity jak znalazł :D

Już mam nawet ogłoszenie napisane :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
kapsel napisał/a:
burżujstwo! :mrgreen:

fajna kura, chociaż się czymś wyróżnia :)

Wyróżniać się to dopiero będzie ;)
wilq1902 napisał/a:
A mnie się nie podoba ani trochę :P :P :P Jak jeszcze Superb do mnie jako tako przemawia to pozostałe modele praktycznie w ogóle. Nowy Rapid powoduje odrzucenie, a emblemat Skoda z przodu jest brzydki i strasznie prosty. Powinien być taki jak w Superbach ;) Nie mniej jednak tak jak mtts napisał, dla kobiety i do miasta... git :)

To muszę się jeszcze troszkę postarać, żeby Ci się spodobało ;)
tuner564 napisał/a:
Uważam dokładnie tak samo jak kolega wilq1902. Te skody wszystkie w środku takie same, jeden szablon, masakryczne plastiki, tandeta i nuda. Jedynie ten superb coś sobą reprezentuje. Nigdy bym nie wybrał takiej skody, ale kolorek zajebisty, to trzeba przyznać ;)

Zarzut, że dzisiejsze Skody są wszystkie takie same to tak troszkę bez sensu. To powszechna polityka. Kiedyś tez tak było. Starsze BMW czy Mercedesy jakoś dramatycznie nie różniły się w środku. Niemniej przyznaje, że plastiki mogłyby być ciutek lepsze...
enter napisał/a:
A tam widać że auto jeszcze z salonu nawet nie wyjechało , ale temat na rezerwie być musi ...
Fajna ta Skoda , według mnie nowe skody prezentują się dość dobrze .

Zapłaciłem to mogę się chwalić, a co?? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Domage napisał/a:
Delmut, od strzała zdejmuj przepusty w przednich drzwiach, oraz tylnej klapie, i pakuj tam jakiś talk czy suchy smar, bo ci kabelki popękają :roll:

Szukaj wolnego terminu w kalendarzu ;) ;) ;)
Domage napisał/a:

Tylne światła też ciemniejsze by się przydały.

jasiu_ napisał/a:
Pierwszy fabiszon, który mi się nawet widzi

Do czarnego dachu, i lusterek, i czarnych lamp przednich, za chu...a nie pasują tylne lampy - te białe kierunki łupią po oczach, przylepijł bym je dymioną folią.

No właśnie, te lampy też mi nie pasują, ale nie ma niczego OEMowego. Folią kleić nie chcę, sprayów też... A z tuningów znalazłem tylko to:

Szopen napisał/a:
Proponuje dać tylne lampy ciemniejszą folią, napis z tyłu SKODA FABIA dać do metalizacji na czarny chrom (zresztą, te chromy z przodu też można byłoby na czarny chrom walnąć :) )

Znaczki lecą out. Nie podobają mi się te nowe napisy. Jak będzie jakikolwiek znaczek to poprzedni napis Fabia po prawej stronie. Oczywiście czarny.
Przedni grill jest czarny, ale przyjechał w bagażniku :shock: :shock: :shock:
sigo napisał/a:
Auto mojej teściowej jak żywe, fuj kurwa ;d Tylko ona ma trzy cylindrowe TDi : DDDDD
Przód jako tako, dupa przeokrutnie ochydna, plastik w chuj w środku, ale baby tym kulają ;o

Też ma żółtą?? Bo powiem Ci szczerze, że żółtą widziałem tylko raz... Oklejoną wielkim napisem RMF FM :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Tomash85 - 2013-11-14, 08:35

Kolorek z palety co miała Octavia RS :twisted: ten kolorek na Octavii pierwszej generacji wygląda rewelacyjnie :twisted: (zresztą marzy mi sie zakup octavii) :)

U Ciebie te lampy dają smaczku i to solidnego...Ja bym jeszcze na tył wpakował te lampy co pokazałeś i malina ;)

Szopen - 2013-11-14, 17:47

Anzel napisał/a:
ale czy roczne lub dwuletnie auto demonstracyjne / sprzedawane przez salon 100% pewne,będzie w czymś gorsze?


Potestowego samochodu nigdy bym nie kupił :roll: Nawet z salonu nie ma 100% pewnych aut.

Delmut napisał/a:
Folią kleić nie chcę,


folię zawsze można zerwać :P

Te drugie lampy coś mi się nie widzą...

wilq1902 - 2013-11-14, 17:53

Szopen napisał/a:
Nawet z salonu nie ma 100% pewnych aut.


Zgadza się. Kiedyś czytałem, że nawet w nowych samochodach robi się przekręty. Rzecz polega na tym, że podczas transportu samochód może się uszkodzić, załóżmy coś spadnie na dach. Diler bierze takie auto, chociaż powinien je odesłać z powrotem do fabryki. Sam je naprawia i później sprzedaje jako nowe nic nie informując nabywcy o zderzeniu jakie miało miejsce. Rzeczą oczywistą jest, że takie auto uszkodzone po naprawie można sprzedawać, ale klient powinien o tym wiedzieć.

Anzel - 2013-11-14, 18:08

wilq1902 napisał/a:
Szopen napisał/a:
Nawet z salonu nie ma 100% pewnych aut.


Zgadza się. Kiedyś czytałem, że nawet w nowych samochodach robi się przekręty. Rzecz polega na tym, że podczas transportu samochód może się uszkodzić, załóżmy coś spadnie na dach. Diler bierze takie auto, chociaż powinien je odesłać z powrotem do fabryki. Sam je naprawia i później sprzedaje jako nowe nic nie informując nabywcy o zderzeniu jakie miało miejsce. Rzeczą oczywistą jest, że takie auto uszkodzone po naprawie można sprzedawać, ale klient powinien o tym wiedzieć.


Dealer szanującej się marki nie zaryzykuje sprzedaży "zrobionego" auta,nie informując o tym klienta.
Znam kilku sprzedawców marek premium,wiem że ASO i salony to po prostu banda naciągaczy,ale nikt nie zmusza ludzi aby u nich kupowali i serwisowali auta.Dla mnie największym skandalem są idiotyczne warunki i koszta gwarancyjne,to wystarczająco zniechęca mnie do teoretycznych chęci zakupu nowego auta :) Grunt,że mnie na takie nie stać,ujeżdżam 17-letnie Audi i mam w dupie ASO :luj:

Pomijajac wszystko,co wyżej - Skodżitsu bardzo ładne,czarne z żółtym to mega połączenie :)

sigo - 2013-11-14, 19:44

z fabrycznych lakierów w chuj wygrywa fiat, na żywo jest w cipke, mało powiedzieć


Krzysztof0430 - 2013-11-14, 20:18

wilq1902 napisał/a:
Szopen napisał/a:
Nawet z salonu nie ma 100% pewnych aut.


Zgadza się. Kiedyś czytałem, że nawet w nowych samochodach robi się przekręty. Rzecz polega na tym, że podczas transportu samochód może się uszkodzić, załóżmy coś spadnie na dach. Diler bierze takie auto, chociaż powinien je odesłać z powrotem do fabryki. Sam je naprawia i później sprzedaje jako nowe nic nie informując nabywcy o zderzeniu jakie miało miejsce. Rzeczą oczywistą jest, że takie auto uszkodzone po naprawie można sprzedawać, ale klient powinien o tym wiedzieć.
Zgadza się to co piszesz bo praktyki mam w ASO Citroena. Jak auto jest uszkodzone to jest protokół szkody spisywany i salon się rozlicza z ubezpieczycielem przewoźnika. Jak auto jest naprawiane to jeżeli jest zapotrzebowanie na auto demonstracyjne to jest oklejane i jeździ jako demówka. To czy sprzedawcy tam gdzie ja mam praktyki informują klienta że samochód posiadał uszkodzenie podczas transportu wymagające naprawy to tego nie wiem. Postaram się dowiedzieć z czystej ciekawości.
ZAWO - 2013-11-14, 20:29

zrób jak ta:
http://cartesting.pl/uplo...arlo/skoda7.jpg

i bedzie git
a tylne światła bym okleił ale czerwoną folią :mrgreen:

Tasok - 2013-11-14, 20:50

Skoda nie najgorsza nawet, ale kolor jest chujowy. Zielona była by w pytke. ;)
Delmut - 2013-11-15, 11:54

Tomash85 napisał/a:
Kolorek z palety co miała Octavia RS :twisted: ten kolorek na Octavii pierwszej generacji wygląda rewelacyjnie :twisted: (zresztą marzy mi sie zakup octavii) :)

U Ciebie te lampy dają smaczku i to solidnego...Ja bym jeszcze na tył wpakował te lampy co pokazałeś i malina ;)

Kolor z palety Fabii...
Lampy chyba zmienię bo mają fabryczne piny, pasują rzekomo idealnie, nie wywalają błędów i auto będzie po prostu dwukolorowe - żółto-czarne :)
Szopen napisał/a:
Potestowego samochodu nigdy bym nie kupił :roll: Nawet z salonu nie ma 100% pewnych aut.

Też bym nie kupił demówki. A co do pewniaków z salonu to między innymi dlatego jeżdżę oglądać auta po przyjeździe jak są jeszcze "zafoliowane"
Anzel napisał/a:
Dealer szanującej się marki nie zaryzykuje sprzedaży "zrobionego" auta,nie informując o tym klienta.

Oj, różne wały robią dealerzy :/ Mnie jeden taki salon mocno wkurwił i nigdy więcej nie kupię tam auta...
Anzel napisał/a:
Pomijajac wszystko,co wyżej - Skodżitsu bardzo ładne,czarne z żółtym to mega połączenie :)

To te kilka planowanych modów powinno Ci się spodobać...
sigo napisał/a:
z fabrycznych lakierów w chuj wygrywa fiat, na żywo jest w cipke, mało powiedzieć

Fakt. Fiat na bardzo fajną paletę kolorów, a ludzie i tak kupują srebrne :facepalm:
Krzysztof0430 napisał/a:
Zgadza się to co piszesz bo praktyki mam w ASO Citroena. Jak auto jest uszkodzone to jest protokół szkody spisywany i salon się rozlicza z ubezpieczycielem przewoźnika. Jak auto jest naprawiane to jeżeli jest zapotrzebowanie na auto demonstracyjne to jest oklejane i jeździ jako demówka. To czy sprzedawcy tam gdzie ja mam praktyki informują klienta że samochód posiadał uszkodzenie podczas transportu wymagające naprawy to tego nie wiem. Postaram się dowiedzieć z czystej ciekawości.

U Gazdy??
ZAWO napisał/a:
zrób jak ta:
http://cartesting.pl/uplo...arlo/skoda7.jpg

i bedzie git
a tylne światła bym okleił ale czerwoną folią :mrgreen:

Plan jest taki, że mocno zbliżyć ją do MC ;)
Tasok napisał/a:
Skoda nie najgorsza nawet, ale kolor jest chujowy. Zielona była by w pytke. ;)

Była brana pod uwagę, ale dostępna jest tylko w metaliku i wtedy wpadł mi do głowy pomysł, żeby robić MC Look ;) Została żółta ;)

Tomash85 - 2013-11-15, 11:57

Delmut, Ja tylko napisałem skąd kojarzę ten kolorek i wiem ze Octavia RS wychodziła w takim kolorze ;)

Delmut napisał/a:
Lampy chyba zmienię bo mają fabryczne piny, pasują rzekomo idealnie, nie wywalają błędów i auto będzie po prostu dwukolorowe - żółto-czarne :)
I moim zdaniem będzie bajka :)
polmos - 2013-11-15, 12:31

Delmut, świetny obrazek w podpisie 8)
Jednak patrząc na fotę, to Twoja Skoda Superb zdecydowanie miazdzy system. 8)

DiZeL - 2013-11-15, 21:28

a jaka była różnica cenowa między twoją a MC ?
Krzysztof0430 - 2013-11-15, 21:58

Delmut, tak, praktyki mam u Gazdy.
Delmut - 2013-11-21, 21:24

W końcu odebrana :)
Wkrótce nowe mody i nowe fotki ;)





mtts - 2013-11-21, 21:25

Ja bym zdjął emblematy z tyłu, jakieś sprężyny, które posadzą ją jeszcze odrobinę i nie ruszał nic więcej. ;)
kapsel - 2013-11-21, 21:38

taa, najlepiej gwint i -80, w sam raz dla kobiety na miasto.
Adi. - 2013-11-21, 21:39

Jak tak to jeszcze w schowku coś miękkiego, żeby sobie w zęby włożyła, jak będzie jeździć po pięknych polskich drogach :E
franeeek - 2013-11-21, 21:47

jak zerwiesz znaczki to gwarancję stracisz :E
ptaku - 2013-11-21, 21:58

ogólnie skodzina na plus, podoba mi się ta fabia na pewno bardziej niż punto czy polo, silnik na miasto wystarczy, ale MC jednak przebija :D
co do zarzutu że deska rozdzielcza jest taka sama we wszystkich skodach jest bez sensu, porównaj deskę BMW 1 a 7, rozkmiń różnice w wyglądzie i kształcie, dam nobla. Co do materiałów się nie wypowiem bo nie jeździłem 7, ale designem nie różni się wogóle, podsumowując, taka fabia z lekko bardziej sportowym lookiem to dobry pomysł ;)

mtts - 2013-11-21, 22:23

kapsel napisał/a:
taa, najlepiej gwint i -80, w sam raz dla kobiety na miasto.

Dla mnie delikatne obniżenie to minimalnie niżej niż jest teraz a nie od razu -80, ale co kto lubi. ;)

mily24 - 2013-11-21, 23:37

moja mama taką samą ujeźdza na codzień, tyle że 1.2 tsi ;) bardzo fajna wiertarka :lol2: niby ma 105 koni ale jak przwiozłem ją moim 103 konnym poldoroverem to była mega zdziwiona ze polonez potrafi tak jeździć ;) Do miasta fabie idealne, mieliśmy wcześniej fabie 1 i też gdyby nie dzwon to do dziś by jeździła ;)
Amor - 2013-11-22, 04:54

Co ty masz z tymi rejestracjami ? :E
trzy auta 0001 :E

Baki94 - 2013-11-22, 19:42

Fabia II... jak dla mnie to auto zostało wpuszczone do produkcji, zanim nieco zaokrąglili i wygładzili szkice w prototypie. Przez to wygląda tak trochę... no zbyt kanciasto, nie wiem jak się wysłowić.
Niemniej pod względem mechanicznym to to ładnie wypada, ale z TSI podobno do czasu. Dobry silnik wybrałeś, masz spokój na lata, bo wyżyłowany TSI po kilku latach podobno zaczyna się sypać :)

Krzysztof0430 - 2013-11-22, 19:53

Teraz te silniki TSI są poprawione i nie ma z nimi aż takich problemów co we wcześniejszych wersjach silników TSI.
ignac2004 - 2014-03-24, 08:20

Coś temat ucichł :P
Michu - 2014-03-24, 22:42

Golimy się nią :E
Delmut - 2014-03-25, 14:51

ignac2004 napisał/a:
Coś temat ucichł :P

Michu napisał/a:
Golimy się nią :E

Fabia jeździ i trąbi,
mimo, że nie kombi

Doszły jakieś szmery, bajery, ale widoczna jest tylko kalkomania:


Szwagier ma talent:



Czekamy na lepszą pogodę, żeby okleić dach ;)
Będzie to wyglądać jakoś tak:


A tutaj trzy zabrzańskie jedynki:

Jareg - 2014-03-25, 14:56

Świetnie pasuje ta kalkomania, ale ta wizja oklejonych lamp jest okropna :/
Delmut - 2014-03-25, 14:58

Jareg napisał/a:
Świetnie pasuje ta kalkomania, ale ta wizja oklejonych lamp jest okropna :/

Lamp nie będę oklejał...
Jak już to wymienię na coś takiego, ale ciągle się zastanawiam:

tobes - 2014-03-25, 15:35

a mi właśnie podoba się to oklejenie przednie lampy w fabi dymione? czy fabryka?
ATi - 2014-03-25, 15:52

tobes, oryginał ;)
Szopen - 2014-03-25, 18:53

dach w czarny połysk ?
Mateusz23maw - 2014-03-25, 19:17

Przekombinowana jak dla mnie ta wizualizacja ;)
Jareg - 2014-03-25, 20:06

Delmut napisał/a:
Jareg napisał/a:
Świetnie pasuje ta kalkomania, ale ta wizja oklejonych lamp jest okropna :/

Lamp nie będę oklejał...
Jak już to wymienię na coś takiego, ale ciągle się zastanawiam:
Obrazek

Jestem na tak 8)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group